Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Frankia holiday Integra czy warto waszym zdaniem ?
Autor Wiadomość
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2023-01-28, 00:45   Re: Frankia holiday Integra czy warto waszym zdaniem ?

Wiktor1022 napisał/a:
Witam proszę o wasze opinie na temat tego modelu kampera. Po poprzednim moim poscie i waszych opiniach stwierdziłem że potrzebuję czegoś większego na 2 osoby dorosłe I 2 małych dzieci. Chyba o miejsce tutaj nie muszę się martwić. Jakie są słabe strony tego modelu ? Czy na co zwrócić szczególną uwagę? Bardzo dziękuję za każdy cenny komentarz.

https://www.otomoto.pl/of...m-ID6EPNjq.html


Jedź do Niemiec po kampera. Ja trzeciego z tamtejszego rynku użytkuje i żaden nie był MINĄ
Po pierwszego pojechałem autem, po dwa kolejne samolotem.
Bariera językowa? Dziś to nie problem. Jak nie po angielsku to rozmowa konferencyjna z kimś kto zna niemiecki i po kłopcie. Lub tłumacz z telefonu...
W każdym przypadku sprzedający pomógł mi z załatwieniem tablic itp.
W Polsce są firmy które z kilka stów załatwią formalności i przyniosą ci dowód i tablice do domu.
Kamper z Polski to tylko od znajomego lub zaufanego sprzedającego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2023-01-28, 00:46   Re: Frankia holiday Integra czy warto waszym zdaniem ?

Wiktor1022 napisał/a:
Witam proszę o wasze opinie na temat tego modelu kampera. Po poprzednim moim poscie i waszych opiniach stwierdziłem że potrzebuję czegoś większego na 2 osoby dorosłe I 2 małych dzieci. Chyba o miejsce tutaj nie muszę się martwić. Jakie są słabe strony tego modelu ? Czy na co zwrócić szczególną uwagę? Bardzo dziękuję za każdy cenny komentarz.

https://www.otomoto.pl/of...m-ID6EPNjq.html


Jedź do Niemiec po kampera. Ja trzeciego z tamtejszego rynku użytkuje i żaden nie był MINĄ
Po pierwszego pojechałem autem, po dwa kolejne samolotem.
Bariera językowa? Dziś to nie problem. Jak nie po angielsku to rozmowa konferencyjna z kimś kto zna niemiecki i po kłopcie. Lub tłumacz z telefonu...
W każdym przypadku sprzedający pomógł mi z załatwieniem tablic itp.
W Polsce są firmy które z kilka stów załatwią formalności i przyniosą ci dowód i tablice do domu.
Kamper z Polski to tylko od znajomego lub zaufanego sprzedającego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-01-28, 10:20   

Cyryl napisał/a:
...
kampery nie drożeją bez przyczyny, ale po pierwsze wzrasta popyt, po drugie spada siła nabywcza naszego pieniądza.

Dokładnie o tym pisałem.
Można gdybać, ale gdyby posiadacz złotówki 2 razy zastanawiał się nad jej wydaniem i co drugi raz zrezygnował z jej wydania w wyniku analizy tego wydatku, to miałby tych złotówek 2x więcej a każda z nich miałaby 2x większą wartość nabywczą.
Za łatwo ludzie pieniądze wydają nakręcając popyt i mamy tego efekt.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2023-01-28, 11:58   

Socale napisał/a:
Za łatwo ludzie pieniądze wydają


Wojtek,piniądze szczęścia nie dają.
Ale zakupy już TAK :ok
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-01-28, 12:38   

aviator napisał/a:
Nie wiem o co się tak pieklicie. Jest warta tyle ile zapłaci kupujący. A jak sprzedający przesadził z ceną, to rynek to zweryfikuje. Jeśli sprzedający chce sprzedać, to sprzeda a jak tylko sprzedawać, to będzie sprzedawał.

Sam mam starego kampera i pewnie dzisiaj mógłbym go sprzedać, za tyle za ile kupiłem kilka lat temu. Wasze raczej tez za bardzo nie potaniały 😎 i pewnie te kupy stropianu i plastiku jako nowe tez nie były tyle warte ile powinny…. :spoko


Dobrze prawi :-P

Po raz kolejny przytaczam mój przykład kiedy na parkingu w Piaskach w 2020 r. facet proponował mi cenę o 20 tyś. wyższą od ceny jaką dałem za mojego wielbłąda w.....2014 :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-28, 14:20   

Socale napisał/a:
...to miałby tych złotówek 2x więcej a każda z nich miałaby 2x większą wartość nabywczą...


moim zdaniem nie ma nic wspólnego z siłą nabywczą, bo jeżeli najtańszy termos (które kupuję bo podczas podróży upadnie, zapomnę itp. średni wiek jego życia to rok, góra dwa) kosztował w 2020 roku 17,90 zł, a dzisiaj 35 zł, to nawet gdybym nad zakupem zastanawiał się wiek, gdybym do pracy zaprzągł najwydajniejsze komputery i tak jego cena nie wróci do 17,90 zł.

