Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gwarancja na nowego kampera
Autor Wiadomość
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-03-31, 21:12   Gwarancja na nowego kampera

Byłem dziś w serwisie forda na wymianie oleju i w związku z wezwaniem na akcję serwisową wtryskiwaczy, ale nie o tym. Czy 2 letnia gwarancja ( w moim przypadku Ford) liczy się od daty produkcji kampera czy od daty pierwszej rejestracji? Mój kamper został zarejestrowany pierwszy raz w Niemczech w lutym ubiegłego roku, a wyprodukowany (wedłóg danych forda) we wrześniu 2020 i podobno do września tego roku mam gwarancję...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-03-31, 21:49   

to dealer sprzedający kampera uaktywnia gwarancję, wysyłając info do Forda.
może był zarejestrowany jako demo- pokazowy
Ja również w mojej karierze dwukrotnie (2 różne kampery) spotkałem się z próbą zbycia uprawnień do gwarancji przez polskiego dealera Forda
za trzecim podejściem już nie dyskutowali ale jestem przekonany że w niemieckim serwisie Forda będziesz miał gwarancję od daty sprzedaży.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-03-31, 22:02   

papamila napisał/a:
to dealer sprzedający kampera uaktywnia gwarancję, wysyłając info do Forda.
może był zarejestrowany jako demo- pokazowy
Ja również w mojej karierze dwukrotnie (2 różne kampery) spotkałem się z próbą zbycia uprawnień do gwarancji przez polskiego dealera Forda
za trzecim podejściem już nie dyskutowali ale jestem przekonany że w niemieckim serwisie Forda będziesz miał gwarancję od daty sprzedaży.


Dzięki Jarecki za podpowiedź, Czyli w PL do września, a w D do lutego 2023 :mrgreen:
Polska :roll: :oops: :gwm :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-04-01, 00:00   

Generalnie gwarancja liczy się od daty sprzedaży. Moj był wyprodukowany w maju a kupiłem w grudniu 2018 i od daty sprzedaży liczy się gwarancja. I jeszcze jedno sprawdź czy w Niemczech w czasie sprzedaży nie miał tzw rozszerzonej gwarancji. Moj rocznik 2018 miał rozszerzoną gwarancje od francuskiego Forda. Polski Ford na początku kręcił nosem ale przyciśnięty przez Ford Europa musiał uznać 5 letnią gwarancję.

A tak przy okazji co wymyślili z wtryskiwaczami. Ja już 4 razy wymieniałem i po ostatniej wymianie w ub roku na razie spokój.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-04-01, 07:53   

orkaaa napisał/a:
Generalnie gwarancja liczy się od daty sprzedaży. Moj był wyprodukowany w maju a kupiłem w grudniu 2018 i od daty sprzedaży liczy się gwarancja. I jeszcze jedno sprawdź czy w Niemczech w czasie sprzedaży nie miał tzw rozszerzonej gwarancji. Moj rocznik 2018 miał rozszerzoną gwarancje od francuskiego Forda. Polski Ford na początku kręcił nosem ale przyciśnięty przez Ford Europa musiał uznać 5 letnią gwarancję.

A tak przy okazji co wymyślili z wtryskiwaczami. Ja już 4 razy wymieniałem i po ostatniej wymianie w ub roku na razie spokój.


Coraz ciekawiej się robi.... Jak sprawdzić w Niemczech gwarancję?? Do kogo się zgłosić w Polskim fordzie??
Data rejestracji 23.02.2020 taką datę wpisał diler Benimara w Niemczech w dniu sprzedaży.
Znalazłem dokument Fordowski , po francuski z datą i podpisem helmuta z Koloni 06.07.2020
A na dokumencie z fabryki Benimara w Hiszpanii są dwie daty 15.09.2020 i 30.09.2020....

