Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kupujemy kamperka prosimy o pomoc
Autor Wiadomość
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-23, 12:17   

Pola napisał/a:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-transit-eura-mobil-660-kamper-zima-lato-zamiana-ID6DZMjC.html
Jest jeszcze ten.
właściciel posiada go juz dwa lata.
Wcześniej kupił go od Polaka,
ale tamten to już nie wie skąd go kupił.
Mówi że turbinę należy sprawdzić - ale nie wie dokładnie co z nią jest.
Roleta ma wgniotek - cos na nią spadło -ale normalnie działa.
Mówi że dach suchy -bo widzielismy jakieś plamy na dachu.
Mówcie o co jeszcze pytać.

Noo, ten to przynajmniej zarejestrowany i foto z obu stron. Ale reszta to też jakiś czeski film. Coś z turbiną - ale nie wie co. Skąd pochodzi kamper - nie wiadomo. Jeździł dwa lata i już sprzedaje. Ze niby zamieni na młodszy - ale to rutynowa zmyłka. To rzadki przypadek, żeby ktoś chciał zamienić młodego kampera na starszego. Już prędzej żonę na bardziej majętną :haha:
A gadki sprzedawcy jakieś pokrętne - jedyna rada to obejrzeć, ale tyko w towarzystwie np. kolegi Montera - bo on nawet zdechłego komara z przed 4 lat w szafce wypatrzy :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-23, 12:24   

Andrzej 73 napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Monter napisał/a:
na tych marnych zdjęciach widać niedokręconą środkową śrubę pod opuszczanym łóżkiem

Monter, ty to masz czujne oko, jakbyś pracował urzędzie skarbowym!

A nie prawda bo to jest wkręt. :-P
:spoko

Andrzej, jakżeś taki bystrzacha, to podaj średnicę tego wkrętu :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pola 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Jumper
Nazwa załogi: Ewa i Andy
Dołączyła: 08 Maj 2016
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-23, 12:35   

''..... jedyna rada to obejrzeć, ale tyko w towarzystwie np. kolegi Montera - bo on nawet zdechłego komara z przed 4 lat w szafce wypatrzy.....""
:haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2021-11-23, 13:17   

Panowie, czy zawsze temat musi sprowadzać się do tego samego i z góry wszyscy wypatrują podstępu, oszustwa itp... Co się z Wami dzieje. PANOWIE !!!

Trochę zaufania do drugiego człowieka.

co do kampera to przynajmniej na zdjęciach wygląda fajnie, cena jak na dzisiejsze czasy atrakcyjna. ale tak jak wspomniał Banan trzeba to zobaczyć i dokładnie obejrzeć.
Cena nie musi wynikać z jakiś uszkodzeń itp...

Tak samo wpisanie pojemności , może to być zwykła pomyłka.

Z drugiej strony jak np: okaże się, że trzeba będzie doliczyć opłaty akcyzę to cena już nie tak bardzo atrakcyjna raczej normalna.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-23, 15:00   

Nigdzie nie napisałem, że widzę oszustwo, czy podstęp. Napisałem, że trzeba uważać, lub że to czy tamto jest słabe. O takie rzeczy prosi zwykle osoba zakładająca takie wątki, jak ten. A że zwracam uwagę na szczegóły czy mam monitor trochę do innych celów niż przeglądanie internetu - to więcej widać. Nie kategoryzuję też czy dana usterka lub artefakt to wada poważna czy błaha - to już należy do decyzji potencjalnego kupującego, bo jednym będzie przeszkadzać mikro rysa na markizie, a dla drugich pęknięte okno nie będzie problemem, jeśli nie przecieka.
Sensem istnienia takich tematów jak ten powinno być wymienienie od myślnika co się zauważyło, a nie decydowanie za kupującego.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2021-11-23, 15:48   

Monter napisał/a:
Nigdzie nie napisałem, że widzę oszustwo, czy podstęp. .


Nie miałem na myśli Twojej osoby tylko do ogółu, np: że zdjęcia źle zrobione itp... cwaniaczek handlarzyna.

Panowie ktoś chce kupić a ktoś chce sprzedać, na tym polega ten cały biznes. Kwestia tylko dogadania ceny. Towar używany zawsze ma wady, kwestia tylko jakie i jakie koszty naprawy, bo np: wymiana wkrętu jak wspomniał Andrzej to żaden problem.

Nikt nikogo nie zmusza, by kupił. tak samo z informacjami dlaczego po dwóch latach sprzedaje ??
sytuacje życiowe są naprawdę różne. A po drugie czy to ma jakieś znaczenie dlaczego sprzedaje ?? przy takim wydatku kasy i kupnie kampera gdybym nie miał pojęcia o budowie itp... na pewno bym zlecił opinię np: firmie Autotesto. A wiem, że firma sprawdzona bo mojego poprzedniego kampera sprawdzała na zlecenie kupującego, który chciał go kupić w leasing.

Niestety pomimo sprawdzenia i super opini się spóźnił o 1 dzień i niestety nie zdążył kupić.

