Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przejazd przez Chorwację na początku kwietnia.
Autor Wiadomość
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2022-03-22, 10:18   

Cyryl napisał/a:
sprawa kosztów paliwa jest istotna

Proponuję ten temat kontynuować w wątku Ceny paliwa w Europie :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Orsula 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Ci Cipro 35 2.8 JTD
Dołączyła: 01 Lis 2020
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-24, 15:33   

ZbigStan dziękuję za pozdrowienia i również Pozdrawiam życząc pięknej pogody w Hiszpanii.
Cyrylowi dziękuję za wiadomość o cenach paliwa – przyda się.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
prusiak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Sport A 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Gru 2020
Piwa: 25/17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-03-28, 12:06   

Orsula, Nie omijaj Jadranki. Niech i 2 dni nią jedź, ale się delektuj widoczkami. Na pewno mniej się zmęczycie jazdą niż nudną autostradą. Jazda poza sezonem nie powinna być trudna.
_________________
---> :D <---
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-03-28, 12:21   

patrzę na prognozę długoterminową i we Wrocławiu ma być o dwa stopnie cielpej niż nad morzem adriatyckim, więc jeżeli te prognozy będą się w dalszym ciągu potwierdzać, na Święta Wielkiejnocy pojedziemy chyba nad Bałtyk.

w Łazach 12-13, w okolicach Wenecji 13-14.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Orsula 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Ci Cipro 35 2.8 JTD
Dołączyła: 01 Lis 2020
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-10, 17:02   

Przejachaliśmy Jadrankę w piątek, sobotę niedziele (1-3 04.) od Senj do Dubrownika i do Splitu było prawie pusto. Od Splitu trochę więcej samochodów, ale też nie za wiele. Może to po prosu pogoda, nie za ciepło 10 - 14 st. i przelotne deszcze przez pierwsze dwa dni. Teraz jesteśmy już w Grecji dziś na wyspie Lafkada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2022-04-11, 21:42   

Orsula, to pewnie jechaliście przez Albanię? jeśli tak to przez które przejście przekraczaliście granicę? jaka pogoda na Leukadzie? Zaraz po świętach ruszam w tym kierunku.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Orsula 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Ci Cipro 35 2.8 JTD
Dołączyła: 01 Lis 2020
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-15, 15:02   

Edward, granicę z Albanią przekraczaliśmy w Koniespolu i tam żądają certyfikatu szczepień. Dzisiaj zwiedzaliśmy Nowy zamek w Pylos i przy zakupie biletów też zażądano certyfikatów szczepień. Na Lefkadzie byliśmy 10 – 12.04 . Z wyjątkiem nocy z 11 na 12 z silnym wiatrem i nawet chwilami padał mały grad, pogoda była słoneczna, niestety wiało. Wyjechaliśmy więc w stronę Peloponezu i teraz jesteśmy przed Kalamata. Tutaj jest ciepło i słonecznie. Jedziemy dość szybko – myślę że to normalne dla tych którzy mają krótko kampera;) My 3 rok.
Życzę przyjemnej podróży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2022-04-15, 22:09   

Dzięki Orsula. Spróbujcie się nie śpieszyć a przekonacie się że karawaning stanie się jeszcze piękniejszy. dużo zdrówka i jak najwięcej słoneczka.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-04-16, 19:24   

Socale napisał/a:
Nie obawiaj się dzikich noclegów w cro. To jest mit.
Są reakcje mundurowych dla dobra ogółu w sezonie i niekoniecznie od razu mandatowo tylko z zaleceniem i zapraszaniem na kemping.

Czy coś się zmieniło w tym względzie w ostatnich latach na plus - bo ja ostatni raz byłem w Chorwacji gdzieś ok 2007 roku i po horrorze z ichnimi służbami więcej tam się nie pojawiłem. Było to w Dubrowniku na dużym parkingu pod jakimś domem handlowym ok. 1 w nocy. Po gwałtownej burzy i nawałnicy schroniło się w tym miejscu kilkadziesiąt kamperów. Nikt w tych warunkach nie szukał kempingu tylko ludzie chcieli po prostu gdzieś się schronić. W środku nocy zajechało chyba z 5 radiowozów i tyle samo tajniaków, zablokowali wyjazd i urządzili prawdziwą łapankę. Walenie pięściami do drzwi, wrzaski, chamstwo i brutalność. Do jednego kampera po prostu wyłamali drzwi, bo nikt nie otwierał. Do nas dopadło jakichś 2 po cywilu i dzikimi wrzaskami i machaniem łapami nad głową doprowadzili żonę do płaczu. Skończyło się na niemałym mandacie i nakazem natychmiastowego udania się na kemping oznaczony na wręczonej reklamie. Może po przystąpieniu do UE coś się tam zmieniło - bo coś takiego nie spotkało mnie wcześniej ani później nigdzie, nawet w kraju uznawanym za mniej cywilizowany niż Chorwacja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-16, 22:16   

Kazik II napisał/a:

Czy coś się zmieniło w tym względzie w ostatnich latach na plus - bo ja ostatni raz byłem w Chorwacji gdzieś ok 2007 roku
...

Tak, dużo się zmieniło, wszystko się zmieniło od 1 lipca 2013r.
Dlatego w 2014r pojechałem tam po raz pierwszy.
.

Kazik II napisał/a:
...
Po gwałtownej burzy i nawałnicy schroniło się w tym miejscu kilkadziesiąt kamperów. Nikt w tych warunkach nie szukał kempingu
...

Wówczas Zdzisio szef campingu zadzwonił do Henia szefa lokalnej miliciji żeby pozamiatać temat i skierować wydawanie pieniążków we właściwych kasach z odpowiednią prowizją :idea
Znamy te zabiegi, prawda?
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***