Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój ci on!
Autor Wiadomość
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2022-04-21, 23:18   Mój ci on!

Wokół tematu chodzę jakoś od 2015 roku. Kupować bazę miałem w 2018, ale życie potoczyło się inaczej.

Udało mi się wrócić do finansowej strefy komfortu pod koniec zeszłego roku, ale okazało się, że rynek w UK całkowicie zwariował. Ale ponieważ w planach jest wyprowadzka z Brexitlandii stwierdziłem, że poszukam w Europie.

Mam dobrego przyjaciela w Polsce, mechanika w Mercedesie i znawcę Sprinterów, a ja chciałem Sprintera albo Iveco bo z racji mojego wzrostu jedyną opcją jest dla mnie łóżko wzdłuż auta, a tylko takie auta oferują taką długość. A do tego przejeździłem Sprinterami paręset tysięcy mil i bardzo te auta lubię.

Troszkę zajęło znalezienie przyzwoitego egzemplarza, ale się w końcu udało, choć akurat nie z gwiazdą na masce...





(focie podpieprzyłem z ogłoszenia, bo dzisiaj kumpel z tatą pojechali go odebrać i żadnemu z nich nie przyszło do głowy strzelenie włąsnych fotek)

Czy jeśli mam busa volkswagena, to znaczy że jestem hippisem? :-)

Auto z Danii, po DHLu, przebieg jakieś 280 000 km i wygląda na to, że prawdziwy, stan techniczny w porównaniu do innych oglądanych bardzo dobry, obiektywnie całkiem przyzwoity, dzisiaj wrócił na kołach do Wrocławia w ponad godzinnej trasie i otrzymałem bardzo korzystny raport z tego, jak to auto jeździ. Oczywiście jak to w ośmiolatku parę rzeczy trzeba będzie zrobić, ale to mi kolega ogarnie, mówi, że jak dobrze pójdzie to się powinniśmy zmieścić w 5000 złotych, wliczając w to pewne, właściwie profilaktycznie bardziej, przyjrzenie się niewielkim ogniskom korozji. Jeśli faktycznie nic nie wyskoczy a ja będę miał dobrą passę finansową w pracy to może się od razu szarpnę na klimę, bo akurat tego nie ma (ale jest mokre webasto).;

4.7 długości od grodzi do tylnych drzwi, 2.2 metra wysokości wewnętrznej, gródź fabryczna przechodnia z drzwiami przesuwnymi.

Jesli ktoś czeka na wątek z przebudowy, to radzę nie wstrzymywać oddechu. Znosiliście moje p...dolenie na tym forum te wszystkie lata w których dopiero się przymierzałem do zakupu, to teraz możecie jeszcze trochę poczekać. Auto na razie jest w Polsce zarejestrowane będzie na mojego ojca, bo planuję wyprowadzkę z Brexitlandii (ale nie do Polski), więc nie chcę się pieprzyć z importowaniem go tutaj tylko po to, żeby je zaraz eksportować do UE.

Kolega w wolnych chwilach będzie przy nim dłubać, potem nam posłuży jako wóz do przeprowadzki, a jak nam się uda ogarnąć życie na nowym miejscu to start przebudowy będzie zależał od tego, jak będziemy finansowo wyglądać w momencie startu na nowej drodze życia. Tym bardziej, że mam dwie lewe ręce, więc będę chciał przynajmniej część roboty zlecić znajomemu, który sobie i znajomym już parę kamperków zbudował jako uboczną produkcję w swojej firmie stolarsko-instalacyjnej (z tego co wiem nie ma go tu na forum)

Przez te wszystkie lata przeczytałem internet jakieś siedemnaście razy i choć oczywiście będę miał milion pytań, bo tylko głupi człowiek myśli, że wszystko wie, to mam już ogólną wizję.

Generalnie zabudowa będzie możliwie najlżejsza, spartańska i dosć oszczędna w formie - nie planuję luksusowego apartamentu na kołach tylko raczej leśną spartańską chatkę.

