Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
prawo jazdy kat. B pojedziemy elektrykiem o DMC do 4,25t
Autor Wiadomość
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2022-01-08, 22:24   

Cyryl - znam to zdjecie dobrze. Stockholm centrum,Kungsgatan. Bylo uzywane jako przestroga propagantowa w krajach ,ktore tez sie zastanawialy nad zmiana ruchu - bo zdjecie "dramatyczne".Szwedzi byli doskonale do tej akcji przygotowani , obylo sie bez wypadkow i stluczek. Znaki drogowe odslonieto jednoczesnie w calym kraju a samochody zawsze tu mialy kierownice po lewej stronie ( co napewno tez duzo pomoglo). Jedna z pamiatek ruch lewostronnego jest metro w Stockholmie, ktore jest lewostronne.
Dzisiaj tego rodzaju zmiana ruchu byla by juz niemozliwa
Kazik II -news to juz nie jest ,bo przepis wszedl w zycie 01/01-2021. Napisz haslo "francja oznakowanie pojazdow powyzej 3,5 t" i bedziesz mial cala informacje(lacznie z wysokoscia mandatu za brak oznakowania :diabelski_usmiech . Jadac w zeszlym roku do Francji znalem ten przepis , ale olalem bo kto bedzie sie interesowal kamperem dlugosci 5,5 m ?Niestety trafilem na kontrole dokumentow, a w dowodzie rejestracyjnym stoi jak przyslowiowy wol 4,25 t. Dyskusja z wladza byla dluga bo pdwazalismy (zona i ja) sens takiego oznaczenia w tak krotkim samochdzie - policja to swietnie rozumiala, ale taki jest PRZEPIS !
Skonczylo sie na upomnieniu, ale to chyba tylko dzieki zonie i jej znajomosci jezyka (urodzona we Francji)
i spokojowi (we mnie w takich przypadkach wstepuje choleryk)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-09, 14:28   

".....nalepienie czterech naklejek, o wymiarach 25 cm x 17cm z napisem "Angles morts" czyli kat smierci"
Den-tal....narobiłeś afery i ja się na to nabrałem. Angles morts znaczy "martwy punkt". Dałem się nabrać bez sprawdzenia, to nie żadne anioły ani kaci śmierci :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-09, 14:37   

Den-tal napisał/a:
samochody zawsze tu mialy kierownice po lewej stronie

Zadziwiające, jak oni sobie dawali radę przez tyle lat z kierownicami nieprzystosowanymi do ruchu lewostronnego. Co jeszcze dziwniejsze, Szwedzi z takimi autami przez wiele lat protestowali przeciwko ruchowi prawostronnemu. Chyba chodziło im o to, że kierowcy mając po lewej ręce blisko krawężnik mogli sobie podszczypywać panienki idące chodnikiem :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2022-01-09, 20:07   

Kazik II - angle po francuska znaczy kat. czyli winkiel. Tu chodzi o niebezpieczna przestrzen dla innych uzytkownikow drog.Niestety ale nie mam polskiego alfabetu w mojej klawiaturze. Moze powinienem byl napisac z niemieckigo : winkiel (wyraz ten wchodzil kiedys w lodzka gware, choc byl uzywany zamiast slowa naroznik) od poczatku i nie musial bys sie straszyc.
Kiedy pierwszy raz przeprowadzono referendum dotyczace zmiany kierunku ruchu to 85% Szwedow nie chcialo zmiany. Bylo malo samochodow i przecietnego obywatela nie obchodzilo czy prawa czy lewa strona jazdzic.Rzadowi zabralo prawie 25 lat by przekonac spoleczenstwo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2022-01-09, 23:22   

Kazik II napisał/a:
Den-tal napisał/a:
samochody zawsze tu mialy kierownice po lewej stronie

