Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorwacja - dokumenty na granicy
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-08-29, 10:55   

Dziwisz się?
To tak jakby przystojny gość przechodził przez Twój salon do sąsiadki na randkę :-P
Ja ze Słoweńcami mam tylko pozytywne relacje, jeszcze żaden mnie nie wqurzył.
W ub roku wracając, w ostatniej chwili zjechałem omijając korek i pojechałem górami i lasami. Policjant zatrzymał i poinformował że przejście na które jedziemy jest nieczynne, najbliższe było gdzieś tam ale kamperem będzie ciężko. Sam wpisał mi trasę żeby nie pobłądzić i przygodowo przejechaliśmy.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-08-29, 15:48   

Wczoraj przejezdzalsmy granicę SLO =HR,. Skanowanie dowódow osobistych i certyfikatow covidowych
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/401
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-31, 18:15   

Cześć chcemy jechać przez Węgry zastanawiam się czy na całkowitego luja :wyszczerzony: udało by się przejechać do cro, a jeśli by nas nie wpuścili to czy przy granicy można zrobić testy?
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-08-31, 21:50   

Nie wiem czy jest możliwość zrobienia testów na granicy Cro ale prawdą jest że jak pograniczniczka nie mogła zczytać z mojego telefonu kodu QR / zadrapania szybki!/to powiedziała że czekamy do jutra :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-08-31, 22:33   

Komplecik napisał/a:
Cześć chcemy jechać przez Węgry zastanawiam się czy na całkowitego luja :wyszczerzony: udało by się przejechać do cro, a jeśli by nas nie wpuścili to czy przy granicy można zrobić testy?


Wróciliśmy w sobotę. Zarówno podczas wjazdu, jak i powrotu strażnik graniczny nawet nie wychylił się spoza komputera, zeskanował paszporty/dowody i oddał dokumenty. W paszporty covidowe nawet nie zajrzał. Ciekawostką była taka sama kontrola na granicy Słowenia-Austria.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-09-01, 00:01   

Komplecik napisał/a:
Cześć chcemy jechać przez Węgry zastanawiam się czy na całkowitego luja :wyszczerzony: udało by się przejechać do cro, a jeśli by nas nie wpuścili to czy przy granicy można zrobić testy?


Myślę , że przejedziesz bez problemu , natomiast jeśli chcesz mieć spokojną głowę to zrób antygena (nie PCR !), ale w Polsce. Robienia w obecnej chwili testów za granicą bym nie ryzykował. Jak będziesz miał pecha i trafisz na test czwarto-falowy w Polsce to najwyżej kwarantanna w domu ....... za granicą to już gorsza sprawa.
Antygenowy na przejazd jest tak samo dobry, a ma kilka zalet . Jest tańszy , szybszy , ale co najważniejsze jest robiony na miejscu i nie trafia do laboratorium , które wystawia zaświadczenie , wobec czego to zaświadczenie jest bez podpisu i bez pieczątki . Drukujesz go sam z piku (zazwyczaj HTML) , który pobierasz sobie ze strony laboratorium ...... zresztą pewnie to wiesz , bo zapewne już kiedyś taki test robiłeś ..... i pewnie nawet taki plik HTML albo masz na dysku, albo masz login i hasło do jego ściągnięcia :spoko
Jakbyś robił tego antygena , to najlepiej na jakimś zadupiu , gdzie ruch mają mały, bo jest większa szansa że zrobią Ci jeszcze wersją wakacyjną ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/401
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-01, 18:21   

Super dzięki Chłopaki będę robił test z ciekawości jednak wolałem zapytać czy ktoś zwraca na to uwagę i czy ich to interesuje.
Jedzie przecież towar który chce zostawić jakiś tam grosik, znajomi na przełomie roku u szczytu panemiji jechali do Hiszpanii i kompletnie nikt na żadnej granicy się nimi nie zainteresował zestaw 3 kamperów, sorki zaszczepił bym się ale u nas brakło scypionek więc zaczekam aż sytuacja się wyklaruje,

jeszcze raz wielkie dzięki

Wyślę fotki z rowerowych tripow, zaczniemy od Istrii tam ponoć sporo tras rowerowych.
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-09-01, 23:51   

Komplecik napisał/a:
czy ktoś zwraca na to uwagę i czy ich to interesuje.


