Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampervan vs połintegra vs integra . Różnice nieoczywiste
Autor Wiadomość
Rosiu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido M66 , VW Grand California
Dołączył: 09 Paź 2021
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-10-26, 15:54   Kampervan vs połintegra vs integra . Różnice nieoczywiste

Dzień Dobry
Jestem na etapie zakupu kampera. Do tej pory miałem doświadczenie tylko z półintegrą. Moje serce jest najbliżej integry . Cel : kilku-kilkunasto dniowe, może max 3-4 tyg wypady rodzinne 2+2 lub rowerowe z kumplami w maks 3-4 os. Budżet pozwala mi na zakup wybranej opcji
Pytanie do doświadczonych kolegów mam takie : oczywiście zdaje sobie sprawę ,ze mobilność i komfort bytowania idą w przeciwna stronę. Natomiast jakie są nieoczywiste i wynikające z doświadczenia użytkowania różnice miedzy kamperwanem , polintegrą,a Integrą ? Typu np: w politegrze łóżko z przodu opuszcza się na stół i częściowo blokuje wyjście. Czy może integra jest głośniejsza niż połintegra. Czy to jest tak , że większość ludzi chciałaby mieć Integrę ale blokuje ich cena zakupu ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Rosiu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-10-26, 16:28   

Poszukaj tematu o wyższości półintegry nad alkową. Tam kilka lat temu były walkowane zalety/wady wszystkich rodzajów zabudów. :bylo
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2021-10-26, 16:31   

Poczytaj juz o tym dyskutowali

I tutaj też troszkę :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-10-26, 19:05   

Najlepiej sprawdzić to doświadczalnie. Jeśli budżet nie problem to jedź do pierwszego sprzedawcy który na placu ma wszystkie rodzaje. Taka okazja była na targach i tam można jeszcze porównać do siebie poszczególne firmy w tej samej klasie. Inaczej będzie dyskusja na temat co jest lepsze pietruszka, marchewka czy seler. Wszystko zależy od tego jakie ktoś ma preferencje dotyczące wypoczynku, czy na dziko czy kempingi, lato czy zima. Ile kilometrów i jaką prędkością itd . Są dziesiątki sytuacji, które należy brać pod uwagę i dobierać pod siebie. Nie ma idealnego pojazdu ani idealnej zabudowy. Każda ma plusy i minusy i ci co jeżdżą doskonale o tym wiedzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-10-26, 20:57   

I pamiętaj......dopiero trzeci kamper to ten kupiony właściwie :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-10-26, 21:23   

MILUŚ napisał/a:
I pamiętaj......dopiero trzeci kamper to ten kupiony właściwie :diabelski_usmiech

W moim przypadku zgadza się w 100% :wyszczerzony:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-26, 22:35   Re: Kampervan vs połintegra vs integra . Różnice nieoczywist

Rosiu napisał/a:
Dzień Dobry
Jestem na etapie zakupu kampera. Do tej pory miałem doświadczenie tylko z półintegrą. Moje serce jest najbliżej integry . Cel : kilku-kilkunasto dniowe, może max 3-4 tyg wypady rodzinne 2+2 lub rowerowe z kumplami w maks 3-4 os. Budżet pozwala mi na zakup wybranej opcji
Pytanie do doświadczonych kolegów mam takie : oczywiście zdaje sobie sprawę ,ze mobilność i komfort bytowania idą w przeciwna stronę. Natomiast jakie są nieoczywiste i wynikające z doświadczenia użytkowania różnice miedzy kamperwanem , polintegrą,a Integrą ?

Dla rodziny 2+2 a tym bardziej 3-4 dorosłych kumpli campervan będzie za mały. Oczywiście się da ale o namiastce komfortu można zapomnieć.
Rosiu napisał/a:

Typu np: w politegrze łóżko z przodu opuszcza się na stół i częściowo blokuje wyjście.

Są półintegry w których opuszczane łóżko nie blokuje wyjścia - kwestia układu zabudowy.
Rosiu napisał/a:

Czy może integra jest głośniejsza niż połintegra. Czy to jest tak , że większość ludzi chciałaby mieć Integrę ale blokuje ich cena zakupu ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Rosiu

Tak jak koledzy napisali - to jest bardzo indywidualna sprawa. Ważne są Twoje wymagania. Np. napisałeś, że przewidujesz wyjazdy rowerowe z kumplami - zgaduję, że nie jeździcie na rowerach marketowych i pewnie chcielibyście je trzymać wewnątrz (w garażu). Aby pomieścić 4 rowery wewnątrz potrzebny jest duży garaż - to może być jedno z Twoich wymagań.

