Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
(nieaktualne)Sprawdzenie kampera w Warszawie?
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-08-25, 11:14   

Gżegżółka napisał/a:
Oj obrywa mi się za odpuszczenie fajnego auta.

Właśnie dlatego bujam się od integry do blaszaka, bo wiem że ideału mieć nie będę.
Bardziej skupiam się na blaszakach bo mam poczucie że lepiej odpowiadają moim potrzebom. Ale jak się trafi fajna integra...też potrafię się na nią napalić.

Za kamperem rozglądam się od ponad 2 lat.
Wtedy nie byłem gotowy. Pierwszym zwątpieniem było spostrzeżenie, że taniej jechać do hotelu niż kamperem. Drugim, że nie jestem osobą która da radę zbudować kampera samemu (bo jest za duże ryzyko, że w trakcie budowy braknie mi motywacji i będę przez lata jeździł na wpół skończonym autem). Trzecim było spostrzeżenie, że taniej mi wyjdzie wynajmować niż kupić.

Niemniej zdecydowałem - kupić. Wydam wszytkie oszczędności i jeśli trzeba będzie to wezmę kredyt. Na początku 2022 postanowiłem poświęcić ten rok na rozpoznanie własnych potrzeb. Wypożyczać, jeździć, doświadczać. W 2023 zamierzałem coś nabyć. Lecz mam poczucie, że rozumiem swoje potrzeby dostatecznie dobrze by kupić. Jestem gotowy. Dlatego się rozglądam, dlatego jeżdżę.


A ja myślę, że Ty nie powinieneś kupować kampera, to nie dla Ciebie. Poważnie. Jak ktoś liczy ile kosztuje hotel, słucha co mówi jego wewnętrzne pragnienie, liczy kilogramy ładowności... Po co Ci to? W hotelu zawsze będzie prościej. Poważnie.

Natomiast pisać o tym powinieneś, pisać felietony, może książki. To Twoja mocna strona. Poważnie.

Podsumowując: kampera odpuść. Pisz o nim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2022-08-25, 11:47   

LukF napisał/a:


A ja myślę, że Ty nie powinieneś kupować kampera, to nie dla Ciebie. Poważnie. Jak ktoś liczy ile kosztuje hotel, słucha co mówi jego wewnętrzne pragnienie, liczy kilogramy ładowności... Po co Ci to? W hotelu zawsze będzie prościej. Poważnie.

Natomiast pisać o tym powinieneś, pisać felietony, może książki. To Twoja mocna strona. Poważnie.

Podsumowując: kampera odpuść. Pisz o nim.


:brawo :brawo :brawo
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-08-25, 11:48   

...Zastanawia się ile ma jeszcze wody, gazu, prądu, miejsca w jednym i drugim szambie oraz kiedy każdy z tych zasobów trzeba będzie uzupełnić. Czy w nocy będzie mróz, czy mi coś nie zamarznie? Ile czasu spędzę szukając parkingu i jak daleko od miejsca które chcę zobaczyć będzie ten parking? Czy lokalne przepisy pozwalają zatrzymać się na dziko a jeśli nie - czy lokalny zwyczaj idzie w parze z przepisami? A wśród przyrody - czy w miejscu które wybiorę na nocleg będę miał zasięg?

Tak, hotel jest dużo prostszy.

Ale ja jestem w wieku średnim i tylko 1 wakacje spędziłem w hotelu. Większość - jeżdżąc osobówką z namiotem lub dwoma w bagażniku i co chwilę zmieniając plany (bo ktoś lokalny polecił coś zobaczyć, bo prognoza pogody się zmieniła, bo postanowiliśmy gdzieś spędzić dzień dłużej...). Od dawna podejrzewałem, że kamper to będzie to. Od kiedy po raz pierwszy wypożyczyłem kampera - wiedziałem. Od tego momentu nie było "Czy?" tylko "Jak?".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-08-25, 12:25   

No widzisz a my tutaj mamy poważne wątpliwości czy w ogóle ci się to uda i czy powinieneś :mrgreen: ale życzę znalezienia tego właściwego i podjęcia decyzji nim ci go ktoś sprzątnie zanim się zdecydujesz.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2022-08-25, 12:57   Re: (nieaktualne)Sprawdzenie kampera w Warszawie?

