Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
2.5td 95km - raz jedzie, a potem nie :) (pompa wtryskowa?)
Autor Wiadomość
mrskoku 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Peugeot J5 1991
Dołączył: 12 Lip 2019
Piwa: 1/2
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-06, 17:09   2.5td 95km - raz jedzie, a potem nie :) (pompa wtryskowa?)

witajcie.

Przejrzałem wątki fiata i peugeota i potrzebuję rady/potwierdzenia lub zaprzeczenia :)

Zauważyłem, że auto nie przyspiesza równo. To znaczy raz jedzie jak dzik, innym razem ledwo przyspiesza.
Różnica jest taka, że pod tę samą górkę raz ledwo wdrapię się na dwójce, a następnego dnia spokojnie z zapasem mocy idzie na trójce..

Szukałem w wątkach i znalazłem informacje o zaworze na pompie wtryskowej. Idzie do niego przewód podciśnieniowy z kolektora. Objawy pasują. Raz idzie - raz nie- jakby zawór się zacinał i pompa nie zmieniała dawki paliwa..

Jeżeli mam rację - możecie polecć kogoś w mazowieckiem, kto jeszcze zna te pompy i byłby w stanie to sprawdzić?

Jeżeli nie mam racji - czy wiecie co może być przyczyną?

W przewodzie podciśnieniowym mam trójnik - odchodzi z niego przewód do zegara (tam widzę, czy i jak pompuje turbo).


teoretycznie z układem wtryskowym powinno być wszystko ok - były regenerowane wtryski i pompa wtryskowa ale objawy za bardzo mi tutaj pasują..

pozdrawiam serdecznie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2021-11-06, 19:13   

Bez sprawdzenia nikt nie napisze co jest przyczyną. Może być w pompie zatarty przyspieszacz, albo np zatkane sitko w baku :mrgreen: Najłatwiej to odpalić bezpośrednio na bańce paliwa, pomijając zbiornik, filtr i pompę paliwa wstępną. Jak sobie nie poradzisz, to zapraszam do siebie :mrgreen: https://facebook.com/AMWarsztat/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrskoku 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Peugeot J5 1991
Dołączył: 12 Lip 2019
Piwa: 1/2
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-06, 22:20   

Wtryski czy pompe już regulowałeś (nie pamiętam które). Auto odstawiam na zimowanie. Przypomnę się z tym przy przeglądzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
FilipDucato 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Peugeot J5 z 88r.
Dołączył: 20 Maj 2021
Piwa: 2/2
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2022-05-16, 21:18   

No i jak, rozwiązała się sytuacja?

A co się dzieję ze wskazówką na zegarze od turbiny? Skacze czy ładnie wstaje i się utrzymuje?


Można też sprawdzić jak leją wtryskiwacze, aczkolwiek widzę, że już były regenerowane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrskoku 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Peugeot J5 1991
Dołączył: 12 Lip 2019
Piwa: 1/2
Skąd: wwa
Wysłany: 2022-05-17, 05:40   

FilipDucato napisał/a:
No i jak, rozwiązała się sytuacja?

A co się dzieję ze wskazówką na zegarze od turbiny? Skacze czy ładnie wstaje i się utrzymuje?


Można też sprawdzić jak leją wtryskiwacze, aczkolwiek widzę, że już były regenerowane.


ciężko powiedzieć. nie jeździłem nim za dużo ostatnio.
powrót od Gewehra był ok. auto jechało "normalnie". ale nie jest powiedziane, że znowu się nie "przytka".
zdjęty bak, sprawdzony układ paliwowy- tu wszystko ok. podejżenie padło na turbinę - ale narazie nie będę tego ruszał. turbo wstaje równo. pompuje 0.6 Bara - tu wg Gewehra za mało (i jest jeszcze podejżenie zacinającego się zaworu w turbinie).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***