Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup pierwszego kampera
Autor Wiadomość
aga00315 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączyła: 29 Sty 2022
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-14, 23:24   

Gdzieś kiedyś czytałam ,że większość kamperów jest mocno przeładowana. Każdy wspomina o przeładowanym kamperze a pewnie sam takim jeździ :lol:

Z uwagi na wiek dzieci, charakter pracy jak i początek przygody kamperowej na początku planujemy podróżowanie po Polsce i tu mam nadzieje ,że będzie łatwiej się dogadać ze służbami lub omijać trasy podwyższonego ryzyka.

Wracając do tematu auta, obecny właściciel ma je od roku i jest już piątym użytkownikiem. Faktura to dla nas dodatkowa oszczędność podatku od zakupu więc to idzie na plus. Aktualny przebieg to 154tys i to zaczyna nas trochę martwić gdyż zwiększa się prawdopodobieństwo poważnej awarii oraz różni się o 14tys od podanego w aukcji..

Komplecik, napiszę PW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-02-14, 23:38   

silnik kampera pracuje w innych warunkach, najczęściej raz odpalony ciągnie samochód na jednych obrotach (to auto ma chyba tempomat) dłuższy czas.
nie ma tak jak w zwykłych osobówkach, którymi jeździmi, częstych przyspieszeń i hamowań.
dodatkowo kamperami średnio przejeżdżamy mniej niż pojazdami osobowymi i dla nich większym problemem jest wiek niż przebieg.

także taki przebieg, jeżeli jest prawdziwy nie jest niczym specjalnym.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-15, 00:09   

aga00315 napisał/a:
Wracając do tematu auta, obecny właściciel ma je od roku i jest już piątym użytkownikiem. Faktura to dla nas dodatkowa oszczędność podatku od zakupu więc to idzie na plus. Aktualny przebieg to 154tys i to zaczyna nas trochę martwić gdyż zwiększa się prawdopodobieństwo poważnej awarii oraz różni się o 14tys od podanego w aukcji..

Coś mi tu tego wszystkiego za dużo się nie zgadza. Ogłoszenie z przedwczoraj i już mu przybyło 14 tys km? A faktura vat marża to zupełnie co innego niż zwykła faktura vat - więc jak w końcu? Z tą wagą kampera też same zagadki. Ma od roku - 5-ty właściciel w kraju :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-02-15, 08:03   

Kazik II napisał/a:
Z tą wagą kampera też same zagadki. Ma od roku - 5-ty właściciel w kraju

Dziwne , żeby po roku pozbywać się kampera. Dużo właścicieli , chyba każdy miał go po roku. :haha:
Sprzęt do mocnej weryfikacji. Możliwe że ma jakiś defekt , który uaktywnia się w czasie użytkowania :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2022-02-15, 08:50   

Andrzej 73 napisał/a:
Dziwne , żeby po roku pozbywać się kampera.

nie każdy kupuje przemyślanie. czasem to impuls, bo "taka teraz moda". jedziesz na wakacje, dalej jak w tym artykule "antykarawanning" . Wracasz, auto stoi pół roku i ... sprzedajesz, bo żona mówi że już nie będzie zamiatać podłogi z piachu i oganiać się od komarów i wybiera Majorkę. ;)
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 73/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-15, 12:13   

Darson napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Dziwne , żeby po roku pozbywać się kampera.

nie każdy kupuje przemyślanie. czasem to impuls, bo "taka teraz moda". jedziesz na wakacje, dalej jak w tym artykule "antykarawanning" . Wracasz, auto stoi pół roku i ... sprzedajesz, bo żona mówi że już nie będzie zamiatać podłogi z piachu i oganiać się od komarów i wybiera Majorkę. ;)

Pięciu właścicieli i pięć marudnych żon - jacyś pechowcy z tych kamperowców :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga00315 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączyła: 29 Sty 2022
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-15, 22:15   

Kochani jeśli przy każdym kamperze będziemy wietrzyli spisek albo szukali dziury w całym to chyba nic nie kupimy :gwm

