Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Import nowego kampera z EU
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-18, 09:17   

LukF napisał/a:
Tylko zastanawiam się jaki jest sens z kombinowaniem nad VAT-em skoro w DE stawka to 19% a u nas 23%? To przecież wolę zapłacić VAT tam gdzie jest mniejszy. Tak zrobiłem jak kupowałem swojego kampera w DE. Wtedy to mieli VAT 16% więc jaki był sens płacenia go w PL
A akcyzę płaci się po doliczeniu VAT-u więc każdy procent to są jakieś pieniądze...

Łukasz , czyli płaciłeś vat w DE i akcyzę w PL , tak mam to rozumieć? Koledzy pisali że to nie tak.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-08-18, 10:34   

Andrzej 73 napisał/a:

Łukasz , czyli płaciłeś vat w DE i akcyzę w PL , tak mam to rozumieć? Koledzy pisali że to nie tak.
:spoko


Tak, oczywiście tak.
Michał wcześniej wyraźnie napisał: w DE nie chcą sprzedawać auta w cenie netto bo boją się kombinatorów. A zresztą skoro w DE jest niższy VAT niż w PL to jaki sens i logika?


Jedna uwaga: ja kupiłem auto które już było zarejestrowane w DE i miało więcej niż 6 miesięcy. Więc nie mogę powiedzieć co będzie z autem nowym nie rejestrowanym nigdy wcześniej. Lecz wątpię czy ktoś będzie chciał Polakowi sprzedać w cenie netto...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-18, 10:49   

Prywatnie w cenie netto nie kupisz. Nowego kupowałem w cenie netto i płaciłem VAT w kraju rejestracji. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-08-18, 17:36   

LukF napisał/a:
Banan napisał/a:
mischka, też słyszałem o tych praktykach, trochę dłużej to trwa, ale VAT jest do odzyskania.


Tylko zastanawiam się jaki jest sens z kombinowaniem nad VAT-em skoro w DE stawka to 19% a u nas 23%? To przecież wolę zapłacić VAT tam gdzie jest mniejszy. Tak zrobiłem jak kupowałem swojego kampera w DE. Wtedy to mieli VAT 16% więc jaki był sens płacenia go w PL :roll:
A akcyzę płaci się po doliczeniu VAT-u więc każdy procent to są jakieś pieniądze...

No ale może nie rozumiem zadającego pytanie? Albo nie wszystko nam napisał? Albo inne albo :bajer

Podam przykład:
Samochód po leasingu, pełny VAT. Kupuje firma np. z Hiszpanii, NIP sprawdzony wszystko gra. Wystawiamy fakturę netto, samochód opuszcza Niemcy a firma kupującego ogłasza upadłość albo po prostu się zamyka. Vat nie został nigdzie odprowadzony i ktoś się o niego upomni, wtedy sprzedający za to odpowie i automatycznie będzie musiał uregulować zaległości. To tak w dużym uproszczeniu.

Prywatnie da się kupić w cenie netto, trochę to skomplikowane ale wykonalne. Sprowadzając sprzęt do Niemiec można o tym myśleć. Gdy sprowadzamy sprzęt z Niemiec sprawa staje się nierentowna.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-08-18, 20:18   

W zeszłym roku chciałem sprowadzić nowego kampera od dilera z Francji.
Kiedy już prawie się dogadaliśmy (mailowo) dostałem info, że jako osoba prywatna a nie firma
nie mogą mi auta sprzedać. Poniżej to co mi odpisali z tłumaczeniem:

Dear Piotr
I just called my administration office because, Export deals are higly watched. And we have to do it right.
So they explain me that to do the deal there is only two possibilities :

You don’t have a French adress :
You are a professional. You can buy it with your socity
You are a particular. We are not allow to sell it to you
But if you have a French adress. We can sell it to you like all my regular customers.

Le me know in wich situation you are

Lokking forward to read you
Regards

Drogi Piotrze
Właśnie zadzwoniłem do mojego biura administracyjnego, ponieważ transakcje eksportowe są pilnie obserwowane. I musimy to zrobić dobrze.

Wyjaśniają mi więc, że do zawarcia transakcji są tylko dwie możliwości:

Nie masz francuskiego adresu :
Jesteś profesjonalistą (firma). Możesz go kupić na firmę.
Jesteś (osoba fizyczna). Nie możemy Ci go sprzedać.
Ale jeśli masz francuski adres. Możemy go sprzedać jak wszyscy moi stali klienci.

Daj mi znać w jakiej sytuacji się znajdujesz
Nie mogę się doczekać, aby cię przeczytać
Pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***