Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
strefa czystego transportu
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-05, 21:22   

darek 61 napisał/a:
joko, potrafi ro......olić każdy temat :gwm


Dla Ciebie każdy temat , który nie idzie po Twojej myśli jest ...... taki jak piszesz ..... nic nowego.

Wydawało Ci się , że znalazłeś "furtkę" ..... a tylko pokazałeś gdzie jest niedopatrzenie , które trzeba poprawić ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-02-05, 21:56   

joko napisał/a:
Dla Ciebie każdy temat , który nie idzie po Twojej myśli jest ...... taki jak piszesz ..... nic nowego.

Jest tyle miejsc w których nie byłem i w zakazy tam nie obowiązują . Z reguły nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą.
Otwierając ten temat liczyłem na konkrety,a nie na przypuszczenia.
bez odbioru
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-05, 22:22   

ZEUS napisał/a:
dlatego odpuściłem dalszą polemikę z joko...



Odpuściłeś , bo Cię to przerosło .
Fajnie i prosto się dyskutuje na tematy ogólne .... ale jak się pojawiają konkrety , cyfry i niepodważalne fakty, to zaczyna się górka :haha:

Zadałeś mi konkretne pytanie na które grzecznie i rzeczowo odpowiedziałem , chociaż mogłem tak jak Ty sprytnie poskładać kilka wyrazów w zgrabną i śmieszną ripostę .
To jest zwyczajnie niegrzeczne z Twojej strony , bo ja bądź co bądź poświęciłem trochę czasu późną porą, aby to napisać . Jakakolwiek reakcja, nawet nie zgody na moje argumenty, była by lepsza od takiego rozwiązania sprawy ....... no cóż po raz kolejny wystawiłeś sobie laurkę :-/

ZEUS napisał/a:

bo ja początkowo poruszyłem temat braku możliwości darmowego "tankowania prądu" przez zdecydowaną większość użytkowników samochodów elektrycznych a on jak zwykle skupił się na sobie☹️


Nie poruszyłeś tematu braku możliwości darmowego tankowania prądu przez zdecydowaną większość, tylko zareagowałeś na to , że ja napisałem , że tak robię, po czym zadałeś mi pytanie o konkrety , które upoważniają mnie do tego , aby twierdzić , że istotnie robię to "za darmo"
Dostałeś dokładne wyjaśnienie z konkretnymi wyliczeniami i z braku argumentów zdecydowałeś przemilczeć :spoko

Przy okazji z tą zdecydowaną większością to nie przesadzaj. Nie jestem nikim wyjątkowym , ani nie mam jakichś specjalnych możliwości. Aby za darmo ładować elektryka wystarczy tylko kilka paneli fotowoltaicznych , które tak czy tak masowo pojawiają się w naszych domach i stale ich przybywa. Potrzeba do tego tylko trochę miejsca na dachu lub w ogrodzie i trochę pieniędzy (które są w tym przypadku inwestycją a nie wydatkiem) .
Takie możliwości ma w Polsce pewnie przynajmniej z 5-10 ml ludzi i jakby tylko parę procent z Nich z tego skorzystało, to finalnie skorzystali by na tym wszyscy, łącznie ze środowiskiem w którym żyjemy.
To, że duża część ludzi nie ma takich możliwości , aby ładować elektryka z własnej fotowoltaiki, bo mieszka w miejscu gdzie jej nie jest w stanie założyć , albo nie ma na to funduszy to jest prawda oczywista .... tylko , że to nie zmienia faktu , że można poruszać się samochodem za darmo , jeśli takie możliwości się ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2023-02-06, 00:08   

joko napisał/a:
Odpuściłeś , bo Cię to przerosło .

- nie schlebiaj sobie :mrgreen: bo tylko udowadniasz, że skromność nie jest Twoją najmocniejszą stroną...

- napisałem, że
ZEUS napisał/a:
nie ma czegoś takiego jak "tankowanie" za darmo..."

i tak w rzeczywistości jest...

- owszem, korzystasz obecnie z posiadanej (zamortyzowanej) fotowoltaniki ale gdyby nakłady na jej budowę miały służyć wyłącznie do "tankowania" samochodu (a tak odebrałem szerszy kontekst rozważań w tym temacie a nie Twoje indywidualne możliwości) to raczej o darmowym tankowaniu nieprędko można by było mówić...

joko napisał/a:
To jest zwyczajnie niegrzeczne z Twojej strony , bo ja bądź co bądź poświęciłem trochę czasu późną porą, aby to napisać

- wybacz zatem :haha: , że "zmusiłem" Cię do poświęcenia swojego cennego czasu na udzielenie odpowiedzi chociaż już wcześniej niejednokrotnie przytaczałeś te dane w takiej bądź podobnej postaci...

- napisałem również:
ZEUS napisał/a:
inwestycja w fotowoltanikę też jest niemałym kosztem (przy czym możliwości jej posiadania jest znacząco ograniczona)


joko napisał/a:
Takie możliwości ma w Polsce pewnie przynajmniej z 5-10 ml ludzi


- mniej więcej tyle jest w Polsce rodzin co by znaczyło, że każda rodzina ma możliwości posiadania instalacji fotowoltanicznej :szeroki_usmiech

- nie kwestionuję posiadanej przez Ciebie wiedzy technicznej ani życiowej zaradności ale posiadasz coś jeszcze: zdolność manipulowania wyrywanymi z kontekstu stwierdzeniami byle tylko udowodnić swoją rację :roll:

- ja temat wyczerpałem, Ty zapewne by mieć ostatnie słowo to poświęcisz jeszcze trochę swojego cennego czasu i coś odpiszesz
joko napisał/a:
To jest zwyczajnie niegrzeczne z Twojej strony

mam tylko nadzieję, że nie zarzucisz mi ponownie, że jestem niegrzeczny :bigok

----------------------------------------
darek 61 wybacz za off topic :oops: (chociaż meritum tematu i tak już wcześniej się rozmyło)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-06, 01:37   

ZEUS napisał/a:

ZEUS napisał/a:
nie ma czegoś takiego jak "tankowanie" za darmo..."

i tak w rzeczywistości jest...

