Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorwacja - dokumenty na granicy
Autor Wiadomość
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-08-08, 13:01   Chorwacja - dokumenty na granicy

Sprawdzają czy nie? Chcemy jechać, a właśnie zobaczyłem że paszport syna stracił ważność. Albo zaryzykujemy, albo pojedziemy w innym kierunku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-08-08, 13:23   

Obowiązek posiadania dokumentu jest , jednak nasza podróż w tym roku do CRO obyła się bez sprawdzania dokumentów , nawet nie oglądali covidowych.
Jednak uważam że syn powinien posiadać dokument , droga daleka i wiele się może zdarzyć.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-08-08, 13:31   

Zbynek napisał/a:
Sprawdzają czy nie?
Owszem sprawdzają. Chorwacja nie należy jeszcze do strefy Schengen. Zatem dokumenty sprawdzać muszą i robią to. U mnie w czerwcu (wjazd do Chorwacji) i w lipcu (wjazd do Węgier) w czasie przejazdu przez granicę węgiersko-chorwacką pokazałem tylko dowód osobisty. Kontrola polegała na zerknięciu tak z odległości ok. 1.5 m i machnięciu ręką, aby jechać dalej. W drodze powrotnej mój dowód osobisty "powędrował" do budki pogranicznika i po ok. 2 min. "wrócił" do mnie. Jednym słowem czas takich 2 kontroli to 2-3 minuty.
Dokumentów auta nikt nie prosił i nie sprawdzał.
A co będzie jeśli pogranicznik zerknie na termin ważności paszportu lub dane dokumentu wprowadzi do bazy internetowej? Ja bym nie ryzykował.
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-08-08, 14:06   

samotny wilk napisał/a:
Zbynek napisał/a:
Sprawdzają czy nie?
Owszem sprawdzają. Chorwacja nie należy jeszcze do strefy Schengen. Zatem dokumenty sprawdzać muszą i robią to. U mnie w czerwcu (wjazd do Chorwacji) i w lipcu (wjazd do Węgier) w czasie przejazdu przez granicę węgiersko-chorwacką pokazałem tylko dowód osobisty. Kontrola polegała na zerknięciu tak z odległości ok. 1.5 m i machnięciu ręką, aby jechać dalej. W drodze powrotnej mój dowód osobisty "powędrował" do budki pogranicznika i po ok. 2 min. "wrócił" do mnie. Jednym słowem czas takich 2 kontroli to 2-3 minuty.
Dokumentów auta nikt nie prosił i nie sprawdzał.
A co będzie jeśli pogranicznik zerknie na termin ważności paszportu lub dane dokumentu wprowadzi do bazy internetowej? Ja bym nie ryzykował.


Czytam że jest różnie, u jednych sprawdzają, inni przejeżdżają prawie bez zatrzymania. Chyba nie będziemy ryzykować i zostaniemy w strefie Schengen.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-08-08, 14:25   

Zbynek napisał/a:
.....nie będziemy ryzykować i zostaniemy w strefie Schengen.


Szkoda tylko z tego powodu odpuszczać Chorwacji :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-08-08, 14:31   

MILUŚ napisał/a:
Zbynek napisał/a:
.....nie będziemy ryzykować i zostaniemy w strefie Schengen.


Szkoda tylko z tego powodu odpuszczać Chorwacji :-/


Szkoda. Gdyby dało się wyrobić dokumenty w jeden dzień to jutro bym to załatwił, ale nie sądzę żeby to było możliwe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-08-08, 14:57   

Sprawdzali zawsze, ale zawsze wyrywkowo i bardzo pobieżnie .... i nigdy na tyle dokładnie aby zwrócić uwagę na datę ważności. Nie zdarzyło mi się , aby kiedykolwiek ktoś wziął dokumenty do ręki.
Jak znajdą przy wjeździe, to najwyżej nie wpuszczą i wtedy zostaniesz sobie w Schengen.
Jak znajdą na powrocie to co Ci zrobią, dziecko Ci zaaresztują ? Powiesz , że nie zauważyłeś , i że przy wjeździe celnik Ci sprawdzał i nie miał zastrzeżeń . Dokumenty nie są fałszywe tylko po dacie .
Samotnego Wilka sprawdzali bo pewnie jadąc kamperem w pojedynkę wydał się im podejrzany :-P ...... może myśleli , że coś szmugluje , albo metę w kamperze gotuje jak Walter White vel Heisenberg :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2021-08-08, 15:21   

joko...jest kilka osób na Forum które czytam z przyjemnością. Ale Ty jesteś tą pierwszą.. dzięki :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-08-08, 17:57   

joko, :chytry
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-08-08, 19:59   

Ja bym normalnie pojechał z tym paszportem, no chyba że jest przeterminowany o 9 lat.
Paszport po terminie miesiąc, dwa czy rok... zerkną na foto, porównają a jak znajdą datę to odnotują w systemie, wpuszczą i poinformują, że za rok z tym paszportem już numer nie przejdzie.
Jedziesz kamperem ze znakami PL na tablicy, inaczej na to patrzą jak na osobówki czy busy trój rodzinne z nieogarniętych krajów.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-08-09, 07:56   

Socale napisał/a:
Ja bym normalnie pojechał z tym paszportem, no chyba że jest przeterminowany o 9 lat.
Paszport po terminie miesiąc, dwa czy rok... zerkną na foto, porównają a jak znajdą datę to odnotują w systemie, wpuszczą i poinformują, że za rok z tym paszportem już numer nie przejdzie.
Jedziesz kamperem ze znakami PL na tablicy, inaczej na to patrzą jak na osobówki czy busy trój rodzinne z nieogarniętych krajów.


Z żoną zdecydowaliśmy że zaryzykujemy, a jak nas cofną to albo będziemy próbować na innym przejściu, albo pojedziemy do Włoch.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2021-08-09, 09:26   

Dwa tygodnie temu skanowali dowody na wjeździe i na wyjeździe. Także na granicy z Bośnia jak się jedzie do Dubrownika. Czyli cztery razy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/245
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2021-08-11, 21:58   

Zbynek leć i nie bierz do głowy,przecież Cię nie zamkną jak ktoś pisał,mnie zwrócili uwagę na powrocie z CRO że dziecka dowód się skończył i tyle,pomachali i już.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-08-22, 10:49   

daro35 napisał/a:
Zbynek leć i nie bierz do głowy,przecież Cię nie zamkną jak ktoś pisał,mnie zwrócili uwagę na powrocie z CRO że dziecka dowód się skończył i tyle,pomachali i już.


No i wjechaliśmy bez problemu. Na granicy strażnik zeskanował tylko mój paszport, reszta go nie interesowała :ok Ciekawe jak będzie na powrocie. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2021-08-29, 06:08   

A ja wyjechałem z HR i wjechałem do SLO na prawo jazdy.....
W HR na wet nie patrzyli, Słowenii jak to bywa gbury, ZAWSZE przedłużają celowo, strażnik wziął dokumentu coś tam, burknął, ale tak go zlałem wzrokiem :) ....i oddał...:) ja patrzę... a dałem mu prawo jazdy :D.
Wracaliśmy 30.07. Wtedy nawet w TV i radio mówili o korku który tworzyli słoweńcy, naliczyłem 6km od strony Słowenii....

strasznie nie lubię słowenców...cwaniacy na drodze, głośni na polu i ta granica.....celowo tworzą korki buraki......a i do tego 30Euo dla mnie za autostrada.....Paskudny i dziadowski kraj.
Nigdy tam nie pojadę do urlop.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***