Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana termostatu oraz termopary! Kamper LMC 1999r.
Autor Wiadomość
markstan 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Carioca Europa
Dołączył: 16 Wrz 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-02-21, 00:07   Wymiana termostatu oraz termopary! Kamper LMC 1999r.

Koledzy karawaningowcy !! Prośba o poradę w zakresie wymiany w lodówce Elektrolux typ RM4281M w kamperze LMC Liberty 1999 r. termostatu wraz z termoparą. Termostat zgrzyta i trzeszczy w czasie przekręcania pokrętła i daje duży opór . Pizoelement w trakcie odpalania daje iskrę na palniku.Informacyjnie podaje,że piezoelement iskrownik jest automatyczny. Po wciśnięciu ON dioda błyska podajac iskrę a w momencie zapalenia palnika dioda gaśnie Palnik odpala płomieniem ale z chwila puszczenia pokrętła ze świeczką niezależnie jak długo by nie był wciśnięty . Po puszczeniu płomień gaśnie a iskrownik ponownie zaczyna błyskać podając iskrę ponieważ termopara podaje sygnał że płomień zgasł. I tak w około . Sądzę, że to wina tego niesprawnego termostatu. Palnik i wydech rutynowo wyczyszczony. Taki stan lodówki zastałem w momencie kupna kampera. Sądzę, że najszybciej do termostatu dostał bym się od góry lodówki ale nad nią jest blat metalowy kuchenki gazowej oraz zlew. Po odkręceniu wszystkich wkrętów które trzymają blat „ coś „ go trzyma. Nie chcę wykonywać tej czynności siłowo. Podobnie wygląda sytuacja z wyciągnięciem lodówki w stronę kabiny kampera. Cztery śruby w lodówce te tzw. fabryczne wykręcone z boku była jedna także a lodówka ani drgnie !! Będę wdzięczny za poradę i podpowiedzi ! Filmiki na You Tube oglądałem porady z portali karawaningowych także ale nikt nie opisał problemów z sposobem wymiany termostatu oraz termopary w kamperze LMC z mojego rocznika oraz problemu ze zdjęciem blatu z palnikami i zlewem oraz z wysunięciem lodówki o ile to konieczne. Ostatnie pytanie to firma ……. oferuje mi termostat z termoparą do lodówki mojej lodówki za 300 zł. a są też termostaty do lodówek stacjonarnych na znanym portalu za 60 zł. Czy ktoś robił już podobne eksperymenty ? Dziękuję z góry i pozdrawiam !! Ahoj przygodo !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2022-02-21, 04:55   Re: Wymiana termostatu oraz termopary! Kamper LMC 1999r.

markstan napisał/a:
Palnik odpala płomieniem ale z chwila puszczenia pokrętła ze świeczką niezależnie jak długo by nie był wciśnięty . Po puszczeniu płomień gaśnie a iskrownik ponownie zaczyna błyskać podając iskrę ponieważ termopara podaje sygnał że płomień zgasł. I tak w około Ahoj przygodo !!!
Sprawdź czy płomień palnika podgrzewa również końcówkę termopary.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***