Więc nie mam nic do wyrażania opinii o sprzęcie do kupienia ale proszę nie oceniajcie ludzi ot tak.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-23, 17:05   

Zdjęcia zmniejsza i pogarsza ich jakość serwis ogłoszeniowy. Akurat ten konkretny robi to bardzo mocno, czym po trosze pomaga sprzedawcom ukryć niektóre wady.
Ale zawsze można przecież poprosić sprzedawcę o :
- więcej zdjęć i te same co z ogłoszenia, wszystko w źródłowej wielkości - na e-mail
- nr VIN, datę 1-szej rejestracji oraz nr rejestracyjny - jeśli auto z PL serwis rządowy pokaże historię a płatne serwisy w sieci historię/raport szkód
- możliwość przetestowania auta na stacji diagnostycznej (samą bazę) oraz dokładnego obejrzenia i przetestowania urządzeń zabudowy - z czyjąś pomocą lub samemu (co może zająć z oględzinami dość dużo czasu). Jak sprzedawca "nie ma czasu na takie głupoty" to odpuścić zakup.
Bo o ile takie śrubki jak wspomniał Andrzej to głupotka do ogarnięcia w 5 minut, to już jakiekolwiek awarie silnika czy też drobne niedomagania lodówki, ogrzewania, bojlera czy reszty kluczowego wyposażenia oznaczają zwykle bolesny cios w portfel, gdy przyjdzie do ich naprawy.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-23, 17:55   

Kazik II napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Monter napisał/a:
na tych marnych zdjęciach widać niedokręconą środkową śrubę pod opuszczanym łóżkiem

Monter, ty to masz czujne oko, jakbyś pracował urzędzie skarbowym!

A nie prawda bo to jest wkręt. :-P
:spoko

Andrzej, jakżeś taki bystrzacha, to podaj średnicę tego wkrętu :haha:


3,5 mm pasuje odpowiedź?
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-11-23, 21:05   

Monter napisał/a:

Ale zawsze można przecież poprosić sprzedawcę o :
- więcej zdjęć i te same co z ogłoszenia, wszystko w źródłowej wielkości - na e-mail
- nr VIN, datę 1-szej rejestracji oraz nr rejestracyjny - jeśli auto z PL serwis rządowy pokaże historię a płatne serwisy w sieci historię/raport szkód


Szukam kampera również na zagranicznych portalach i tu ciekawostka - żaden Niemiec nie chce mi podać VINu :( Szwedzi nie mają z tym problemu
Czy wiecie dlaczego?

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-11-23, 22:18   

Panowie.
Oferent chce sprzedać. Powinien zadbać o to, by nie wzbudzać wątpliwości, nie wywoływać zbędnych pytań, nie fatygować niepotrzebnych czynności przez zainteresowanych, czy wreszcie nie narażać na stratę czasu i zbędną podróż. To jest rola sprzedającego!!!
Jeśli tego nie robi z "braku czasu i rzetelności" to należy go olać porannym sikiem bo najwyraźniej ma towar przeznaczony dla jelenia.
Ja tu nie chcę się reklamować ze swoją ofertą i obrazem jej rzetelności, ale że nie jest to kamper, to zerknijcie na moją wylewność:
https://www.otomoto.pl/of...tml?isPreview=1
I wiecie co? Był tylko jeden telefon w którym rozmówca powiedział że właściwie nie ma żadnych pytań, chyba że jest coś jeszcze czego nie widać i nie jest napisane :mrgreen: a zadzwonił bo chciał tylko nawiązać kontakt :mrgreen:
To jest mój styl, zawsze go stosuję i nie mam problemów ze sprzedażą.
Jest jeszcze inna technika sprzedaży wymuszonej, stosuję gdy muszę.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-23, 22:44   

Andrzej 73 napisał/a:
3,5 mm pasuje odpowiedź?

Ty wziąłeś ten żarcik ze średnicą śrubki na poważnie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-11-23, 22:54   

voice napisał/a:
Panowie, czy zawsze temat musi sprowadzać się do tego samego i z góry wszyscy wypatrują podstępu, oszustwa itp... Co się z Wami dzieje. PANOWIE !!!

Trochę zaufania do drugiego człowieka.

Oszustwo i podstęp wietrzy się tam, gdzie ogłaszający sam daje ku temu powody. A dlaczego ufać drugiemu człowiekowi, który zachowuje się tak, jakby z góry traktował każdego zainteresowanego jak jelenia.
Socale napisał/a:
Oferent chce sprzedać. Powinien zadbać o to, by nie wzbudzać wątpliwości, nie wywoływać zbędnych pytań, nie fatygować niepotrzebnych czynności przez zainteresowanych, czy wreszcie nie narażać na stratę czasu i zbędną podróż. To jest rola sprzedającego!!!

No i to jest właściwe podejście. Chodzi przede wszystkim o SZACUNEK dla potencjalnych kupujących. A jeżeli ktoś zachowuje się jak łaskawca, którego trzeba całować w rękę i prosić, żeby raczył dokładniej opisać swoją ofertę to jest burakiem nie szanującym innych ludzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/416
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-23, 22:55   

Socale napisał/a:

Jest jeszcze inna technika sprzedaży wymuszonej, stosuję gdy muszę.


W tych ciekawych czasach bardziej od techniki sprzedaży potrzebna technika kupna, coraz częściej są licytacje w górę.
:mrgreen:
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-24, 06:37   

Kazik II napisał/a:
Ty wziąłeś ten żarcik ze średnicą śrubki na poważnie?

Wiem , ze to żart , ale dla uściślenia podałem wymiar. :-P
Przeważnie taki stosuję w meblach. :ok
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
prusiak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Sport A 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Gru 2020
Piwa: 25/17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-11-24, 08:16   

Socale napisał/a:
W tych ciekawych czasach bardziej od techniki sprzedaży potrzebna technika kupna, coraz częściej są licytacje w górę.

Potwierdzam. Sam się z tym spotkałem w zeszłym roku. Sprzedający nie byli do końca przygotowani na aż taki rozwój sytuacji, kiedy to w kilka godzin po ukazaniu się ogłoszenia mieli już konkretne oferty i nie wiedzieli do końca co z tym zrobić. Byłem akurat u takiego sprzedającego przypadkowo w 2 godziny po wystawieniu kampera na sprzedaż, nie za bardzo chciał mi go puścić po cenie z ogłoszenia bo miał już kogoś umówionego kto przebił tą cenę.
_________________
---> :D <---
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***