Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper do 540 cm długości
Autor Wiadomość
gigant 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: McLouis
Dołączył: 12 Lip 2017
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2022-08-14, 14:15   Kamper do 540 cm długości

Cześć.
Interesuje mnie opinia osób podróżujących małym kamperem. Łatwość znalezienia miejsca na postój (nie nocleg) w miejscach turystycznych rzeczywiście jest 2x łatwiejszy? Do tej pory podróżowałem 4-5 różnymi modelami i wszystkie miały ponad 7 metrów. Parkowanie na zwykłej ulicy zawsze równoległe. Zastanawiam się, czy po przesiadce na blaszaka 540 cm, będzie nam dużo łatwiej stawać. Parkingi w moim mieście mają 2 długości: 4 i 5m. Na tych drugich Ducato L2 nie wystaje na jezdnię.
A może dać sobie spokój i pójść w bardziej uniwersalne zabudowy 599cm? Podróżowaliśmy w 4 osoby a teraz 2-3.
Jestem ciekaw Waszych doświadczeń.
Dominik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-14, 14:32   

Co tam parkowanie , jedyne czego nie dokupisz do kampera to powierzchnia.
Przy załodze pięcioosobowej to alkowa min. 7m , oczywiście to moje zdanie.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gigant 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: McLouis
Dołączył: 12 Lip 2017
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2022-08-14, 15:06   

Źle się wyraziłem. Obecnie podróżujemy w dwie lub rzadziej 3 osoby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PeterW 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Trafic II XS
Nazwa załogi: PeterW
Dołączył: 27 Paź 2019
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2022-08-14, 19:21   

Cześć,
Od 4-lat podróżujemy po Polsce a nieraz po Czechach, naszym kamperem "XS" zbudowanym własnymi ręcyma na Traficu L2-H2. Dlaczego zdecydowałem się na zabudowę tak małego auta, powodów jest kilka:
1.Podróżujemy tylko w dwójkę. 2. Auto jest również eksploatowane jako drugie auto w codziennej miejskiej jeździe. 3. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca przed domem i mieści się w garażu. 4. Wjeżdżam na miejsca parkingowe i kempingowe gdzie duże kampery nie mają szans. 5. Zużycie paliwa jest na poziomie auta osobowego ( średnio +/- 8,5l) 6. Wewnątrz w razie niepogody 4-dorosłe osoby mogą np. wypić kolację :szeroki_usmiech . Minusem małego kampera jest ograniczenie wyjazdów zimowych. Trzeba wziąć pod uwagę ilość i wielkość zabieranych ubrań oraz sprzętu sportowego. Ponieważ nie brałem pod uwagę wyjazdów w zimie, nie ocieplałem też zbiorników na wodę. Swiętą prawdą jest że powierzchni w kamperze się nie dokupi ani nie dolepi, lecz z zadużego też nie będziesz odcinał.
Gigant, jeśli mogę Ci coś doradzić, to wypożycz małego kampera i przetestuj jak się w nim poczujesz i czy spełni twoje oczekiwania. A gdybyś przejeżdżał w okolicy Kalisza to zapraszam na oględziny mojego "XS"-a
P.S.https://www.youtube.com/watch?v=md9HcTG1q7w&t=3s
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-08-14, 19:56   

Też mam podobne dylematy. Też przymierzam się do zakupu kampera.
Najmniejszy kamper jakim dotąd jeździłem było Ducato L4 H2...i gdyby miał łóżko w poprzek to by mierzył 6m - i wiem, że w takim rozmiarze mogę się zmieścić z luzem. W taki też celuję.
W kamperze L2 z klasycznym układem (salon z przodu, łóżko z tyłu, łazienka pośrodku) siedziałem raz...i nie była to przyjemność. Ale jednak się zastanawiam, czy nie był by dla mnie dobry. Bo też nie chcę drugiego auta. A jak zwiedzam - to dużo zwiedzam miast.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/392
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-14, 21:38   

640 blaszak to minimum, kamper może być 600 jest szerszy , jeśli alkowa to i te 540 będzie, optymalnym jest kamper około 7m można w nim mieć wygodną sypialnie, racjonalny prysznic/WC, schowek/garaż na sprzęt karawaningowy, można przeżyć w zimie.
Sory wszelkiego rodzaju mini kamperki są tylko i wyłącznie do przemieszczania się, są ciasne bez prysznica/WC, trzeba mieszkać na zewnątrz, w razie nie pogody klops. :szeroki_usmiech

Najlepiej drogą ewolucji na błędach człowiek się uczy, próbować, kupować, wymieniać, eksperymentować :ok to jest nawet miłe, ma drobną wadę sporo kosztuje
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gigant 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: McLouis
Dołączył: 12 Lip 2017
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2022-08-15, 09:47   

Nasz sposób kamperowania ewoluował. Do minimum ograniczyliśmy wysiłek towarzyszący podróżom. Zabieramy połowę rzeczy, odwiedzamy lokalne kuchnie a przede wszystkim nie przejmujemy się pogodą. Mamy nawet specjalne dania „kamperowe”, które można szybko i łatwo przygotować. Jeśli już gotujemy to zazwyczaj na zewnątrz. Z prysznica korzystamy zazwyczaj na kampingach, za to bardzo przydałaby się duża umywalka w środku. Podczas niepogody cała załoga układa się na łóżkach i miejsca do siedzenia są nieużywane. Zresztą gdy leje to wbijamy do miasta z parasolkami a gdy świeci słoneczko wybieramy plener. Zdarzało się też zabierać 2 osobowy namiot dla większej wygody.

