Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak tabliczki znamionowej producenta zabudowy
Autor Wiadomość
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2022-08-13, 22:01   Brak tabliczki znamionowej producenta zabudowy

Od kilu miesiecy jestem posiadaczem Rimora trimarano 9 z 2012r.
Problem wyszedl podczas badania technicznego potrzebnego do przerejestrowania. Okazuje sie ze nie mam nigdzie naklejki/plytki znamionowej/homologacyjnej Rimora. Pod maska jest tylko plytka znamionowa Fiata (DMC 3650),a w dowidzie rej 3500. Przeglad udalo mi sie zrobic w "znajomej" stacji, bo z tej najblizej domu odeslali mnie z kwitkiem.
Od 31maja wystalem 6 maili na jedyny znany mi adres rimora info@rimor.it. Na zaden nie dostalem odpowiedzi. Dzwonilem tez do polakiego dystrybutora, ale ten powiedzial ze bardzo by chcial pomoc ale nie moze, i nowa naklejle moge uzyskac tyllo bezposrednio od producenta.
Czy ktos z was ptzerabial podobny problem? Mozecie cos podpowiedzieć? Nie chcialbym co orzeglad musiesiec sie użerać, ani miec problem przy sprzedazy.
Z tego co mi sie wydaje powinienem dostac albo nowa naklejke od producenta zabudowy, albo dokument zwany Coc ( certificate of conformity) na podstawie ktorego dorobie sobie sam nowa naklejke.
Naklejke/plytke dorobic nie problem, tylko kwestia jak ona ma wygladac i co na niej jest nabite (bo poza masami sa tam jakies nr typu Vin)
Ostatnio zmieniony przez Nitrolukas 2022-08-14, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-08-14, 07:24   

Jako dealer kamperów wielokrotnie pomagałem klientom rozwiązać podobny problem To jest zadanie dealera. Niestety w wielu przypadkach tabliczka była usunięta celowo przez złodziei przy robieniu przeszczepu. Nie dorabiaj samemu tabliczki bo to jest według prawa nielegalne
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2022-08-16, 21:16   

kaimar napisał/a:
Jako dealer kamperów wielokrotnie pomagałem klientom rozwiązać podobny problem To jest zadanie dealera. Niestety w wielu przypadkach tabliczka była usunięta celowo przez złodziei przy robieniu przeszczepu. Nie dorabiaj samemu tabliczki bo to jest według prawa nielegalne


Troche glupio mi tak naciskac na dealera. Uwazlem ze to grzecznosc z jego strony, bo przeciez nie od niego kupilem kampera, i na dodatek akurat moj nie jest z polskiej dystrybucji tylko z importu. Uwazasz, ze mimo to powinienem naciskac?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-16, 22:52   

ja w samochodzie osobowym nie miałem tabliczki, zrobiłem ją na okręgowej stacji kontroli pojazdów.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-17, 19:59   

Cyryl napisał/a:
ja w samochodzie osobowym nie miałem tabliczki, zrobiłem ją na okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Tu jeśli dobrze zrozumiałem sprawa dotyczy tabliczki zabudowy nie podwozia.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-08-18, 20:26   Re: Brak tabliczki znamionowej producenta zabudowy

Nitrolukas napisał/a:
...
nie mam nigdzie naklejki/plytki znamionowej/homologacyjnej Rimora
...

Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd, ale...
Jeśli w DR jest wpisany Fiat Ducato, to obowiązuje VIN nadany przez Fiata, jeśli Peugeot, to VIN Peugeota, jeśli Citro, to VIN Citro itd i bez tabliczek producenta zabudowy.
Jeśli w DR jest wpisany Rimor, to musi być VIN i tabliczka Rimora.
W moich poniższych kamperach, był Peugeot/Autostar, w DR Peugeot i bez tabliczki od Autostara.
Był Fiat Ducato/Burstner, w DR Fiat Ducato i bez tabliczki od Burtnera.
Był Dethleffs na Fiacie, w DR był Dethleffs + tabliczka i VIN od Dethleffsa.
Jest Adria na Cytrynce, w DR jest Adria + tabliczka i VIN od Adrii.
Fakt, że moje stare kampery to ub. wiek, więc może coś pozmieniało się w obecnym wieku.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-08-18, 21:50   

Jak jest to To Rimor to ma być tabliczka
Rimora. Wszystko na ten temat. Zniszczona lub zagubiona tabliczkę dostarcza odpłatnie producent przez dealera. Nie po to producent ma dealerów aby klienci zawracali mu głowę takimi d okrobiazgami.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2022-08-19, 23:31   

W takim razie będę atakował dalej dealerów... Choć to walenie głową w mur :gwm
Na maile nie odpisują, przez telefon niby chcą pomoc, ale nie moga/nie wiedzą, proponują żeby samemu coś zrobić, co w rzeczywistości jest tylko unikiem, odbiciem piłeczki...
Moze tylko ki się tak wydaje, ale to jest sprawa do załatwienia w 15min.wystarczy wklepać w odpowiedni komp mój Vin, wyskoczy im tam w fabryce co to za auto, wydrukować naklejke i wysłać. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć z czym tu taki wielki problem
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2022-08-28, 19:03   

Nitrolukas napisał/a:
Moze tylko ki się tak wydaje, ale to jest sprawa do załatwienia w 15min.wystarczy wklepać w odpowiedni komp mój Vin, wyskoczy im tam w fabryce co to za auto, wydrukować naklejke i wysłać. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć z czym tu taki wielki problem


