Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GrandCalifornia
Autor Wiadomość
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-08-31, 21:07   

Oldzbig napisał/a:
Smok Wawelski spróbój kiedyś zaproponować na po nartach w Dolomitach wypad do galerii w Mediolanie i jeśli Ci odmówi to będzie znaczyło że nie znam kobiet.
Przeproszę więc gabrjel że jeszcze chwileczkę pociągnę te "ciekawą" dyskusje z kol. Oldzbig ale będąc wywołany do tablicy wraz z małżonką uważam że powinienem odpowiedzieć.
Mam szybką propozycje - zróbmy wiec zakład 1:100 nie wiem o co ale możne być nawet o ostatnia moja koszule na dokładkę dam żonie 10 000 EUR na drobne wydatki, sorry - wiem wiem to niewiele jak na Milano ale więcej luźnej kasy akurat nie mam bo w bieda puszkę władowałem ale może coś w Providencie pożyczę - to kiedy jedziemy ? Spróbuj moja żonę zabrać do tej galerii - był taki co próbował to zrobić w Pisie i Florencji nie wyszło mu - jemu nawet jak przywiózł 4 rodzaje pizzy z najlepszych lokalnych pizerii powiedziała że szału nie ma i d... urywa i że w PL lepsze żarła aż mi głupio było i po kostkach ja kopałem dobrze że nasz przyjaciel tez zna jej styl i bezpośredniość. Natomiast jak jej powiedział czy chce jechać do Castigioncello na klify albo do Vinci odwiedzić muzeum pana Leonarda - darła biegiem i pomimo niemłodych lat na karku była szybsza niż wiatr - Oldzbig być może znasz kobiety ale na pewno nie wszystkie - na niektórych bardzo byś się pomylił :haha:
Gdybyś chciał to telefonem do owego polskiego makaroniarza w celu weryfikacji prawdziwości zdarzeń służę na PW :)
Nie jestem do końca pewny czy Twoje przypuszczenia dotyczył mojej małżonki ale w sumie raczej z innymi paniami nie jeżdżę wiec przyjąłem domyślnie żonę - a sorry błąd czasem jeżdżę z córka ale to cała Mama z upodobań i charakteru wiec w jej przypadku tez przyjmuje zakład 1:100 :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gabrjel 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: plan: GrandCalifornia
Dołączył: 29 Sie 2021
Skąd: Luxembourg/Lubuskie
Wysłany: 2021-08-31, 21:48   

Chłopaki!

(tak trochę w przeciwną stronę -> 40+)

Do tej pory Europe zwiedzaliśmy Audi Allroad, Seat Leon Xperience i BMW3, wszystkie kombi, i wszystkie zapakowane po sufit. A i tak wracaliśmy z 20oma (raz 56oma) butelkami wina i innych trunków.
Nocowanie w hotelach... różnej miary (chyba najlepsze w Albanii nad Ohrydem).

Teraz pojawiła się córka (w czasie Covida) i takie króciutkie wypady zrobiliśmy 3.
Na Texel (NL), Brugia (BE), Bodensee (DE) i właśnie po tych wypadach zakiełkował pomysł na kampera/camper-vana.

Myśleliśmy od Multivanie, ale brak toalety go wykluczył.

Wiec jeśli nic nie wymyślimy to jednak trzeba empirycznie przetestować temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2021-08-31, 22:10   

Smoku Wawelski znaczy że nie znam się na kobietach ale twierdzę że galeria Wiktora Emanuela II jest warta odwiedzenia jako dzieło sztuki architektonicznej i jeżeli nie chcecie jej zobaczyć to dużo tracicie.A co do pizzy to całkowicie się zgadzam że we Włoszech najgorsza a najlepszą jadłem w Belgii w małej wiosce koło Waterloo
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-08-31, 22:20   

Oldzbig napisał/a:
Gabrielu czas już po ciekawej dyskusji wrócić do Twojego pytania.,,,,
myślę że to dobry pomysł i tak właśnie zróbmy
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-01, 09:51   

gabrjel napisał/a:
Wiec jeśli nic nie wymyślimy to jednak trzeba empirycznie przetestować temat.