Co do wtryskiwaczy to nic się nie działo, tylko po zakupie kampera w styczniu pojechałem do serwisu w Gdyni zapytać czy gwarancja działa, kiedy przegląd itp. Gość zasugerował wymianę oleju bo rok minął a planowy jest po 2 latach, ale zalecają.... i 1143,38 pln pykło :shock:
No i zaprosił mnie na akcję kontroli wtryskiwaczy.
Wtryskiwacze zostały przekodowane (nie wiem po co ) i niby są ok.
Także pytanie: czy jest jakiś rzetelny kontakt w Fordzie który może potwierdzić do kiedy gwarancja??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-01, 09:14   

rigg napisał/a:
...
Coraz ciekawiej się robi.... Jak sprawdzić w Niemczech gwarancję?? Do kogo się zgłosić w Polskim fordzie??
...

W systemie Forda po numerze vin powinno być wszystko określone i nie powinno to być tajemnicą dla użytkownika :idea
.
Trzeba jeszcze się zagłębić o które gwarancje możecie rościć.
Ford na to co jeździ, Benimar na to w czym się mieszka - być może jest tak jak miałem w przypadku Dethleffsa, że śrubki w ścianie nie mogłem wkręcić pod groźbą utraty gwarancji na cały pojazd a to dlatego że w dowodzie rejestracyjnym nie był wpisany Ducato tylko Dethleffs z nadanym własnym numerem VIN.
Natomiast w Adrii gwarancję od Citroena miałem 2 lata (z możliwością rozszerzenia do 5lat), a od Adrii 5 lat od razu bez rozszerzenia lecz z wyłączeniem odpowiedzialności obejmującej zakres Citroena i tu też w DR wpisana jest marka Adria lecz Citroen nie wyparłby się niczego.
Do tego zmiany jakie wprowadziłem zaraz po zakupie Adrii nie skutkowały utratą gwarancji na cały pojazd, lecz tylko na to co sam "popsułem".
Podobnie miałem z "pierwszym serwisem", na żądanie moje przy 10tys km wymieniono mi olej i filtr, odnotowano , wpisano w notatkach w książce serwisowej, przybili pieczęć lecz nie uznano tego jako pierwszy przegląd sewisowy przewidziany dopiero na 30tys km.
Zapłaciłem jednak znacznie mniej, 560zł.
.
Qrde nadal wisi w powietrzu niepokój z tymi nieszczęśliwymi wtryskiwaczami, jak tu jeździć spokojnie gdy co rok ich wymiana, to jakaś loteria jest :gwm
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2022-04-01, 11:14   

Socale napisał/a:
Qrde nadal wisi w powietrzu niepokój z tymi nieszczęśliwymi wtryskiwaczami, jak tu jeździć spokojnie gdy co rok ich wymiana, to jakaś loteria jest :gwm


Ja myślałem, że u mnie spokój (2020) a tu w aplikacji FordPass jak byk - wezwanie - korozja końcówki wtryskiwacza. Co prawda na razie śmiga bez problemu, ale jak trzeba to trzeba.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-04-01, 11:34   

rjas napisał/a:
Socale napisał/a:
Qrde nadal wisi w powietrzu niepokój z tymi nieszczęśliwymi wtryskiwaczami, jak tu jeździć spokojnie gdy co rok ich wymiana, to jakaś loteria jest :gwm


Ja myślałem, że u mnie spokój (2020) a tu w aplikacji FordPass jak byk - wezwanie - korozja końcówki wtryskiwacza. Co prawda na razie śmiga bez problemu, ale jak trzeba to trzeba.

Jak byś kolego był u siebie w serwisie zapytaj proszę jak oni patrzą na termin gwarancji. Czy liczy się od daty produkcji czy pierwszej rejestracji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-04-01, 11:38   

Sam nie wiem co Ci z wtryskami doradzić. U mnie padły 4 razy. Cztery razy już wymieniałem wtryskiwacze . Być może jedno g….. wymieniali na to samo. Ostatni raz w czerwcu ub roku. Te odpukać działają. Więc skoro mają akcje wymiany na modele 2020 to znaczy że albo nadal nie rozwiązali problemu albo mają tych wtryskiwaczy tyle że wymieniają na takie same, bo co mają zrobić wyrzucić wszystkie do kosza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2022-04-01, 12:27   

Socale napisał/a:

