Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper do 540 cm długości
Autor Wiadomość
AndyS 
doświadczony pisarz
Andrzej

Twój sprzęt: Ducato II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2011
Piwa: 9/1
Skąd: SOPOT
Wysłany: 2022-08-22, 21:50   

mrskoku napisał/a:
My mamy starszą integrę, która ma 5m długości. Parkowanie w mieście na miejscach osobówek bezproblemowe. :) i da się zmieścić załogą 2+2 :)
To pewnie ja zostanę w tej konkurencji "miszczem". Mój kamper (alkowa) z 1996 ma 4,95m i jest bardzo wygodny dla 2-ch osób (poprzednik 2+2) chociaż jak zwykle wiadomo że gdyby było więcej miejsca to bym się nie obraził.
gigant napisał/a:
Interesuje mnie opinia osób podróżujących małym kamperem. Łatwość znalezienia miejsca na postój (nie nocleg) w miejscach turystycznych rzeczywiście jest 2x łatwiejszy?
Co do parkowania to wjeżdżam na każdy parking dla osobówek nawet z ciasnymi miejscami parkingowymi. Parkuję jak osobówkę obojętnie równolegle czy też poprzecznie lub pod kątem. Nawet na bardzo zatłoczonych parkingach nie mam problemu co najwyżej czekam chwilę aż jakaś osobówka wyjedzie i wbijam się na jej miejsce.
Więc odpowiedź brzmi - moim zdaniem - TAK.
Jeżeli preferowane jest zwiedzanie a nie odpoczywanie na campingu to krótki kamper stanowi bardzo dobre rozwiązanie.
gigant napisał/a:
Możemy zrezygnować zupełnie z kuchni i miejsca dziennego. Wygodne łóżko i kibelek musi być - to podstawa.
Dodam jeszcze że mój kamper ma pełny zestaw należnych "wypasów" ale prysznic jest w łazience co dla nas nie jest poważną wadą bo np da się wystawić "słuchawkę" przez okno. Wygodnie śpimy (czasem nawet osobno) :-P , oglądamy TV, czasami używamy laptopa, normalnie gotujemy i jemy w kamperze oraz zmywamy "gary" a w łazience jest nawet miejsce żeby suszyć gacie. Wszystko to jest na zasadzie dobrej organizacji, przemyślanej modyfikacji, akceptacji i przyzwyczajenia.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-22, 22:47   

mam większego kampera i nie ma specjalnych kłopotów z parkowaniem, ale choćbym był nie wiadomo jakim mistrzem kierownicy i tak mój kamper nie zajmie mniej miejsca niż stanowią jego wymiary.

dlatego na niektórych parkingach się mieszczę, na niektórych nie.
zależy to od tego jak duże stanowiska są wyznaczone.

z poprzednim mniejszym kamperem było tak samo.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-08-23, 00:00   

AndyS napisał/a:
mrskoku napisał/a:
My mamy starszą integrę, która ma 5m długości. Parkowanie w mieście na miejscach osobówek bezproblemowe. :) i da się zmieścić załogą 2+2 :)
To pewnie ja zostanę w tej konkurencji "miszczem". Mój kamper (alkowa) z 1996 ma 4,95m i jest bardzo wygodny dla 2-ch osób (poprzednik 2+2) chociaż jak zwykle wiadomo że gdyby było więcej miejsca to bym się nie obraził.
gigant napisał/a:
Interesuje mnie opinia osób podróżujących małym kamperem. Łatwość znalezienia miejsca na postój (nie nocleg) w miejscach turystycznych rzeczywiście jest 2x łatwiejszy?
Co do parkowania to wjeżdżam na każdy parking dla osobówek nawet z ciasnymi miejscami parkingowymi. Parkuję jak osobówkę obojętnie równolegle czy też poprzecznie lub pod kątem. Nawet na bardzo zatłoczonych parkingach nie mam problemu co najwyżej czekam chwilę aż jakaś osobówka wyjedzie i wbijam się na jej miejsce.
Więc odpowiedź brzmi - moim zdaniem - TAK.
Jeżeli preferowane jest zwiedzanie a nie odpoczywanie na campingu to krótki kamper stanowi bardzo dobre rozwiązanie.
gigant napisał/a:
Możemy zrezygnować zupełnie z kuchni i miejsca dziennego. Wygodne łóżko i kibelek musi być - to podstawa.
Dodam jeszcze że mój kamper ma pełny zestaw należnych "wypasów" ale prysznic jest w łazience co dla nas nie jest poważną wadą bo np da się wystawić "słuchawkę" przez okno. Wygodnie śpimy (czasem nawet osobno) :-P , oglądamy TV, czasami używamy laptopa, normalnie gotujemy i jemy w kamperze oraz zmywamy "gary" a w łazience jest nawet miejsce żeby suszyć gacie. Wszystko to jest na zasadzie dobrej organizacji, przemyślanej modyfikacji, akceptacji i przyzwyczajenia.


Andys
Trafiłeś w punkt. Długość nie ma znaczenia. Liczą się potrzeby. Czy kamper ma 4,99 czy 7 dopasowujemy miejsce parkowania do długości. Ważne aby kamper był "dla nas"
My zrezygnowaliśmy z alkowy, mamy jedno łóżko i jeździmy we dwoje. Dla nas ok pomimo 7 metrów. Wygoda za wjazd w miasto, ale my nie szukamy miasta. Wiec temat powinien raczej dotyczyć dopasowania długości do potrzeb, a nie szukania wad.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-08-23, 17:55   

Chyba lepszy krótszy na postoju, niż długi zwis. :-P

Ja popieram Miszkę. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-08-23, 18:29   

zbyszekwoj napisał/a:
Chyba lepszy krótszy na postoju, niż długi zwis. :-P

Ja popieram Miszkę. :haha:


Chyba powinno brzmieć: lepsze krótszy co stoi ... :lol: :lol: :lol:
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***