to będzie najlepsze rozwiązanie :ok

jak będziesz testował zwróć uwagę na kluczowe dla mnie trzy elementy:

- łazienka , czy będzie możliwość wstawienia wanienki lub czy kabina prysznicowa będzie na tyle obszerna żeby zmieściła się osoba dorosła i dziecko
- lodówka, słoiczki zupki dla dziecka itd
- łóżka, weź pod uwagę że łóżka podwieszane (sufitowe) najczęściej przewidziane są dla dzieci powyżej 6-7 lat i nie zostawisz na takim łóżku dwu - trzy latka , więc w przypadku małego dziecka w kamperze są dwie opcje - albo łóżko podstawowe jest na tyle duże że śpicie w trójkę albo dziecko śpi z jednym z rodziców a drugi rodzic śpi na łóżku dodatkowym.

oczywiście inne będą wymagania jak ktoś ma 190 cm wzrostu i waży 110kg a inne ja osób drobnych i szczupłych nie mniej jednak przed zakupem radzę przemyśleć temat rozlokowania rodziny i sprawdzenia dopasowania łóżek "pod siebie" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2021-09-01, 11:47   

Warunki o których pisze Suzi spełniają prawie wszystkie przyczepy i prawie żaden kamper szczególnie za 80000€. Jeśli kupisz przyczepę to będziesz miał wartość dodaną w postaci ciągnika Vw który lubisz i zaoszczędzisz 60000€
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2021-09-01, 16:37   

Przesadzasz Oldzbig. Z tyłu nad garażem mam łóżko 160x210, alkowa ma zbliżony wymiar.
Do tego można złożyć łóżko ze stolika 180x200
Mało?
Do tego duża lodówka i łazienka z osobnym prysznicem.

Na luzie spełnia wymagania kolegi, a to przeciętny kamperek.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-01, 17:51   

my z dwójką dzieci przesiedliśmy się ze stosunkowo dużej przyczepy (KNAUS 500QDK)

na średniego kampera i mieścimy się bez problemu, tyle że nie jest to blaszak.

z blaszaków przymierzałem się do Adrii 600SPB family, Grandcaliforni i Weinsberga Carabus
600 i wszystkie były dla nas za ciasne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-02, 09:58   

Jakiś czas temu też zastanawialiśmy sie nad zakupem Grand Californii , stała nawet niedaleko nas w salonie VW taka wystawiona więc pojechaiśmy ja obejrzeć... Z zewnątrz ładne auto , ale wszystko co nowe to ładne, niestety środek tak jak przypuszczalismy , rozczarował nas , dla naszej trójki po prostu to było za małe... Wczesniej jeżdziliśmy autem wielkości multivana czyli transporterem ,nie do końca multivan to był ale mieliśmy nawet więcej miejsca niż w multivanie bo auto w wersji long , niestety dla naszej trójki zaczął być za mały. Wystarczał do chwili gdy byliśmy we dwójkę , ale już z 5-cio latką okazał się za mały. GC mimo ze dłuższa , wyższa od naszego transportera , nie spełniała naszych oczekiwań... poprostu była za mała. Kiedyś mieliśmy Boxera , z największej wersji blaszaka przerobiony i to auto było idealne dla dwóch osób, kiedyś w czwórkę nim byliśmy (dwoje dorosłych i dwójka dzieci w wieku 7-9 lat) i to już był dramat. Teraz mamy może nie największego kampera bo długość tylko 6,5m , ale z alkową , z dużym łozkiem, niestety dostępnym dopiero po złożeniu stolika , ale na tym łóżku spokojnie 4 osoby by się wyspały, a do tego jeszcze córa w alkowie urządziła swoje gniazdko. Przestrzeni sporo , po złożeniu łóżka nie obijamy się o siebie , dziecko co chwile lata poza kamperem , przybiega , włazi do niego co chwile (nie wiadomo po co :wyszczerzony: ) , ale nie obijamy się o siebie. My tez traktujemy auto głownie do spania , ale czasem jak wieczory są zimne to uciekamy jednak do auta , wyjazd zimowy mieliśmy jeden jak do tej pory , w temperaturze -18 stopni , jak nagrzalismy budę do +20 to wychodzić się nie chciało z rana, dopiero koło godziny 12-tej z auta wylęgliśmy... dodatkowo córa wymyśliła sobie zabawę na podłodze i cały swój majdan z zabawkami tam rozłożyła... Popieram zdanie kolegów , GC to raczej auto dla dwóch osób , z dziecmi , zwłaszcza dorastającymi to według mnie tylko tylko coś większego.

