Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sprawdzanie szczelnosci zabudowy Warszawa
Autor Wiadomość
minimaniak 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Laika ecovip3009
Dołączył: 26 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-02, 08:52   sprawdzanie szczelnosci zabudowy Warszawa

czesc polecacie jakis Warsztat ktory sprawdzi porzadnie szczelnosc zabudowy - wstepnie umowiem sie u Wadowskich ale nie wiem czy przy cenie 900 zl to nie polega to na znierzeniu zabudowy miernikiem wilgoci - jesli tak to samemy mozna to zrobic

i tu pytanie polecicie jakis miernik - wolalbym nieinwazyjny


dzieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-06-02, 11:11   

Nie wiem, jakich tam cudów dokonują u Wadowskich że życzą sobie aż tyle. Moim zdaniem, bardzo dokładna i wnikliwa ocena wzrokowa może wykryć nieszczelności. Ale trzeba na to poświęcić dużo czasu zaglądając w każdy kąt i zakamarek. W szafkach, pod sufitem, wszystkie skrzynie na dole trzeba otworzyć i dokładnie zlustrować świecąc mocną latarką. Dokładnie sprawdzić twardość podłogi. Raczej nie umawiać się dokładnie na godzinę ze sprzedawcą - aby nie zdążył wywietrzyć kampera, bo zapach też wiele może nam powiedzieć. No i oczywiście podłoga od spodu. Wszystkie mierniki wilgotności drewna jakie znam polegają na delikatnym nakłuciu sondami i zmierzeniu oporu. Raczej chyba nie ma mierników "bezinwazyjnych".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-06-02, 13:47   

Kazik II napisał/a:
Raczej chyba nie ma mierników "bezinwazyjnych".

Tak a to co?
https://allegro.pl/oferta/voltcraft-mf-100-wilgotnosciomierz-nieinwazyjny-10806093609
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
minimaniak 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Laika ecovip3009
Dołączył: 26 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-02, 15:50   

wlasnie poszukuje sprawdzonego sprzetu ktorego pomiar bedzie nie tylko po powierzchni - moze mozna gdzies to pozyczyc :D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-06-02, 18:16   

SlawekEwa napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Raczej chyba nie ma mierników "bezinwazyjnych".

Tak a to co?
https://allegro.pl/oferta/voltcraft-mf-100-wilgotnosciomierz-nieinwazyjny-10806093609

Cechy szczególne

"Pozwala na określenie wilgotności powierzchni we wszystkich rodzajach materiałów budowlanych" No i co nam po czymś takim? Co tam siedzi w środku tym nie zmierzymy a na powierzchni to zawsze sobie może być trochę wilgoci z kondensacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2022-06-03, 05:24   

Potwierdzam, że są takie cuda bezinwazyjne. Wiem, bo mam.

01F74A69-4AE9-498C-87F6-B7165BC9F4CE.jpeg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 865,94 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
minimaniak 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Laika ecovip3009
Dołączył: 26 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-03, 09:54   

Horte napisał/a:
Potwierdzam, że są takie cuda bezinwazyjne. Wiem, bo mam.



i rozumiem ze sprawdzone w boju i polecisz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2022-06-03, 11:33   

Tak. Wyłapuje zawilgocone miejsca. Minus jest taki, że działa również jak detektor metalu i jak pod drewnem jest jakiś metalowy element, to wynik jest zaburzony.
Kupowałem kampery z tym miernikiem a nawet udostępniałem zainteresowanym jak sprzedawałem swojego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-06-03, 21:16   

Najlepszym miernikiem zawilgocenia jest doświadczenie w jego rozpoznawaniu, lokalizowaniu.
Wilgoć w ścianie jeśli jest to ją widać i czuć pod palcem, w zaawansowanym rozmachu nawet nosem czuć "piwnicę babci". Powierzchniowa kondensacja jest normalnym i zwykłym zjawiskiem nieszkodliwym.
Nieszczelność przez którą dostaje się woda objawi się bardzo szybko od wewnątrz i będzie wyraźnie namacalna i do zauważenia/wykrycia, gorzej ze znalezieniem punktu przecieku.
Pitolenie miernikami jest pitoleniem, stosuje się je w ocenie zawilgocenia drewna w nadleśnictwach i tartakach a nie w kamperach, ale skoro mit krąży, to można żądać 9 stów za opinię organoleptyczną bo takie są prawa biznesu polegające na niewiedzy/naiwności laików.
Ja mogę wziąć w łapę wajchę z gałką od skrzyni biegów z Autosana i za jej pomocą wyznaczyć obszar zawilgocenia, trafnie wykryty za pomocą 2 pierwszych zdań w tym poście :idea
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-06-03, 21:41   

