Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bank Revolut. Ku przestrodze.
Autor Wiadomość
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-08-16, 08:31   Bank Revolut. Ku przestrodze.

Spotkała nas w tym roku niemiła przygoda związana z Revolutem.
Opisane jest to tutaj: https://www.cashless.pl/

https://www.cashless.pl/1...lad-w-przelewie
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 330/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-08-16, 10:32   

Janusszr, pozwoliłem sobie skopiować cały artykuł na forum, by po czasie nie zaginął w czeluściach netu.

żródło: https://www.cashless.pl/1...lad-w-przelewie
Cytat:
Państwo Jolanta i Janusz z Suwałk omyłkowo podali polski a nie litewski numer konta z aplikacji Revoluta i stracili 300 euro

– Gdy w marcu 2021 r. klienci Revolut w Polsce musieli przejść z polskich numerów na litewskie, obiecaliśmy, że polskie numery kont powrócą. Po udanych testach w kwietniu 2022 r. pierwsza grupa klientów planów Premium i Metal otrzyma dziś zaproszenia do aktywowania polskich numerów IBAN. Zmiana ułatwi otrzymywanie lokalnych przelewów złotowych, w tym wynagrodzenia od pracodawcy na konto w Revolut – chwalił się brytyjski bank fintechowy w maju tego roku.

Niestety zamieszanie z numerami rachunków mogło narazić część klientów Revoluta na niespodziewane trudności. Przekonali się o tym państwo Jolanta i Janusz z Suwałk, czytelnicy cashless.pl, którzy używali karty tego banku podczas podróży przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię i Norwegię. Miesięczny urlop byłby wspaniałą przygodą, gdyby nie pośpiech przy płaceniu za prom.

– Podczas zakupu biletu na prom z Tallina do Helsinek 12 czerwca 2022 r. w Liniach Promowych Tallins Silja Line pobrano ode mnie zawyżoną kwotę pieniędzy. Płaciłam kartą Revolut. Nie sprawdziłam paragonu od razu, ponieważ za chwilę odpływał prom i musieliśmy z mężem śpieszyć się, by zdążyć na ten rejs. Kiedy zorientowałam się, że zamiast 265 euro pobrano z karty 565 euro natychmiast (tego samego dnia) zwróciłam się mailowo do Tallins Silja Line o zwrot niesłusznie pobranych pieniędzy – mówi pani Jolanta. Dodaje, że reklamacja została uznana i poproszono ją o numer konta, na które miał być przelany zwrot.

I tu rozpoczęły się problemy. W aplikacji Revolut do przelewów zagranicznych należy używać rachunku z numerem IBAN rozpoczynającym się od liter LT, bowiem Revolut ma licencję banku Litwy i tam prowadzi rachunki rozliczeniowe dla klientów z Polski. Niestety pani Jolanta działając w stresie podała konto zlotowe do przelewów lokalnych, prowadzone dla Revoluta przez polski oddział Aion Banku. Operator promów przelał na nie 300 euro. Mimo, że środki nie były w złotych polskich, bank je przyjął i prawdopodobnie umieścił na rachunku technicznym, do którego poszkodowani nie mają dostępu.

– Rozmawiałam ponad tydzień na czacie Revoluta. Rozmowy były bardzo trudne i każdy następny konsultant coraz mniej rozumiał mój problem i jak nie umiał udzielić konstruktywnej odpowiedzi, informował, że przekazuje moją sprawę wyspecjalizowanemu zespołowi. Na tym kończyła się rozmowa – stwierdza pani Jolanta. Dodaje, że po tygodniu wielogodzinnego czatowania w aplikacji, w Revolucie w końcu ktoś zwrócił uwagę, że użyła niewłaściwego numeru konta.

– Pytałam, jak mogę te pieniądze odzyskać, ale odsyłano mnie do banku nadawcy. Zwróciłam się do Aion Banku, by przeksięgowano pieniądze na moje konto w Revolucie. I ten bank odpowiedział, że powinnam zwrócić się do banku nadawcy, aby wystąpił o zwrot wykonanego przelewu – mówi pani Jolanta.

Poszkodowana wystąpiła więc do banku nadawcy, którym był estoński AS SEB PANK, by zażądał od Aion Banku zwrotu pieniędzy. Bank odpowiedział, że może to uczynić wyłącznie na wniosek zlecającego przelew, czyli operatora promów. A ten utrzymuje, że przelewu wycofać już nie może. Pieniądze przepadły.

