Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasza Grecja 2021
Autor Wiadomość
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2021-07-06, 10:28   Nasza Grecja 2021

Zachęcony przez rakro1 otwieram nowy temat z relacją naszej tegorocznej wyprawy po Grecji a w zasadzie wypraw bo plany są bogate. Podstawowy plan polega na tym, że jesteśmy w Grecji 2 tygodnie, zostawiamy w Nafplio kamera i 18.07. odlatujemy do domu. Uwarunkowania naszej pracy nie pozwalają na dłuższe wyprawy więc od pewnego czasu wspomagamy się samolotami. "Tyrana dystansu" - zwrot Jacka Bartosiaka, powoduje, że szkoda czasu na dojazdy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 195/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-07-06, 10:58   

Taki opis będzie też dla Was przydatny w przyszłości, aby ożywić wspomnienia.
Samolot to już mistrzostwo świata. Słyszałem w zeszłym roku o lotach na trasie Tripolis do Katowic bodajże. napisz coś więcej o tym bo bilety na pewno już macie.
Powodzenia....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2021-07-06, 11:13   

Granicę grecką przekroczyliśmy w sobotę o 22,50. Na serbsko macedońskiej granicy celnik nas poinformował, że Evzoni jest czynne całą dobę więc zwolniłem bieg. Wcześniej był plan, żeby zdążyć przed 23.00 bo kod QR był na sobotę. Po przejechaniu bramek jest parking, na którym można bezpiecznie przenocować. W pobliżu toaleta, gdzie można zrobić serwis. Niedzielę rozpoczynamy od Mszy Św. w Salonikach O godz.10. Dla zainteresowanych adres: ul. Fragkon 19. Msza po grecku a oo 19.00 jest po angielsku. Po Mszy nad morze na wszystkim znaną miejscówkę na wysokości Katerini. Po drodze Grek prubuje mi sprzedać 12kg arbuza za 10eu ja mówię, że daję mu 5 ale do transakcji nie dochodzi. Żona jak zwykle mówi daj spokój bo patrzę w lusterko i pytam czy wyglądam na turystę z aryjskimi rysami, który da w Grecji tyle za arbuza. Za Aleksandrią ładują tira arbuzami. Biorę 5eu i proszę panią żeby mi za to dała arbuza. Wybieram sobie 2 największe. Po drodze jeszcze skrzynka brzoskwiń za 5eu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2021-07-06, 13:08   

rakro1 napisał/a:
Taki opis będzie też dla Was przydatny w przyszłości, aby ożywić wspomnienia.
Samolot to już mistrzostwo świata. Słyszałem w zeszłym roku o lotach na trasie Tripolis do Katowic bodajże. napisz coś więcej o tym bo bilety na pewno już macie.
Powodzenia....

Rafał, postaram się wszystko opisać po kolei. Na razie widzę, że mam problemy, bo do tej pory pisałem na forum ze swojego kompa a teraz mam do dyspozycji tylko tablet i już widzę, że mam problem żeby zamieścić zdjęcia i wkleić koordynaty. Bilety na samolot mamy do Katowic na18.07. Syn nas odbierze. Temat pozostawienia kampera już przerabialiśmy we Włoszech i w Grecji. Poprzednio kamper stał u znajomego Polaka ale kolega właśnie jest w Polsce. Zresztą odbierałem go z lotniska i pożyczyłem samochód dlatego tutaj nie mam problemu, żeby zawiózł nas do Aten albo odebrał np. z Koryntu gdzie kursuje kolej z lotniska. Na ten moment mam namierzony parking w Nafplio 50 eu za miesiąc gdzie zimuje inny Polak kamperem . Jest też opcja wynajęcia samochodu za 100eu którego odbiorą przy lotnisku. Jak wyjdzie w praniu - opiszę . W związku z tabletem i moim słabym zwrokiem* 😀😎 przepraszam wszystkich za literówki. Pozdrawiam. Staszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekSz 
początkujący forumowicz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2019
Piwa: 2/1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-07-06, 13:44   

My dwukrotnie korzystaliśmy z parkingu tuż przy lotnisku w Atenach : https://www.zeppelinparking.gr/en/
Płaciliśmy ok. 40-50 euro za m-c w zależności od długości postoju. Było to zimą, być może w sezonie jest drożej ale odpada za to cała logistyka z dojazdem. Parking jest ok. 3 km od lotniska, w cenie jest zawiezienie na lotnisko i odbiór z samolotu po przylocie, właściciel mówi po angielsku.
Znajomi którzy mieli lot wcześnie rano przyjechali poprzedniego dnia wieczorem i właściciel pozwolił im spać na parkingu. Po przylocie można też nabrać wody.
Miłego wyjazdu!
_________________
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2021-07-06, 14:01   

[quote="MirekSz"]My dwukrotnie korzystaliśmy z parkingu tuż przy lotnisku w Atenach : https://www.zeppelinparking.gr/en/
Płaciliśmy ok. 40-50 euro za m-c w zależności od długości postoju. Było to zimą, być może w sezonie jest drożej ale odpada za to cała logistyka z dojazdem. Parking jest ok. 3 km od lotniska, w cenie jest zawiezienie na lotnisko i odbiór z samolotu po przylocie, właściciel mówi po angielsku.
Znajomi którzy mieli lot wcześnie rano przyjechali poprzedniego dnia wieczorem i właściciel pozwolił im spać na parkingu. Po przylocie można też nabrać wody.
Miłego wyjazdu![/quote