Zadziwiające, jak oni sobie dawali radę przez tyle lat z kierownicami nieprzystosowanymi do ruchu lewostronnego. Co jeszcze dziwniejsze, Szwedzi z takimi autami przez wiele lat protestowali przeciwko ruchowi prawostronnemu. Chyba chodziło im o to, że kierowcy mając po lewej ręce blisko krawężnik mogli sobie podszczypywać panienki idące chodnikiem :haha:


To pomaga w jeździe po wąskich drogach. Dlatego samochody z kierownicami po prawej stronie były też do pewnego czasu normą we Włoszech - cieżarówki często tak miały jeszcze w latach 70-tych
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-10, 11:26   

orys napisał/a:
To pomaga w jeździe po wąskich drogach.

A w jaki sposób? :shock:
Tak czy owak, samochody z kierownicą po lewej stronie są przystosowane do ruchu prawostronego i odwrotnie. Co do tego nie ma wątpliwości. A ja swoją drogą miałem okazję jeździć u nas "anglikiem" i, szczerze mówiąc, czułem sią bardzo niepewnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-01-10, 11:46   

po wąskich i w górach bardzo
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2022-01-11, 15:58   

W Szwecji jest sporo samochodow z kierownica po prawej stronie - to sa samochody listonoszow. Wiekszosc ludzi mieszka tu w willach. a skrzynki na listy stoja przy drodze wiec listonosz bez wysiadania rozdaje przesylki :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-11, 16:05   

w Japonii luksusowe samochody są kupowane chętnie z kierownicą po lewej stronie (jest tam lewostronny ruch), aby szofer mógł łatwo wyjśc i otworzyć drzwi pasażerowi na tylnym siedzeniu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-11, 20:44   

Cyryl napisał/a:
aby szofer mógł łatwo wyjśc i otworzyć
. Pewnie wprowadzili u nich takie prawo pracy, żeby sią szofer za bardzo nie namęczył. :wyszczerzony: :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-01-11, 20:55   

Panowie,
Jesteście już dość daleko od kampera elektrycznego...
Podobno to jest urok dyskusji na CT :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-01-11, 21:46   

LukF napisał/a:
Panowie,
Jesteście już dość daleko od kampera elektrycznego...
Podobno to jest urok dyskusji na CT :bajer

a to temat jest o elektrycznych kamperach?
to ja bardzo przepraszam.
;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-11, 23:30   

bert napisał/a:
LukF napisał/a:
Panowie,
Jesteście już dość daleko od kampera elektrycznego...
Podobno to jest urok dyskusji na CT :bajer

a to temat jest o elektrycznych kamperach?
to ja bardzo przepraszam.
;)

Jak najbardziej jest to temat o kamperach elektrycznych, tylko luksusowych z kierownicą po prawej stronie i kierowcą w liberii. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekŻ 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Renault Knaus Sun
Dołączył: 19 Mar 2010
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-01-12, 10:46   

Temat nie dotyczy elektryków ani samochodów z kierownicą po prawej stronie :lol: , tylko kamperów napędzanych alternatywnymi paliwami. Myślałem, iż dołożę LPG do mojego 3 litrowego diesla i będę miał kampera o DMC 4250 kg i zapomnę o dopinaniu lekkiej przyczepki. Ale jak wyjaśnił kolega papamila, "dla aut już zarejestrowanych w PL o dmc do 3500 w zasadzie zmiana dmc na większe jest prawie niemożliwa do przeforsowania". Dlatego problem przeładowania nadal istnieje i czekam ciągle na wyższe DMC. Brak zmiany granicy 3,5 t dziwi zresztą bardzo, gdy widzi się wzrastającą masę własną współczesnych aut. Jeszcze chwila i niektóre osobówki będą niedostępne dla amatorów :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2022-01-12, 13:54   

Den-tal napisał/a:
...Wiekszosc ludzi mieszka tu w willach...


Piszesz o tych drewnianych domkach? Nie każdy domek to willa, tak jak nie każdy duży pokój to salon.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***