Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy projekt na zimowe wieczory budujemy kampera z IVECO MAX
Autor Wiadomość
K125 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato
Dołączył: 18 Paź 2020
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-10-19, 22:16   Nowy projekt na zimowe wieczory budujemy kampera z IVECO MAX

Witam Szanowne Grono Forumowiczów , wieczory długie przed nami, czemu nie podłubać w garażu przy czymś ciekawym :) i tak powstał projekt zrobienia furmanki . Mówią że dopiero trzeci dom jest bez wad i cos w tym jest .
Plan jest taki by zrezygnować z drzwi dwuskrzydłowych i zrobić stałą zabudowę z klapą do bagażnika a powyżej klapy będzie wykonane okno duże 120x50 to łatwiejsza część zadania . Pytanie jest takie czy ktoś już robił coś takiego? czy wykonał to z konstrukcji stalowej i wykonał poszycie z blachy ?, czy może znacie kogoś kto jest w stanie zrobić taka zabudowę z laminatu

Następny temat z tych już raczej trudnych to rezygnacja z drzwi suwanych które otwierają się jak wrota od stodoły co np zima jest marnym rozwiązaniem i wsadzenie drzwi rozwiernych np od doki albo jakiś inny patent możecie polecić

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Piwa: 90/172
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2021-10-19, 22:25   Re: Nowy projekt na zimowe wieczory budujemy kampera z IVECO

K125 napisał/a:
Witam Szanowne Grono Forumowiczów , .........
/.............

Następny temat z tych już raczej trudnych to rezygnacja z drzwi suwanych które otwierają się jak wrota od stodoły co np zima jest marnym rozwiązaniem i wsadzenie drzwi rozwiernych np od doki albo jakiś inny patent możecie polecić

Pozdrawiam

Witaj.
to może takie drzwi jakie stosuje się w małych samolotach.
dzielą się na pół.
Dolna część otwierać się będzie na dół i jednocześnie będzie stanowić schodki,
a może nawet z poręczą. Górna część do góry i zrobi się daszek nad wejściem....
Takie będzie .... mało spotykane w kamperach...
u siebie rozważam...
powodzenia w budowie.
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-19, 22:28   

Jedyny kamper którego ja kojarzę z tymi rozwiązaniami to medialna budowa wykonana przez Adama Klimka, ale tam baza była chyba kupowana specjalna pod busy i drzwi boczne już miała zwykłe a nie przesuwne.
Gdzieś tu na forum widziałem zakusy na taką przebudowę bocznych drzwi samodzielnie, ale nie wiem czy projekt został ukończony.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
K125 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato
Dołączył: 18 Paź 2020
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-10-19, 22:31   

Pomysł ciekawy nawet bardzo
Ale ja raczej jednak w drzwi zwykłe z np brygadówki albo wyklepane z przystanku , kurcze ten temat rezygnacji z drzwi suwanych nie jest taki prosty jak się chce by wyglądało fajnie i było spójne z całą budą .
Ale dzięki za podpowiedź
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
K125 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato
Dołączył: 18 Paź 2020
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-10-19, 22:37   

Monter napisał/a:
Jedyny kamper którego ja kojarzę z tymi rozwiązaniami to medialna budowa wykonana przez Adama Klimka, ale tam baza była chyba kupowana specjalna pod busy i drzwi boczne już miała zwykłe a nie przesuwne.
Gdzieś tu na forum widziałem zakusy na taką przebudowę bocznych drzwi samodzielnie, ale nie wiem czy projekt został ukończony.


Ogladałem to projekt ukończył lecz nie jest to tak jak pokazali w TV po pierwsze wysokośc drzwi , po drugie trzeba zmniejszyć orzestrzeń czyli zamontować dodatkowy płat poszycia w TV wygląda na takie łatwe pytałem kilku blacharzy o cos takiego to robili wielkie oczy ze zdziwienia co ja wymyśliłem .
Temat jest do zrobienie tylko brak elementów drzwi z doki z rama potrzebne i poszycie boku potrzebne i okazuje się ze to jest z gratami kłopot więc może ma ktos inny patent jak by to zrobić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-19, 22:49   

