Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny cennik, dziwny kemping, dziwny właściciel.
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-05-23, 15:11   Dziwny cennik, dziwny kemping, dziwny właściciel.

Vitaycie drodzy.
Troszkę śmiechu warte pomysły uznałem że tutaj najlepiej pasuje opisać i zapytać o Wasze opinie.
Wjechaliśmy na kemping i od razu czuć swojski klimat, fajnie jest.
Wieczorem grill z drugą załogą a nazajutrz trzeba było po prostu umyć tłuste naczynia.
Gdy rano zapytałem o konewkę ciepłej wody do umycia naczyń, właściciel z uporem odparł, że cyt: "kamperowcy nigdy nie mają takich wymagań" i pierwszy raz się spotyka z takim pytaniem dalej twierdząc cyt: "Macie takie wypasione kampery, to powinniście wozić swoją wodę, używać swoich aneksów kuchennych i mieć swoją ciepłą wodę."
W domyśle, rybę smażyć też w kamperze :shock:
Nie wierzyłem że takie rzeczy usłyszałem i zaczęła się kulturalna lecz stanowcza z obu stron dyskusja.
Właściciel "światowy" dalej mówił, że tak jest na wszystkich kempingach w Europie i polecił poczytać na forach jak to jest bo on niczego nowego nie zmyśla dalej opowiadając :chory dyrdymały wywołując nasze podśmiechujki.
Zaprosiłem go bliżej kampera, pokazałem niebieską naklejkę i powiedziałem że znam te forum lepiej niż własnego kampera i takich bzdur jeszcze nikt nie czytał a jeśli nie ma nic przeciwko, to taki temat zaistnieje i podeślę mu link :bigok
.
Tego samego dnia po powrocie ze spaceru, na stole stał już nowy cennik - nadal niezrozumiały :roll:
.
Niech ktoś napisze że spotkał się z taką samą sytuacją :mrgreen:

IMG_5631.JPG
Cennik w dniu przyjazdu
Plik ściągnięto 25 raz(y) 308,08 KB

IMG_5640.JPG
Nowy cennik
Plik ściągnięto 21 raz(y) 296,34 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2022-05-23, 16:38   

Socale napisał/a:
Macie takie wypasione kampery, to powinniście wozić swoją wodę, używać swoich aneksów kuchennych i mieć swoją ciepłą wodę."


I tu pozostaje zawsze pytanie po co nam kemping. Bo opłata ok 100 pln za kilkanaście m2 trawnika na kilkanaście godzin to chyba przesada. Cóż, taki mamy klimat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-05-23, 16:52   

Wojtuś podeślij mi jego namiary na PW, bym przez przypadek tam nie trafił... Ja za nerwowy jestem i nie mam tyle cierpliwości co Ty. :haha:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-05-23, 18:52   

Cytat:

Wojtuś podeślij mi jego namiary na PW, bym przez przypadek tam nie trafił.

A cwaniaczku jeden , a inni to już mogą umoczyć? :lamiesz
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2022-05-23, 19:04   

Dawaj Wojtek dla ogółu i ku przestrodze te namiary :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-05-23, 19:10   

gryz3k napisał/a:
Socale napisał/a:
Macie takie wypasione kampery, to powinniście wozić swoją wodę, używać swoich aneksów kuchennych i mieć swoją ciepłą wodę."


I tu pozostaje zawsze pytanie po co nam kemping. Bo opłata ok 100 pln za kilkanaście m2 trawnika na kilkanaście godzin to chyba przesada. Cóż, taki mamy klimat.


oczywiście, że się z Tobą zgodzę, ale nie omieszkam spytać... spytam mianowicie o to: na cholerę jeździcie wobec tego po kampingach?

Nie ma obowiązku korzystania z miejsc które komuś nie pasuję, bo drogo, bo właściciel nie kłania się w pas, bo..., bo..., bo... i jeszcze kilka innych bo.

Ostatnio miałem okazję wizytując w ramach zajęć służbowych pewien kemping (w życiu prywatnie bym tego - tzn pobytu na spędowisku - nie zrobił) widzieć jak przy umywalkach stało kilka osób, niektórzy myli zęby "pod bieżącą wodą", tzn w czasie gdy oni szorowali zęby ciepła woda lała się do kanalizacji. Ktoś za tą wodę a jeszcze ciepłą zapłacić musi i tu się zaczyna problem tego, że to nie tylko kilka metrów trawy.

Nie ma obowiązku korzystania z miejsc które nam nie odpowiadają, powtórzę dla utrwalenia ;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-05-23, 19:24   

bert napisał/a:
spytam mianowicie o to: na cholerę jeździcie wobec tego po kampingach?

Bo chcę , bo lubię , bo chcę zapłacić i wymagać - dziwne?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-05-23, 19:47   

SlawekEwa napisał/a:
bert napisał/a:
spytam mianowicie o to: na cholerę jeździcie wobec tego po kampingach?

Bo chcę , bo lubię , bo chcę zapłacić i wymagać - dziwne?