Z racji że nasze kierunki to raczej północ, w aucie ma być po prostu dużo miejsca, żeby siedząc w nim w długie zimowe wieczory czy w deszczowe dni człowiek nie czuł się przytłoczony - więc, generalnie, plan jest taki, żeby po prostu nim wozić dużo powietrza. Nie powinno być to problemem bo zwykle nie wozimy ze sobą zbyt wielu gratów, a szczególnie kiedy odpadnie nam wożenie sprzętu kempingowego to będziemy podróżować lekko. Dość powiedzieć, że zjeździliśmy całą Szkocję i pół Europy naszym małym Daihatsu z niewielkim boxem na dachu i bywało, że braliśmy ze sobą jeszcze dodatkową osobę, a nawet dwie i dawaliśmy rade - choć oczywiście wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Wiem, że sprinteropodobne auta nie są popularne tu na tym forum, gdzie królują ducato z racji kwadratowości i szerokości, ale, jak mówiłem, dla mnie priorytetem była długość a nie szerokość nadwozia.

Kolejnym niepopularnym rozwiązaniem będzie kominek ;-) Miałem okazję spędzić parę wieczorów w busach i kamperach z piecykami na drewno - to w Szkocji całkiem popularne rozwiązanie - i po prostu zakochałem się w tej idei i możecie mi próbować wybijać różne głupie pomysły z głowy, ale tego jednego Wam się nie uda ;-)

No, to tyle, chciałem się pochwalić, bo podjarany jestem oczywiście jak dziecko ;-)
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica

Wysłany: 2022-04-21, 23:33   

Gratulacje najserdeczniejsze. Widać Twoją energię i szczęście. Piękne auto a zabudowa to już pestka. Zresztą zawsze można ją zmienić i to wielokrotnie.
Poświęciłem kiedyś baardzo dużo czasu, energii i pieniędzy na zrobienie maksymalnej izolacji.
W mojej ocenie nie ma to tak dużego sensu jak myślałem. Teraz mam integrę i co za tym idzie doskonalszą izolację. Ale wcale nie oceniam jej dużo lepiej. To tak pod kątem wyjazdu na północ.
Gratuluję raz jeszcze :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Osinskiluk 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Lut 2020
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2022-04-22, 00:51   

Gratulacje i powodzenia w realizacji marzeń :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-22, 07:49   Re: Mój ci on!

gratulacje, będziemy śledzić postępy

orys napisał/a:
...ja chciałem Sprintera albo Iveco bo z racji mojego wzrostu jedyną opcją jest dla mnie łóżko wzdłuż auta, a tylko takie auta oferują taką długość...


z tym jednak nie przesadzaj, jest wiele aut na rynku wyposażonych w komfortowe "łóżko" wzdłuż auta, dające wieczny spokój, o choćby takie:

polonez-truck-caro-16-karawan-bella-auto-z-benzyna-malopolskie-krakow-531587941.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 133,57 KB

_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-22, 09:32   

Ładne żółteczko :bigok
Realizuj plany i życzę jak najmniej przeszkód.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/54
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2022-04-22, 10:01   

Gratulacje. Powodzenia i cierpliwości w pracach przy zabudowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Łowca 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W planach
Dołączył: 12 Kwi 2022
Postawił 1 piw(a)
Skąd: N52 E21 +15km
Wysłany: 2022-04-22, 10:03   

Świetny wehikuł :) oby jak najszybciej Cię woził w świat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/329
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-04-22, 11:58   

orys,
Ja ten piec na drewno chcę widzieć jak już zamontujesz. I komin też. :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-22, 12:33   

LukF napisał/a:
orys,
Ja ten piec na drewno chcę widzieć jak już zamontujesz. I komin też. :bajer

+1.

Gratulacje. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Łowca 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W planach
Dołączył: 12 Kwi 2022
Postawił 1 piw(a)
Skąd: N52 E21 +15km
Wysłany: 2022-04-25, 10:53   

Ja na jutubie widziałęm kogoś kto taki kominek miał i się nim chwalił. Ale bez demonstracji odpalenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pieredyszka 
stary wyga

Dołączył: 03 Lip 2021
Piwa: 67/54
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-04-25, 12:57   

Cyryl napisał/a:
z tym jednak nie przesadzaj, jest wiele aut na rynku wyposażonych w komfortowe "łóżko" wzdłuż auta, dające wieczny spokój, o choćby takie:




najlepsze" tzw. zimna płyta" :lol:
_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie.
Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa
Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa
Byle dalej, byle w przód, absolutnie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2022-04-27, 03:30   

Łowca napisał/a:
Ja na jutubie widziałęm kogoś kto taki kominek miał i się nim chwalił. Ale bez demonstracji odpalenia.