Qrde nadal wisi w powietrzu niepokój z tymi nieszczęśliwymi wtryskiwaczami, jak tu jeździć spokojnie gdy co rok ich wymiana, to jakaś loteria jest

ale w Citroenie problem z wtryskiwaczami chyba nie występuje🤔
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-04-01, 12:44   

Panowie, wątek jest o gwarancji... :stop: o wtryskiwaczach są inne tematy. :bylo
Ja poszukuję info do kompetentnej osoby w Fordzie która zna się na rzeczy.
Może ktoś ma namiary na tzw "biurko" bo infolinie i inne maile to strata czasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-04-01, 18:25   

Zadzwoniłem na infolinię i Pani mnie poinformowała, że gwarancja na wszystkie fordy jest dwuletnia i liczy się od dnia rejestracji. Powiedziała mi też że mam zgłosić reklamację w poniedziałek bo ona jest tylko od informacji ogólnych....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2022-04-01, 19:45   

Rigg - u mnie jest tak, że rozszerzona gwarancja na podwozie Ford, którą wykupiłem u dealera kampera tam gdzie kamper został zakupiony (Pszczyna) wygasa dokładnie 5 lat od daty pierwszej rejestracji. Jest to przedłużenie o 3 lata podstawowej gwarancji dwuletniej. Datę pierwszej rejestracji mam 18.06.2020 i wygasa 18.06.2025. Zakładam, że powinno to rozwiać Twoje wątpliwości od którego momentu biegnie gwarancja.
Podając numer VIN w Ford Partner w Krakowie nie było żadnych wątpliwości co do gwarancji i assistance na 5 lat. Przynajmniej taka jest teoria, bo nie korzystałem jeszcze z gwarancji i assistance i obym nie musiał.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-04-01, 20:22   

rjas napisał/a:
Rigg - u mnie jest tak, że rozszerzona gwarancja na podwozie Ford, którą wykupiłem u dealera kampera tam gdzie kamper został zakupiony (Pszczyna) wygasa dokładnie 5 lat od daty pierwszej rejestracji. Jest to przedłużenie o 3 lata podstawowej gwarancji dwuletniej. Datę pierwszej rejestracji mam 18.06.2020 i wygasa 18.06.2025. Zakładam, że powinno to rozwiać Twoje wątpliwości od którego momentu biegnie gwarancja.
Podając numer VIN w Ford Partner w Krakowie nie było żadnych wątpliwości co do gwarancji i assistance na 5 lat. Przynajmniej taka jest teoria, bo nie korzystałem jeszcze z gwarancji i assistance i obym nie musiał.

Dzięki rjas za info. Co ciekawe, pytałem w Gdyni czy można przedłużyć gwarancję i powiedziano mi że nie. Coś gość wspominał , że to można tylko do roku czy jakoś tak.
Zadzwonię sobie w poniedziałek na spokojnie i się dowiem co i jak bo kolesie z Gdyni coś kręcą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-01, 20:23   

Rigg, choć na skraju to nadal jesteśmy w temacie :diabelski_usmiech
ZEUS napisał/a:
Socale napisał/a:

Qrde nadal wisi w powietrzu niepokój z tymi nieszczęśliwymi wtryskiwaczami, jak tu jeździć spokojnie gdy co rok ich wymiana, to jakaś loteria jest

ale w Citroenie problem z wtryskiwaczami chyba nie występuje🤔

Nie występuje żadne typowe złe zjawisko, dlatego nie wykupywałem rozszerzonej gwarancji.
Nie jest też tajemnicą że Ford zawsze mi się podobał, lecz obawy z powtarzającą się usterką, po okresie gwarancyjnym, słabo to finansowo widziałem a wolałem kampera pokochać niż się obawiać co będzie się działo po gwarancji.
Dobra, koniec OT
.
Edit:
rigg napisał/a:
...
pytałem w Gdyni czy można przedłużyć gwarancję i powiedziano mi że nie. Coś gość wspominał , że to można tylko...

Może dlatego że auto sprowadzone a gwarancję przedłuża tylko pierwszy nabywca?
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Ostatnio zmieniony przez Socale 2022-04-01, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***