Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja przez Bułgarię 25lipiec 2021
Autor Wiadomość
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-08, 23:52   

Jacek L. - za wszelką cenę nie nocuj na autostradzie od okolic Niszu do Belgradu. Jeśli już to zjedź z autostrady i nocuj w mieście. W nocy mogą wsunąć się pod auto i rozpiąć jakąś wtyczkę unieruchamiając auto. W przypadku Basi mogło to być jakieś nowatorskie urządzenie unieruchamiające auto po pewnym czasie od wyjazdu z parkingu.
Gdy ktoś nie odpala auta podjeżdża pomoc drogowa, odholowuje do warsztatu i po diagnostyce okazuje się, że trzeba płacić za wymianę np. pompy paliwowej.
Szacunek dla Serbów. Są jak przedwojenni, polscy kieszonkowcy.
Bywa, że w trakcie jazdy podjeżdżają na drugim pasie i łapią się za głowy z udawanym przerażeniem pokazując lewe przednie koło. Po zatrzymaniu auta na poboczu smarują przegub smarem sugerując potrzebę jego wymiany.
Jak trafiłeś do Grecji nie czytając o tym?? Żart taki, głupi. Wracaj szczęśliwie, czujnie ale bez obaw !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek L. 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Boxer L2H2 Pössl 2015
Nazwa załogi: Dorota & Jacek
Dołączył: 28 Wrz 2021
Piwa: 37/32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-09, 08:16   

rakro1 - dzięki! Jadąc do Grecji nie wiedziałem o tym i zanocowaliśmy przy autostradzie, przy monitorowanym motelu polecanym w P4N. Na szczęście nic się nie wydarzyło.
Dopiero w Grecji usłyszeliśmy (m.in. od Barbary) o takich incydentach.
W drodze powrotnej przeskoczymy na Węgry jednym ciurkiem.
_________________
JL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 13:16   

Rakro dzieki za takie szczegóły,ja tak wszystkiego nie wiedziałam.
Wyjechaliśmy z Korinos nie z samego rana.Byłam zmęczona i zatrzymaliśmy się duży hotel,tiry,płaciłam za parking i mówiłam o mafi z serbem od parkingu.Nie wiem jak to się stało ale jak zobaczyłam lawetę to mnie sparaliżowało.Zobaczyli dwoje staruchów siwych i dali spokój.Nie wiem co myśleć Zybych nic mi nie pomaga w moich przypuszczeniach bo nie czyta CT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek L. 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Boxer L2H2 Pössl 2015
Nazwa załogi: Dorota & Jacek
Dołączył: 28 Wrz 2021
Piwa: 37/32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-09, 18:18   

Ale co się konkretnie stało? Auto nie odpaliło i chcieli Was załadować na lawetę?
_________________
JL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 18:24   

Opis i trasa z pamieci troche poparta mapą :!: :!:
Tak dawno nie byłam na komputerze/wszystko na telefonie/,ze o malo co a bym nie umiala go obsługiwać.Wiek robi swoje.
Wyjazd trwał 3 miesiace i 10 dni 1..Wyjechalismy 25 lipca o godz 13,dojazd Słowacja Tornala,spanie na starym miejscu. Słowacy kazali jechać pytam czy tylko tranzyt 5 godz,.jak pokazałam faizera,mówi nie ma ograniczenia.
Rano zakupy w Tesco,przejazd do Oradei,ale GPS prowadzi źle.
Najlepiej jechać na Arad bo tam jest dobrze na autostradzie,i tak musimy spać przy autostradzie.
2.Bulgaria dawno tu nie byliśmy, granica Ruse,płacimy 3 euro,coś sie zbiesił GPS,po ciemku trafiamy pod monastyry wykute w skale,jest dobry parking.
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2021-11-09, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 18:42   

28,lipiec,jedziemy do moni Rusińskie,piekne,potem zwykłymi drogami do Grobowca Trackiego,ide sama tłumacz w j.rosyjskim,mamy po weściu 10 minut.Jest to oryginał ,kopia jest w Kazanłyku.
Śpimy w Bałciku z widokiem na morze,1599km.
Przejazd do Szabli,upały dużo ludzi i aut na parkingach.stajemy na niepłatnym miejscu,pod drzewem,mamy sekator,to sobie podcinamy gałezie by miec trochę cienia.
Po kilu kapaniach przenosimy sie do Szabli ale pod latarnie.Bułgarka ze straganu załatwia nam wode,stajemy na cyplu widok super.na zmiane kapiel w morzu,potem w goracej mineralnej wodzie.Otoczenie dziadowskie,ale goraca woda wspaniala.
Nasza znajoma co ma dom jeszcze nie dojechała,bierzemy u sasiadki wode i do Rusałki
parking 6lewa,1 sierpien niedziela. :kwiatek2 :kwiatek2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 19:00   

