Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MotoSportVan - BOXER 3.0 L4H3 - 2+1_2
Autor Wiadomość
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-01-02, 20:43   

tecmax napisał/a:

Zerknij na układ łazienki z pierwszego postu.

rzeczywiscie przeoczyłem...
tecmax napisał/a:

Rezygnuje z otwieranego na rzecz zwykłego karoseryjnego bo:
-podczas jazdy okna kamperowego nie otworze
- podczas postoju 90% czasu drzwi odsuwane będą otwarte
- będą okna dachowe które zapewnia wentylacje
- bo ładniej auto wyglada
- bo cena czyni cuda

ja właśnie o karoseryjnym pisze, tyle ze z tym przesuwnym okienkiem... bo przewiew na przestrzał się przydaje... I można uchylić podczas jazdy... od razu dziecko przestaje marudzić... Cena z 900-1100 w zależności od długości.

W hameryce maja fajne, takie z uchylnym dołem. Moża je u niemiaszków kupić, też za 1000 ale ojro... ale można je podczas deszczu uchylić.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-01-03, 08:51   

tecmax napisał/a:

Przymierzam się do zakupu dwóch foteli z obrotnicami sharan lub citroen C8 - jakieś opinie?
Podstawa fotele pasażera - przerabialiscie oryginalna ławkę? Kupowaliście dedykowaną podstawę pasażera ? A może pasuje taki sam jak jest pod fotelem kierowcy ??


Ja mam fotele z Sharana, całkiem wygodne, jednak są trochę wyższe od seryjnych więc zależy ile masz wzrostu. Ja przy 176cm na początku czułem pewien dyskomfort, ale się przyzwyczaiłem i jest ok, ale niższe osoby mogą mieć z tym problem. Podstawę pod fotel pasażera kupiłem nową (tzn. używaną za 100zł), rozstawy śrub nie pasowały i dorabiałem blachy z otworami dopasowanymi zarówno do podstawy, jak i fotela. Do montażu kupiłem śruby o takiej twardości jakie były przy seryjnych fotelach (chyba 10.9). Mi się trafiły do kupienia fotele z anglika, więc teraz pasażer ma regulację odcinka lędźwiowego, no i obrót foteli jest w stronę zewnętrzną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tecmax 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Paź 2022
Piwa: 1/2
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-01-07, 17:09   

Cześć
Samochód przeszedł przegląd u mechanika, są jakieś dorobiazgi które będę usuwał przed sezonem. W jednym miejscu na progu wewnętrznym mała zgnizlozna. Do wycięcia, podwozie już kiedyś ktoś zabezpieczał ale wymaga poprawki. Generalnie jestem zadowolony. Można nwestować :szeroki_usmiech
Podłoga wewnątrz doczyszczona.odkurzona, jutro malowanie.


Pytanie o ocieplenie/izolację, wymyśliłem sobie takie warstwy:
- kawałki butylu dla akustyki
- 32mm maty kauczukowej bez Alu
- po całości 6mm kauczuku z Alu + łączenia na taśmie Alu - to jako warstwa ostatnia, z paroizolacją

Czyli łącznie będzie 38mm maty kauczukowej

Dobre rozwiązanie czy coś byście zmienili??

Podłoga to oczywiście kratownica + xps lub płyta pir
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-01-07, 18:52   

tecmax napisał/a:

Pytanie o ocieplenie/izolację, wymyśliłem sobie takie warstwy:
- kawałki butylu dla akustyki
- 32mm maty kauczukowej bez Alu
- po całości 6mm kauczuku z Alu + łączenia na taśmie Alu - to jako warstwa ostatnia, z paroizolacją

Czyli łącznie będzie 38mm maty kauczukowej

Dobre rozwiązanie czy coś byście zmienili??

Podłoga to oczywiście kratownica + xps lub płyta pir


Robiłem jesienia testy na sklejce: alubutylu, armacela i ...kawalka podlogi z vana (1 cm welny -jakakolwiek ona nie jest - z jakims poliestrowym filcem) w którą sprzedajacy zawinal zakupione na alle fotele do 159. I ... Podloga wygrała! Nie bez kozery samochody sa wygluszane takimi wlasnie matami. Zdaje sobie jednak sprawe ze na gola blache w kamperze to slaby pomysl. Ale jeśli rozważasz wiecej niz jedną warstwę armacela, to : najpierw polecialbym 5mm armacela na kleju w sprayu. Ten klej oryginalny z armacela to nic innego jak rozwodniony butapren, wiec odpusc. Potem bym wykleil 1cm albo 2 takiej maty wygluszajacej, tez na kleju w spraju a pot polecial po calosci kauczuki z alu. Ale alu nie jest elastyczne i najlepiejiec juz sciany wyprowadzone na plasko. Ważne zeby miesiąc materialy o roznej gestosci. Przenosza dzwiek o roznej amplitudzie wiec wzajemnie sie tłumią. Ja bym takie rozwiazanie przetestowal.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamilo013 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato 3.0 2012
Dołączył: 07 Sty 2023
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-01-07, 19:41   

