Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czasowe wycofanie z ruchu kampera
Autor Wiadomość
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-05, 12:09   Czasowe wycofanie z ruchu kampera

Obecnie jest możliwość czasowego wycofania z ruchu kampera jako pojazdu specjalnego - czasami błędnie nazywanej "wyrejestrowaniem". Jeśli ktoś korzysta ze swojego domku jedynie sezonowo to można w ten sposób uzyskać zwrot 95% składki za okres wycofania z ruchu. Od pewnego czasu na portalach motoryzacyjnych pojawiają się artykuły na temat szykowanych zmian prawnych w zakresie czasowego wycofywania z ruchu. Jak to zwykle bywa, większość piszących tam ma blade pojęcie o czym piszą i entuzjastycznie donoszą, że w wyniku tych zmian będzie można czasowo "wyrejestrowywać" kampery. Jest to oczywiście bzdura, bo taka możliwość istnieje od dawna. Ale inni straszą, że w wyniku tych zmian utracimy taką możliwość, bo bo czasowo będzie można wycofywać z ruchu tylko na czas remontu po wypadku. Więc czy ktoś z Szanownych Kolegów ma jakieś źródłowe informacje, jak to właściwie ma być?
Ostatnio zmieniony przez Kazik II 2021-11-05, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-11-05, 18:12   

Kazik II napisał/a:
Jeśli ktoś korzysta ze swojego domku jedynie sezonowo to można w ten sposób uzyskać zwrot 95% składki za okres wycofania z ruchu.

Te 95% to lekka przesada :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-05, 19:42   

SlawekEwa napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Jeśli ktoś korzysta ze swojego domku jedynie sezonowo to można w ten sposób uzyskać zwrot 95% składki za okres wycofania z ruchu.

Te 95% to lekka przesada :bajer

Nie o to chodzi. Wg przepisów, kamper wycofany czasowo z ruchu też musi mieć ubezpieczenie OC. Jednak prawodawca był tak łaskawy, że pozwolił zmniejszyć stawkę OC za okres wycofania z ruchu do 5% wysokości w porównaniu do okresu, kiedy jeździ. Jeśli zatem wycofamy z ruchu na 10 miesięcy, to za ten okres płacimy tylko 5% składki. Ignorantia iuris nocet :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2021-11-05, 20:04   

Kazik II napisał/a:
Jeśli zatem wycofamy z ruchu na 10 miesięcy, to za ten okres płacimy tylko 5% składki. Ignorantia iuris nocet


Plus opłata za papierek do starosty u mnie 80 zeta
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-11-05, 21:11   

Chciałem to samo napisać. Poziom zbiurokratyzowania procesu czasowego wycofania z ruchu jest tak obszerny i skomplikowany że większość odpuści. A potem dochodzi jeszcze kopanie się z ubezpieczaną i trzymanie kwitów przez 5 lat żeby czasem za 4 lata jakaś Aldona nie powiedziała "sprawdzam", no i nasz narodowy cerber UFG który aż zipie żebyś z czymś nie zdążył.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-11-05, 21:15   

Prekursorem czasowego wycofywania kampera z ruchu jest jeden z naszych kolegów z CT.
Czynił tak od kilku ładnych lat i ma sporo wiedzy z praktyki.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-05, 23:18   

Piasek1 napisał/a:
Poziom zbiurokratyzowania procesu czasowego wycofania z ruchu jest tak obszerny i skomplikowany że większość odpuści.

Przesadzasz, właściwie najwięcej kłopotu jest z odkręcaniem i przykręcaniem tablic. Ale ja mam to sprytnie zrobione i ino myk a tablice odkręcone. A biurokracja? W normie, trzeba sobie zamówić przez internet wizytę w urzędzie na godzinę, stanąć przy okienku, wypełnić prosty druk i wybulić 80 dych. I to wszystko, trwa to nie więcej niż 10 minut. Potem przed sezonem znowu to samo, rezerwacja wizyty, okienko, 10 minut i przykręcenie tablicy. Summa summarum to jakaś godzina a kilka stówek zostaje w kieszeni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2021-11-05, 23:28   

Kazik II napisał/a:
wybulić 80 dych. I to wszystko, trwa to nie więcej niż 10 minut. Potem przed sezonem znowu to samo, rezerwacja wizyty, okienko, 10 minut i przykręcenie tablicy. Summa summarum to jakaś godzina a kilka stówek zostaje w kieszeni.

wybulone 800 PLN (80 dych) chyba "konsumuje" te zaoszczędzone🤔 kilka stówek o których piszesz🤣 zatem... czy warto🤣 :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-11-06, 08:25   

Kazik II napisał/a:
trzeba sobie zamówić przez internet wizytę w urzędzie na godzinę

punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2021-11-06, 09:20   

W tym roku dostałem niespodziankę od PZU 225 zł za mojego rympałka :szeroki_usmiech

Kazik II napisał/a:
trzeba sobie zamówić przez internet wizytę w urzędzie na godzinę

Dawno byłeś w wk?

Miałem tą przyjemność być przed wyjazdem na wakacje jak brakło miejsca na przegląd.

Odpuściłem mam awersję na facjaty tych z nadania co siedzą po drugiej stronie plexy.

