Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OC a jego samoczynne wznowienie
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-08-07, 08:42   

Robert-4 napisał/a:
Kolego,
w podpisie masz "urządzenie kamperopodobne".

to w awatarze
a w podpisie
"Tadeusz
Byle do przodu"
:bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-08-07, 09:01   

Podsumowując meritum tematu:
- polisa OC nie ulega przedłużeniu przy zmianie właściciela - czyli przy kupnie - mamy na te formalności 30 dni aby kupić ubezpieczenie na siebie (lub przepisać istniejące jeżeli jest taka możliwość)
- polisa OC nie ulega przedłużeniu jeżeli nie opłacimy kolejnej ratki w przyp. płatności ratalnych
- polisa OC nie ulega przedłużeniu jeżeli nie opłacimy zaległej raty za rok obowiązywania za który przedłużyła się ona nam automatycznie.

Nie pokręciłem ?

Generalnie albo ogarniamy się z materią pilnując terminów końca polis albo pilnujemy skrzynki pocztowej kiedy ubezpieczalnia przypomni o terminie lub upomni się o zaległą składkę co nie jest pewnikiem gdyż to nie jest wysyłanie przesyłką poleconą a zwykłą które to nie dają nam żadnych podstaw do linii obrony że to nie z naszej winy nie dopełniliśmy formalności na czas.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-08-07, 10:30   Re: OC NNW

Skorpion napisał/a:
Do samochodów powyżej 25 lat PZM + PZU

Tak, ale jak już kolega wspomniał to nie jest dla kampera bo nie masz wpisanego typu. A z tego co tu wyczytałem w przypadku kolizji mogą być problemy (czyt. ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania lub jeszcze obciąży)
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-08-08, 23:45   

[quote="Piasek1"]Podsumowując meritum tematu:
- polisa OC nie ulega przedłużeniu przy zmianie właściciela - czyli przy kupnie - mamy na te formalności 30 dni aby kupić ubezpieczenie na siebie (lub przepisać istniejące jeżeli jest taka możliwość)


Nie miałem dostępu do internetu.
Ten pierwszy punkt to nie do końca tak. Możesz korzystać z tej polisy do końca jej ważności i nie musisz nic robić. Termin 30 dni dotyczy sytuacji kiedy chcesz zmienić ubezpieczyciela i robi się to wtedy, kiedy w danej firmie jest drożej. Jeśli kupiłeś z opłaconym OC np. jeszcze na kilka miesięcy to korzystaj, ALE .... to jest właśnie sytuacja kiedy nie wznowi się automatycznie.

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-08-09, 08:53   

Ale to nie jest tak że masz 30 dni na zgłoszenie się do Ubezpieczalni i przepisanie tej polisy którą z autem przejąłeś na swoje dane ?
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-08-09, 09:14   

Piasek1 napisał/a:
Ale to nie jest tak że masz 30 dni na zgłoszenie się do Ubezpieczalni i przepisanie tej polisy którą z autem przejąłeś na swoje dane ?


Powinieneś się zgłosić, ale nie musisz wypowiadać tej polisy. Jeśli kupisz od kogoś kto miał mniej zniżek (albo samochód był na firmę) to możesz zażądać rekalkulacji składki i nie dość, że masz obcą polisę to jeszcze kasę :) . Jeśli sytuacja jest odwrotna i ty masz mniej zniżek, jak nie pójdziesz i nie zrobisz rekalkulacji nic się nie stanie. Po przerejestrowaniu wozisz "starą" polisę i jej nr rejestracyjnym i umowę kupna sprzedaży.
Jeśli polisa jest w ratach i kolejna rata nie jest zapłacona sprawdź gdzie lepiej i podejmiesz decyzję zostaję/wypowiadam i idę gdzieś indziej.

pozdrawiam R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubertg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Autostar Aryal
Dołączył: 05 Maj 2019
Piwa: 6/2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-08-10, 08:26   

Robert-4 napisał/a:

Jeśli polisa jest w ratach i kolejna rata nie jest zapłacona sprawdź gdzie lepiej i podejmiesz decyzję zostaję/wypowiadam i idę gdzieś indziej.


Tylko trzeba ostrożnie z niektórymi firmami, miałem przypadek przy zakupie samochodu z OC w Link4, składka była opłacona częściowo. Aby dowiedzieć się ile mam dopłacić, wymagali przepisania polisy i wniosku o rekalkulację. Po prostu, zamiast oferty, proponowali podpisanie umowy, a później określą ile mam zapłacić. Wypowiedziałem i ubezpieczyłem w innej firmie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-08-10, 08:47   

Ja po przebojach z dwoma autami które ubezpieczałem kiedyś w mBanku bo tam mieli coś na zasadzie brokerki i faktycznie było dużo taniej niż normalnie u agentów - o polisach on-line nawet słyszeć nie chcę.
Od lat ubezpieczam w lokalnej multiagencji gdzie fizycznie jest człowiek który wszystko za mnie robi, wszystko na miejscu, potem sprzedaż - podobnie, podjeżdżam, minuta i pieczątka przybita że przyjęli dokumenty powiadamiające o zbyciu.
A nie jak w tych osranych on-line... zawrzeć polisę to rach-ciach, ale wypowiedzieć... pół godziny w googlach i lektury internetowych forów gdzie wysłać wypowiedzenie do firmy x czy y bo nigdzie takich danych nie ma. Adresy skrytek pocztowych itp... Po roku się odzywają z pismem że im za jakąś polisę zalegasz od auta które rok temu sprzedane i teraz im udowadniaj...
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***