Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Banan
2021-07-10, 00:35
Kazachstan . Kirgistan . Uzbekistan ...
Autor Wiadomość
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-07-11, 00:35   

ZEUS napisał/a:
samotny wilk napisał/a:
bilety wstępu do atrakcji turystycznych i kulturalnych

przy założonym tempie podróży nie ma na to czasu 🤣
celem jest... łykanie kilometrów🤔🤭🤗


bo błędem jadąc tam jest wyznaczanie celu. Tam się podróżuje w... kierunku. Gdy ktoś sobie wyznaczy cel i do niego dąży w pospiechu to potem guzik z tego wyjazdu ma. Powoli, w prawo w lewo, zawsze coś ciekawego się zobaczy, choćby odmienne formy przyrodnicze.
No ale fakt: woda potrafi być zimna, dla malkontentów to straszna uciążliwość :mrgreen:
że o przydrożnych b arach nie wspomnieć.

Jak kto chce do celu to niech się zatrudni na kierowcę "tira", jak che podróżować jak człowiek wolny, niech cel ma mglisto określony jako: gdzieś tam
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-11, 01:17   

samotny wilk napisał/a:
Ten plan wymaga urealnienia

Na razie nie ma jeszcze żadnego planu. Są tylko luźne pomysły. Narysowałem z grubsza trasę, aby mieć pojęcie, ile to może być kilometrów. Widać, że potrzebny jest jeszcze co najmniej drugi miesiąc. Brakuje też najważniejszego - miejsc, które trzeba zobaczyć.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-11, 01:41   

bert napisał/a:

z taką skalą to strach zjechać z najgłówniejszej drogi

Od czegoś trzeba zacząć. Nie wiem, czy są aktualne mapy papierowe w dokładniejszej skali.

Są też też takie: Soviet military topographic maps 1:200000. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-07-11, 07:42   

Jest to do zrobienia ale tą "cywilizowaną" część tamtych rejonów (do wysokości Moskwy) należałoby zrobić tranzytem, głównymi drogami, aby jak najszybciej minąć to post-sowieckie dziadostwo. Każdy z kierowców zawodowych który jeździł w tamte rejony świata czy też znajomi którzy bywali w tamtych rejonach czy to moto czy 4x4 mówią podobnie:
- jak najszybciej za Moskwę - tam się dopiero zaczyna prawdziwa Rosja i prawdziwy wschód: niespieszny, żyjący własnym tempem świat ludzi ciekawych ciebie, życzliwych, otwartych. Do linii Moskwy niestety auta na innych blachach jak tamtejsze stanowią żer dla wszelakiej maści milicji głodnej łapówek i durnej, niekończącej się papierologii która jest domeną postsowieckich krajów. Im lepszym autem się poruszasz - tym gorzej dla ciebie bo zamiast 10$ łapówki za puszczenie będą chcieli 20 euro. Na tym polu zwłaszcza ukraińcy są ultra-wredni i pazerni. Komunikatywna znajomość j. rosyjskiego niestety musowa aby się z nimi targować, droczyć (miło i z uśmiechem) a przede wszystkim nie pozwolić sobie zabrać dokumentów. W Rosji pod tym względem jest lepiej, poprawiło sie znacznie od kilku lat po szeregu "ukazów carskich" Putina, który dostrzega potencjał gospodarczy w turystyce i turystach i co rusz wydaje kolejne pro-rozwojowe przepisy dla tych branż zwłaszcza wytyczne dla milicji i innych służb mundurowych co do obchodzenia się z zagranicznymi turystami. A w ogóle od 1 marca br.w Rosji to już Policja.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-11, 18:22   

Jeździł ktoś już z taką aplikacją: Russian Topo Maps Free?

Screenshot_20210711-181318_Soviet Military Maps.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 1,51 MB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dyzio 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sprinter 4x4
Nazwa załogi: Dyzio + 1
Dołączył: 04 Kwi 2021
Skąd: ŁÓDZ
Wysłany: 2021-07-11, 18:37   

Witam
wszystkich
Co do czasu trwania imprezy to rzeczywiście optymalnie było by cos ok 2 miesięcy ale nie chciałem przestraszyć długością innych chętnych . Ja czas mam ..Bardzo spodobała mi propozycja przejazdu do Kazachstanu przez Gruzje i dalej a powrót przez Rosje, Białorus. Moja propozycja to dość szybki przejazd do Gruzji a dalej już wolniej . Wizy nie są problemem / w większości krajów i tak ich nie ma . Nie chciałbym rezygnować z odwiedzenia Uzbekistanu , Kirgistanu . Jadąc tak daleko na pewno ja znajdę czas .Czas przejazdu jest dużą niewiadomą biorąc pod uwagę np. prom z Azerbejdżanu do Kazachstanu który pływa nieregularnie i bardzo trudno określić ile będziemy na niego czekać . Innym problemem jest kaucja za przejazd samochodu przez Azerbejdżan , właściwie kwota jest zależna od widzimisię pogranicznika . Alternatywą jest przejazd Z Gruzji i dalej przez Rosje. Tam turyści to rzadkość wiec i wymuszenia łapówek tez. Co do zwiedzania to wiem co chce zobaczyć a z czego na pewno zrezygnować . Proponuje zwiedzić Kazachstan . Uzbekistan i Kirgistan a resztę potraktować jako tranzyt . Jestem otwarty na propozycje i wspólne ustalenia . Myślę ze przejazd w klika samochodów czy motocykli byłby moze trudniejszy ale i na pewno bezpieczniejszy ..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-11, 18:54   