No ja własnie na żywo widziałem. Spędziłem dwa miłe wieczory w kamperach z piecykami, a widziałem ich znacznie więcej (tu w Szkocji to dość popularne rozwiązanie, w przyczepach kempingowych też się zdarzają). No i właśnie zakochałem się z praktyki, a nie, że mi się na youtube podobało :-)

Wypytałem wszystko z każdej strony, nawet już miałem ugadany taki piecyk i jego instalację z kolesiem który się tym zajmuje te 4 lata temu, teraz nie wiem, czy nie będę musiał poszukać innej opcji, bo on zdaje się już jest na emeryturze.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pieredyszka 
stary wyga

Dołączył: 03 Lip 2021
Piwa: 67/54
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-04-27, 06:16   

Francuskie forum, kiedyś je przeszukiwałem, jest dużo przykładów budowy ogrzewania różnymi piecykami na drewno. :lol: :spoko

http://www.mercotribe.net/phpBB3/index.php
_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie.
Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa
Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa
Byle dalej, byle w przód, absolutnie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2022-08-06, 01:36   

Autko już praktycznie wyremontowane, wyszło taniej niż się spodziewałem (co mam nadzieję oznacza, odpukać, że zakup był udany). Kolega, u którego stoi, za zaoszczędzone pieniądze wymienia mi radio, zakłada kamerkę cofania i światła do jazdy dziennej. Niedługo bedę po niego jechać do Polski bo i na innym froncie się sytuacja wyklarowała i we wrześniu przeprowadzamy się - wyszło tak, że jednak nie na super daleką północ (mowa była o Tornio) ale do Helsinek.

Zamówiłem sobie już piecyk i bardzo się z tego cieszę, bo koleś już nie robi tych piecyków (jest na emeryturze i to jest takie jego hobby właściwie już głównie) ale kiedyś już u niego miałem zamawiać zanim mi się wyboje w życiu przytrafiły i się zgodził mi "po starej znajomości" zrobić ;-)

Super, bo jesli chodzi o społeczność piecykowców-kamerowców w UK (jestem w paru grupach i na paru forach a i rozmawiałem z wieloma) to jeśli chodzi o piecyki dedykowane do kamperów to jest on a potem długo, długo nic. Według tego co mówią użytwkonicy z którymi rozmawiałem, to do takiego piecyka w tym rozmiarze można załadować standardowej długości polana takie jak sprzedają np. na stacjach benzynowych i bez problemu jak się umięjetnie je ułoży będzie się palić przez 8 godzin albo i dłużej. No i jeśli koleś, z którym rozmawiałem, ogrzewa sobie takim piecykiem swoje Vario w Szkocji, to mi chyba na mniejsze auto taki w Finlandii wystarczy? :-)

Piecyk będzie dokładnie taki jak ten:



tylko ja raczej nie będę go instalował w środku, bo tam mam przejście. Gadałem też z kolesiem i on mi tam do tego dorobi takie specjalne płyty stalowe z izolacją, żebym mógł bezpiecznie komin przepuścić przez plastikowy dach.

Myslę, że będę kupował w UK okna, bo tu wygląda na to, że są tańsze. Nie będę robić takich wklejanych z jednej warstwy szkła, tylko myślę o takich podwójnych z przesuwanym panelem jak te: https://www.shieldautocar...liding-windows/

Widzę, że opinie mają dobre, a są o połowe tańsze niż np. Dometic (i ładniejsze moim zdaniem).

Myślałem o jednym na drzwiach i po przeciwnej stronie i trzecim jakimś malutkim przy łóżku z tyłu. Rozważam, czy przy łózku nie rozważyć otwieranego do góry, żeby można było sobie uchylić nawet jeśli deszcz pada...

Chyba też kupię sobie tu w UK wentylator dachowy maxxfan, bo słyszałem o nim dobre opinie, a w UK jest o ponad 1000 zł tańszy niż na allegro...

Coś jeszcze warto kupować w Wielkiej Brytanii?
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/22
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2022-08-09, 07:20   

orys, z tym piecem to nie chciałbym, byś stanął po mojej nawietrznej.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***