Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grill gazowy zrobiłem se!
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-07, 17:44   Grill gazowy zrobiłem se!

Vitaycie drodzy.
Nie dawno szperałem którego grilla gazowego kupić tak by grilować czy zupę ugotować, taki 2w1.
Jak się okazało w praktyce, wydajność cieplna "palników" w małych kamperowych lub kompaktowych grillach to od 1,5....2,7kW. Słabo.
Znalazłem grilla kompaktowego o mocy do 7kW wielkości szafy i zdecydowanie za ciężki.
Znalazłem też palnik 8kW i coś pod deklem pykło :idea przeprosiłem starego grilla węglowego i użyłem go do testów.
Uciąłem, odgiąłem, pochlastałem co trzeba i palnik osadziłem w środku.
Próba ogniowa wypadła słabo, centralnie aż paliło, a po bokach nie grzało -nie dawało mi to spokoju.
Trzeba zrobić "ekran" :idea
Ukradłem Ewie garnek :mrgreen: z nierdzewki z grubym dnem, wymierzyłem wysokość, pochlastałem, uciąłem, odgiąłem, nawierciłem otwory. Jest ekran! :]
No to próbujemy. Zagotowałem około 3 litrów lodowatej wody w czasie poniżej 30 minut = nie źle, biorąc pod uwagę że całe ciepło uciekało na boki a na dworze wiało, ale jak poeksperymentowałem to trzecie gotowanie trwało już 18 minut do mocnego wrzątku. Jest moc, ciepło aż promieniuje na metr na foto nie widać dokładnie, ale "ekran" (czyli grube dno skradzionego garnka nałożone na palnik) rozgrzał się prawie do czerwoności a boki dogrzewane są przez delikatne niebieskie języki.
Gdy wystygło a szczególnie palnik żeliwny, udało się wszystko upakować i zamknąć grilla w postaci walizki około 40x40x16cm
Teraz ze względów estetycznych poluję na nowego identycznego grila bo idealnie mi pasuje z wymiarami, przerobię go podobnie i zmienię foto na łądniejsze, na razie muszę cieszyć się prototypem.
Patrzcie, podziwiajcie, pytajcie, komentujcie, kopiujcie :mrgreen: :bigok

Bez tytułu.jpg
Taki palnik znalazłem w internetach, ma max 8kW, nie zwróciłem uwagi ale są też wersje z termoparą.
Plik ściągnięto 2 raz(y) 476,55 KB

IMG_5405.JPG
Dopiero w półmroku/mroku widać leniwie kołyszące się płomienie.
Plik ściągnięto 4 raz(y) 545,55 KB

IMG_5406.JPG
Tak to będzie spakowane i zamknięte, pod rusztem palnik, na ruszcie ekran i wąż którego jeszcze nie kupiłem.
Plik ściągnięto 2 raz(y) 453,96 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-07, 19:09   

18 minut to już dobrze czy wciąż sporo ciepła ucieka bokiem?
Kiedyś u kogoś na YT oglądałem filmik, na którym nad palnikiem dali blachę z grilla elektrycznego. Taka wanna w zasadzie, jednolity kawał żelaza. Wyszła bardziej big patelnia w sumie. Mówili, że są zadowoleni, no i na palnik nic nie ma szans ściekać.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-04-07, 20:31   Re: Grill gazowy zrobiłem se!

Socale napisał/a:
.
Patrzcie, podziwiajcie, pytajcie, komentujcie, kopiujcie :mrgreen: :bigok

Pomysł dobry :bajer ale jak rozwiążesz odwieczny problem z ociekającym tłuszczem :-/ coś mi się wydaje że będzie zalewał otwory :roll: chyba że piknik bez mięsiwa :chytry
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-04-07, 21:20   

A jednak garnki,rondle itd ratują sytuacje.
Wojtek ten duży palnik to grzeje mi zacior w 40l kegu 😁👍
Zrób przykrywkę z nierdzewki na palnik ,co by cholesterol ociekał obok palnika :ok
Po czym podłogę grila wyprofiluj ze spadkiem, w spadku otwór f 8 a pod dziurką powieś puszkę po nap groszku na ociekający cholesterol.