Pani Jolanta szczególny żal ma do Revoluta. Jak twierdzi, konsultanci na czacie w aplikacji długo bagatelizowali problem, by ostatecznie odprawić ją z kwitkiem. – Dodam jeszcze, że trudno dokopać się do adresów mailowych Revoluta, żeby poskarżyć się na zaistniałą sytuację i poprosić o pomoc. Wszyscy odsyłają na czat i najczęściej informują, że nie zajmują się tą sprawą. Nie podają właściwych adresów, nie pomagają w rozwiązaniu. Jestem zawiedziona postępowaniem Revoluta, który nie działa w interesie swojego klienta – podsumowuje pani Jolanta.

Redakcja cashless.pl zapytała rzeczników prasowych wymienionych wyżej instytucji finansowych, co ma zrobić klient, który znalazł się w takiej sytuacji, by odzyskać swoje pieniądze. I jak to się stało, że Aion Bank przyjął przelew w euro, mimo że rachunkiem docelowym było konto złotowe. Czy w tej sytuacji nie ma zastosowania znowelizowana w 2018 r. ustawa o usługach płatniczych? Prawo miało chronić konsumentów, którzy wysłali pieniądze na niewłaściwe konto. Wreszcie czy Revolut w ślad za dynamicznie rosnącą liczbą klientów w Polsce powiększa zespół konsultantów odpowiedzialnych za rozwiązywanie takich problemów? Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten, bądź napiszę nowy tekst.
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2022-08-17, 06:06   

Przyszłość gospodarki świata to serwisy platformowe (czyli pośredniczące pomiędzy oferentem a konsumentem) i biorące za to coraz większe prowizje. Niestety ale takie przykre sytuacje jak ta - staną się normą bo im większe korpo tym trudniej dotrzeć gdziekolwiek ze swoim problemem.
Zapewne za chwilę pojawią się ubezpieczenia (a jakże) na takie okoliczności - czyli znowu płać.

Jedyne co nas uratować może - czyli gotówka - jest od kilku lat skutecznie zwalczana i wypierana z obiegu na rzecz plastiku i "pełnej kontroli przepływu" (nie dodali że tego od ciebie bo jak się ktoś gdzieś walnie to odkręcenie nawet tak banalnej sprawy jak Wasza staje się niemożliwe).
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-08-25, 16:52   

I stał się cud. Po nagłośnieniu sprawy ktoś się w końcu pochylił nad problemem w Revolucie. Biją się w piersi, przepraszają i oczywiście zwrócili kasę.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-08-25, 19:51   

Janusszr napisał/a:
I stał się cud.



Ale pozostał smród :diabelski_usmiech w sieci ku przestrodze :-P

Kontynuacja za szkody jest wskazana :

Uszczerbek na zdrowiu ze względu na stres podczas wakacji itp itd :lol:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-25, 19:55   

Ważne że kasa wróciła. :ok
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-08-25, 21:32   

Andrzej 73 napisał/a:
Ważne że kasa wróciła. :ok

To ważne, ale bardziej wkurzające było to, że czuliśmy się w bezczelny sposób okradzeni, że złodziej był znany i za cholerę nic nie mogliśmy zrobić przez dwa miesiące.
Żona po tygodniu chciała odpuścić. Ja do końca szukałem rozwiązania. I znalazłem pomoc, chociaż tak na dobrą sprawę też już zaczynałem wątpić w pozytywny koniec.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2022-08-27, 08:38   

Janusszr napisał/a:
ktoś się w końcu pochylił nad problemem w Revolucie. Biją się w piersi, przepraszają

nie popadaj w euforię. Ich dział PR wykalkulował że bardziej opłacalne dla nich będzie takie właśnie rozwiązanie ponieważ nagłośniliście sprawę na tyle że się zrobił smród a Wasza sprawa stanęła pewnie na każdym forum turystycznym w tym kraju (i wielu zagranicznych)
O wdzięczności dla w/w serwisu można by mówić gdyby w ciągu kilku godzin od zaistnienia sytuacji byłby odzew i współpraca ze strony serwisu/operatora a kasa najdalej po kilku dobach wróciła na konto. Wyście się dwa miesiące szarpali ze wszystkimi o własne pieniądze.

Bo tak to wygląda obecnie: to Wyście ponieśli całe ryzyko operacji. Revolut tylko wykasował prowizję za obrót WASZYMI pieniędzmi i "umył ręce"... że oni tu nie mają już nic do powiedzenia, "pan straciłeś pieniądze to se pan dochodź gdzie"
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-08-27, 09:54   Re: Bank Revolut. Ku przestrodze.

Janusszr napisał/a:
Spotkała nas w tym roku niemiła przygoda związana z Revolutem.

My podobnie :-/ otóż po powrocie z Norwegi dostaliśmy fakturę z AutoPass (drogi i promy),Przelew wysłaliśmy z Revoluta (kolega identycznie) na norweski bank z którego po kilku dniach przyszedł zwrot :shock: Okazało się iż nie uznają Revoluta jako banku rozliczeniowego :shock: Należy przelać z innego "normalnego" :bigok poszło z Ing i jest ok
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-08-27, 10:10   Re: Bank Revolut. Ku przestrodze.

yamah napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Spotkała nas w tym roku niemiła przygoda związana z Revolutem.