z kupowaniem kampera jest jak z podrywaniem lasek na dyskotece ..są brunetki blondynki i rude...do wyboru do koloru tylko trza mieć śmiałosc a nie stać pod ścianą...brak decyzji oznacza że co ciekawsze egzemplarze już zostały poderwane....jak to mówią...kto wybrzydza ten nie ru..ha :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-08-25, 13:45   Re: (nieaktualne)Sprawdzenie kampera w Warszawie?

alinixhi napisał/a:
z kupowaniem kampera jest jak z podrywaniem lasek na dyskotece ..są brunetki blondynki i rude...do wyboru do koloru tylko trza mieć śmiałosc a nie stać pod ścianą...brak decyzji oznacza że co ciekawsze egzemplarze już zostały poderwane....jak to mówią...kto wybrzydza ten nie ru..ha :ok


Ja wychodze z założenia

"Potwór nie potwór byle miał otwór grunt ,żeby cysta i cycata była" :haha:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-08-25, 17:12   

Taka wersja Laiki zdarza się w Polsce raz na 3 lata. To mój ideał. 6m i wszystko co trzeba.

Pamiętam jak kolega własnie ok 2018r przyjechal z Olsztyna do Cserkeszolo dłuższą werją za 600tys zl. wszyscy oglądali z zachwytem.
Sam prawie kupilem starszy typ lajki 6m ,ale była po wielkim dzwonie. Tą bym łyknął bez zastanowienia, ale 5 lat wcześniej. Starość nie radośc.
Wczoraj znowu wykruszył się nasz kolega z Niemiec.W ub.roku kupil nowiutkiego kampera. :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-08-25, 18:17   

Gżegżółka napisał/a:
. Trzecim było spostrzeżenie, że taniej mi wyjdzie wynajmować niż kupić.

.


Kolego,
moją intencją nie było, abyś "oberwał" - to diagnoza z boku. Koledzy wskazali tu wiele powodów przez które Twój zakup będzie odwlekane w nieskończoność. Ja podałem wyżej jeszcze jeden.

Kupując auto za 3 stówy policz kiedy ci się zwróci w porównaniu do najmu i ile na raz wydajesz kasy (jeszcze jak piszesz dobierając kredyt). Jeśli będziesz jeździł 30 dni w roku to ............ to lepiej wynajmuj.
Ja kupiłem trochę taniej, ale gdybym przeliczał jak Ty to nigdy bym się nie zdecydował. Skąd mam wiedzieć, czy za 10 lat będzie mi się chciało, będę miał siłę, finanse (i co tam jeszcze) aby podróżować kamperem. Takie przeliczanie nie ma sensu.
Jak już wcześniej napisałem - jak CHCESZ kupić to to kupisz. Twoje dylematy wskazują, że jesteś jeszcze daleko.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-25, 18:24   

alinixhi napisał/a:
jak to mówią...kto wybrzydza ten nie ru..ha

:haha:

Ludzie nie da się wszystkiego przeliczać na kasę. To totalna głupota.
Pasja przeważnie kosztuje i to niekiedy nie mało.

Teraz 300 tysi to już nie to kiedy my kupowaliśmy Laikę. Za naszego kampa wówczas bym miał dwa mieszkania w Częstochowie. Teraz kupię może jedno.
Ale nie przeliczam tego na kasę i pewnie za rok może dwa kupimy znów nową Laikę.

Kiedyś jeden kolega z forum powiedział mi jedno ważne zdanie "jak oglądasz kampera i czujesz że to ten , to bierz i się nie zastanawiaj" i tego się trzymam do dnia dzisiejszego.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-25, 19:27   

Ja was zdaję się pogodzę :szeroki_usmiech kurde jak by była 50cm dłuższa cichaczem z zapartym tchem bym ją skradł.
Tak sobie pomyślałem że dla Grzegrzółki to ideał spełnienia największe wymagania znalazłem chyba identyczną na mobile pod 400 stówy by wyszła zdaje się z podobnym przebiegiem
Domyślam się że 300stowy to spora bariera psychologiczna, nie mniej podjechał bym by nie żałować nóż okaże się że to wynalazek i kamień z serca,
A jeśli będzie że nie da się od niej oka oderwać to tylko zaliczka i będzie czekać na powrót z urlopu i formalności zakupowe
Nie naciskajcie Kolegi
:spoko

Taka do 3.5T dla mnie :szeroki_usmiech

https://www.mobile.de/pl/.../349390524.html

:-P

https://youtu.be/pbl1btutzCc
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-08-25, 21:52   

Gżegżółka napisał/a:
Od dawna podejrzewałem, że kamper to będzie to. Od kiedy po raz pierwszy wypożyczyłem kampera - wiedziałem. Od tego momentu nie było "Czy?" tylko "Jak?".

