Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na Mazury ?
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-08-13, 00:02   Gdzie na Mazury ?

Chciałem przed wyjazdem "nad ciepłe morze" wyskoczyć w przyszłym tygodniu na kilka dni (5-6) na Mazury. Pytanie do stałych bywalców tamtych terenów, gdzie polecacie zajechać ?
Generalnie północno - wschodnia ćwiartka Polski jest mi mało znana , więc miejsc gdzie już byłem i które widziałem nie ma tam za wiele.
Czego szukam ?
Cichego , ustronnego miejsca nad wodą , aby pobyć i robić nic ..... no może na rowerku po jakichś fajnych ścieżkach pojeździć. Nie musi być totalna dzicz, może być jakieś fajne agro, mile widziany łatwy dostęp do dobrego żarełka (bo gotować się nam nie chce).
Jakby jeszcze można coś przy okazji ciekawego zwiedzić , żeby nie było, że machnę z 1000km tylko po to aby sobie na leżaku poleżeć :mrgreen:
Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-13, 10:12   Re: Gdzie na Mazury ?

joko napisał/a:

Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:


Polecił bym Ci w domku siedzieć i po okolicy się po krzątać ;) :haha:

Byłem w Kamieniu 12lat temu kompletnie nie wiem jak tam jest teraz.

Pisze by Twój temat wzruszyć ;) :spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2022-08-13, 15:47   !@

Wprawdzie na Mazurach jestem niemal co roku, ale w miejscach trochę innych niż Twoje oczekiwania, postaram się natomiast napisać parę słów.

W wakacje na Mazurach na campingach jest raczej sporo ludzi. Ja jeżdżę tam gdzie mój syn ma przy okazji pobytu jakieś półkolonie w pobliżu - bo ja pracuję w dzień, a on ma zajęcia - stąd raczej są to okolice Giżycka - Wilkasy, Piękna Góra. Osobiście lubię camping przy porcie Netta w Pięknej Górze. Właściwie jest to port, który przy okazji ma pole campingowe. Z infrastrukturą słabo, sanitariaty są, ale należą do portu obok (Sailor) więc nie są w cenie campingu. Natomiast jest tam mało ludzi (często spędzam tam tydzień-dwa zupełnie sam jeśli chodzi o kampery czy przyczepy - i to w wakacje), są ładne widoki na jezioro Kisajno, blisko do Giżycka i jest niedaleko dobre jedzenie, choć knajpka na pierwszy rzut oka bliżej PRL-u. Nie chodzi mi o knajpkę na ternie campingu! Patrz namiar poniżej. W załączniku wrzucam zdjęcie jak camping wyglądał w 2019 w lipcu. Takie obłożenie :)

Port Netta: https://g.page/PortNetta?share - uwaga, należy wjeżdżać wjazdem zaraz obok mostu na kanale, drugi wjazd (dalej od kanału) należy już do portu Sailor i nie da się wjechać na teren pola namiotowego
Bar leśny w pobliżu: https://goo.gl/maps/KHarCznFavhXZYws5 według mnie dobre jedzenie i przyzwoite ceny

Gdybym natomiast miał jechać mająć wolne (nie musiałbym pracować i szukać atrakcji dla syna) to pojechałbym na południe od Rucianego Nida, gdzie na brzegach jeziora Nidzkiego jest kilka bindug i pól namiotowych w szczerym lesie. Znakomite rejony na rower, gorzej z dostępem do restauracji :) No i ludzi trochę mniej niż na północy Mazur.

Ja będę na Mazurach od 14-go sierpnia wieczorem (w Wilkasach, ale jeszcze nie wiem czy w PTTK czy gdzie indziej) a później od 21 sieprnia właśnie w porcie Netta, chyba że znajdę jeszcze coś innego. Jakbyś był w okolicy to daj znać, podjadę np. na rowerze zobaczyć Cię w końcu na żywo.

netta.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 208,78 KB

widok na Kisajno.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 392,86 KB

_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-13, 20:43   

Podepnę się pod temat (jeśli można) - na Mazurach kamperem jeszcze nie byłem - jutro ruszam na kilka dni w tamte rejony. Dzięki Dulare za namiary - chyba zaczniemy eksporację od okolic Giżycka.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-08-13, 21:45   Re: Gdzie na Mazury ?

