Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkie małe zmiany Hymer 55
Autor Wiadomość
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2021-11-04, 08:28   

Nie chce zaśmiecić tematu bo może się tu rozpaczać nie potrzebna dyskusja. Powiem tylko :roza: tyle miałem okazje poznać gościa w Hiszpanii i żeby ktoś sobie nie myślał ze jestem jakimś fanem. Tak się złożyło ze to kapitan najechał na moja miejscówkę przy Kartagenie spędziłem z nim i jego rodzina fajne 3dni opowiedział troche od kuchni o kanale dlaczego to robi itp. Ma naprawdę nie mała wiedzę z elektryki do tego jest typem człowieka który lubi tworzyć content i robi to w dużej mierze z pasji wierzcie lub nie ale przy tych wyświetleniach nie ma opcji żeby się z tego utrzymać. Sporo testów jest u niego niezależnych robi to z własnej kasy, a jak już coś dostaje to zanim to pokaże na yt to przez miesiąc sprawdza czy ma to jakaś wartość. Do tego jakaś cześć filmów robiona jest po to żeby przyciągnąć widza przed ekran. Dla mnie spoko gość który opowiada często nie przychylne rzeczy dla producentów akcesori itp rzeczy do kamperow
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-11-04, 08:50   

polaris20 napisał/a:
Nie chce zaśmiecić tematu bo może się tu rozpaczać nie potrzebna dyskusja

I to jest jedyna słuszna droga.
To Twój temat o zmianach w Hymerku i kropka :spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-05, 10:18   

Banan napisał/a:
Monter napisał/a:
Banan, ale lodówki od MarcinaPK z tego co czytałem można właśnie zamawiać z ustawieniem by jedna z szuflad mroziła, więc skąd masz te rewelacje, ze się tak nie ustawia?

Bo mylisz chyba pojęcia: lodówka i zamrażarka...?
W lodówce (chłodziarce) jest ZAWSZE temperatura dodatnia (najlepiej 2-5°C), a w zamrażarce ujemna i to nie są rewelacje, tylko wiedza znana od dawna. (wystarczy wygooglać)
W "kamperowych", tych najprostszych lodówkach mamy przestrzeń z temperaturą dodatnią i zamrażalnikiem (większym, czy mniejszym).


Nie, nie mylę. Nigdzie też nie pisałem o zamrażaniu do -15. Daruj też sobie proszę uszczypliwości typu "wystarczy wygooglać". Napisałem, że można zrobić tak, aby jedna z szuflad mroziła, czyli miała temperaturę poniżej zera. Bo te lodówki szufladowe fabrycznie są zamrażarkami, tylko po przeróbkach (z wymianą agregatu lub bez) i dołożeniu termostatu można robić różne cuda - pozwala na to odpowiednia izolacja ścianek. Zamrażarki do -15 razem z lodówką 2w1 z tego jednak nie zrobimy, bo to jedna przestrzeń bez ścian działowych.

Banan napisał/a:
Zapomniałem odnieść się do pytania Montera o "autorytet": oglądałem parę fragmentów i miałem odczucie, że chłop gwiazdorzy pod YT (bo na tym też zarabia) bez pojęcia co z czym, ale opinie ludków, jaką zasłyszałem ostatnio na targach w Nadarzynie utwierdziło mnie w mym przekonaniu, że to nie tylko moje odczucie.
To tak dla dobra kolegi polaris20, który akurat remontuje swój rydwan, że lepiej dla Niego będzie przedyskutować to na forum, niż słuchać chłopa, który nie ma o wielu sprawach pojęcia.


Chłop się wygłupia, bo młody i wciąż w krótkich portkach. Zrobili karykaturę kampera i masę testów, których wcześniej nie pokazał nikt inny. Napsuli biznesu wielu firmom przez to, bo powiedzieli wprost co jest dobre a co do kitu (np. z materiałów).
Można różnie odbierać styl bycia Kapitana, ale zrobili już pełnoprawnego kampera, nawiązali masę współprac, ogarnęli sobie warsztat i mają ponad 20 zamówień na zrobienie kolejnych, po 100k+ każdy. A teraz Banan wymień proszę swój dorobek w tej materii :)

Rozumiem, że faceta z jakiegoś powodu nie trawisz. Zapytałem o zwrot "autorytet" i dlaczego tak ciśniesz po osobie, głównie z powodu tego, że jesteś tu moderatorem i niejako powinieneś być chyba bardziej obiektywny oraz bezstronny, bo tu Ty robisz za autorytet. Ale to mój błąd, zapomniałem na chwilę o złych opiniach jakie o CT zasłyszałem :diabelski_usmiech

Autora wątku przepraszam za zaśmiecenie. Forum to kopalnia cennej wiedzy, ale możliwości i rozwiązań danego tematu jest wiele, czasem zupełnie przeciwstawnych i autor wątku będzie mógł sam obiektywnie ocenić co lepsze, o ile mu stali bywalcy na to pozwolą bez dodatków, że ten autor jest taki, a tamten owaki. EOT.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2021-11-05, 11:15   

Panowie luz bluz, każde forum czy grupa ma swoje lepsze i gorsze okresy. Ja na CT jestem już jakieś dziesięć lat praktycznie tyle samo ile mam swojego hymerusa. Udało minsienwygrac licytacje na nowa lodówkę za 360zl :mikolaj także będę testował jak to działa na przetwornicy. Jak będzie lipa to zdecyduje się na ta przerabiana z zamrażarki na 12v.
Wracając do mojego wątku.

Planowałem wymianę foteli ale zaczynam się jeszcze mocno zastanawiać nad regeneracja starych które mam w wersji kapitańskiej. Jak zwykle jest ze znalezieniem kompetentnej osoby która zrobi to przede wszytskim dobrze i wcale nie musi być tanio
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-11-05, 13:15   

polaris20,

Przecież mamy na forum eksperta od tapicerek i foteli :bigok

To Andrzej73 z świętego miasta. Napisz do niego lub zadzwoń. Mam Jego nr więc mogę Tobie udostępniać na priv :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***