Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwiec 2022
Autor Wiadomość
Piotr Jerzy 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000rok Harmony T600
Dołączył: 01 Sty 2021
Piwa: 1/23
Skąd: Wrocław/Smolec
Wysłany: 2021-10-24, 16:06   Czerwiec 2022

Czy czerwiec jest dobrym terminem na Grecję,chcemy pierwszy raz pojechać w taką trasę.Może ktoś sie wybiera w tym okresie na wyjazd kamperem.
pozdrawiam Piotr z Wrocławia
Ostatnio zmieniony przez Piotr Jerzy 2021-10-24, 23:51, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 352/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-10-24, 17:53   

Na razie wszyscy muszą wrócić z Grecji.
Czerwiec jest dobrym terminem do kamperowania w Grecji. :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-10-24, 18:04   

Czerwiec jak najwcześniej a nawet od połowy maja jest super :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Piotr Jerzy 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000rok Harmony T600
Dołączył: 01 Sty 2021
Piwa: 1/23
Skąd: Wrocław/Smolec
Wysłany: 2021-10-26, 17:28   

Zaczynam czytać jaka najwygodniejsza trasa,winiety i jakie ubezpieczenie na wyjazd asistans .
Prosze o porady praktyczne .Nie boje sie odległością tylko wyborem trasy i opłatami na autostradach. :spoko :zastrzelic
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2021-10-26, 17:46   

Piotr Jerzy napisał/a:
Zaczynam czytać jaka najwygodniejsza trasa,


Najpierw to powiedz czyś szczepiony :haha:

O trasach było tego sporo np TU
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-10-26, 21:16   

Trasa najszybsza i najmniej męcząca to na Budapeszt, Szeged i dalej w kierunku Belgradu Roszke-Horgosz. Potem przez Serbię i Macedonię. Przejście graniczne Gewgelija, w kierunku na Saloniki. Wariantem na granicę Serbsko/Węgierską jest Tampa. Boczne przejście, wg. wielu mniej oblegane niż Roszke. Roszke to granic Unii i powrót tamtędy jest bolesny. Ogromnie żmudne oczekiwanie na przejściu. Wariantem omijającym Gewgeliję, zwłaszcza jeśli jedziesz w okolice wybrzeża między Patrą a Igumenitsą to przejście w Macedonii przez Bitolę. Bardzo słaba droga ale jedziesz dłużej "tanim" macedońskim paliwem. Jest tańsze niż w Gecji o ok. 2pln.
Stamtąd super nietanie autostrady na południe Grecji.
Wg. mnie na Węgrzech tylko autostrady. Serbia płacisz na bramkach gotówką lub kartą i rób tam szybki przejazd aby nie nocować przy autostradzie bo niebezpieczne.
Musisz mieć zieloną kartę, sprawdzają w Macedonii ale ostatnio ktoś pisał, że nie sprawdzają.
Wariant żmudny to Węgry, Rumunia, Bułgaria i Grecja. Nie wyjeżdżasz z Unii więc na granicach luzy ale drogi męczące.
Pytaj :tulimy:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Piotr Jerzy 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000rok Harmony T600
Dołączył: 01 Sty 2021
Piwa: 1/23
Skąd: Wrocław/Smolec
Wysłany: 2021-11-18, 12:48   

Nieśmiało zapytam,może ktoś jedzie w tym kierunku w podobnym czasie ? :bigok
(bez mojego nadużywania towarzystwa,razem czuje sie bezpieczniej )
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/250
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-11-18, 20:57   