Panowie szczelności zabudowy miernikiem się nie mierzy. :haha:
A mierniki nie inwazyjne to można wsadzić , no wiecie gdzie. :spoko
Proszę nie piszcie że wiecie leoiej.
Zmiernikiem wilgotności jestem tak blisko jak ze swoim ...nosem.
:spoko
Wojtek ma rację , wąchać pukać iwszystko można sprawdzić tym sposobem.
Powodzenia Tomku. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-06-04, 11:04   

Andrzej 73 napisał/a:
A mierniki nie inwazyjne to można wsadzić , no wiecie gdzie.

Zasadniczo słuszna uwaga. Takim miernikiem można sobie pomierzyć tu i ówdzie. Choćby na przykład czy pani w tym akurat momencie byłaby skłonna..... :bajer
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2022-06-05, 00:42   

Z tego co się sam interesowałem to u Wadowskich te 900zl to kosztuje przegląd przedzakupowy, a nie sprawdzanie wilgotności zabudowy.
Ta sama usługa w elcamp to koszt 1400 zł. Wiem, bo jestem świeżo po zakupie, sprawdzanie robiłem w tej 2giej firmie. Do pierwszej dzwoniłem, ale nie mieli terminu. Cena.. Dość wysoka, ale spokój wewnętrzny dla laika jest bezcenny
Żeby nie było, przegląd obejmuje sprawdzenie wszystkich sprzętów, okien, gazu, oświetlenia, akumulatorów, i wilgotności.
N koniec dostaje się chekliste co jest nie tak.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2022-06-05, 12:31   

kampery które mają ponad 15 lat wszystkie mają w sobie wilgoć....mniejszą lub większą i z tym trzeba żyć bo czas robi swoje...kwestia tylko żeby podłoga i ściany nie uginały sie...a jak sie uginają dobra sklejka masa poliuretanowa dobre wkręty i będziesz pan zadowolony....nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie odbudowywał całych elementów które maja troche wilgoci...ja w swoim mam takie trzy punkty gdzie coś sie delikatnie ugina ale zaklajstrowałem i na 5 lat będzie spokój...pierwszą rzeczą którą zrobiłem w kamperze to całą drewnianą podłoge zakonserwowałem środkiem do konserwacji samochodów o nazwie BLACHOGUM...pędzel z plastikowym włosiem dwa dni pod kamperem i spokój na 15lat...najważniejsze że szybko schnie i zero niepożądanych zapachów po wyschnięciu...od spodu wygląda teraz tak jak łódz wikingów przed wyprawą do nowego świata ......można wjeżdzać w kałużę i przeszkody wodne.... :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-06-05, 16:05   

Kazik II napisał/a:
Takim miernikiem można sobie pomierzyć tu i ówdzie. Choćby na przykład czy pani w tym akurat momencie byłaby skłonna..... :bajer


Kaziczku, jak zawsze jesteś zabawny :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-06-05, 18:22   

alinixhi napisał/a:
kampery które mają ponad 15 lat wszystkie mają w sobie wilgoć....mniejszą lub większą i z tym trzeba żyć bo czas robi swoje...kwestia tylko żeby podłoga i ściany nie uginały sie...a jak sie uginają dobra sklejka masa poliuretanowa dobre wkręty i będziesz pan zadowolony....nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie odbudowywał całych elementów które maja troche wilgoci...ja w swoim mam takie trzy punkty gdzie coś sie delikatnie ugina ale zaklajstrowałem i na 5 lat będzie spokój...pierwszą rzeczą którą zrobiłem w kamperze to całą drewnianą podłoge zakonserwowałem środkiem do konserwacji samochodów o nazwie BLACHOGUM...pędzel z plastikowym włosiem dwa dni pod kamperem i spokój na 15lat...najważniejsze że szybko schnie i zero niepożądanych zapachów po wyschnięciu...od spodu wygląda teraz tak jak łódz wikingów przed wyprawą do nowego świata ......można wjeżdzać w kałużę i przeszkody wodne.... :ok


I jak ma te twoje drzewo teraz oddychać, 🤔
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***