Rusałka.wspaniałe miejsce wybudowany ośrodek na 70 lat dla francuzow.Polowa odremontowana ,a reszta ruina,lub remonty.Tu był wielki luksus,łacznie z kortami,kilka restauracji,kilka małych plaz,porciki,kiedy uda sie to odremontowac w całości.Piekne miejsce ale teren skalisty,widoki na morze wspaniałe.Troche jest ludzi bo to wakacje.Licznik 1690km.
2,sierpień jedziemy na plaże koło Obzoru,tu co roku jest nasza rodzinka,ale na kwaterach. Parking duży,pomimo hoteli 12 pietrowych jest dużo miejsca,nikt nic nie mówi,mozna nawet korzystać gratis z parasoli.Wodą na starym miejscu,wiemy jak z niej korzystac.
Tu psuje się lodówka i Z 2 razy ja obraca,no zaczyna działac.mamy wakum wedliny na prezenty do Naafplio.Dalej upały ponad 30st.
6 lipec jedziemy dalej,do autostrady w Burgas,dobre zakupy w Kauflandzie,licznik 2 181,dojazd baćkowski monastyr,odnowiony,spimy na naszym nieołatnym parkingu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 19:12   

Idę sama do wodospadu,ale piekny bez wody,o mało nie zabładzilam.
Orange daje roming,kto jest na fejsie,.wklejałam zawsze foty :!: :
Kupowalismy 2 razy winete bo ta na 15 dni nie wystarczyła.
Z rozpedu granica,na żywioł bez PLF,Faizer i inne papiery cowidowe z Grecji pomogły,jesteśmy na plaży Kryoneri,druga Almyros,jest wszystko,woda cudowna,dla dorosłych i dzieci.
9 sierpień po kapieli jedziemy do Porto Lagos.Oczywiscie wszystko pamietam bylismy tu 10 lat temu. :kwiatek2 :kwiatek2
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 19:43   

10 sierpien,jedziemy dalej postoj na ładnej plazy ale nie wiem nazwy,termale droga zamknieta,zakupy w lidlu w Stavros,przejazd poza Salonikami do plazy Aliki.Jest sezon to każa nam przenieść na koniec tam sa inne kampery i fajni polaacy z dziećmi.Namiary dostałam od kamperowców ale z pamieci nie wiem nazwiska.
Po burzy w czwartek 12 sierpnia jedziemy do naszych Mamidaków.jest Kostas,daje mi dobry tel.i kolega jego wymienia sie ze mn a na faceboku.Bardzo lubimy to miejsce,grecy tu sa serdeczni,woda fajna,prysznic itd
Dalej ,Lamia,lidl,na jeziorku sa znajomi czesi,ale jedziemy dalej by tu nie spać ,dojazd do jeziora Volgoumeni.
Jest niedziela duzo ludzi,nie pozwalaja spać tutaj,każa jechać na parking przy wlocie wody do morza.Wcześniej przejazd przez plaże Psatha,hamulce sie zagrzały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-09, 19:44   

Basiu, nie przestawaj opisywać. Fajnie Ci idzie. Potem jeszcze o szczegóły dopytamy :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 19:52   

Rakro,fajnie że sie poznalismy,bardzo juz sie postarzalam,pisałam na fejsie i teraz na kompie musze sie zastanawiac co i jak.Posiłkuje sie kalendarzem,nie pamietam co pisałam na poprzednich stronach relacji,ale to sprawdze.Starośc nie radość tym bardziej że jak ja poszłam na emeryture to jeszcze w pracy nie miałam komputera,a pisanie na telefonie rozleniwia,ale pozwala szybko napisac no i pokazać foty,czego nie ma na CT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 20:06   

Znajdujemy fajne miejsce po drugiej stronie jeziora,ale prysznice juz zakrecone pomimo że są tu sami grecy.
17 sierpnia jedziemy pod nasz kościółek i tam tankujemy wode do pelna,i nastawiamy Korynt,po drodze Loutraki nie ma miejsca na kampera,tak dojechało nam się do bocznej ściany kanału ,tu jemy sniadanie.Robimy foty kanałowi,ale jest bardzo mało wody.Teraz wracajac jużdo olski,mosty sa na stałe otwarte.
Tak dojechalismy do Nafplo,do naszej plazy Arvanita.
tu Spimy nikt nas nie wygania.
Tu odwiedzaja nas polscy grecy,daje dobrze zachowana sucha kiełbase,oraz oczywiscie prince polo
Rano budzi nas śpiewem ksiadz Ryszard,też go czestujemy prezentami,oraz zawsze pije u nas kawke z ekspresu. :roza: :roza:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-09, 20:12   

Na dzisiaj wystarczy,sok z pomarańczy zrobiony,rosół pyszny tez,oraz duzo grabiliśmy liści,bo oprócz naszych dużo nawiewa z lasu zwłaszcza z debów.bardzo bardzo nic mi sie nie chce robić :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-10, 12:49   

Ale CT wciąga,sprawdzilam przeciez ja o tym pisałam ale w skrocie,teraz rozwijam temat,bo mam czas,dużo pradu,tak mnie naszło.pisało na forum że bim tez nie moze sie rozstac z CT.Popisze wszystko do konca,teraz posiłkuje sie kalendarzem w którym sa kilometry z każdego miejsca oraz razem przejechane km. :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-10, 14:49   

O! Ciekawie sie zaczyna :pifko na zachętę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***