oczywiście miałbym więcej złotówek, ale nie miałbym termosu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-01-28, 16:12   

Krzyśku nie zrozumiałeś.
Przyjmijmy, że od 2020 nikt w PL nie kupił termosu bo każdy uznał że 17,90 to i tak za wysoka cena - co się wówczas z tą ceną dzieje? Topi się.
Gdyby nikt dla szpanu i mody nie kupił od 2 lat żadnego kampera, to co by się działo z jego wartością?
Jest podaż, ale to popyt decyduje o cenie, dokładnie tak to działa.
Zerknij na Aliex, tam już o cenie decydują logarytmy.
Wystawione jakieś urządzenie np za 100dolców, sprzedadzą się 2-3 egzemplarze to kolejny ma już nową cenę oczywiście wyższą, lecz jakby w jednostce czasowej nie sprzedałby się żaden, cena sama by się obniżyła.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/413
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-28, 16:48   

Strach zadrapać we Francy plasticzek, o szybie myśleć nie chcę, ja takie pojazdy za takie pieniądze postrzegam hobbistycznie, do tyrania z 2 dzieci alkowa sprawdzi się lepiej.
140 koła + pakiet startowy zakręci się to koło 16 stówek,, kosmos,,
Może jakby stała w suchym/ciepłym garażu i miała przejechane że 30tysKM to jeszcze.
150 tyś taką Lochą :-/ przecież z tych silikonów klejów wiór został
Żeby to jeszcze jak w Hymerze czapką było przykryte OK.
Ale ściana do ściany i listewka/kiedra ozdobna musi puścić, nawet wymiana silikonów/kleju nie pomoże
Jak za tak młody kamper hora cena.
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-28, 20:05   

Socale napisał/a:
...Gdyby nikt dla szpanu i mody nie kupił od 2 lat żadnego kampera, to co by się działo z jego wartością?...


nie bardzo rozumiem co to znaczy dla szpanu czy mody.
mógłbym za mniejsze pieniądze kupić namiot i z nim jeździć, przyczepę kempingową, ale mi się podoba jeżdżenie kamperem.
czy to szpan, czy moda?

kamper to nie lek na biegunkę, żywność czy papier toaletowy i można się bez niego obejść.
ludzie kupują kampery po to aby nimi jeździć, bo tak im się podoba.
ludzie mają różne dochody, więc kupują kampery w różnych cenach.

ja czasem też kupię coś bezsensu, książkę, płytę, buty, ale to jest na zupełnie mniejszą skalę.
gdybym miał dużą kasę, kupiłbym nowego kampera, mimo że obecny jest w dobrym stanie i w zupełności mi odpowiada.
a dlaczego nie, jak jest na to kasa.

nie jest winą ludzi majętnych, że mają pieniądze i wydają je wedle swojego upodobania.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-01-28, 21:58   

Cyryl napisał/a:
Socale napisał/a:
...Gdyby nikt dla szpanu i mody nie kupił od 2 lat żadnego kampera, to co by się działo z jego wartością?...


nie bardzo rozumiem co to znaczy dla szpanu czy mody.
mógłbym za mniejsze pieniądze kupić namiot i z nim jeździć, przyczepę kempingową, ale mi się podoba jeżdżenie kamperem.
czy to szpan, czy moda?

kamper to nie lek na biegunkę, żywność czy papier toaletowy i można się bez niego obejść.
ludzie kupują kampery po to aby nimi jeździć, bo tak im się podoba.
ludzie mają różne dochody, więc kupują kampery w różnych cenach.

ja czasem też kupię coś bezsensu, książkę, płytę, buty, ale to jest na zupełnie mniejszą skalę.
gdybym miał dużą kasę, kupiłbym nowego kampera, mimo że obecny jest w dobrym stanie i w zupełności mi odpowiada.
a dlaczego nie, jak jest na to kasa.

nie jest winą ludzi majętnych, że mają pieniądze i wydają je wedle swojego upodobania.

O tu już zaczynamy się zgrywać w jednomyślność.
Szpan, moda i wkurzenie sąsiada, to moim zdaniem główne powody zakupu pierwszego kampera przez tych co tego bluesa absolutnie nie czują i mogą się bez niego obejść, a jednak kupują by się dowartościować/pokazać. Ja nowicjuszom pytającym zawsze doradzam, kup najtańszego w przedziale, potem kup takiego jakiego chcesz.
.

