Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KONIEC MIEJSCÓWKI W TERMACH UNIEJÓW?
Autor Wiadomość
Camp77 
zaawansowany


Twój sprzęt: PILOTE Fiat Ducato 1,9 TD, 2000r.
Dołączył: 31 Paź 2010
Piwa: 6/1
Skąd: Warszawa i Białystok
Wysłany: 2021-12-24, 23:28   KONIEC MIEJSCÓWKI W TERMACH UNIEJÓW?

W lipcu 2021r. Radio Łódź poinformowało o „dzikim” polu kempingowym znajdującym się za słynnymi Termami Uniejów, które miało zostać zamknięte w sezonie 2021 m.in. ze względu na program ochrony przyrody „Natura 2000”. Teren jest własnością Lasów Państwowych a Gmina Uniejów jest dzierżawcą.
Gmina informuje, że od kilku lat Goście term korzystali z tego terenu bezpłatnie, ale Lasy Państwowe w 2021 roku podjęły „systematyczny monitoring terenów chronionych przyrodniczo” co skutkuje przymusem usunięcia stamtąd wszelkich pojazdów. To Gmina, jako dzierżawca terenu, ma obowiązek tego dopilnować. Łąka, na której były stawiane kampery i przyczepy kempingowe „ma status siedliska przyrodniczego” i może być przeznaczona „tylko i wyłącznie do upraw rolnych”.
Gmina Uniejów zamierza uwzględnić potrzeby turysty karawaningowego i planujemy stworzyć dogodne dla niego miejsce, nieco przesunięte od Term Uniejów, ale wciąż w strefie uzdrowiskowej. Rozległy obszar za mostem po ukończeniu bulwarów ma być docelowo zagospodarowany infrastrukturą turystyczną w tym m.in. polem kempingowym. Jest pytanie:
Kiedy? Czy będzie to realizowane?
Mija rok 2021 i co dalej? Jest miejscówka, czy nie?

Termy Uniejów.jpg
Termy Uniejów widok od strony mostu.
Plik ściągnięto 4 raz(y) 119,07 KB

Uniejów bulwary w budowie.jpg
Budowa bulwarów w Uniejowie
Plik ściągnięto 3 raz(y) 99,55 KB

Uniejów bulwary w budowie_2.jpg
Bulwary w Uniejowie w budowie, a gdzie miejscówka dla kamperów?
Plik ściągnięto 9 raz(y) 109,93 KB

_________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci. (Paulo Coelho)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2021-12-25, 04:11   

W pierwszych dniach listopada byłem na termach i stoi zakaz - tablica z informacją o tym, że wjazd dalej ( poza parking czyli na łąkę ) jest zakazany. Jednak na samym parkingu stałem w towarzystwie chyba 3 kamperów i nikt nie miał żadnych pretensji. Może dlatego, że nie wywieszałem prania i nie rozbijałem ogrodzenia i parawanów jak wielu na łące? :shock:
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-12-26, 22:19   

KACPERKI 2 napisał/a:
...
wjazd dalej ( poza parking czyli na łąkę ) jest zakazany. Jednak na samym parkingu stałem w towarzystwie chyba 3 kamperów i nikt nie miał żadnych pretensji. Może dlatego, że nie wywieszałem prania i nie rozbijałem ogrodzenia i parawanów jak wielu na łące? :shock:

WJAZD jest zakazany. Jak sobie pociągniesz sznurek między drzewami to i pranie wysuszysz.
Ktoś sobie postawił tabliczkę, chyba są wątpliwości czy w zgodzie z Prawem i w jaki sposób zarządca tego terenu miałby egzekwować karalność?
Skoro stoją kampery, to mają asa w rękawie przeciwko Straży Miejskiej/Wiejskiej/Leśnej/Termalnej/Basenowej ect.
Dalej...
Skoro myśli się o miejscu dla kamperów, to dlaczego nie zrobić go tam gdzie kampery lubią sobie stać nikomu nie szkodząc? Czyż chodników nie buduje się tam gdzie wydeptuje się ścieżki?
Zamiast wyjść na przeciw, to wychodzi się po niemiecku.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 44 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-12-26, 22:43   