Dzięki MirekSz jest to opcja do rozważenia. Na razie się tym nie przejmuję.Dziś leniuchujemy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2021-07-06, 14:13   

Nasza aktualna miejscówka. Zagadka. Jesteśmy już bardzo daleko

20210706_114019-min.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 1017,2 KB

20210706_114028-min.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 1,23 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2021-07-06, 14:36   

a czy to przypadkiem nie plaża Karathona?
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-07-06, 14:49   

Super relacja, właśnie mam za niedługo plan ruszać na Evie. Napisz proszę jak to wygląda w Serbii i Macedonia i czy na wjeździe do Grecji nie ma jakiś problemów, trasę znam, jeździłem wielokrotnie, jesteśmy zaszczepieni, pozdrawiam i pięknych wakacji zycze
:spoko
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2021-07-06, 15:13   

Robold napisał/a:
a czy to przypadkiem nie plaża Karathona?

Tak myślałem, że zagadka łatwa. Pod Katerini wiało od Olimpu. Nawet nie przenocowaliśmy. Opuściliśmy krainę arbuzów i od razu znaleźliśmy się w krainie pomarańczy. Kończymy wyciskać pierwsze 10kg/5eu. Ambrozja. Jesteśmy tu przelotem do jutra, żeby zrobić zakupy na targu w Nafplio. Oprócz nas tylko 2 kampery, cisza spokój i wspaniała ścieżka do Nafplio opisywana już wiele razy. Obok nas ok 90 letnia Austriaczka 30 letnim mercedesem ze starą przyczepą kempingową na ramie a na przyczepce wózek akumulatorowy. Tylko podziwiać. Chyba za bardzo się rospisałem. Na dziś wystarczy. Idę do gorącej wody sprawdzić pułapkę na ryby. Jedna już złowiona. Widzę, że śledzicie wpisy. Pozdrawiam wszystkich.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 195/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-07-06, 17:32   

MirekSz - z Gdyni masz duużo dalej do Grecji niż od nas, z południa. Nic dziwnego, że samolot już testowałeś.
Ja planuję Turcję jesienią i nagle zaczynam się wciągać w Grecję. Może się wszystko skomplikować :-/ :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekSz 
początkujący forumowicz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2019
Piwa: 2/1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-07-06, 20:22   

No niestety, z Gdyni mamy wszędzie na południe daleko ,za to bliżej do Skandynawii. Ale jak to często bywa, jak coś jest łatwo dostępne, to aż tak bardzo nie ciągnie. A że z przyczyn rodzinno-zawodowych też jak kolega Staszek II nie możemy jeździć na bardzo długo, to od lat praktykujemy opcję wczesno jesiennego wyjazdu z domu i zostawiania kampera na południu Europy (Hiszpania, Włochy, Grecja) aż do późnej wiosny (latem tam dla nas trochę za gorąco), no i trochę tak krążymy tymi samolotami, kilka tygodni na wyjeździe i kilka w domu. Trochę to nie ekologiczne, choć podejrzewam, że większy ślad węglowy byśmy zostawili jeżdżąc za każdym razem po 3.000 km w jedną stronę (nie wspominając już o czasie i finansach) .
_________________
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-07-07, 13:50   

Myslę że chodzi o Jurka dlatego mi mówił ze grek wystawił koło niego 2 auta no i nie ma miejsca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-07-07, 15:13   

Staszek II,
Cieszę się, że zaczynasz relację z Grecji. Będę śledził gdzie jesteście bo my zrezygnowaliśmy z Grecji na rzecz czegoś bliskiego :bigok Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2021-07-07, 18:52   

Staszek II napisał/a:
Granicę grecką przekroczyliśmy w sobotę o 22,50. Na serbsko macedońskiej granicy celnik nas poinformował, że Evzoni jest czynne całą dobę więc zwolniłem bieg. Wcześniej był plan, żeby zdążyć przed 23.00 bo kod QR był na sobotę. Po przejechaniu bramek jest parking, na którym można bezpiecznie przenocować. W pobliżu toaleta, gdzie można zrobić serwis. Niedzielę rozpoczynamy od Mszy Św. w Salonikach O godz.10. Dla zainteresowanych adres: ul. Fragkon 19. Msza po grecku a oo 19.00 jest po angielsku. Po Mszy nad morze na wszystkim znaną miejscówkę na wysokości Katerini. Po drodze Grek prubuje mi sprzedać 12kg arbuza za 10eu ja mówię, że daję mu 5 ale do transakcji nie dochodzi. Żona jak zwykle mówi daj spokój bo patrzę w lusterko i pytam czy wyglądam na turystę z aryjskimi rysami, który da w Grecji tyle za arbuza. Za Aleksandrią ładują tira arbuzami. Biorę 5eu i proszę panią żeby mi za to dała arbuza. Wybieram sobie 2 największe. Po drodze jeszcze skrzynka brzoskwiń za 5eu.


A jak na granicy w szegedzie . Dużo czekania, tranzyt przez Serbię 12 godzin czy drogi ok? Jakieś testy wymagają? Proszę o info. Bo wyjeżdżamy w pt i nie wiem czy jechać przez Serbię czy lepiej Rumunię, Bułgarię...
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***