Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
audio car - ducato II 2001
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-12-10, 20:36   

Wszystko dobrze Krzyśku, ale odpowiedziałęś w odwrotnej intencji :mrgreen:
Ja nie mam nic przeciwko kierowcom z wadą słuchu, jeżdżą bo nic nie stoi na przeszkodzie by jeździli.
Ponadto... często pojazd uprzywilejowany leci na samych sygnałach świetlnych, bez dźwiękowych.
Kierowca nie jest od tego by się wsłuchiwać czy coś gdzieś wyje. To co wyje i trąbi to dla tych co nie siedzą w szczelnych dźwiękowo pojazdach wyposażonych w okna, szyby i lusterka = analogicznie w jakiś sposób błysków nie da się nie zauważyć, chyba że wzrok skierowany jest na srajfona :bigok
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-12-10, 22:45   

Socale napisał/a:
analogicznie w jakiś sposób błysków nie da się nie zauważyć, chyba że wzrok skierowany jest na srajfona

Ciekaw jestem gdzie patrzył ten szofer z dostawczaka ? :shock:
https://www.auto-swiat.pl...stawcze/zjfhvln
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-12-10, 23:42   

SlawekEwa napisał/a:

Ciekaw jestem gdzie patrzył ten szofer z dostawczaka ? :shock:
https://www.auto-swiat.pl...stawcze/zjfhvln

Nie tam gdzie powinien.
Nie ma czegoś takiego jak "podzielność uwagi".
Kto w ów slogan wierzy, dojdzie do dotkliwej pomyłki.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-12-11, 09:20   

Socale napisał/a:
...w jakiś sposób błysków nie da się nie zauważyć...


jeżeli wydaje Ci się, że czegoś nie da się spieprzyć, zawsze znajdzie się ktoś, kto udowodni Ci że można to zrobić na 1000 sposobów.

kiedyś za komuny, gdy było mało samochodów, w niedzielę rano, gdy ruch był zerowy, stałem w centrum Wrocławia na światłach jako jedno auto w promieniu kilometra i wtedy znalazło się drugie auto, facet wjechał mi w tył, później tłumacząc się: "nie zauważyłem"

biały dzień, jedno auto, w jasnym kolorze i gość nie zauważył, nie było ludzi, nie było wtedy reklam, nie było komórek, które mogą rozproszyć uwagę, ale nie zauważył.

pomijając humorystyczne wątki, chodzi mi o to, że porównywanie człowieka niesłyszącego najczęściej od urodzenia lub od dawna, która adoptowała się do tego stanu rzeczy i dość dobrze jest w stanie ocenić sytuację, do osoby słyszącej, która nie słyszy nagle z tego czy innego powodu, nie jest najlepszym, chyba że nie miało się do czynienia z osobami niesłyszącymi za kierownicą.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2022-12-11, 20:06   

Socale napisał/a:
Wszystko dobrze Krzyśku, ale odpowiedziałęś w odwrotnej intencji


ja lubię odwrotnie :haha:

a tak na poważnie to w busie przy 120km/h nie słychaś żadnych uprzywilejowanych sygnałów :gwm
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-12-11, 20:34   

jest taki anachroniczny przepis, który mówi, że "kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany poza obszarem zabudowanym podczas mgły dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe w czasie wyprzedzania lub omijania."

liczenie, że dzisiaj ktoś nadjeżdżający z przeciwka nas usłyszy jest nieuzasadnionym optymizmem.

przepis ten pochodzi z czasów, w których szczelność pojazdu liczyło się liczbą kotów, które potrafiły wyleźć z zamkniętego pojazdu w ciągu godziny.
dzisiaj gdy we współczesnym aucie zamkniemy drzwi nie słyszymy nic z odległości 100-50 metrów, gdy włączymy cichą muzykę, nie słyszymy dźwięków z odległości 20-30 m od pojazdu, a są tacy melomani, których muzykę w samochodzie słyszę z 100-200 m, więc oni nie mają prawa słyszeć pojazdu uprzywilejowanego przejeżdżającego 5 cm od nich.

żadne przepisy nie zwalniają nas z zachowania zdrowego rozsądku w korzystaniu z pojazdu i jego wyposażenia w taki sposób, aby nie powodować zagrożenia dla innych i dla siebie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***