Komplecik napisał/a:
joko napisał/a:

Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:


Polecił bym Ci w domku siedzieć i po okolicy się po krzątać ;) :haha:

Byłem w Kamieniu 12lat temu kompletnie nie wiem jak tam jest teraz.

Pisze by Twój temat wzruszyć ;) :spoko


:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-08-13, 21:56   Re: !@

dulare napisał/a:


Ja będę na Mazurach od 14-go sierpnia wieczorem (w Wilkasach, ale jeszcze nie wiem czy w PTTK czy gdzie indziej) a później od 21 sieprnia właśnie w porcie Netta, chyba że znajdę jeszcze coś innego. Jakbyś był w okolicy to daj znać, podjadę np. na rowerze zobaczyć Cię w końcu na żywo.


Plan na dzisiaj to wyjazd 18 albo 19.08, a jak będzie ostatecznie to życie pokaże .
Oczywiście jak trafię w tamte rejony to odezwę się na priv'a :spoko

Takim miejscem, które kusi mnie w tej części Polski są Wigry, ale ponieważ mój wyjazd będzie jeszcze w okresie wakacyjnym to obawiam się , że takie znane i oczywiste lokalizacje mogą być mocno zatłoczone .
Muszę jeszcze odświeżyć sobie tę serię filmów o Mazurach nagraną przez Tadeusza , bo coś mi się wydaje, że tam wskazówek co do ciekawych miejscówek jest cała skarbnica .
Oglądałem to na bieżąco jak Tadeusz zamieszczał linki, ale wtedy nie byłem na etapie planowania swojego tam wyjazdu i wielu rzeczy w głowie nie zakodowałem ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-13, 22:02   

Masz juz jakieś miejsce .
Mazury w ten weekend oblegane, ciężko coś fajnego znaleźć


Okolice Sejny, Giby ,Studzienice, Wigry.
I Suwalszczyzna małe obłożenia ,warto jeszcze zwiedzić :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-08-13, 22:47   

Comsio napisał/a:
Masz juz jakieś miejsce .
Mazury w ten weekend oblegane, ciężko coś fajnego znaleźć


Okolice Sejny, Giby ,Studzienice, Wigry.
I Suwalszczyzna małe obłożenia ,warto jeszcze zwiedzić :ok


Ja właśnie ze względu na ten dłuższy weekend przesunąłem wyjazd , bo nauczony doświadczeniem w takich okresach siedzę w domu :bigok

Ten mazurski wypad będzie krótki , tak 5 max 6 dni , bo końcem sierpnia jedziemy na 3 tygodnie do Włoch , wiec traktuję to trochę jako taki rekonesans , na zasadzie rozeznać się, zobaczyć i ocenić czy warto zaplanować tam jakąś dłuższą podróż w późniejszym terminie.

Tak sobie wstępnie kombinuję i widzę to tak:

Pojadę z małopolski, wiec A1 do Strykowa , na Warszawę , potem S8 do Białegostoku.
W Białymstoku moja żona chce zwiedzić kilka miejsc i odwiedzić znajomą . Stamtąd Białowieski Park , jeden nocleg , rekonesans, jakieś rowerki . Następnie z powrotem na Białystok i kierunek do Augustowa i Wigry , tam nocleg i na następny dzień podobnie jak w Białowieży rekonesans rowerkami..... no i to by było na tyle, bo wychodzi mi 5 dni.
Będąc już w tym miejscu można na powrocie przejechać Mikołajki , Giżycko na Olsztyn i potem autostradą w dół, czyli taką pętelkę zakręcić .

