Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smok_wawelski
2021-09-06, 19:42
Białowieża stan wyjatkowy a turystyka
Autor Wiadomość
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-09-01, 11:00   Białowieża stan wyjatkowy a turystyka

Witam, czy ktoś się orientuje jak będzie z poruszaniem sie po Parku Narodowym w Białowiezy i okolicach po wprowadzeniu stanu wyjatkowego? Wg komunikatów teren ten bedzie objety własnie stanem, wybiegam w przyszłość, pewnie trzeba będzie czekać na przepisy itp, ale może ktoś coś już słyszał?
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2021-09-06, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-09-06, 18:13   

TomaszG, Przykro mi że wskutek dyskusji politycznej zmuszony byłem oddzielić watek do działu politycznego a Twój post tutaj pozostał bez odpowiedzi - tak jak pisałem poprosiłem Kolegę z Hajnówki o wypowiedź tutaj - pisząc do Niego PW z prośba o opisanie sytuacji w tym rejonie


Dyskutantów "politycznych" zapraszam do dyskusji w dziale politycznym - https://www.camperteam.pl...=bia%B3owie%BFa

Ten wątek pozostanie wątkiem turystycznym i rozmową o problemach turystycznych związanych ze stanem wyjątkowym - tak jak w zamyśle założyciela wątku
Proszę nie publikować tu żadnych tresci politycznych - pojawiające się tu posty zahaczające o politykę będą moderowane lub będą leciały do Graciarni bez uprzedzenia. To jest forum kamperowe i turystyczne a polityka jest tu dozwolona wyłącznie w dziale zamkniętym - proszę o tym pamiętać


-------------edit
post był edytowany aby uwypuklić zasady pisania w tym wątku - sens posta nie został zmieniony
w czasie edycji pojawiło się też piwo od Kolegi Yans - dziękuje :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
PiotrekP 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: MB 100 Tisher Trail 360
Dołączył: 31 Lip 2021
Piwa: 3/1
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2021-09-06, 19:18   

Witam.
Na 100 % nie odpowiem bo osobiście nie byłem tam, ale rozmawiałem ze znajomym który pracuje w Białowieży i musi mieć zaświadczenie/przepustkę z pracy podpisaną przez dyrektora zakładu pracy aby wjechać do Białowieży. W związku z tym wnioskuję że skoro brama do Parku Narodowego i otulina Parku leżą na granicach tej miejscowości to raczej poruszanie się w tym rejonie będzie niemożliwe. Ponoć patrole stoją na rogatkach i sprawdzają. Również wszyscy goście hotelowi i agroturystyk zostali delikatnie mówiąc wyproszeni z dniem wprowadzenia stanu wyjątkowego. Mówię tutaj tylko o Białowieży i zapewne podobnie to wygląda w innych miejscach objętych stanem. Ale Puszcza Białowieska to nie tylko Białowieża więc można zatrzymać się np. w Hajnówce i ruszyć w las od tej strony.
Wykonam telefon do znajomego który ma agroturystykę w Białowieży i jak coś więcej się dowiem to dam znać.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-09-06, 19:30   

Dzięki serdeczne Piotrek za już i jak dasz radę prosimy o dalsze info

Ja planowałem Białowieżę, Hajnówkę, Kruszyniany i zatrzymać sie nad zalewem w Ozieranach 53.19182880907405, 23.845543863472894 - niestety nie wyszło w tym roku ale przecież na tym roku świat się nie kończy i mam nadzieje dotrzeć tam w przyszłym :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PiotrekP 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: MB 100 Tisher Trail 360
Dołączył: 31 Lip 2021
Piwa: 3/1
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2021-09-06, 22:25   

Nad zalewem w Ozieranach nie byłem, to ode mnie jednak kawałek, ale wygląda ciekawie. Ja jeżdżę nad zalew Siemianówka, bardzo duży sztuczny zbiornik na Narwi. Są tam dwa niedrogie miejsca do postoju kamperem przy ładnych plażach w Starym Dworze i Rybakach. Do niedawna były nawet darmowe ale chyba skończył się czas realizacji projektu unijnego :) Jest to ponoć też raj dla wędkarzy. Kamperem tam nie byłem ale widzę że coraz więcej ludzi przyjeżdża właśnie kamperami. Myślę że spokojnie można też znaleźć fajne miejsce na dziko, ale wtedy trudniej z plażą. Jedyny minus tego zalewu to niezbyt fajna woda tzn. jak jest gorąco to potrafi kwitnąć na zielono, bo zbiornik jest płytki i na słabym podłożu. Ale za to zawsze jest ciepła woda:) a w lesie dużo grzybów, jagód itp.
Ps. Kumpel z Białowieży nie odbiera....., telefonów chyba jeszcze im nie odcięli....
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-09-07, 08:43   

smok_wawelski napisał/a:
TomaszG, Przykro mi że wskutek dyskusji politycznej zmuszony byłem oddzielić watek do działu politycznego a Twój post tutaj pozostał bez odpowiedzi - tak jak pisałem poprosiłem Kolegę z Hajnówki o wypowiedź tutaj - pisząc do Niego PW z prośba o opisanie sytuacji w tym rejonie


Dyskutantów "politycznych" zapraszam do dyskusji w dziale politycznym - https://www.camperteam.pl...=bia%B3owie%BFa

Ten wątek pozostanie wątkiem turystycznym i rozmową o problemach turystycznych związanych ze stanem wyjątkowym - tak jak w zamyśle założyciela wątku
Proszę nie publikować tu żadnych tresci politycznych - pojawiające się tu posty zahaczające o politykę będą moderowane lub będą leciały do Graciarni bez uprzedzenia. To jest forum kamperowe i turystyczne a polityka jest tu dozwolona wyłącznie w dziale zamkniętym - proszę o tym pamiętać


