Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze raz na temat winiet na Węgrzech
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 217/486
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-04-30, 06:19   

Kazik II napisał/a:
Ja sam, chociaż mam w poz. J - M1 i pewnie przysługuje mi teoretycznie D 1 to albo dla spokoju zapłacę D 2 albo pojadę zwykłymi drogami.

Czyli najpierw machamy :kon: a potem :hide:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/204
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-04-30, 09:21   

Kazik II napisał/a:
@ndrzej napisał/a:
Ponieważ mam doświadczenie w kwestii winiet, ostrzegam wszystkich chcących zaryzykować kupno winiety D1.

a mandat razem z karą dodatkową przekazywany jest niemieckiej firmie windykacyjnej, która nie chce dyskutować w kwestii słuszności czy niesłuszności nałożonej kary.

Ryzykantom życzę powodzenia! :spoko

"Niemiecka firma windykacyjna" to może mi skoczyć na warsztat (wężykiem). Tak samo zresztą jak i każda polska. W naszym kraju jedynymi do tego powołanymi są organy egzekucyjne (sądowe i skarbowe).
Co innego, gdy mandat zostanie przesłany przez organ administracyjny danego kraju. A i tutaj sprawa nie jest prosta. Przede wszystkim, zgodnie z europejskimi dyrektywami, musi być doręczony w języku kraju sprawcy wykroczenia, a wg naszego prawa - listem poleconym. Już widzę węgierski mandat napisany po polsku :haha:
Jeżeli taki mandat oprawimy w ramki i powiesimy na ścianie na pamiątkę, to Madziarzy muszą skierować sprawę do polskiego sądu. Oczywiście w polskim języku :shock: To, jak dotychczas, jeszcze się nie zdarzyło w historii naszych bratnich stosunków, bo na samą myśl ogarnia ich czarna rozpacz :gwm
Wada tego wszystkiego jest taka, że węgierska policja przy najbliższej okazji może się upomnieć o swoje - więc przez najbliższe lata trzeba śmigać okrężną drogą.
Ja sam, chociaż mam w poz. J - M1 i pewnie przysługuje mi teoretycznie D 1 to albo dla spokoju zapłacę D 2 albo pojadę zwykłymi drogami. Bo co mi z przepisów kiedy, jak to ktoś trzeźwo zauważył wcześniej, węgierski policaj zastosuje zasadę z Misia "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz".


Nikt nie zabrania Ci "kopać się z koniem"! :diabelski_usmiech

I to jeszcze bez gwarancji wygranej... :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-30, 12:51   

@ndrzej napisał/a:
Nikt nie zabrania Ci "kopać się z koniem"! :diabelski_usmiech

Tak jak napisałem - wcale nie zamierzam, bo zamiłowanie do pieniactwa dawno mi przeszło. Przedstawiłem tylko jak cała sytuacja wygląda od strony prawnej. Nie wiem jak to obecnie statystycznie wygląda - na ile zagranicznym służbom chce się bawić z kierowaniem tych spraw do polskich sądów. Bo sam mandat przysłany do domu nie stanowi jeszcze tytułu egzekucyjnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2023-04-30, 19:50   

Kazik II napisał/a:
Nie wiem jak to obecnie statystycznie wygląda - na ile zagranicznym służbom chce się bawić z kierowaniem tych spraw do polskich sądów. Bo sam mandat przysłany do domu nie stanowi jeszcze tytułu egzekucyjnego.

Znam takich ,myślących podobnie :shock: Już tak nie myślą :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-05-01, 08:34   

Podobnie z mandatami z Francji. Przysyłaja po polsku i w zależności od terminu zapłaty suma się zwielokrotnia. Ja kiedys olałem i nic. Kolega zapłacił. Teraz znów mi błysnęło. :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-01, 13:49   

stander napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Nie wiem jak to obecnie statystycznie wygląda - na ile zagranicznym służbom chce się bawić z kierowaniem tych spraw do polskich sądów. Bo sam mandat przysłany do domu nie stanowi jeszcze tytułu egzekucyjnego.

Znam takich ,myślących podobnie :shock: Już tak nie myślą :(

Zadałem tylko teoretyczne pytanie. Ja raczej jeżdżę "po emerycku", Zwłaszcza kamperem. I trudno mnie "upolować" bo raczej nie ma za co. Więc jeśli co do meritum sprawy niewiele wiesz - to po co to straszenie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-05-01, 15:54   

Gdy zajmowałem się transportem międzynarodowym mieliśmy kierowcę, emerytowanego policjanta, który z definicji nie płacił mandatów.
W kraju powołując się na solidarność poprzedniego zawodu, za granicą - olewał.
Do czasu gdy przyszło do niego pismo z Niemiec, które przyniósł do pracy celem przetłumaczenia.
Okazało się, że uzbierało się w mandatach kilkaset euro I wezwano go do zapłaty w ciągu dwóch tygodni lub zgłoszenia się ze szczoteczką do zębów do jednego z wyznaczonych aresztów celem odbycia kary zamiennej.
Na końcu stwierdzenie: w innym wypadku będzie Pan ścigany na terenie Niemiec jak pospolity przestępca.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-01, 18:46   

Cyryl napisał/a:
Gdy zajmowałem się transportem międzynarodowym mieliśmy kierowcę, emerytowanego policjanta, który z definicji nie płacił mandatów.
W kraju powołując się na solidarność poprzedniego zawodu, za granicą - olewał.
Do czasu gdy przyszło do niego pismo z Niemiec, które przyniósł do pracy celem przetłumaczenia.
Okazało się, że uzbierało się w mandatach kilkaset euro I wezwano go do zapłaty w ciągu dwóch tygodni lub zgłoszenia się ze szczoteczką do zębów do jednego z wyznaczonych aresztów celem odbycia kary zamiennej.
Na końcu stwierdzenie: w innym wypadku będzie Pan ścigany na terenie Niemiec jak pospolity przestępca.