Piotr Jerzy, Pierwszy wyjazd w nieznaną trasę, może budzić obawy. W tym roku spotkałem kilka załóg, które pierwszy raz przyjechały do Grecji i nie miały po drodze żadnych problemów. To już nie te czasy, kiedy problemy robiły różne służby. Teraz wiele krajów docenia turystykę i pieniądze jakie przynosi.
Wielokrotnie nocowaliśmy sami na pustych parkingach, nad rzekami i jeziorami, w górach i żadne złe przygody nas nie spotkały. Jasne, że rozsądek w tym musi być. Stawaj tam gdzie będziesz miał poczucie bezpieczeństwa, bo budzić się co chwila z niepokoju, nie ma sensu. Myślę, że Twoje obawy z czasem znikną. A Grecja warta jest odwiedzenia. Pozdrawiam. :spoko
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Jerzy 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000rok Harmony T600
Dołączył: 01 Sty 2021
Piwa: 1/23
Skąd: Wrocław/Smolec
Wysłany: 2021-11-18, 21:28   

ZbigStan napisał/a:
Piotr Jerzy, Pierwszy wyjazd w nieznaną trasę, może budzić obawy. W tym roku spotkałem kilka załóg, które pierwszy raz przyjechały do Grecji i nie miały po drodze żadnych problemów. To już nie te czasy, kiedy problemy robiły różne służby. Teraz wiele krajów docenia turystykę i pieniądze jakie przynosi.
Wielokrotnie nocowaliśmy sami na pustych parkingach, nad rzekami i jeziorami, w górach i żadne złe przygody nas nie spotkały. Jasne, że rozsądek w tym musi być. Stawaj tam gdzie będziesz miał poczucie bezpieczeństwa, bo budzić się co chwila z niepokoju, nie ma sensu. Myślę, że Twoje obawy z czasem znikną. A Grecja warta jest odwiedzenia. Pozdrawiam. :spoko


Dziękuje za odpowiedz,moje obawy są z racji tego że mam zonę niepełnosprawną.Długa trasa mnie nie przeraża w 2020 roku przyjechaliśmy po Polsce 2600km bez problemu.
pozdrawiam Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 352/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-11-18, 22:42   

Piotr Jerzy,przygotuj sobie pytania i zatelefonuj mój tel. Jest na CT.Nie wszystko da się napisać.
Jutro po przyjściu od lekarza zrobię ostateczne podsumowania Grecji posiłkując się składanymi kalendarzami od 2009 roku.!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Jerzy 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000rok Harmony T600
Dołączył: 01 Sty 2021
Piwa: 1/23
Skąd: Wrocław/Smolec
Wysłany: 2021-11-18, 22:59   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Piotr Jerzy,przygotuj sobie pytania i zatelefonuj mój tel. Jest na CT.Nie wszystko da się napisać.
Jutro po przyjściu od lekarza zrobię ostateczne podsumowania Grecji posiłkując się składanymi kalendarzami od 2009 roku.!

Bardzo dziękuje za chęć pomocy,zadzwonię na 100% zastanowię się co pytać :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-18, 23:33   

Piotr Jerzy - nie mam wiedzy tak szerokiej jak Basia Muzyk i wielu na tym forum ale gdybym mógł się do czegoś przydać to napisz wcześniej SMS-a i pogadamy. Przede wszystkim aby Was uspokoić i rozwiać wątpliwości.
Pozdrawiam, Rafał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr Jerzy 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000rok Harmony T600
Dołączył: 01 Sty 2021
Piwa: 1/23
Skąd: Wrocław/Smolec
  Wysłany: 2021-11-19, 00:01   

rakro1 napisał/a:
Piotr Jerzy - nie mam wiedzy tak szerokiej jak Basia Muzyk i wielu na tym forum ale gdybym mógł się do czegoś przydać to napisz wcześniej SMS-a i pogadamy. Przede wszystkim aby Was uspokoić i rozwiać wątpliwości.
Pozdrawiam, Rafał.