Jak koniecznie chcesz boczne drzwi "normalne" a bazy żadnej jeszcze nie kupiłeś - szukaj bazy robionej pod busy, gdzie takie drzwi są już fabrycznie.
Jeśli masz już auto i myślisz o jego przeróbce - raczej należy o temacie zapomnieć.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2021-10-20, 07:08   

Poniżej masz temat kolegi Wlodo z przeróbki drzwi i nie tylko zacznij od początku

https://www.camperteam.pl...er=asc&start=15
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-10-20, 07:51   

K125 napisał/a:
Ogladałem to projekt ukończył lecz nie jest to tak jak pokazali w TV po pierwsze wysokośc drzwi , po drugie trzeba zmniejszyć orzestrzeń czyli zamontować dodatkowy płat poszycia w TV wygląda na takie łatwe pytałem kilku blacharzy o cos takiego to robili wielkie oczy ze zdziwienia co ja wymyśliłem .

Byłem wielokrotnie w kamperze Adama, wysokość drzwi naprawdę nie stwarza żadnego problemu, z całą pewnością są duuuużo większe niż w Hobby 600 :ok
Co do blacharza, to tak samo jak z mechanikiem - trochę to trudne, ale trzeba znaleźć mechanika, a nie wymieniacza części, podobnie z blacharzem. Jak widać po projekcie Adama - da się to zrobić :ok

Jak drzwi od doki stanowią problem dla panów blacharzy, to może znaleźć dawcę i wymienić prawy płat blachy bez drzwi suwanych (np. z anglika) i wstawić drzwi typowo kamperowe?
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-10-20, 08:55   

Takie drzwi tylne i boczne zrobil kiedyś w swoim iveco kol. Hobbysta. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2021-10-20, 17:14   

poszukaj tematu/opisu kolegi Biorcy vel Koguta
wszystko opisane w szczegółach i z fotkami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sławek w. 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato III
Nazwa załogi: Sławek W
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Piwa: 10/1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-10-20, 20:14   

Wykonywałem taką zabudowę, dużo pracy ale na zimę w sam raz. :ok

tylna klapa.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 95,51 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
K125 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato
Dołączył: 18 Paź 2020
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-10-20, 20:23   

Bim napisał/a:
Poniżej masz temat kolegi Wlodo z przeróbki drzwi i nie tylko zacznij od początku

https://www.camperteam.pl...er=asc&start=15


Dzięki kolego cenny materiał
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
K125 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato
Dołączył: 18 Paź 2020
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-10-20, 20:28   

Kolego Sławku dokładnie taka koncepcja zabudowy jak twoja tylko okno ciut większe kapa bagażnika gotowiec , Z jakich profili robiłeś konstrukcje zabudowy ? I poszycie z blachy jakiej grubości

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sławek w. 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato III
Nazwa załogi: Sławek W
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Piwa: 10/1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-10-20, 20:56   

To jest lekka konstrukcja - 30kg. zjechałem w dół.
Tylna ściana była wykonywana etapami, na etapie budowy podstawowej wstawiłem belkę i drzwi od H1, dopiero potem po dwóch latach wywaliłem drzwi i zbudowałem zabudowę z klapą. Zaczyna się od listwy pod oknem gdzie zrobiłem odcięcie. Zamówiłem ramkę wraz z ramką drzwi na wymiar dla mnie odpowiadający w firmie http://dema-pro.eu/ , natomiast wypełnienie z płyt warstwowych laminat-xps-laminat. Gdybyś chciał powielić taki sposób to pisz lub dzwoń bo mam uwagi do wykonania ramki. Dolna część czyli sama klapa z ramką jest osadzona w ramie z profili aluminiowych, w narożnikach wstawione blachy o odpowiednim promieniu przejętym z ramki drzwi. Tą ramę zlecałem do wykonania wraz z malowaniem proszkowym. Dużo pracy, kombinowania - generalnie rzeźba, potem zamki, uszczelki - tu mam uwagi do wykonawcy DEMA. Całość oklejona folią. Jakbyś chciał coś więcej to telefon masz w avatarze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
K125 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato
Dołączył: 18 Paź 2020
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-10-20, 21:05   

Ja unikają walki z klapa poszedłem na łatwiznę i kupiłem klapę z ramą gotową stosowaną w integrze ,
Będę dzwonił jak będą problemy Drzwi otwierane z tyłu są po prostu nie modne czyż nie? :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***