My podobnie :-/ otóż po powrocie z Norwegi dostaliśmy fakturę z AutoPass

Możesz zdradzić na jaką kwotę opiewała faktura? Kamper do 3,5t, czy więcej? My jak na razie czekamy na fakturę za promy itd.
W Norwegii wszędzie płaciliśmy "Revolutem" i było wszystko oki.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2022-08-28, 00:14   

Ciekawe problemy. Ja posluguje sie Revolutem od ponad 4 lat bez problemow. Uzywam go przy oplatach za autostrady,paliwo,campingi etc. Na wielu stacjach paliw blokuja pewna sume (Wlochy, Francja) na karcie i nigdy nie bylo problemow ze zwrotem pieniedzy na konto. Moze dlatego ze mam najprostrza karte ktora jest darmowa. Im bardziej zaawansowana(premium, metalowa , etc) tym wiecej kosztuje i tym wiecej klopotow. No i funkcjonuje w Norwegi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?

Wysłany: 2022-08-28, 06:23   

ja używam Revoluta od ponad sześciu lat i mam pozytywne (póki co) zdanie, trzy lata wstecz miałem atak hakerski na konto i zniknęły z konta pieniądze, po zgłoszeniu Revolut pieniądze bez problemu zwrócił, w lipcu br. zauważyłem pobieranie nieprawnionych prowizji od dokonywanych płatności (w Norwegii), złożyłem reklamacje i w ciągu jednego dnia pieniądze wróciły na konto, nie były to duże kwoty ale reklamacja została załatwiona szybko... faktem jest, że kontakt z Revolutem jest trochę "karkołomny"....
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2022-08-28, 06:24   

Jak wszystko co posiadamy. Na ogół działa. Tutaj nikt nie kwestionuje sensu posiadania tego jakby nie patrzył wygodnego środka płatniczego. Chodzi jedynie o sytuacje problemowe kiedy coś tam gdzieś nie zatrybi i nagle się okazuje że kasa gdzieś wyparowała i nikt się nie kwapi do tego aby ci je zwrócić, pomóc w problemie.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-08-28, 11:01   

Ja osobiście staram się unikać takich usług-wynalazków, w których nie ma innego kontaktu , poza wirtualnym (infolinia, chat, emial , etc.), bo w przypadku jakichkolwiek problemów załatwienie czegokolwiek to droga przez mękę. Dotyczy to zwłaszcza tych usług, które mają związek z pieniędzmi.
Kolega ma Revoluta od dawna i sobie chwali. Namawiał mnie wielokrotnie, ale bezskutecznie.
Konta i karty płatnicze mam w prawdziwym banku , którego placówka mieści się dwa kroki od mojego domu. W razie problemów czy spraw do załatwienia dzwonię nie na infolinię tylko do przypisanego do kont opiekuna , którego znam osobiście , a jeśli sprawa tego wymaga to idę tam "z buta" i załatwiam temat u nich w biurze.
Karty płatnicze mam powiązane ze wszystkimi kontami, zarówno złotówkowymi jak i walutowymi , więc płatność czy wypłata gotówki obciąża zawsze konto w tej walucie co trzeba (nie ma problemów ani kosztów przewalutowania) . Przenoszenie środków pomiędzy kontami o różnych walutach mogę robić z aplikacji i po międzybankowym kursie wymiany , więc tak samo , a na pewno nie gorzej niż oferuje Revolut. Standardowo konta walutowe mam w USD i EUR, ale jeśli udaję się w miejsce gdzie będę potrzebował inną walutę, to z aplikacji w kilka sekund otwieram sobie nowe subkonto (za darmo) i zasilam potrzebnymi środkami .
Kiedy konto nie jest już potrzebne , mogę je zamknąć , albo zostawić (utrzymanie konta nic nie kosztuje).
Do swojej karty , poza swobodą walutową mam jeszcze jedną ważną rzecz w podróży, mianowicie wypasione ubezpieczenie podróżne działające 365 dni/rok , więc przed wyjazdem nie muszę już o tym myśleć , ani nic załatwiać.
Nie wiem czy Revolut to ma, ale ja do swojej karty mam jeszcze poza tym fajną i czasami przydatną usługę konsjerża.

I tutaj mam pytanie do posiadaczy Revoluta: Co takiego , ponad to co napisałem o swojej karcie, oferuje Revolut, albo w czym jest lepszy, że zdecydowaliście się akurat na tę usługę ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2022-08-28, 16:15   

Możliwość bezpłatnego obrotu akcjami oraz korzystniejsze od bankowych kursy wymiany walut.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***