Jeśli chciałbyś, aby każdy z Twoich kumpli spał na osobnym łóżku to alkowa będzie najlepsza :)
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rosiu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido M66 , VW Grand California
Dołączył: 09 Paź 2021
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-10-27, 11:59   

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Poczytałem ,poogladałem i ważąc wszystkie plusy i minusy najblizej jestem jednak sredniej integry 7-7.5m do 3.5 t typu rapido m66 lub i 66, Adria Sonic, Carthago . Kamperwany bardzo mobilne , najtansze ale własciwie tylko na 2 os i komfort bytowania niewielki. Najlepszy stosunek przestrzeni do ceny maja półintegry , ktore przy tych znowu samych wadach ,co integry (mniejsza mobilnosc , problemy z rozszczelnainiem , hałasami) maja jednak mniej przestrzeni i komfortu . Integry niestety są najdrozsze w zakupie, problematyczne przy naprawach i trudniejsze do odsprzedazy ale daja max komfortu przy cały czas sporej mobilnosci (mowię o małych i srednicjh integrach do 7.5m). W wielu z nich standardem jest juz podwojna podłoga, ktora wydaje sie byc genialnym rozwiazaniem w zakresie termiki ,akustyki , prowadzenia instalacji i dodatkowych schodków. Łozko nad szoferką ,a nie nad stołem jak w wiekszosci połintegr tez czyni kolosalna roznicę przy bytowaniu powyzej 2 osob...
Pozdrawiam
Rosiu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-10-27, 13:51   

Rosiu,

Dobrze opisałeś zalety integry. Zgadzam się ze wszystkim oprócz trudności z odsprzedażą. Jest raczej odwrotnie niż napisałeś. Co do głośności: nie jest głośniej. Nie słyszę różnicy. A wiem co mówię bo mój poprzedni kamper - połintegra - był identyczny jak obecna integra: ta sama marka, długość, silnik, zabudowa i układ wnętrza.

Różnica nie oczywista bo o takie pytasz: w mojej integrze są całkiem inne fotele przednie w porównaniu do bazowych z Ducato które były w poprzedniku. Mają szersze siedziska, bardziej płaskie oraz co najważniejsze: sporo niżej osadzone na obrotnicach. Więc nie siedzi się jak na stołku co jest domeną Ducato 3.

Rowery dla 4 osób. Raczej nie realne by zmieścić w garażu. Chyba, że kierownice będziesz obracał o 90stopni na bok. I każdy rower będzie stykał się z innym. Ale dla mnie to niewygodne takie ciągłe kręcenie śrubkami od kierownicy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-10-27, 14:00   

Rosiu napisał/a:
Czy to jest tak , że większość ludzi chciałaby mieć Integrę ale blokuje ich cena zakupu

Jak słyszę od innych, to blokuje ich przednia szyba... :haha:
Drogo, trudności z dostępem itp. To fakt, że ceny w zależności od marki zaczynają się od 6k PLNów :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-10-27, 14:28   

Rosiu napisał/a:
Czy to jest tak , że większość ludzi chciałaby mieć Integrę ale blokuje ich cena zakupu ?


Jako właściciel integry a wcześniej półintegry, a wcześniej kampervana Hymer napiszę, że to polepszanie sobie samopoczucia przez właścicieli integr. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-10-27, 14:33   

LukF napisał/a:
......


Rowery dla 4 osób. Raczej nie realne by zmieścić w garażu.


Otóż mój wielbłąd w garażu mieści cztery rowery dla dorosłych osób. :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-10-27, 14:47   

MILUŚ napisał/a:
LukF napisał/a:
......


Rowery dla 4 osób. Raczej nie realne by zmieścić w garażu.


Otóż mój wielbłąd w garażu mieści cztery rowery dla dorosłych osób. :-P


Mój też zmieści. Ale mam za drogie rowery na upychanie ich :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rosiu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido M66 , VW Grand California
Dołączył: 09 Paź 2021
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-10-27, 15:38   

Wydaje mi się tez ,ze wybór kampera (oprócz oczywistych funkcji czyli jak chcemy kamperować i czynnika zamoznosci) jest silnie skorelowany również z wiekiem. Młodzi chcą być mobilni, szybcy , musi być tanio i przygoda więc najchętniej kamperwan, którego nawet można zrobić samemu. No i tak dzisiaj modny za sprawa van lifersów czyli takiego trochę powrotu do czasów hippisowskich.I najczęściej jeżdżą pary
Z wiekiem przychodzi potrzeba komfortu, spokoju. Nie musimy już jeździć 150 km/h po autostradzie ,a więcej miejsca jest na wagę złota Przychodzi więc polintegra , która po czasie w poszukiwaniu większego komfortu i jeśli budżet pozwala może zmienić się w Integrę . Oczywiście nie działa to wszystko w 100% ale na pewno coś jest mocno na rzeczy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-10-27, 16:01   

MILUŚ napisał/a:
LukF napisał/a:
......


Rowery dla 4 osób. Raczej nie realne by zmieścić w garażu.


Otóż mój wielbłąd w garażu mieści cztery rowery dla dorosłych osób. :-P


Cieniasy :haha: :spoko U mnie wchodzi skuter 125 i trzy rowery. Silnik do pontonu też wejdzie ale ponton już muszę upychać pod podłogą. :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***