No to wobec tego co powiesz na coś takiego:
Kierowcy z Niemiec nie płacą
Chciałbym zobaczyć tych 70 tysięcy Niemców garujących u nas za niezapłacone mandaty :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2023-05-02, 08:26   

Kazik II napisał/a:
Zadałem tylko teoretyczne pytanie. Ja raczej jeżdżę "po emerycku", Zwłaszcza kamperem. I trudno mnie "upolować" bo raczej nie ma za co. Więc jeśli co do meritum sprawy niewiele wiesz - to po co to straszenie?

Wyluzuj kolego z tego co piszesz wynika że co do meritum sprawy błądzisz teoretycznie.W odróżnieniu od Ciebie co do meritum sprawy nie tylko mam wiedze ale i doświadczenie :( I to nie jest straszenie a rzetelna informacja.
Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2023-05-02, 09:56   

piszemy tu o różnych pierdołach JAK NIE PŁACIĆ ZA WYKROCZENIA . Nikt z was nie neguje wykroczeń
a MOŻĘ TAK BYŁO BY W PORZĄDKU zapłacić jak się przekroczyło przepisy
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2023-05-02, 17:41   

koko napisał/a:
piszemy tu o różnych pierdołach JAK NIE PŁACIĆ ZA WYKROCZENIA . Nikt z was nie neguje wykroczeń
a MOŻĘ TAK BYŁO BY W PORZĄDKU zapłacić jak się przekroczyło przepisy

W punkt :!: :!: Trafiony zatopiony :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-02, 19:39   

koko napisał/a:
piszemy tu o różnych pierdołach JAK NIE PŁACIĆ ZA WYKROCZENIA . Nikt z was nie neguje wykroczeń
a MOŻĘ TAK BYŁO BY W PORZĄDKU zapłacić jak się przekroczyło przepisy

Nie zrozumiałeś o co chodzi a sadzisz wielkimi literami czyli WRZESZCZYSZ. Z przykrością stwierdzam, że na tym forum zmieniły się obyczaje na niekorzyść w ostatnich latach. Bez odbioru.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slavia 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Crafter I, obecnie Crafter II
Nazwa załogi: AJRA
Dołączył: 23 Lut 2017
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2023-12-14, 00:07   

W ubiegłym roku w październiku robiłem przelotówkę przez Węgry wracając z Grecji. Na przejściu granicznym kupiłem winietę. Dałem Pani DR i sprzedała mi D1.
Nadmieniam, że miałem blaszankę i w DR miałem wpisane M1, samochód osobowy, a nie "Specjalny-Kamper" czy N1.

I w lipcu br otrzymałem z Niemiec powiastkę, że mam dokonać zapłaty karnej prawie 750 zł, bo powinienem mieć winietę D2.

Kiedy zadzwoniłem do nich to okazało się że chodzi im o wielkość pojazdu, a nie o same wpisy w DR.
Dla mnie i w mojej ocenie to przekręt.
Ciekawe jest to, że jak nie zapłaciłbym w terminie to kwota wzrosłaby prawie dwukrotnie. Wg nich, musisz najpierw zapłacić żeby nie mieć podwójnej opłaty, a później możesz się z nimi sądzić.

W tym roku doświadczony nauczką, znowu jadąc z Turcji przez Hungary, kupiłem D2, pomimo, że Pani powiedziała, że mogę wziąć D1.
O co w tym wszystkim chodzi nie wiem.

Tyle w temacie. Co Panie na infolinii mówią, jest nieważne. Życie jak widać weryfikuje działania. :zastrzelic


P.S. Żona mówi, że jestem mistrzem w łapaniu mandatów za granicą. A szybko nie jeżdżę kamperkiem. :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/330
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-12-14, 08:30   

slavia napisał/a:
W ubiegłym roku w październiku robiłem przelotówkę przez Węgry wracając z Grecji. Na przejściu granicznym kupiłem winietę. Dałem Pani DR i sprzedała mi D1.
Nadmieniam, że miałem blaszankę i w DR miałem wpisane M1, samochód osobowy, a nie "Specjalny-Kamper" czy N1.

I w lipcu br otrzymałem z Niemiec powiastkę, że mam dokonać zapłaty karnej prawie 750 zł, bo powinienem mieć winietę D2.

Kiedy zadzwoniłem do nich to okazało się że chodzi im o wielkość pojazdu, a nie o same wpisy w DR.
Dla mnie i w mojej ocenie to przekręt.
Ciekawe jest to, że jak nie zapłaciłbym w terminie to kwota wzrosłaby prawie dwukrotnie. Wg nich, musisz najpierw zapłacić żeby nie mieć podwójnej opłaty, a później możesz się z nimi sądzić.

W tym roku doświadczony nauczką, znowu jadąc z Turcji przez Hungary, kupiłem D2, pomimo, że Pani powiedziała, że mogę wziąć D1.
O co w tym wszystkim chodzi nie wiem.

Tyle w temacie. Co Panie na infolinii mówią, jest nieważne. Życie jak widać weryfikuje działania. :zastrzelic


P.S. Żona mówi, że jestem mistrzem w łapaniu mandatów za granicą. A szybko nie jeżdżę kamperkiem. :gwm


Dzięki za szczerość :bukiet:
O tym jest cały wątek: kamper = D2. A czy jest to uczciwie, logiczne lub prawe? Na Węgrzech nie jest to ważne, niestety :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-12-14, 09:32   

slavia napisał/a:
...............
O co w tym wszystkim chodzi nie wiem.....


Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ,że chodzi o....pieniądze :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***