Fajny projekt, też chciałem mieć podobny układ zabudowy, ale to kobieta miała ostatnie słowo w tym temacie ;p Osobiście odnośnie mat z alu (w moim przypadku alufox) to chyba jakaś ściema jest, ponieważ podczas lutowania kabli ciepło z grotu (ok 10-20cm od alufoxa) roztopiło te aluminium bez żadnego problemu... Nie wiem czy już zastanawiałeś się nad wierzchnią warstwą podłogi, ale ze swojego przykładu polecę przemysłową wykładzinę pcv (wzorki może i słabe, ale mimo łażenia w butach po niej podczas ciągłej budowy nic się z tym nie dzieje. Kosztowała mnie ona chyba 500zł za ok 11-12mb i mam jeden kawałek, bez żadnych łączeń i innych tego typu utrudniaczy życia)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tecmax 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Paź 2022
Piwa: 1/2
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-01-12, 15:40   

Cd…

Coś tam podlubalem, przyszły siedzenia od sharana z obrotnicami
Wycięte i wklejone 1 okno, drugie czeka w kolejce
Pomalowałem podłogę
Przywiozłem maty na izolację

Pytania:
- struktura kotwicza ławki OKB czy MotoBlend? Jeśli OKB to gdzie to kupić w normalnych pieniądzach? MotoBlend to koszt ok 2800.
- okna dachowe, wymyśliłem sobie maxxfan + zwykle 50x70 + małe lub grzybek w łazience, pytanie maxxfan z tylu w sypialni a duze z przodu czy odwrotnie ?? Wiem ze ro moja decyzja ale jakie są best practice ?

C08AE970-F2B6-4CEB-9F25-801F056177AF.jpeg
Plik ściągnięto 682 raz(y) 125,15 KB

3C17DC85-8966-41A1-8D8A-3E9C38C07003.jpeg
Plik ściągnięto 682 raz(y) 84,65 KB

2AF644E7-E467-4506-8C65-011F351B0786.jpeg
Plik ściągnięto 682 raz(y) 75,56 KB

96D66832-64A1-46D8-80F3-8D1BEF13FA30.jpeg
Plik ściągnięto 682 raz(y) 106,62 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2023-01-12, 17:58   

Cytat:
okna dachowe...jakie są best practice.

Najpierw zmierz i zaplanuj panele, wtedy zobaczysz gdzie, ile i jakie dziury w dachu robić. Jak zaczniesz od okien to później będzie kłopot. Ja mam okno przesunięte do krawędzi dachu a nie na środku, ale dzięki temu zmieściły się dwa panele.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tecmax 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Paź 2022
Piwa: 1/2
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-01-12, 21:08   

wlodo napisał/a:
Cytat:
okna dachowe...jakie są best practice.

Najpierw zmierz i zaplanuj panele, wtedy zobaczysz gdzie, ile i jakie dziury w dachu robić. Jak zaczniesz od okien to później będzie kłopot. Ja mam okno przesunięte do krawędzi dachu a nie na środku, ale dzięki temu zmieściły się dwa panele.


Słuszna uwaga, nie zastanawiałem się jeszcze nad mocą i wielkością paneli
generalnie na dziko to max 2-3 dni

ale

zakładając że przednie okno (obojętne czy to będzie wiatrak czy zwykłe okno) umieszczę mniejwiecej w miejscu do tego wyznaczonym w trojaczkach
ze względu że będzie układ francuski z łóżkiem i łazienka z tyłu to tylne okno i ewentualny grzybek do prysznica również będą skrajnie z tyłu to cały środek dachu pozostaje do dyspozycji.
Oglądając dostępne panele na rynku to wydaje mi się że dwa zmieszczę na pewno, i jeszcze będę mógł pokombinować czy ułożyć je wzdłuż czy w poprzek auta.