Co do galerii , to moja żona jak słyszy słowo Galeria to odrazu ją osłabia to , nie znosi sklepów a juz tym bardziej wszelkich galeriowców :wyszczerzony: .
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-02, 11:43   

sterciu napisał/a:
stała nawet niedaleko nas w salonie VW taka wystawiona więc pojechaiśmy ja obejrzeć... Z zewnątrz ładne auto , ale wszystko co nowe to ładne, niestety środek tak jak przypuszczalismy , rozczarował nas , dla naszej trójki po prostu to było za małe...


piszesz o tej co stała w Motorpolu ?

jak tak to oglądaliśmy tą samą ;)

zaskoczyła mnie jakość położenia silikonów w łazience , mam nadzieję że w późniejszych egzemplarzach to poprawili :roll:

20190925_191311.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 342,93 KB

20190925_191306.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 1,42 MB

20190925_191332.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1,16 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-02, 12:44   

suzu4x4 napisał/a:
sterciu napisał/a:
stała nawet niedaleko nas w salonie VW taka wystawiona więc pojechaiśmy ja obejrzeć... Z zewnątrz ładne auto , ale wszystko co nowe to ładne, niestety środek tak jak przypuszczalismy , rozczarował nas , dla naszej trójki po prostu to było za małe...


piszesz o tej co stała w Motorpolu ?

jak tak to oglądaliśmy tą samą ;)

zaskoczyła mnie jakość położenia silikonów w łazience , mam nadzieję że w późniejszych egzemplarzach to poprawili :roll:


Ta stała na Brucknera , dośc długo tam była , teraz tez widziałem stoi ale juz inna w kolorze bordowo białym, tamta to był jakis szaro biały kolor nadwozia.
_________________
Pozdr. Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gabrjel 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: plan: GrandCalifornia
Dołączył: 29 Sie 2021
Skąd: Luxembourg/Lubuskie
Wysłany: 2021-09-02, 13:45   

Hej

Jako że mam to niedaleko a zamieszaliście mi porządnie w głowie to wybiorę się w sobotę :)

https://www.caravan-salon.de/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2021-09-02, 14:55   

Widzę że kolegom galeria kojarzy się z jednym czyli zakupami. Mnie, nie chodzącemu do sklepów słowo galeria kojarzy się z wystawami czy ciekawą architekturą. Dlatego jako przykład podałem galerię Wiktora Emanuela w Mediolanie a źeby zbyt wysoko nie stawiać poprzeczki nie wspomniałem innych galerii które z handlem nie mają nic wspólnego. To smutne że nie zostałem zrozumiany. Co do Grand Californi to słusznie Koledzy piszą że to auto nieciekawe i gdybym nie miał powiązań z firmą i nie otrzymał atrakcyjnej ceny to bym go nie kupił. Teraz widzę na rynku wiele ciekawych rozwiązań i moja wkrótce będzie do sprzedania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-02, 15:22   

gabrjel napisał/a:
Hej

Jako że mam to niedaleko a zamieszaliście mi porządnie w głowie to wybiorę się w sobotę :)

https://www.caravan-salon.de/

Obrazek


i prawidłowo :ok

jak koniecznie chcesz blaszaka zobacz na stoiska naszych rodzimych producentów :

- Affinity w hali 12 na stoisku B34
- Globe-Traveller w hali 15 stoisku B25

obejrzyj ich modele, porównaj do Grandcaliforni i opisz po powrocie swoje wrażenia ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-09-02, 15:45   

Affinity dla mnie bomba. :bigok
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***