Działa to tak, że oficjalnie w poszczególnych krajach obowiązuję określone przepisy , zalecenia , ograniczenia , które zostały wprowadzane , bo taki był odgórny prikaz , natomiast przestrzeganie i kontrola tego , to zupełnie inna sprawa. Służby za to odpowiedzialne zachowują się dokładnie tak, jakby dostały ciche zalecenia , że mają być bierni. Mówiąc prościej, przepisy wprowadzamy , aby nikt się nie czepiał, natomiast gorliwość w ich przestrzeganiu nie jest w naszym interesie .
W praktyce wygląda to tak, że jak Ty masz na to wywalone to oni mają wywalone na Ciebie.
Jeździłem w 2020 i jeżdżę w tym roku, gdzie chcę i jak chcę i nikt nigdzie nie robił mi najmniejszych problemów .
W większości przypadków granice były i są puste , a tam gdzie ktoś stoi , nie zaczynam od wyciągania i pokazywania dokumentów , tylko czekam co będą chcieli ....... zazwyczaj nie chcą nic i kończy się na machnięciu ręką , albo krótkiej wymianie zdań .
Jasne , że jak ktoś na dzień dobry, czy trzeba czy nie trzeba wyciąga certyfikat covidowy, to jest on sprawdzany. Później idzie w świat informacja , że tu czy tu " scanowali nam kody QR" ..... no scanowali kody QR bo dokumenty które pokazaliście je po prostu miały ... nie mam takich z kodem QR, to i nikt mi nic nie scanuje :spoko
Czasami jest to nawet zabawne, jak z samochodów przede mną wystają rączki z dokumentami, smartfonami z certyfikatem, czy co tam kto ma, a ten pogranicznik taki znudzony , tak macha tą rączką i macha .... ja podjeżdżam z pustymi rękami , uchylam okienko i mówię dzień dobry ....wzrok pogranicznika bezcenny i bardzo wymowny, jakby chciał powiedzieć "qwa, wreszcie jeden normalny " :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/401
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-02, 07:46   

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:
czy ktoś zwraca na to uwagę i czy ich to interesuje.


ja podjeżdżam z pustymi rękami , uchylam okienko i mówię dzień dobry ....wzrok pogranicznika bezcenny i bardzo wymowny, jakby chciał powiedzieć "qwa, wreszcie jeden normalny " :ok


Właśnie o takim LUJU myślałem, tak czy siak będę właśnie tak wjeżdżał.
Fajnie jak będzie wyrobiony jakiś standard i wszyscy zaakceptują że tak ma być, tak jest normalnie.

Kurde pięknie to opisałeś :)
Bezwzględnie piwko się należy.
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-02, 08:06   

MILUŚ napisał/a:
Nie wiem czy jest możliwość zrobienia testów na granicy Cro ale prawdą jest że jak pograniczniczka nie mogła zczytać z mojego telefonu kodu QR / zadrapania szybki!/to powiedziała że czekamy do jutra :-P


a jeżeli będę miał w wersji papierowej to chyba ułatwi?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-09-02, 14:44   

Komplecik napisał/a:
joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:
czy ktoś zwraca na to uwagę i czy ich to interesuje.


ja podjeżdżam z pustymi rękami , uchylam okienko i mówię dzień dobry ....wzrok pogranicznika bezcenny i bardzo wymowny, jakby chciał powiedzieć "qwa, wreszcie jeden normalny " :ok


Właśnie o takim LUJU myślałem, tak czy siak będę właśnie tak wjeżdżał.
Fajnie jak będzie wyrobiony jakiś standard i wszyscy zaakceptują że tak ma być, tak jest normalnie.

Kurde pięknie to opisałeś :)
Bezwzględnie piwko się należy.
:spoko


Piszę jak jest. Pojeździłem w tej "pandemii" sporo po świecie i prywatnie i służbowo i takie , a nie inne mam doświadczenia.
Zeszły rok dla karawaningowców był paradoksalnie , chyba najlepszym w historii ....... oczywiście tylko dla tych , którzy nie dali się zbałamucić. Taki luz i swoboda już się nam chyba nie przydarzy. Na zawsze w pamięci pozostaną mi takie miejsca jak praktycznie pusty Dubrownik, czy Rzym , które zwiedzałem tak, jakby te miejsca istniały tylko dla mnie .

Za piwko dziękuję :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-09-02, 14:50   

Cyryl napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
Nie wiem czy jest możliwość zrobienia testów na granicy Cro ale prawdą jest że jak pograniczniczka nie mogła zczytać z mojego telefonu kodu QR / zadrapania szybki!/to powiedziała że czekamy do jutra :-P


a jeżeli będę miał w wersji papierowej to chyba ułatwi?


Pod warunkiem , że Ci drukarka nie plami i nie cieniuje ..... albo sobie tego papieru czymś nie poplamisz :haha:

No i tak to ludziska sobie chciały tymi paszportami dobrze zrobić , a zrobili sobie kuku :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/401
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-03, 07:42   

Zastanawiam się nad tym testem czy belejaki katarek mp. Mnie nie uziemi, oby wytrzymać do jutra
Z tego co się słyszy grypy, kataru, przeziębienia nie ma jest tylko c19 :-/
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojadżer 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: iveco daily 35s17 max (plan na 4 osoby)
Nazwa załogi: kwartet
Dołączył: 18 Wrz 2017
Piwa: 5/4
Skąd: Warszawa Wilanów
Wysłany: 2021-09-19, 14:09   

Wyjazd 3-4.09 wawa-katowice (szybki test covid koło lotniska) -ostrava-brno-wiedeń-maribor-lublana-koper-porec itd, powrót tak samo 13-14.09 = brak jakichkolwiek kontroli, ani razu nie wyciągaliśmy nawet dowodu. Tylko austriacy i słoweńcy byli na posterunkach ale zajmowali się machaniem ręką oraz kontrolą dostawczaków i ciężarówek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/401
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-19, 14:53   

Powrót przez Węgry bezproblemowy, zapytali o emigrantów
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***