Na razie tak myślę ale czy mam rację?

muszę to pomierzyć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-01-13, 03:03   

Zanim kupisz strukture kotwiczna, upewnij sie ze znasz miejsce gdzie ci to ktos podbije.
Dach moze okazac sie mniejszy niz Ci sie wydaje. Standardowy panel - ok 1x2m wzdluz zmiesci sie jeden, ale moze miec 400W. Jesli nie planujesz energochlonnych urzadzen, to bardziej bym sie martwil rozmiarem baterii. A jesli chcesz wiecej mocy na dachu to trzeba szukac mniejszych i w poprzed. Beda wystawac, ale nie duzy problem.
R
Zalega mi w garazu niemiecki stelaz VSR, ale trzeba by dokupic ISOFix, nie wiem czy produkuja to bo przepisy w niemczech tez sie zmienily i oferuja glownie lawki z fotelami.
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2023-01-13, 09:32   

tecmax napisał/a:
pytanie maxxfan z tylu w sypialni a duze z przodu czy odwrotnie ??


Montowałem okna w podobnym układzie i obecnie bym nie ciął już w sypialni. Ani razu nie było otwarte. Również łazienka zrezygnował bym z okna a założył jedynie wentylacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tecmax 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Paź 2022
Piwa: 1/2
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-01-13, 10:01   

decumanus napisał/a:
Zanim kupisz strukture kotwiczna, upewnij sie ze znasz miejsce gdzie ci to ktos podbije.
Zalega mi w garazu niemiecki stelaz VSR, ale trzeba by dokupic ISOFix, nie wiem czy produkuja to bo przepisy w niemczech tez sie zmienily i oferuja glownie lawki z fotelami.


Firmę już mam. Dzięki za propozycje stelarze ale musi być faktura zakupu, stelarz musi buc nowy i z homologacją. Nie przejdzie inaczej bo trzeba się udać do ITSu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-01-13, 11:40   

tecmax napisał/a:
decumanus napisał/a:
Zanim kupisz strukture kotwiczna, upewnij sie ze znasz miejsce gdzie ci to ktos podbije.
Zalega mi w garazu niemiecki stelaz VSR, ale trzeba by dokupic ISOFix, nie wiem czy produkuja to bo przepisy w niemczech tez sie zmienily i oferuja glownie lawki z fotelami.


Firmę już mam. Dzięki za propozycje stelarze ale musi być faktura zakupu, stelarz musi buc nowy i z homologacją. Nie przejdzie inaczej bo trzeba się udać do ITSu

homologacje ma, ale reszta niedostępna
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tecmax 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Paź 2022
Piwa: 1/2
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-01-13, 13:43   

reaven22 napisał/a:
tecmax napisał/a:
pytanie maxxfan z tylu w sypialni a duze z przodu czy odwrotnie ??


Montowałem okna w podobnym układzie i obecnie bym nie ciął już w sypialni. Ani razu nie było otwarte. Również łazienka zrezygnował bym z okna a założył jedynie wentylacje.



Konkretna odpowiedź, dzięki :!: nie sztuka wydać $$$ ważne czy będzie to funkcjonalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aditankista 
doświadczony pisarz

Dołączył: 29 Sty 2021
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2023-01-15, 01:05   

Z tymi motorami to bym się zastanowł Czy przyczepki nie zapodać .Tym bardziej że pojadą czsami
Mam kolegę jezdzi na krosach i też ma w garażu 2 wuesaki Nie stety spanie z dziecmi i smrodek z motocykli ...........Ten smrodek niestety przechodzi do sypialni no i miejsca mało Spanie w ,,trumnie'' hmmm :-/
_________________
Jawol
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tecmax 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Paź 2022
Piwa: 1/2
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-01-15, 11:30   

Aditankista napisał/a:
Z tymi motorami to bym się zastanowł Czy przyczepki nie zapodać .Tym bardziej że pojadą czsami
Mam kolegę jezdzi na krosach i też ma w garażu 2 wuesaki Nie stety spanie z dziecmi i smrodek z motocykli ...........Ten smrodek niestety przechodzi do sypialni no i miejsca mało Spanie w ,,trumnie'' hmmm :-/


Hej

Temat motocykla w środku jest mocno przemyślany, przyczepka odpada z wielu względów (bezpieczeństwo, wygoda i jeszcze kilka argumentów)

Garaż dla moto będzie odizolowany od części mieszkalnej, co do zapachów to zależy od motocykla, mój jest tak "zadbany" że na zimę mogę go postawić w salonie i nie będzie śmierdział
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***