Czują się jak półbogowie, jednymi drzwiami wchodzą znajomi znajomych, reszta plebsu karnie tupie w kolejce z wymiętymi i co u niektórych zasmarkanymi maskami na facjatach :oops:

I od czasu do czasu szczekaczka się odezwie proszę opuścić pomieszczenie za dużo tu was


Do urzędu w dzisiejszych czasach to tylko wyrazić czynny żal :gwm
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-06, 11:34   

ZEUS napisał/a:
Kazik II napisał/a:
wybulić 80 dych. I to wszystko, trwa to nie więcej niż 10 minut. Potem przed sezonem znowu to samo, rezerwacja wizyty, okienko, 10 minut i przykręcenie tablicy. Summa summarum to jakaś godzina a kilka stówek zostaje w kieszeni.

wybulone 800 PLN (80 dych) chyba "konsumuje" te zaoszczędzone🤔 kilka stówek o których piszesz🤣 zatem... czy warto🤣 :spoko

Pomyłka, 8 dych lub 80 zł. - tak mi jakoś wyszło "dwa w jednym". Nietrudno się domyślić, ale skoro jesteś takim szczególantem to wyjaśniam. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-06, 11:42   

Bim napisał/a:
W tym roku dostałem niespodziankę od PZU 225 zł za mojego rympałka :szeroki_usmiech

Kazik II napisał/a:
trzeba sobie zamówić przez internet wizytę w urzędzie na godzinę

Dawno byłeś w wk?

Miałem tą przyjemność być przed wyjazdem na wakacje jak brakło miejsca na przegląd.

Odpuściłem mam awersję na facjaty tych z nadania co siedzą po drugiej stronie plexy.

Czują się jak półbogowie, jednymi drzwiami wchodzą znajomi znajomych, reszta plebsu karnie tupie w kolejce z wymiętymi i co u niektórych zasmarkanymi maskami na facjatach :oops:

I od czasu do czasu szczekaczka się odezwie proszę opuścić pomieszczenie za dużo tu was


Do urzędu w dzisiejszych czasach to tylko wyrazić czynny żal :gwm

Faktem jest, że tych "wydziałach komunikacji" to komuna wiecznie żywa. Czyli samopoczucie królowych od których zależy zalegalizowanie największego skarbu, jakim w tamtych czasach był samochód. Ale ja dzielnie z nimi walczę od lat i nie daję sobie w kaszę dmuchać. Mam taki sposób; jak pani ma znowu jakieś widzimisię i wymyśla bzdurny pretekst żeby odmówić załatwienia sprawy i oddaje papiery z powrotem - to ja im wyjeżdżam z Kodeksem postępowania administracyjnego i żądam wydania decyzji odmownej z uzasadnieniem. Bo jak nie to złożę skargę do sądu administracyjnego. Tak jest w Kodeksie "sprawy załatwia się w drodze decyzji" - a nie jakieś tam "nie zarejestruję bo coś tam" i do widzenia. W większości przypadków skutkuje. Robi się zamieszanie, latają na jakąś naradę z szefostwem - i po paru minutach sprawa załatwiona. A tak w ogóle, to jakim cudem zdobyłeś OC na kampera za dwie i pół stówy? Tylko pogratulować :ok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-06, 13:46   

Kazik II napisał/a:
A tak w ogóle, to jakim cudem zdobyłeś OC na kampera za dwie i pół stówy?


Z okazji jubileuszu 30 urodzin kampera zapewne. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2021-11-06, 13:56   

zbyszekwoj napisał/a:
Kazik II napisał/a:
A tak w ogóle, to jakim cudem zdobyłeś OC na kampera za dwie i pół stówy?


Z okazji jubileuszu 30 urodzin kampera zapewne. :roll:


Dokładnie za długie pożycie i wierność

a tak na poważnie to scheda po PZM

Pierwszą propozycję kontynuacji miałem niecałe 360 zł z pakietem medycznym za 50 dych ale znając moją niechęć do chodzenia po instytucjach, gdzie cię golą bez mydła i pod włos 8-)
zadzwoniłem dzień przed końcem na infolinię z zapytaniem czy coś się zmieniło i mile mnie zaskoczyli zrezygnowałem z pakietu medycznego i tyle wyszło z NW :bigok
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2021-11-06, 14:32   

Kazik II napisał/a:
ZEUS napisał/a:
Kazik II napisał/a:
wybulić 80 dych. I to wszystko, trwa to nie więcej niż 10 minut. Potem przed sezonem znowu to samo, rezerwacja wizyty, okienko, 10 minut i przykręcenie tablicy. Summa summarum to jakaś godzina a kilka stówek zostaje w kieszeni.

wybulone 800 PLN (80 dych) chyba "konsumuje" te zaoszczędzone🤔 kilka stówek o których piszesz🤣 zatem... czy warto🤣 :spoko

Pomyłka, 8 dych lub 80 zł. - tak mi jakoś wyszło "dwa w jednym". Nietrudno się domyślić, ale skoro jesteś takim szczególantem to wyjaśniam. :spoko

nie... no spoko, oczywiście, że się domyśliłem😄 a poczyniona uwaga była trochę uszczypliwa ale zapewniam, że życzliwa🤗
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***