Nie dziw się ,że w dobie totalnej infalacji, cen wody i prądu :-P

Właściciel kempingu przebiera nogami chcąc utrzymać klienta, cennik zachowac na poziomie cen "prawie zeszłorocznych"

a tu wpada "Gość" 8-)
i co chce konefke? :haha:

No wybaczcie ......
Też bym się tak zachował i położył nowy cennik dla wymagającego :bukiet:


Całe szczęście że moja noga nie zawita na kemping w Polsce i poza nią gdzie trzeba wybulić taką kasę za wątpliwej jakości trawnik bo ciepłą wodę mam i przykucnąć też mogę niekoniecznie siadając na publicznej desce :haha:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewka B 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: pasażer Ford Transit Trigano Challanger
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lut 2018
Piwa: 7/6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2022-05-23, 20:38   

Uważam, że jeśli w cenniku była zawarta informacja o dostępie do ciepłej wody za dodatkową odpłatnością to właściciel powinien ją udostępnić. A cennik zmienić dopiero po wyjeździe gości. Powinieneś podać namiary tego kempingu żeby ludzie go omijali. Niech koleś ma nauczkę. To tak samo jak w sklepie: obowiązuje cena widniejąca na półce a nie przy kasie. Jeśli obsługa sklepu nie dopełniła obowiązków i zmieniła cenę w kasie na wyższą a na półce jest niższa to muszą sprzedać w tej niższej cenie. Takie jest prawo i tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2022-05-23, 21:08   

bert napisał/a:
gryz3k napisał/a:
Socale napisał/a:
Macie takie wypasione kampery, to powinniście wozić swoją wodę, używać swoich aneksów kuchennych i mieć swoją ciepłą wodę."


I tu pozostaje zawsze pytanie po co nam kemping. Bo opłata ok 100 pln za kilkanaście m2 trawnika na kilkanaście godzin to chyba przesada. Cóż, taki mamy klimat.


oczywiście, że się z Tobą zgodzę, ale nie omieszkam spytać... spytam mianowicie o to: na cholerę jeździcie wobec tego po kampingach?

Nie ma obowiązku korzystania z miejsc które komuś nie pasuję, bo drogo, bo właściciel nie kłania się w pas, bo..., bo..., bo... i jeszcze kilka innych bo.

Ostatnio miałem okazję wizytując w ramach zajęć służbowych pewien kemping (w życiu prywatnie bym tego - tzn pobytu na spędowisku - nie zrobił) widzieć jak przy umywalkach stało kilka osób, niektórzy myli zęby "pod bieżącą wodą", tzn w czasie gdy oni szorowali zęby ciepła woda lała się do kanalizacji. Ktoś za tą wodę a jeszcze ciepłą zapłacić musi i tu się zaczyna problem tego, że to nie tylko kilka metrów trawy.

Nie ma obowiązku korzystania z miejsc które nam nie odpowiadają, powtórzę dla utrwalenia ;)


Ależ ja np od bardzo wielu lat tak robię. Śpiè w kamperze, siusiam w kamperze, myję siè w kamperze więc prosty camperpark w zupełnoßci mi wystarcza i teź może być raz na kilka dni. Modnych miejsc nie lubię. Disco Polo też.
W majówkè spędziłem kilka dni na mazurach na czymś co kempingiem jest z nazwy. Dokładnie za kawałek trawnika zapłaciłem 100 pln za dobę. O przepraszam. Raz wylałem kasetè. Trzymało mnie tam tylko to, że kolega trzyma tam łódkę. On też byĺ kamperem i pomimo, że opłaca miejsce przy kei na cały sezon /ok 4k/ to też policzyli mu 100 za noc w kamperze. Chciałem tam być tl zapĺaciłem ale w innym wypadku nigdy bym tam nie pojechał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-05-23, 21:51   

SlawekEwa napisał/a:
bert napisał/a:
spytam mianowicie o to: na cholerę jeździcie wobec tego po kampingach?

Bo chcę , bo lubię , bo chcę zapłacić i wymagać - dziwne?


ale, że właściciel "se" prowadzi po swojemu to... dziwne?
Prowadzi tak jak chce.
Można skorzystać lub nie.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-05-23, 22:27   

SlawekEwa napisał/a:
A cwaniaczku jeden , a inni to już mogą umoczyć?

Przepraszam... :oops:
Zachowałem się jak gówniarz i egoista, więcej to się nie powtórzy :kwiatki:
:wyszczerzony:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-05-23, 22:31   

Banan napisał/a:
Zachowałem się jak

:nono
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-05-23, 23:23   

bert napisał/a:
oczywiście, że się z Tobą zgodzę, ale nie omieszkam spytać... spytam mianowicie o to: na cholerę jeździcie wobec tego po kampingach?

Nie ma obowiązku korzystania z miejsc które komuś nie pasuję, bo drogo, bo właściciel nie kłania się w pas, bo..., bo..., bo... i jeszcze kilka innych bo.

Ja bym tak sprawy nie stawiał. Bo mimo wszystko kempingi są po to, aby czasami z nich korzystać. Jak ktoś nie chce - jego sprawa, ale są tacy, co chcą - też ich sprawa. Bo jak ktoś już decyduje się taki biznes otworzyć to niech się najpierw podszkoli z kultury osobistej, poprawnej pisowni, logicznego myślenia etc.etc. I my mamy prawo do oceny. A ten cennik to efekt radosnej twórczości "byznesmena" epoki szczęk bazarowych. "Wyjazd do godz. 12-tej w dniu wyjazdu"
No chyba jak się wyjeżdża to wtedy jest dzień wyjazdu - no nie? :shock:
Chociaż właściwie w przypadku TAKIEGO kempingu dzień przyjazdu może być zarazem i dniem wyjazdu :haha:
"Cennik prosty, czytelny - przeczytaj uważnie" I to mnie zawsze bawiło, kiedy jakiś taki niezbyt czytaty i pisaty sadzi takie "mądrości" do innych jakby był filozofem greckim.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-05-24, 06:53   

Do dyspozycji zadaszona stolik z krzesłami ogrodowymi... czy czegoś więcej wam potrzeba? zadaszona stolik to podstawa :haha:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***