Sytuacja robi się już dla nas przytłaczająca i męcząca. Chcemy wydać worek pieniędzy a nie ma na co :?: :?: :?: Chyba wrzucimy na luz i przeczekamy ten szał bo wydawać prawie 200tys na kilkunastoletniego kampera w którym zawsze będzie coś do roboty wydaje się nieporozumieniem :evil: :evil: :evil:

Czy te ceny naprawdę aż tak bardzo powariowały ??? Dziś przypadkowo znalazłam ogłoszenie z 2018r gdzie roczny kamper z gwarancją i przebiegiem 3100km kosztował 169tys. :shock:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kamper-burstner-argos-time-a670-fiat-ducato-i7275567804.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-15, 22:23   

Aga, święte i prawdziwe wnioski wyciągasz, to dobrze bo oznacza, że świadomie wydasz pieniądze.
Świat totalnie zwariował :chory i wiem komu/czemu to zawdzięczać :bajer
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-02-15, 22:46   

To bardzo ważne jak masz ulokowane pieniądze. Jeśli trzymasz gotówkę to za rok, dwa poszukiwań nie będziesz mogła kupić tego co teraz wydaje się być drogie.
Jeśli masz sensowne, do szybkiego zlikwidowania inwestycje to czekaj, obserwuj, wydawaj pieniądze na wycieczki oglądając kampery a niedługo będziesz ekspertem. Wycieczki zawsze z ekspertem. Szukałbym kogoś mieszkającego w pobliżu oglądanego auta, kto za darmo lub symboliczny gratis wprowadzi Cię w ten świat.
Ta wiedza jest niezbędna przy tego typu spędzaniu czasu. Awarie są zawsze i trzeba je samemu umieć naprawić.
Jeśli wszyscy odradzają ciężkie auta to nie spisek. Nawet jeśli większość na forum jest przeładowana. Wydacie bardzo dużo pieniędzy i co zrobicie z tym autem za lat kilka ???
To oczywiste, że wszystkie luki, w tym nadwaga kamperów są uszczelniane. To tylko kwestia czasu. Próbujemy pomóc uniknąć przyszłych problemów a Ty się z tego śmiejesz.
I to niekoniecznie prawda, że większość jest przeładowana. Niektórzy decyzje podejmowali dawno temu, gdy ten problem nie stawał się istotny.
Czekaj, ucz się, proś o pomoc - P O W O D Z E N I A !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska

Wysłany: 2022-02-15, 23:07   

aga00315 napisał/a:
Gdzieś kiedyś czytałam ,że większość kamperów jest mocno przeładowana. Każdy wspomina o przeładowanym kamperze a pewnie sam takim jeździ :lol:

Z uwagi na wiek dzieci, charakter pracy jak i początek przygody kamperowej na początku planujemy podróżowanie po Polsce i tu mam nadzieje ,że będzie łatwiej się dogadać ze służbami lub omijać trasy podwyższonego ryzyka.


Podstawowy błąd początkującego kamperowca to akceptowanie przeładowania i obieranie tego jako standard, bo przecież starzy wyjadacze jeżdżą tak od lat. Jako przyszły właściciel kampera także wyszedłem z tego założenia a nawet uwierzyłem w drugi mit ten o kamperowaniu z przyczepka na haku. Wynajmując kampera można tak do tego podejść - jakos to będzie i się uda i tak właśnie nieświadomie przejezdzilem 2 sezony - po wydaniu worka pieniędzy zmienia się punkt widzenia i zaczyna ci dokuczać świadomość wiecznie przekroczonego dmc i możliwej kontroli - im dalszy (zagraniczny) wyjazd tym większy problem. Można się z tym oswoić i żyć, można tez jeździć bokami i omijać wagi, można bez wody, można tez z przyczepka ale czy aby na pewno jest to warte tyle kasy? Chętnie ostrzegam każdego początkującego - to nie jest wcale takie proste i oczywiste. Ja miałem fuksa kupiłem prawie idealnego dla nas kampera i mogłem podnieść dmc, do tego prawko i jeżdżę juz na luzaku z pełnym bakiem wody, paliwa etc Dzisiaj świadomie zacząłbym przygodę dokładnie na odwrót: najpierw od kat C a później kupił fajnego kampera z dużym dmc i spora ladownoscia. Chcesz dmc do 3,5t Ok ale pamiętaj, ze każde kolejne 100kg ładowności jest na wagę złota, tego ani miejsca w środku później już nie dokupisz. I w sumie jest te chyba odp dlaczego każdy właściciel sprzedawał już po roku :szeroki_usmiech
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/420
Skąd: Kraków

Wysłany: 2022-02-15, 23:16   

rakro1 napisał/a:
I to niekoniecznie prawda, że większość jest przeładowana.