Właśnie to miałem na myśli, takie wydawanie złotówek bez sensu, towar schodzi - nie ważne czy potrzebny komuś czy nie, schodzi więc jego cena rośnie = pieniądz traci = inflacja.
Ludzie kupują żywność pełnymi koszykami, co dekadę/dwie temu było abstrakcją. Po co kupiłeś buty bez sensu? Teraz ja zapłaciłem za takie same więcej :diabelski_usmiech a jakby nikt takich butów nie kupił, to potem dostałby je za grosiki.
I wreszcie zakup nowego kampera czego bardzo Ci życzę, to nie będzie Twój pierwszy kamper, nie kupisz go dla szpanu, mody czy wkurzania sąsiada bo ten wie, że kamper to Twoja pasja.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2023-01-29, 00:18   Re: Frankia holiday Integra czy warto waszym zdaniem ?

rigg napisał/a:
Wiktor1022 napisał/a:
Witam proszę o wasze opinie na temat tego modelu kampera. Po poprzednim moim poscie i waszych opiniach stwierdziłem że potrzebuję czegoś większego na 2 osoby dorosłe I 2 małych dzieci. Chyba o miejsce tutaj nie muszę się martwić. Jakie są słabe strony tego modelu ? Czy na co zwrócić szczególną uwagę? Bardzo dziękuję za każdy cenny komentarz.

https://www.otomoto.pl/of...m-ID6EPNjq.html


Jedź do Niemiec po kampera. Ja trzeciego z tamtejszego rynku użytkuje i żaden nie był MINĄ
Po pierwszego pojechałem autem, po dwa kolejne samolotem.
Bariera językowa? Dziś to nie problem. Jak nie po angielsku to rozmowa konferencyjna z kimś kto zna niemiecki i po kłopcie. Lub tłumacz z telefonu...
W każdym przypadku sprzedający pomógł mi z załatwieniem tablic itp.
W Polsce są firmy które z kilka stów załatwią formalności i przyniosą ci dowód i tablice do domu.
Kamper z Polski to tylko od znajomego lub zaufanego sprzedającego


Zmieniłem telefon i zgubiłem Twój numer. Wrzuć proszę na priva
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-29, 08:30   

Socale napisał/a:
...przez tych co tego bluesa absolutnie nie czują i mogą się bez niego obejść...

...Po co kupiłeś buty bez sensu? Teraz ja zapłaciłem za takie same więcej :diabelski_usmiech a jakby nikt takich butów nie kupił, to potem dostałby je za grosiki...


właśnie tego nie jestem pewien, czy tego bluesa czuję i co to jest.
przez pół wieku nie miałem kampera i jakoś żyłem, więc to chyba najlepsze świadectwo, że mógłbym się bez niego obejść.
pierwszego kampera kupiłem z kaprysu, bo miałem akurat kasę i nawet nie do dalszych wycieczek, ale po to aby jeździć na weekendy w jedno miejsce, bo kontener który kupiłem okazało się, że nie można tam postawić, a podróżowanie nim nastąpiło dopiero później, a moja żona przekonała się do turystyki kamperowej po 10 latach posiadania kampera.
jak więc inni mają poczuć bluesa z kamperem, jak go nie kupią?

natomiast buty kupiłem bo mi się podobały.
kiedyś miałem jedne buty zimowe i jak się rozpadły kupowałem drugie.
i wtedy ceny butów jakoś nie spadały i Ty wtedy na pewno nie kupowałeś butów za grosze, a nawet w pewnym okresie wprowadzono na nie kartki.
dzisiaj mam ich 5-6 par i kupuję od czasu do czasu nie dlatego, że koniecznie muszę, ale dlatego że podobają mi się i po przymierzeniu stwierdzam, że wygodne, utrzymując stałą ilość.
przecież nie muszę mieć butów pasujących kolorystycznie i stylowo do ubrania, ale chcę.

kiedyś w latach '90-tych kompletnie nie rozumiałem ludzi zachodu, którzy malowali mieszkania, dla zmiany kolorów, a my tylko wtedy gdy odłaziła farba, zmieniali meble które u nas można było jeszcze dość korzystnie sprzedać itp.

po prostu warunki w jakich żyjemy, zamożność społeczeństwa się zmienia i to dotyczy nie tylko nas, ale też ludzi wokół.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-01-29, 10:20   

Wyższa półka filozofii.
Nie chcę już dalej brnąć w temacie bo wlezie w politykę, ale do cytatu odnosimy się jednakowo, co zatem siedzi w społeczeństwie że wciąż narzeka i marudzi? Na to pytanie niestety musimy sobie odpowiedzi darować.
Cyryl napisał/a:
...
zamożność społeczeństwa się zmienia
...

Wraz z zamożnością zmienia się też proporcjonalnie zachłanność.
Moim pierwszym marzeniem w tej pasji było zrealizowanie zakupu pierwszej przyczepy kempingowej. Ewa była sceptyczna, pierwszy wyjazd na majówkę, pierwsza noc w komfortowym ciepełku całkowicie ją zmieniło.
Nie połknęliśmy haczyków, pożarliśmy kotwice a potem naturalna ewolucja zmian.
Zresztą, znasz moją historię :bigok
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria

Wysłany: 2023-01-29, 11:13   

Wiktor1022 w jakim przedziale cenowym się poruszamy do 150.000PLN?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-01-29, 12:51   

mischka napisał/a:
Wiktor1022 w jakim przedziale cenowym się poruszamy do 150.000PLN?


No właśnie ..........wróćmy to sedna interesującego kupującego . I koniec tej gadki okołoporodowej :gwm
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***