Niestety dla wielu właścicieli kampery to żaden interes. Mam pod nosem baseny siarkowe w Solcu Zdroju. Dwa lata temu można było stanąć w miejscu które było przygotowane pod jakiś zlot kamperowy. Ale komuś z gminy to się nie podobało i wstawił tabliczki o zakazie biwakowania. Raz stanąłem pomimo tabliczki. Za dwie godziny była policja. Grzecznie poprosili abyśmy stanęli na błotnistym parkingu. Od tej pory wszystkie kampery tam w tym błocie stoją. Nikomu nie zależy aby teren utwardzić. Nie ma mowy aby ktoś / gmina czy prywatny / wybudował profesjonalne stanowiska. Nie opłaca się !!! Tak jest w wielu miejscach turystycznych i na płatnych parkingach. Kamper zajmuje ze trzy miejsca a w tym czasie można kasę z osobówek zgarnąć znacznie większą. Ale jest nadzieja … gminy budują za unijną kasę nowe miejsca turystyczne i już trzy razy się spotkałem z planami w których wyraźnie wskazywano miejsca dla kamperów. Więc jak dobrze pójdzie za dwa lata w świętokrzyskim będą trzy nowe miejsca : Sielpia koło Końskich, Wiślica i Golejów koło Staszowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camp77 
zaawansowany


Twój sprzęt: PILOTE Fiat Ducato 1,9 TD, 2000r.
Dołączył: 31 Paź 2010
Piwa: 6/1
Skąd: Warszawa i Białystok
Wysłany: 2021-12-27, 00:09   Postojówka przy termach

Zastanawiam się nad tym, czy jako społeczność kamperowa i jako stowarzyszenie nie możemy zadziałać
w kierunku tworzenia kamper plac w takich miejscach. Nie marzę o kempingach, wystarczy postojówka z rzutem szarej wody, miejsce opróżniania toalety, dostępem do bieżącej wody a.... potem i prądu. :confused
_________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci. (Paulo Coelho)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-12-27, 00:34   

Możemy postulować, naciskać, prosić, żądać itd.
Możemy. I tylko tyle.
Gospodarz o swoim decyduje a że ma galaretkę zamiast mózgu lub wizję nastawioną na grube zyski... To do czasu jak ruszy w świat z przyczepą kempingową lub kamperem to mu się pod deklem przestawi.
Przecież wspomnianą tabliczkę równie absurdalnie można było zastąpić: "Teren przewidziany dla karawaningu. Regulamin i opłata w recepcji."
A w regulaminie np. w krzaczorach zakaz zanieczyszczania i opróżniania, wody nie dajemy ale opłata chociaż stówę za weekend i w zamian prąd dajemy.
Tak se na skróty myślowe piszę w sensie i celu nie odrażania lecz przyciągania.
Przyjazność będzie przyciągać a nie odpychać, a nas jest tu w kraju już łohoho... albo i wincej...
.
Ok, przybiję brawo jeśli nie skumałem zamysłów włodarzy a zrobią nam choćby prymitywne udogodnienia za adekwatną opłatą, Będzie ok.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Ostatnio zmieniony przez Socale 2021-12-27, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-12-27, 10:33   

Już co najmniej kilka wątków na ten temat tu istnieje...

Z trudem, ale jestem w stanie zrozumieć decyzję o zakazie kamperowania na łące za utwardzonym parkingiem. Niektórzy kamperowcy/przyczepowcy stali tam nie tylko tygodniami ale i MIESIĄCAMI... nie wydając ani złotówki na pobyt na termach, nabieranie wody czy załatwianie spraw fizjologicznych w kiblu obok kas (jak się udało ;) ) A nawet jak się czasami udawało ;) , nie mogło to pozostać BEZ WPŁYWU na stan okolicznych krzaków.

Każdy z nas, chcący z uroków term uniejowskich skorzystać, może parkować na miejscu do tego przeznaczonym przez dzień czy dwa albo i dłużej... nikt go stamtąd przeganiać nie będzie. Oczywiście - kultura obowiązuje.

A co do stosunku władz lokalnych/kempingu... Socale, wyżej, trafnie to ujął; nic dodawać nie trzeba.
_________________
Marian
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***