Masz jakieś przykłady Kampera powyżej 7m nie przeladowanego?
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-02-15, 23:25   

Komplecik - oczywiście, stoi obok mojego domu a nazwa jest przy mojej wizytówce. Szukając auta napaliłem się na Carthago ale tam są lepsze materiały i cięższe. Za duża masa własna. Więc kupiłem Dethlefsa :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 193/420
Skąd: Kraków

Wysłany: 2022-02-15, 23:53   

rakro1 napisał/a:
Komplecik - oczywiście, stoi obok mojego domu a nazwa jest przy mojej wizytówce. Szukając auta napaliłem się na Carthago ale tam są lepsze materiały i cięższe. Za duża masa własna. Więc kupiłem Dethlefsa :spoko

Aha :-/
Ważyłeś się kiedykolwiek w pełnym BOJU !!! :szeroki_usmiech wiesz tak bez odkręcania markizy i więcej niż 3L wody/ON :mrgreen:

100 L wody
90L On
Pełna lodówka
załoga zgodnie z dowodem 70kg na łebka ful załogi
Szafki dopchane szmatami słojami /wypchana każda możliwa dziura zgodnie z przeznaczeniem
W garażu ładunek zgodnie z obciążeniem bagażnika np. Skuter 110kg + 80kg ponton z silnikiem
Na tylniej ścianie 3 rowery
Klimatyzacja, markiza 4.5, antena tv
i innych wiele przydasiek
:mrgreen:

Bo to bliżej 4250kg będzie, no może jak kupisz wszystko light to 3850kg się zmiescisz :mrgreen:

:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga00315 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączyła: 29 Sty 2022
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-16, 09:19   

Zaczynam się już mocno gubić. :? To jaką masę własną powinien mieć kamper aby zmieścić się do 3500kg ? Z tego co widzę na ogłoszeniach waga wynosi 2700-2900kg czy to jest podawane na pusto bez wody paliwa itp?

Jeśli tak to na pełne zbiorniki przyjmujemy 200kg, załoga 2+2 170kg, prowiant i wyposażenie kuchni 100kg, ciuchy, rowerki, foteliki i inne przydasie 100kg to łącznie wychodzi 570kg tak więc w mojej ocenie kamper który posiada masę własną 2800-2900kg byłby dla nas okey.

Też pytanie które w mojej ocenie jest najbardziej istotne to kto miał nieprzyjemności związane z przeładowaniem? Zaznaczam miał a nie słyszał.

Czy rzeczywiście policja podchodzi tak drastycznie do rodziny z dziećmi którzy jadą na wakacje i mają nadwagi 200kg?

Codziennie słyszy się o przeładowanych busach o kilka ton a tu walczymy o 200kg gdzie przy ładnym uśmiechu i wylaniu wody ze zbiornika powinno obyć się bez mandatu i z życzeniem szerokiej drogi.

Jak jest rzeczywiście i jakie są wasze doświadczenia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-02-16, 09:38   

Bardzo dobrze to kalkulujesz, zwł. że nie zawsze masz pełne zbiorniki wody i paliwa. Chodzi o to aby nie kupić auta, które ma masę własną w okolicy bliskiej 3,5 tony bo wtedy już nic nie załadujesz. Przed zakupem ważenie auta. Na ogół na składach węglowych.
Nigdy nie byłem ważony ale są tu na forum tacy, którzy mieli taką przyjemność.
Pytanie zasadnicze jest następujące - jak długo to będzie się udawać i kiedy, na poważnie zaczniemy być sprawdzani ?? Mając wybór, przed zakupem warto wziąć to pod uwagę. Jako jeden z ważnych elementów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***