Interesują mnie sprawy samego przejazdu (asistans,winiety i ubezpieczenia) obsługi sanitarno technicznej na miejscu.
Bardzo dziękuje za chęć pomocy ,numery widzę skorzystam wcześniej sms wyśle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-19, 19:58   

Kupuję winiety na Słowację, Węgry, Bułgarię i Rumunię. Mam mało czasu na urlop i szkoda mi czasu na jazdę bocznymi drogami. Szkoda mi zmęczenia bo jazda bokami jest bardziej męcząca. I szkoda auta bo boczne drogi bywają gorsze. I kupuję bo tak bardzo nie muszę oszczędzać a zresztą zmęczenie w trasie może okazać się potwornie kosztowne.
I zawsze kupuję przez internet bo taniej i nie tracę czasu w trasie. Są różne strony pośredniczące i trzeba sprawdzić aby niepotrzebnie nie przepłacać. I płacę revolutem, na którym wcześniej, szukając dobrych kursów kupuję walutę. Nie tylko na winiety ale i na paliwo i ew. zakupy.
Zbieram drobne euro na opłaty w Serbii i Macedonii.
Zielona karta przy ubezpieczeniu, jeśli jadę Serbią.
Nie mam assistance, mam pieniądze na ew. problemy ale wszyscy mają i bardzo, bardzo chwalą.
Może ktoś coś podpowie.
Biorę karty EKUZ i zapas przeróżnych leków. No i jestem lekarzem więc nie boję się drobiazgów. Ale muszą być stale zażywane leki, adrenalina w strzykawce, sterydy doustne, p/histaminowe, nlpz-y, antybiotyki, węgiel itd. ( uprzedzając prześmiewców - nie chodzi o węgiel do grilla ).
Kwestie techniczne - wszędzie są warsztaty i w takich sytuacjach nie ma problemu.
Sanitarne - są toalety przy autostradach, na stacjach paliw i kampingach. Wodę bierzemy z przydrożnych kapliczek lub kranów w miasteczkach. Tu trzeba czasem wysilić się trochę i nigdy nie czekać na ostatni moment.
Patent wielu z nas to krany przy cmentarzach :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Piotr Jerzy 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2000rok Harmony T600
Dołączył: 01 Sty 2021
Piwa: 1/23
Skąd: Wrocław/Smolec
Wysłany: 2021-11-19, 20:34   

rakro1 napisał/a:
Kupuję winiety na Słowację, Węgry, Bułgarię i Rumunię. Mam mało czasu na urlop i szkoda mi czasu na jazdę bocznymi drogami. Szkoda mi zmęczenia bo jazda bokami jest bardziej męcząca. I szkoda auta bo boczne drogi bywają gorsze. I kupuję bo tak bardzo nie muszę oszczędzać a zresztą zmęczenie w trasie może okazać się potwornie kosztowne.
I zawsze kupuję przez internet bo taniej i nie tracę czasu w trasie. Są różne strony pośredniczące i trzeba sprawdzić aby niepotrzebnie nie przepłacać. I płacę revolutem, na którym wcześniej, szukając dobrych kursów kupuję walutę. Nie tylko na winiety ale i na paliwo i ew. zakupy.
Zbieram drobne euro na opłaty w Serbii i Macedonii.
Zielona karta przy ubezpieczeniu, jeśli jadę Serbią.
Nie mam assistance, mam pieniądze na ew. problemy ale wszyscy mają i bardzo, bardzo chwalą.
Może ktoś coś podpowie.
Biorę karty EKUZ i zapas przeróżnych leków. No i jestem lekarzem więc nie boję się drobiazgów. Ale muszą być stale zażywane leki, adrenalina w strzykawce, sterydy doustne, p/histaminowe, nlpz-y, antybiotyki, węgiel itd. ( uprzedzając prześmiewców - nie chodzi o węgiel do grilla ).
Kwestie techniczne - wszędzie są warsztaty i w takich sytuacjach nie ma problemu.
Sanitarne - są toalety przy autostradach, na stacjach paliw i kampingach. Wodę bierzemy z przydrożnych kapliczek lub kranów w miasteczkach. Tu trzeba czasem wysilić się trochę i nigdy nie czekać na ostatni moment.
Patent wielu z nas to krany przy cmentarzach :roll:

Bardzo dziekuje naświetliłeś mi dużo niewyjaśnionych spraw,teraz zaczne szukac stron itp.
Jeszcze raz bardzo dziękuje za twój trud w napisaniu instrukcji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***