-------------edit
post był edytowany aby uwypuklić zasady pisania w tym wątku - sens posta nie został zmieniony
w czasie edycji pojawiło się też piwo od Kolegi Yans - dziękuje :)


Wielkie dzięki!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PiotrekP 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: MB 100 Tisher Trail 360
Dołączył: 31 Lip 2021
Piwa: 3/1
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2021-09-09, 21:02   

Dodzwoniłem się do znajomego z Białowieży. Potwierdził to że są patrole i sprawdzają wjeżdżających. On sam prowadzi agroturystykę i musiał odwołać wszystkie rezerwacje jakie miał na wrzesień. Wynajął jacht na mazurach i wyjeżdża:) Ale wsie puszczańskie takie jak Teremiski Budy i Pogorzelce nie są objęte zakazami i mogą stanowić dobrą bazę do zwiedzania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-09-10, 16:16   

Dzięki Piotrek za info :pifko i mam nadzieje ze kiedyś uda się w realu a nie tylko wirtualnie :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2021-09-13, 14:49   

My byliśmy w week na motocyklach w pasie od Janowa Podlaskiego do Poleskiego PN.
Generalnie było tak, że zamiejscowych policja nie wpuszczała na wschód od DK 698 i DK 816.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
PiotrekP 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: MB 100 Tisher Trail 360
Dołączył: 31 Lip 2021
Piwa: 3/1
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2021-09-14, 22:35   

Nie ma za co Smoku, ale chętnie wypiję browarka jak będziesz w puszczańskich okolicach :wyszczerzony: .
PS. Teraz nawet po Hajnówce jeździ dużo patroli. Widać że ściągnęli zastępy z całej Polski więc coś się dzieje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-09-15, 10:11   

Wybiera się, w sposób zorganizowany, wielu dziennikarzy... stąd "wzmożenie".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-09-15, 15:30   

Pawcio napisał/a:
My byliśmy w week na motocyklach w pasie od Janowa Podlaskiego do Poleskiego PN.
Generalnie było tak, że zamiejscowych policja nie wpuszczała na wschód od DK 698 i DK 816.


Nie wiem jak mam przyjąć Twoje publiczne wyznanie o wycieczce motocyklem przy jednoczesnym braku zaproszenia dla mnie w takowej... :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-09-29, 14:38   

smok_wawelski napisał/a:
zatrzymać sie nad zalewem w Ozieranach 53.19182880907405, 23.845543863472894


Nie wiem w oparciu o co planowałeś właśnie to miejsce. Ja nie raz bywam każdego roku nad Zalewem Ozierany. Ale w innym miejscu. Legalnym miejscu, którego włodarzem jest Urząd Miasta i Gminy Krynki. Nie ma tam, oprócz stołów z ławkami i kontenerów na śmieci żadnej, innej infrastruktury, ale przynajmniej nikt Ciebie nie przegania. :bigok

Natomiast Twoje, wybrane miejsce administrowane jest przez Nadleśnictwo Krynki. To miejsce piknikowe jest cały czas niedostępne. Od strony drogi dojazdowej ustawiono stalowy szlaban zamknięty na kłódkę. Obok tegoż szlabanu jest i regulamin korzystania z obiektu. Regulamin dopuszcza korzystanie z obiektu przez osoby indywidualne, a grupy zorganizowane powinny wcześniej uzgodnić warunki korzystania z Nadleśnictwem Krynki.
Już kilka razy w br. i latach poprzednich dzwoniłem pod nr telefonu podany na tablicy informacyjnej. Zawsze byłem z tamtego miejsca przeganiany. Paniusia odbierająca telefon zawsze krzyczy, że jest to "nasz obiekt" i proszę stamtąd się wynosić. To nasze miejsce i obcym wstęp jest wzbroniony. Nawet cytowałem paniusi pkty regulaminu umożliwiające osobie indywidualnej korzystanie z terenu, ale nic to nie pomagało. :-/
Kiedyś, kilka lat temu w tym miejscu zorganizowany był zlot CT.
Ja dałem sobie już spokój z tym miejscem. Nie będę się kopał z koniem.
Wolę swoje miejsce tzn. teren i plaże należące do UG i M Krynki.

Jeżeli nadal jesteś zainteresowany tym miejscem, to podrzucę mapkę i regulamin. Tyle mam. :spoko

Plaża i teren UM i G Krynki.JPG
Stając na wysokości tej tablicy można być spokojnym, że nikt nas nie przegoni. Stoimy za darmo i legalnie.
Plik ściągnięto 1 raz(y) 126,87 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-06-13, 15:09   

Witam, aktualnie na kempingu Krzyże 11, 17-230 Białowieża u M...la jest jedna załoga 2+ pies. Cisza i pustki, dużo patroli PP oraz WP. kontrole po drodze częste, ale przepuszczają ,pytając tylko o cel podróży, widząc rejestrację z małopolski. Jak opisują, są jedynymi pozamiejscowymi dokonującymi zakupów na pobliskiej stacji paliw.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/54
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2022-06-13, 15:56   

Mój kolega leśniczy twierdzi, że jeżeli jest miejsce wyznaczone przez nadleśnictwo typu parking leśny można się rozbić na noc i nawet policja nic nie zrobić. Powołał się na jakieś przepisy. Jak on to stwierdził leśniczy może napsuć ci krwi i nic więcej nie zrobi. Znam go wiele lat i chyba wie co mówi. Oczywiście jak on to stwierdził to jest koleżeńska porada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***