Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie o Kamperach w filmach na YT
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-02-05, 14:09   

SlawekEwa napisał/a:
Ciekaw jestem opinii w postach na "karawaning.pl" po wrzuceniu tego filmiku na tamte forum ? :diabelski_usmiech


o tym samym pomyślałem :-P
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-02-05, 14:13   

Ma ktoś tam konto?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-02-05, 14:19   

SlawekEwa napisał/a:
Ma ktoś tam konto?

Mam ale boję się bo mnie zjedzą :szeroki_usmiech
Stydze się
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-02-05, 14:22   

Komplecik napisał/a:
Stydze się

to kraść i z d...... spaść :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Ostatnio zmieniony przez SlawekEwa 2022-02-05, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 9/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2022-02-05, 14:25   

Porównanie kampera i przyczepy w tym filmiku jest nierzetelne również z tego powodu, że autorzy oceniają funkcjonowanie w kamperze przez weekend czy jakiś krótki czas. Mając kampera na własność jednak mamy poukładane pomysły jak i gdzie się dostać. W filmiku wypowiadają się, że z kamperem trudno dojechać do wielu miejsc. W praktyce każdy z nas ma jakiś pomysł na takie dojazdy o ile już muszą być, wozimy po to min. elektryki, skutery, hulajnogi.
Co do różnicy w sposobie uprawiania caravaningu między cepką a kamperem wiadomo, każdy ma inaczej. Generalnie odpowiadając na pytanie autora wątku uważam że trzeba popatrzeć z dystansem na te filmiki na YT po to aby odróżnić fakty od manipulacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-05, 19:48   

Tu dla kontrastu drugi koniec kija i choć wszystko się wie, to się tego (Jarka) słucha z przyjemnością:
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-02-05, 21:23   

Tekst że na polu kempingowym kamperem po wodę vs ten wózeczek z baniakiem do przyczepy "miszcz".
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin

Wysłany: 2022-02-06, 13:35   

Temat można krótko streścić konkluzją, że dyskusja o wyższości kampera nad przyczepą (lub odwrotnie) jest wyważaniem otwartych drzwi i bardziej przypomina rozważania niezapomnianego prof. mniemanologii stosowanej o wyższości..... Po prostu inne są założenia i sens turystyki kamperowej od podróżowania z przyczepką.
Socale napisał/a:
Tu dla kontrastu drugi koniec kija i choć wszystko się wie, to się tego (Jarka) słucha z przyjemnością:
Zaangażowanie i pasja pana Jarka wprawiły mnie w wielki podziw. Nasuwa mi się też refleksja, dlaczego, mimo rosnącej popularności turystyki kamperowej tak jakoś powoli idzie w naszym kraju inwestowanie w place obsługi kamperów typu "stellplatz" Nie jest to przecież wielka inwestycja a może przynosić całkiem godziwe dochody. Poza tym odnoszą wrażenie, że dla większości społeczeństwa nadal jesteśmy trochę dziwakami a do tzw. decydentów w ogóle nie dociera, jak bardzo popularną staje się ta forma turystyki. Przykładem choćby zniesienie możliwości czasowego wycofywania z ruchu kamperów . bo tak wynikałoby z informacji o najnowszych przepisach w tej dziedzinie.
PS tak sobie też pomyślałem, że warto byłoby znaleźć jakieś jedno słowo określające kamperową pasję. Karawaning to określenie za ogólne. Może jakiś "kamperwaniang" (trochę głupio) czy coś w tym rodzaju?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-02-06, 14:58   

Kazik II napisał/a:
emat można krótko streścić konkluzją, że dyskusja o wyższości kampera nad przyczepą (lub odwrotnie) jest wyważaniem otwartych drzwi

Nie zgodzę się , że nie ma wyższości kampera nad przyczepą. Kamperem pociągniesz łódź , a zestawem już nie. :-P Do kampera zapakujesz skuter do przyczepy tylko teoretycznie.
Kiedy policzymy plusy i minusy więcej plusów wyjdzie na korzyść kampera. :ok
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-06, 14:59   

Kazik II napisał/a:
...
tak sobie też pomyślałem, że warto byłoby znaleźć jakieś jedno słowo określające kamperową pasję.
...