Teraz chcemy korzystać z kampera również w weekendy. Na różnego rodzaju eventy. Stąd ciśnienie na parkowanie prostopadle do drogi, jak zwykle osobówki. Chyba, że ktoś mi napisze, że nawet 540 będzie ciężko wymanewrować to wtedy odpuszczę ten minimalizm. Możemy zrezygnować zupełnie z kuchni i miejsca dziennego. Wygodne łóżko i kibelek musi być - to podstawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gigant 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: McLouis
Dołączył: 12 Lip 2017
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2022-08-15, 10:43   

PeterW dzięki za zaproszenie. Już wcześniej widziałem twój projekt i jestem pod wrażeniem. Fajna łazienka. Idealnie, gdyby znalazło się 3 miejsce do spania, ale to już wątek na oddzielny temat.
Moim największym dylematem przy budowie własnego blaszaka byłoby wybranie pomiędzy Ducato L2, które mieści się na 5 metrowym parkingu, a Sprinterem L2 - który już nie wchodzi na ten sam parking, ale za to jest węższy i mniej wystaje przy parkowaniu równoległym na wąskich uliczkach.
No i właśnie dochodzę do clou pytania - łatwiej w mieście o zaparkowanie małego kampera na parkingach prostopadle czy równolegle? Których jest więcej? Wydaje mi się, że tych pierwszych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-08-15, 11:29   

Komplecik napisał/a:
Sory wszelkiego rodzaju mini kamperki są tylko i wyłącznie do przemieszczania się, są ciasne bez prysznica/WC, trzeba mieszkać na zewnątrz, w razie nie pogody klops. :szeroki_usmiech

Miałem kiedyś takiego malucha i byłem bardzo zadowolony. Pasowało mi to że w ciasnych i krętych włoskich uliczkach przemieszcza się bez problemu a właśnie tam najczęściej bywamy. Do wad mogę zaliczyć brak osobnego prysznica, przestrzeń mieszkalna była ok. Mi pasują kampery ok. 6metrowe ale każdy ma inaczej. W dużych jest więcej miejsca i to nie podlega dyskusji, integry to bajka jeżeli chodzi o mieszkanie.
Małe raczej nie mają problemu z nadwagą i uważam to za duży atut.
Summa summarum ilu użytkowników tyle opinii. Trzeba próbować i przekonać się na własnej skórze.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-15, 12:30   

Są półintegry z wąską zabudową wówczas kamperkiem jedzie sią jak busem. tyle tylko że jest przestronniejszy bo ma proste ściany.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PeterW 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Trafic II XS
Nazwa załogi: PeterW
Dołączył: 27 Paź 2019
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2022-08-15, 12:50   

Z parkowaniem nie mam żadnego problemu, prostopadle czy równolegle jak w osobówce. Gdybym miał zbudować kampera dla trzech osób to już inna bajka. Prawdopodobnie wybrał bym kompromisową długość L3 i wysokość H2, co umożliwiło by wygospodarowanie dwóch oddzielnych łóżek. Parkowaniem bym się za bardzo nie przejmował.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/392
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-15, 13:46   

PeterW napisał/a:
Parkowaniem bym się za bardzo nie przejmował.

Też mi się wydaje że prawie w większość przypadku można parkować
No chyba że jeździsz tylko po ciasnych dziurach to wtedy faktycznie małe ciasne nie wygodne :zimno ;)
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
markoni7 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Horon
Nazwa załogi: Marki
Dołączył: 17 Cze 2020
Piwa: 3/2
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2022-08-15, 17:29   

Jęździmy kamperem 595cm długości plus rowery na plecach i musze powiedzieć,że mam duży komfort w parkowaniu w miastach, wczoraj wracając znad morza wstąpiliśmy do Gdyni pospacerować po nabrzeżu, parkingi wzdłuż ulicy ale udało się zaparkować dla miejsca na osobówkę. Większym kamperem nie dalibyśmy rady zaparkować. My podróżowaliśmy w dwie osoby plus wnuk 7-latek. W 6 metrowym kamperze miejsca dla trojga niezbyt dużo więc kamper 540cm to tylko alkowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/105
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-15, 17:57   

markoni7 napisał/a:
kamperem 595cm długości plus rowery na plecach

Przepraszam, ale dla mnie to to samo co 6,90m z garażem . Rowery mi nie wystają, a resztą ich nie mam (skuter w garażu) i nie mam problemu z parkowaniem. Problem jest w głowie :spoko
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
Ostatnio zmieniony przez Mazur 2022-08-15, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2022-08-15, 17:57   

Mam 5,99 m półintegra już około 10 lat i jazda , parkowanie OK .teraz myślę nad blaszanką bo sam jeżdżę
Korci mnie to
www.buskamper.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***