Trochę bajkopisarz jesteś :kawka:
Dam ci przykład : kolega właśnie sprzedał kampera a za tydzień mamy wyruszać na Grecję 8-) więc ma zrobić zakup w ciągu tygodnia aby jechać na upragniony urlop :shock:
I jak myślisz co zrobi :?: :?: :?: (rano był na Pomorzu,w południe Dolny Śląsk,popołudniu Górny,teraz Łódż) :bigok
Kupi :!: :!: :!: i będzię :yay: :kamp
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-25, 21:59   

yamah napisał/a:

Dam ci przykład : kolega właśnie sprzedał kampera a za tydzień mamy wyruszać na Grecję 8-) więc ma zrobić zakup w ciągu tygodnia aby jechać na upragniony urlop :shock:
I jak myślisz co zrobi :?: :?: :?: (rano był na Pomorzu,w południe Dolny Śląsk,popołudniu Górny,teraz Łódż) :bigok
Kupi :!: :!: :!: i będzię :yay: :kamp

Rozsądnej było by kupić a potem sprzedawać, za bardzo na hura to nie za dobre, można gorzej wylądować niż się było przed zakupem.
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-26, 08:08   

Gżegżółka napisał/a:
...Za kamperem rozglądam się od ponad 2 lat...
...Niemniej zdecydowałem - kupić...


Zakupów za spore pieniądze nie można robić pochopnie, ale to prawie jak moja żona.
Gdyby w sklepach z ciuchami były toalety i dawali jeść toby też jej zakupy trwały dwa lata oraz potrafiłaby zaangażować i sto osób jako doradców, po to aby znaleźć tych co potwierdzą jej wybór.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2022-08-26, 13:46   

Panowie nie da się ukryć, że zakup kampera to stanie przed wieloma dylematami, Nie ma idealnego kampera który by nam pasował, jak wszyscy wiemy, zawsze coś przy nich robimy modernizujemy przerabiamy itp... Więc ja jak kupowałem swojego przemawiało za mną rocznik i przebieg, nie wybrzydzałem w firmach a na trzecim miejscu priorytetem była CENA !!!

Ja kupilem bez wielkiego wypasu a później sobie dokaldałem solar, przewornice aku najpier AGM później Lifepo4 i powiem, ze przez 3 lata jak nim jeżdżę już włożylem chyba z 20 tys.

Mozna zapłacić więcej i mieć już wypas na full, ale mnie cieszy jak coś mogę sobie zrobić sam w swoim domku.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Nitrolukas 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rimor trimarano 9
Dołączył: 04 Cze 2022
Piwa: 1/4
Skąd: UE
Wysłany: 2022-08-28, 23:53   

A ja rozumiem kolegę Gżegżółke. Miałem takie same dylematy jak jak kupowałem swojego pierwszego/obecnego kampera. Wy jesteście "doświadczeni" wiecie już co chcecie, jak to jest itd i dla was zmiana kampera na kolejny nowszy model to formalność. Uważam że trochę za ostro traktujecie kolegę Gżegżułke - zapomniał wół jak cielęciem był?

Gżegżułka zdobyl wiedzę teoretyczna i oraktyczna - zdaje sobie sprawę z kosztów, z dylematów związanych z dmc itd, zakosztował kamperowania i złapał bakcyla, to chyba dobrze? Jest świadomy, a nie kupuje bo moda a potem się dowiaduje ze nie, nie może legalnie zapakować pół domu do kampera mimo że się zmieści. A Wy mu piszecie ze chyba nie powinien kupować. Przykre

Myślę że napisał tego posta, bo ma wątpliwości czy ten konkretny spełni jego oczekiwania, boi się tej decyzji, bo robi to pierwszy raz, szuka wsparcia społeczności

Gżegżułka trzymam kciuki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***