Jest przecie, no. KAMPEROWANIE, KAMPERING
Kamperujemy, uprawiamy kampering...
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin

Wysłany: 2022-02-06, 15:23   

Andrzej 73 napisał/a:
Kazik II napisał/a:
emat można krótko streścić konkluzją, że dyskusja o wyższości kampera nad przyczepą (lub odwrotnie) jest wyważaniem otwartych drzwi

Nie zgodzę się , że nie ma wyższości kampera nad przyczepą. Kamperem pociągniesz łódź , a zestawem już nie. :-P Do kampera zapakujesz skuter do przyczepy tylko teoretycznie.
Kiedy policzymy plusy i minusy więcej plusów wyjdzie na korzyść kampera. :ok

Chyba nie przeczytałeś dokładnie w nawiasie (lub odwrotnie). I znowu prof. mniemanologii się kłania. Dajmy już spokój z tym "o wyższości".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2022-02-06, 17:23   

Andrzej 73 napisał/a:
Kazik II napisał/a:
emat można krótko streścić konkluzją, że dyskusja o wyższości kampera nad przyczepą (lub odwrotnie) jest wyważaniem otwartych drzwi

Nie zgodzę się , że nie ma wyższości kampera nad przyczepą. Kamperem pociągniesz łódź , a zestawem już nie. :-P Do kampera zapakujesz skuter do przyczepy tylko teoretycznie.
Kiedy policzymy plusy i minusy więcej plusów wyjdzie na korzyść kampera. :ok


Oczywiście, kamper zdecydowanie przed przyczepą.Wiem co piszę,bo jeździłem też kilkanaście lat z przyczepą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-02-06, 17:26   

ale kampera nie napoisz z baniaka :haha:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-02-06, 17:33   

dla mnie to jest trochę bezcelowe, bo na prawdę pojazd można poznać i ocenić dopiero po dłuższym okresie eksploatacji.

czytanie, oglądanie opinii innych, to jest jak słuchanie opinii o żonie po jednej nocy - totalne bzdury.
prawdziwa obiektywna ocena może być po 40 latach wspólnego życia, ale kto oprócz mnie może mieć takie doświadczenie?

natomiast czy przyczepa czy kamper, to zależy co komu odpowiada, bo to co dla jednego jest utrudnieniem, dla drugiego może być zaletą.

kolega z racji prowadzonej działalności musiał być w firmie i tylko mógł pozwolić sobie na krótkie dwudniowe wypady, więc wiózł żonę z synem nad morze przyczepą, tam zostawiał i dojeżdżał, jak miał luz w robocie. tego żadnym kamperem nie zrobi.

ale dla mojej turystyki kamper jest lepszy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2022-02-06, 20:17   

Cyryl napisał/a:
natomiast czy przyczepa czy kamper, to zależy co komu odpowiada, bo to co dla jednego jest utrudnieniem, dla drugiego może być zaletą.
Myśle że Cyryl dobrze to podsumował.
Oczywiście że wypowiedz ludzi z filmiku po krótkim okresie jest nie w pełni miarodajna ale padają tam czasem w miarę sensowne argumenty.
Przyczepa czy kamper to dylemat odwieczny i wg mnie nierozstrzygalny bowiem rozstrzygalny może być tylko przy przyjęciu konkretnych założeń i preferencji co do sposobu podróżowania, długości i miejsca biwakowania, kolejne może być pytanie jaki kamper i jaka przyczepa ?
Co więcej uwarunkowania i preferencje zmieniają się na przestrzeni czasu więc porównanie ma sens na dziś a na jutro już może być inne

SlawekEwa napisał/a:
Ciekaw jestem opinii w postach na "karawaning.pl" po wrzuceniu tego filmiku na tamte forum ? :diabelski_usmiech
Nie widziałem czy filmik jest tam wrzucony ale burzliwa dyskusja przyczepa vs kamper ma wątek na 218 stron argumenty sa i sensowne i irracjonalne ale też raczej nie ma tam też odpowiedzi na pytanie co lepsze :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***