Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
e-toll brak urządzeń OBU
Autor Wiadomość
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2021-09-23, 14:26   e-toll brak urządzeń OBU

Kontaktowaliśmy się z wieloma sprzedawcami OBU wszędzie brak - czekają na dostawę

Czy ktoś ma info gdzie są jeszcze można kupić mobilne urządzenie OBU do e-tolla wszędzie tam gdzie dzwonimy nie mają, czekają na dostawę
z góry dziękuję
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubertg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Autostar Aryal
Dołączył: 05 Maj 2019
Piwa: 6/2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-09-24, 10:13   

Miałem ten sam problem w firmie, chciałem OBU, musiałem w ciężarówkach zainstalować ZSL. OBU nie ma dostępnych, mają być październik/listopad, podobny termin w kilku miejscach. Na te parę tygodni pozostaje aplikacja w telefonie, przy jednym aucie da się z tego korzystać, tylko strasznie upierdliwe, trzeba pilnować i prawidłowo wszystko ustawić, aby np. telefon nie wyłączył GPS-a lub transmisji danych w celu oszczędzania baterii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2021-09-24, 10:18   

Też szukałem, wszędzie brak na stanie i nie wiedzą czy i kiedy dostawa..Kupiłem ZSL.
Ps.
Co przemawia za zakupem OBU?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2021-09-24, 11:03   

Jak wgłębiłem się w temat to ZSL prowadzi ciągłą kontrolę co nie bardzo mi się podoba, nie wiem co następnego wymyśli obecny żont, i nie wiemy kto będzie miał dostęp do informacji lokalizacyjnych?
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubertg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Autostar Aryal
Dołączył: 05 Maj 2019
Piwa: 6/2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-09-24, 14:14   

Dokładnie tak jak pisze Moskit, w ciężarówkach ZSL jest podłączany najczęściej pod zasilanie tachografu, zaczyna wysyłać dane po włączeniu zapłonu, jest całkowicie bezobsługowy. Nawet nie ma możliwości przełączenia kategorii wagowej w przypadku auta poniżej 12t, które czasem jedzie z przyczepą. Musi to robić administrator przez logowanie na stronie etoll.
ZSL może też być wykorzystany do lokalizacji aut firmowych, zawsze wysyła dane o lokalizacji do operatora.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***