W podobny sposób ztuningowałem angielski gazowy z lawą gril.
Nad palnikiem dałem daszek ,podejrzałem to w nowych wersjach.
Tak że juz lawy nie wymieniam ,jest bez. :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-07, 22:38   Re: Grill gazowy zrobiłem se!

yamah napisał/a:

Pomysł dobry :bajer ale jak rozwiążesz odwieczny problem z ociekającym tłuszczem :-/ coś mi się wydaje że będzie zalewał otwory :roll: chyba że piknik bez mięsiwa :chytry

Nie ma pikniku bez mięsiwa!!! U mnie.
To jest dwa w jednym o szerszym rozmachu. Griluję i gotuję to jedno z zalet, a drugie to że denko pochlastanego garnka przycięte , nawiercone i nałożone na palnik do góry dnem chroni palnik przed ociekającym tłuszczem a dzięki otworom dogrzewa szerzej. Foto 2.
Wszystko wyjdzie w praktyce, udoskonalę i stworzę produkt hand made pod moje potrzeby.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2022-04-07, 23:45   

A może odwróć kierunek, jako ruszt do pieczenia zastosuj żeliwną patelnię do grilowania, jest taka w gastro, patelnia nie jest płaska tylko z ożebrowaniem. Palnik należy obudować osłoną zaś górę osłony dostosuj do kształtu patelni z małym prześwitem.
Jest trochę zabawy ale efekt sprawdzony i cholesterol nie zalewa palnika
Jesteś zdolny dasz radę
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-08, 09:14   

moskit napisał/a:
...
jako ruszt do pieczenia zastosuj żeliwną patelnię do grilowania, jest taka w gastro
...
Palnik należy obudować osłoną zaś górę osłony dostosuj do kształtu patelni z małym prześwitem.
Jest trochę zabawy
...

Ewa ma taką patelnię. Miała raczej - zaraz jej ukradnę, ale ona jest za mała na powierzchnię rusztu.
Kiedyś ten ruszt przykrywałem 2 tackami prawie na wymiar i chciałbym to zachować na najbliższą próbę posiłku z gazu.
.
Co do palnika to jest on już od góry osłonięty i raczej nic lepszego nie wymyślę. Płomienie palnika pod denkiem normalnie się palą, część gazu spala się w postaci języków już poza osłoną, nic się nie marnuje. Nawet zamiast rusztu kupiłbym patelnię na wymiar, 40x40cm byleby się zmieściła.
Nowy grill już namierzony, ale najpierw chciałbym wypróbować na prototypie jak to będzie się przyrządzało i smakowało.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-04-08, 17:22   

Trochę to obok rozwiązań z wykorzystaniem Twojego grilla ale ja przerobiłem taki jak lotus grill tylko z Lidla z baterii na ładowanie USB. Ale dalej paliwem jest ten specjalny lotus węgiel. Ale gdyby zamiast tego węgla wsadzić tam sprytny palnik gazowy to mamy dwa w jednym . Paliwo Gaz i skapujący tłuszcz do misy grilla a nie na palnik.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-05-03, 09:49   

Socale napisał/a:

...
najpierw chciałbym wypróbować na prototypie jak to będzie się przyrządzało i smakowało
...

Koledzy, grill po testach. Co napisać? Warto było kombinować. Jest moc ogromna, nie do końca równomiernie jest rozłożona temperatura i w centralnej części spalenizna raczej nie grozi, bardziej na krawędziach tacek. Ale ta siła jest imponująca i będę udoskonalał.
Palnik muszę wyposazyć w iskrownik, bo odpalanie zapalniczką jest nie wygodne.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***