Dyzio napisał/a:
Co do zwiedzania to wiem co chce zobaczyć a z czego na pewno zrezygnować

Dobrze byłoby pogadać na ten temat. Wysłałem do Ciebie email w tej sprawie. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-11, 21:14   

Dyzio napisał/a:
prom z Azerbejdżanu do Kazachstanu który pływa nieregularnie i bardzo trudno określić ile będziemy na niego czekać

Polecam lekturę na ten temat: 8 THINGS YOU NEED TO KNOW ABOUT THE CASPIAN SEA FERRY CROSSING FROM BAKU TO AKTAU – A COMPREHENSIVE GUIDE.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Neno 
zaawansowany


Dołączył: 14 Lip 2011
Piwa: 73/24
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2021-07-12, 16:15   

Dyzio napisał/a:
Innym problemem jest kaucja za przejazd samochodu przez Azerbejdżan , właściwie kwota jest zależna od widzimisię pogranicznika

Kaucji już nie ma od co najmniej 2 lat. Jest tylko opłata wjazdowa, niestety dokładnie nie pamiętam już ile, coś koło 20-30$, może nawet 40$ za auto, motocykle nie płacą nic.
_________________
https://www.youtube.com/c...idC1vPGRfkTj4GA
https://www.facebook.com/PERYPETIE-323246362400502
https://www.instagram.com/_perypetie/
http://www.przezswiat.eu/blog
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-13, 23:16   

Dyzio napisał/a:
wiem co chce zobaczyć

Rozważasz taką trasę: Pamir Highway Travel Guide?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-07-14, 09:41   

:lol:
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2021-07-14, 11:47, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-07-14, 10:10   

Kirgistan i Tadzikistan Delicą 4x4 kilka lat temu mua zona i syn. W tym Pamir.
Jak komuś klimaty uwidocznione nie trafiają do przekonania to nie ma tam po co jechać, tam jedzie się po to.

http://njz.pl/jasawa/http...zja/index7.html


opis do jednego ze zdjęć:
W tym bajkowym, choć ze względu na wysokość trudnym dla życia miejscu wszystko zależy od zwierząt – to one są gwarancją przeżycia. Zwierzęta dają wszystko – od jedzenia, po ciepło pochodzące ze spalania ich odchodów. Nic się tutaj nie marnuje. Niczego więcej też nie potrzeba. W naszym europejskim pojęciu ludzie tutaj są biedni. Oni sami mówią o sobie, że są bogaci i szczęśliwi...

on chyba dobrze oddaje istotę rzeczy którą trzeba uwzględnic przy "przejażdżce" przez tamtejsze życie
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-07-14, 10:28   

:lol:
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2021-07-14, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-07-14, 11:13   

samotny wilk napisał/a:
bert napisał/a:
Jak komuś klimaty uwidocznione nie trafiają do przekonania to nie ma tam po co jechać, tam jedzie się po to.

Szanowny Panie, to już jest trochę irytujące. Nie podobają mi się Twoje odniesienia do tego co ja w ww. temacie umieszczę. Pisz na temat, bez personalnych odniesień. To ja decyduję jak ma wyglądać moja podróż - nigdy Ty. To ja decyduję po co się tam jedzie? Z turystyką jest tak, że każdy ma inaczej. Mój wybór nie musi być Twoim i z pewnością nie będzie. Ja jadę po swoje. O terminie ewentualnego wyjazdu też tylko ja decyduję. Niczego mi nie narzucisz. Nie psuj tego pięknego temat. Wypraszam sobie prywatne odniesienia do moich wpisów. Rób swoje, a ja będę robił swoje. Buduj temat, a nie go burz. :chytry


Szanowny Panie, chyba zbyt dużo Pan sobie wyobraża.. Jakiż związek Pan dostrzegasz pomiędzy Pańskim wpisem a moim?
Jak dla mnie nie ma go nigdzie, ani w odbiorze ani w zamiarze (moim) gdy czyniłem swój wpis.
Może powinien Pan porozmawiać z kimś, kto może pomóc?

Dla mnie zarówno Pan jak i Pańskie wpisy w tym temacie są rzeczą/sprawą absolutnie obojętną (przynajmniej dotychczas). Gdybym się odnosił do czegoś co Pan tu napisze, zrobiłbym to CYTUJĄC Paski wpis, bo takie są zasady odnoszenia się do czegoś/kogoś.
To bardzo prosta zasada, Pan sobie ją zakarbuje: odnosisz się do kogoś, cytujesz "odnoszonego". Dodajesz kolejny post bez cytatu, wyrażasz opinię, pogląd, swoje zdanie. przekazujesz informację.
A teraz miłego spokojnego dnia życzę. Bez obsesji :mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-07-14, 11:14   

:lol:
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2021-07-14, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***