Przy takim planie potrzebuję bezpieczną miejscówkę w Białymstoku , coś fajnego w okolicach Białowieży i w Wigierskim Parku Narodowym.
Jak możecie polecić coś w tych lokalizacjach to będę wdzięczny :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andre 66 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ford transit 96 Granduca
Dołączył: 10 Mar 2016
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2022-08-13, 22:59   

Ja jako stały bywalec polecam Wigierski Park Narodowy, chociaż to nie Mazury a Pojezierze Suwalskie to jeziora i okolice są równie piękne mimo, że mniej znane i oblegane. Proponuję zatrzymać się na campingu w miejscowości Bryzgiel lub przy klasztorze w Wigrach. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie to polecamy rowerowy objazd jeziora Wigry (ponad 40km - warto). Miejsc z dobrym jedzeniem także nie brakuje. Postaram się załączyć video z wspomnianego campingu w Bryzglu. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andre 66 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: ford transit 96 Granduca
Dołączył: 10 Mar 2016
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2022-08-13, 23:04   

film był za długi i nie mogę wysłać, jeśli chodzi o bezpieczną miejscówkę zapraszam do mnie (12 km) od Białegostoku (dużo miejsca w ogrodzie)
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-08-13, 23:14   

Andre 66 napisał/a:
Ja jako stały bywalec polecam Wigierski Park Narodowy, chociaż to nie Mazury a Pojezierze Suwalskie to jeziora i okolice są równie piękne mimo, że mniej znane i oblegane. Proponuję zatrzymać się na campingu w miejscowości Bryzgiel lub przy klasztorze w Wigrach. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie to polecamy rowerowy objazd jeziora Wigry (ponad 40km - warto). Miejsc z dobrym jedzeniem także nie brakuje. Postaram się załączyć video z wspomnianego campingu w Bryzglu. Pozdrawiam


Dzięki za konkretny konkret :spoko
No właśnie te Wigry mi się tak pierwsze rzuciły i wychodzi na to , że słusznie.
A pod klasztorem można się ustawić i ewentualnie przenocować ? Będąc tam i tak planowałem klasztor odwiedzić .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-13, 23:16   

joko napisał/a:

Przy takim planie potrzebuję bezpieczną miejscówkę w Białymstoku , coś fajnego w okolicach Białowieży i w Wigierskim Parku Narodowym.
Jak możecie polecić coś w tych lokalizacjach to będę wdzięczny :bukiet:


Joko rok temu byłem w Wigrach u Haliny https://goo.gl/maps/hnWDTNvLVPTBiXFb9
W okresie w którym byliśmy (okolice 10 lipca) nie było dużo ludzi, na terenie kempingu/pola namiotowego jest baza kajakowa - tutaj zaczynają się spływy Czarną Hańczą. U Haliny można też dobrze zjeść - nam bardzo smakowało. Fajne tereny na wycieczki rowerowe - takie trochę w terenie.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-13, 23:26   

Rowerami podjechaliśmy jeszcze na rekonesans pola namiotowego https://goo.gl/maps/vtxP9mCi97pa4ksw5 (są tam dwa pola namiotowe obok siebie). Fajnie położone, wyglądało na zadbane, kamperem czy przyczepą można spokojnie wjechać. Właściciel pola prowadzi obok pensjonat i pewnie można się tam stołować. Dojazd drogą szutrową, ale dobrze utrzymaną.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pieredyszka 
stary wyga

Dołączył: 03 Lip 2021
Piwa: 67/54
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-08-14, 08:30   

To chyba Warmia, ale może po drodze...Polecam sanktuarium w Świętej Lipce i tam też klimatyczną karczmę "Berta" genialne polskie jedzenie, trudno się tam dostać nawet po sezonie, a jest to delikatnie mówiąc zadupie, szczególnie w posezonowym czasie. Mało znany Reszel , zamek, rynek i ostatnio odkryty przeze mnie, a wcale tam nie oczywisty (jest dość słabo wyeksponowany, można przeoczyć), duży park miejski nad rzeczką przypominającą rzekę górską, wokoło wzgórza na którym wznosi się zamek. Olsztyn, plaża miejska, bardzo fajne miejsca do przenocowania na "dziko" w warunkach cywilizowanych. Pobliska pięknie położoną nad wodą restaurację "Przystań", gdzie mozna zjeść na najwyższym poziomie...
_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie.
Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa
Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa
Byle dalej, byle w przód, absolutnie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-08-14, 09:39   

Może tu

_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***