Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piec Trumatic = odpalanie
Autor Wiadomość
organ18 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Cze 2014
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2022-10-15, 13:04   Piec Trumatic = odpalanie

Cześć Wszystkim , od kilku miesięcy borykam się z problemem akumulatora nie trzyma mi prądu . Tak wiem hejterzy na piszą od razu że problemu nie ma wystarczy wymienić ale nie w tym rzecz , a mianowicie na wiosnę zakładać będę jakiś większy akumulator żelowy , narazie mam starego kwasiaka który dopóki solar ładuje utrzymuje między 12,5 a 13v jak podłącze np. przez gniazdo 12v telefon odrazu spada napięcię np. do 11v :/ no i ostatnio o 2:00 rano regulator pokazywał 10,2 próbowałem odpalić piec ale nie uruchamiał się nie było charakterystycznego "działania iskrownika - strzelania czy jak tam zwał " i tu moje pytanko czy w takiej systuacji kryzysowej braku prądu można piecyk uruchomić awaryjnie np. zapalniczką podpalić tam gdzie powinien być płomień ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2022-10-16, 10:33   

Jak ładowarka powoduje taki szybki spadek napięcia, to ten aku pojemności już nie ma, tylko do skupu. Jedź na plac gdzie rozbierają samochody, oddaj stary kup dobry z jakiegoś rozbitka, i po kłopocie, za małe zł.
Iskrownik, zapalarka, to tylko urządzenie do wytworzenia iskry, z piecem nie ma nic wspólnego. Zapalniczką zapalisz tak samo, a zawór gazowy przytrzyma, by był otwarty, kapilara. Możesz wymienić, ale to kilka stówek :gwm lub założyć od innych użadzeń np: https://www.conrad.pl/p/z...cB&gclsrc=aw.ds
Jeżeli masz nadmuch przy piecu, to przy słabym aku. może nie działać, ale piec grzał będzie.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
organ18 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Cze 2014
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2022-10-16, 10:41   

Chciał bym jakoś przetrzymać na tym akumulatorze zime , bo tak jak pisałem wcześniej na wiosne dam zupełnie nowy akumulator . No i na wiosnę chyba że ktoś teraz się znajdzie chętny na lodówkę typowo kamperową 12/230/gaz no i przy zakupie miałem na dachu boxa też chętnie go się pozbędę ;) takie mini porządki trzeba zrobić . Tylko mnie ciekawi czy właśnie zwykłą zapalniczką będzie można odpalić piecyk ;) dzięki za informacje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2022-10-16, 11:56   

Kiedyś jak miałem przyczepę kempingową też coś się podziało z iskrownikiem i właśnie w ten sposób przy pomocy zapalniczki odpalałem.
Podobne odpalanie stosowałem w piecyku gazowym którym dogrzewałem się w garażu bo zawsze zapomniałem dokupić baterii. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2022-10-16, 17:46   

jak chcesz odpalić trumę a Ci spada napięcie poniżej 12V a tak :wyszczerzony: masz to jest rada. Odpalasz samochód, alternator zaczyna ładować aku. zabudowy i podnosi jego napięcie, jak już masz te 13-14V to odpalaj trumę - sprawdzone organoleptycznie :idea :idea :idea
Akumulator masz na śmietnik, wymień nie czekaj - na wiosnę zapłacisz min 25-50% więcej i weż zwykłego kwasiaka lub AGM-a.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***