Pod warunkiem, że do obecnego VIN-u była zamontowana FABRYCZNIE zabudowa przez firmę Rimor. Jak tego VIN-u nie mają u siebie - to może to być przeszczep zabudowy .
A w dokumentach masz specjalny kempingowy?, sprawdziłeś historie tego VIN-u czy to nie był np. pierwotnie samochód ciężarowy itp.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2022-08-28, 23:18   

dziwaczek napisał/a:
Nitrolukas napisał/a:
Moze tylko ki się tak wydaje, ale to jest sprawa do załatwienia w 15min.wystarczy wklepać w odpowiedni komp mój Vin, wyskoczy im tam w fabryce co to za auto, wydrukować naklejke i wysłać. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć z czym tu taki wielki problem


Pod warunkiem, że do obecnego VIN-u była zamontowana FABRYCZNIE zabudowa przez firmę Rimor. Jak tego VIN-u nie mają u siebie - to może to być przeszczep zabudowy .
A w dokumentach masz specjalny kempingowy?, sprawdziłeś historie tego VIN-u czy to nie był np. pierwotnie samochód ciężarowy itp.


Mam raport AUTODNA, tam jest wpisane typ zabudowy mpv, mam też zdjęcia włoskiego dowodu rejestracyjnego i w nim jest wpisane Fiat/autocaravans Rimor spa

Pomijając już to co napisałem wyżej. Nawet jeśli to przeszczep, że mogli by odpisac- nie mamy takiego samochodu w bazie. A zarówno oficjalny mail info@rimor.it, jak i polscy dealerzy nie są w stanie nawet napisać " dziękujemy za kontakt, zajmujemy się ta sprawa"

Nie wiem, że może trzeba by uderzyć do UOKiK? Przecież to jest jakaś kpina...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-08-29, 00:08   

Nie poddawaj się. Ja uderzałem do francuskiego Pilote na kilka adresów mailowych, po kilka razy. Nie zareagowali na maile po niemiecku i angielsku ale na francuskie tłumaczenie z Google translatora już tak. Wysyłałem zdjęcia auta i skan dowodu Rej.

Gdyby ktoś potrzebował: PILOTE dział obsługi klienta w j.francuskim:
accueil@groupe-pilote.com
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio zmieniony przez aviator 2022-08-29, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2022-08-29, 14:21   

to trzeba pisać tak jak radzi aviator - pisz do producenta bezpośrednio
Powodzenia :spoko
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2023-01-30, 13:40   

Trochę mnie nie było na forum, ale śpieszę poinformować , że udało sie !!Już mam naklejkę homologacyjna!
Jak się udało:
Tak jak pisałem wcześniej kilka miesięcy próbowałem z polskimi dealerami - zero odpowiedzi na maile, przez telefon jakieś głupie rady żebym sobie wyrobił na allegro, żebym pisał maile do producenta (przy tym zaznaczali, że to Włosi i u nich wszystko trwa długo więc żebym się uzbroił w cierpliwość). itp. Generalnie zwodzili , wymyślali jakieś głupoty i nic nie pomogli. Na adres producenta ( info@rimor.it) wysłałem kilka/kilkanaście maili z prośbą o pomoc ( po angielsku i włosku) nie dostałem do dziś ani słowa odpowiedzi. Pisałem też do nich na Facebooku i te zero reakcji.
W między czasie przypomniało mi się ze jak kupiłem kampera to razem z papierami był jakiś katalog Rimor z bodajże 2018r. Pomyślałem że może będzie tam jakiś kontakt do dealera u którego pierwszy właściciel postanowił kupić kolejnego kampera. Dane kontaktowe faktycznie były, więc napisałem maila. O dziwo w przeciągu godziny dostałem odpowiedź - że niestety oni tego kampera nie sprzedali, ale chętnie pomogą mi z ta naklejka.
I tak od słowa do słowa , od maila do maila , w ciągu doby okazało się ze mogę mieć naklejkę za 80 euro + wysyłka. Naklejka dotarła do mnie pod koniec listopada 2022. Rozmowę z włoskim dealerem rozpocząłem na początku października 2022 ( prawie 2 miesiące, ale głownie ze względu na to ze producent się ociągał)

koszt całkowity 80 euro naklejka + 30 euro wysyłka kurierem z Włoch
czas 06 2022-10 2022 walka z polskimi dealerami i maile na mail producenta = czas stracony
10 2022-koniec 11 2022 = faktyczny czas w jakim da się to załatwić

Dla potomnych
safecamper@gmail.com
Safe Camper
Concessionaria Rimor e Blucamp
Via Masi n.20\C
40011 Anzola dell'Emilia (BO)
338.5929917
www.safecamper.it
gdyby ktoś potrzebował załatwić cos podobnego do Rimora. Super kontakt i przedewszystkim chęć pomocy w rozwiazaniu problemu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/54
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2023-01-30, 14:58   

To się nazywa bezinteresowna życzliwość ludzka, która coraz bardziej zanika w społeczeństwie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2023-04-26, 11:44   

Odświeżę temat, bo zastanawiam się gdzie tą naklejkę przykleić...
Niby powinna być na stałym elemencie, ale gdzie? U mnie podwyższenia na których stoją siedzenia w szoferce są zabudowane plastikiem (odkręcanym) pod tym plastikiem nie ma nawet gdzie przykleić bo są same rurki. W szoferce wszystkie blaszane elementy są pozaslaniane. We wnęce drzwi się nie zmieści (za duża ta naklejka). Jak macie to naklejone u siebie? (chodzi o naklejkę homologacyjna producenta zabudowy kampera "fase 2")
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***