- owszem, korzystasz obecnie z posiadanej (zamortyzowanej) fotowoltaniki ale gdyby nakłady na jej budowę miały służyć wyłącznie do "tankowania" samochodu (a tak odebrałem szerszy kontekst rozważań w tym temacie a nie Twoje indywidualne możliwości) to raczej o darmowym tankowaniu nieprędko można by było mówić...


:shock:

W jednej krótkiej wypowiedzi przeczysz sam sobie.
Jak czegoś "nie ma " to nie ma, ani teraz ani kiedyś .....a jak "nieprędko" to znaczy
że kiedyś :bajer
To znaczy, że co ?...Uważasz że nie ma czegoś takiego jak darmowe ładowanie no chyba , że instalacja PV jest zamortyzowana ..... to wtedy jest , czy dalej nie ma ?
Ile to w/g Ciebie jest "nieprędko" ?
Dla kogoś , kto PV ma już czas jakiś to "nieprędko" już było, albo będzie wkrótce. Jak ktoś założy specjalnie dla potrzeb elektryka (chociaż jak się zakłada to raczej dla potrzeb zasilania całego domu a nie tylko samochodu) , to "kiedyś" też w końcu nastąpi .
Dla średniego rocznego przebiegu 20tys km potrzeba ok.4MWh, które wyprodukują 4kWp PV , kosztujące 8-10tys PLN ..... a to z kolei jest średnim kosztem paliwa potrzebnego do przejechania tych 20tys km .
Rok amortyzacji to jest w/g Ciebie "nieprędko" czy "prędko" ?

Tak tylko pytam , nie licząc na odpowiedź , wszak :

ZEUS napisał/a:
ja temat wyczerpałem


Fakt ..... jeszcze zanim zacząłeś się wypowiadać w tym temacie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-02-06, 08:07   

darek 61 napisał/a:
Berlin też jest miastem zamkniętym,a można w nim zobaczyć wiele starych kamperów zaparkowanych blisko Bramy Brandemburskiej.Nie wiem czy to ryzykanci,czy rozsądek władz miasta .
Może to pojazdy zabytkowe
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2023-02-06, 09:59   

joko napisał/a:
Tak tylko pytam , nie licząc na odpowiedź...

i słusznie...bo do zmanipulowanych (wyrwanych z kontekstu) argumentów trudno się odnosić i chociaż czytanie tekstów nie jest trudne to ich zrozumienie (obiektywne) już niekoniecznie🤣
joko napisał/a:
...w tym temacie :spoko

ja Ciebie też... :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2023-02-06, 19:22   

Maciej S. napisał/a:
A jak strefa czystego transportu bedzie obchodzić się z mieszkańcami strefy? Czy od tego momentu będą musieli parkować swoje pojazdy na rogatkach maista?

4kWp za 8-10 tyś to cena jakieś 1..2 lata temu.
Dzisiaj kupno panlea 370W/400 W poniżej 700 zł (brutto) jest pratycznie niemożliwe.


Jak się nie ma umiejętności samodzielnego montażu, to za dobrą instalację trzeba wyłożyć dzisiaj 27 tpln - cena z autentycznej umowy na montaż z ubiegłego tygodnia…. Najbardziej nawiedzona firma zażądała 35tpln za dużo gorsza konfigurację a najtańsza z alledrogo chyba była za 18tpln….
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-02-06, 21:26   

mischka napisał/a:
darek 61 napisał/a:
Berlin też jest miastem zamkniętym,a można w nim zobaczyć wiele starych kamperów zaparkowanych blisko Bramy Brandemburskiej.Nie wiem czy to ryzykanci,czy rozsądek władz miasta .
Może to pojazdy zabytkowe


Zapewne i są też takie,ale na pewno nie wszystkie.Raczej jestem skłonny podejrzewać że ktoś rozsądny pomyślał że turysta to zysk dla miasta.Kamperem nikt nie będzie jeździł po całym mieście tylko poszuka miejsca do zaparkowania i idzie zwiedzać,przy okazji wydawać pieniądze.Ile te kilkanaście kamperów dziennie może zaszkodzić atmosferze miasta, takiego jak Berlin.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2023-02-06, 22:36   

A jak stare te kampery? Może wszystkie i tak miały zieloną naklejkę ekologiczną a reszta niedobitków literkę H na końcu rejestracji.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-06, 23:27   

Nie wiem jak to na dzień dzisiejszy wygląda w Berlinie, bo kamperem nie byłem tam dawno , ale kilka lat temu jak stałem tam na jakimś miejskim kempingu to jego właściciel podczas rejestracji zapytał mnie czy mam naklejkę na szybie , która upoważnia mnie do poruszania się w obrębie miasta. Pamiętam, że ostatecznie żadnej naklejki czy niczego innego nie musiałem załatwiać , bo okazało się że dotyczy to starszych samochodów, poniżej EURO ileś (nie pamiętam ile).
Skoro wtedy posiadanie jakiejś naklejki (przypuszczam płatnej) dawało możliwość wjazdu do Berlina nawet starszym , to czy aby nie jest tak , że wjazd jest możliwy dla wszystkich , ale dla nie spełniających norm jest on po prostu dodatkowo płaty (taka opłata ekologiczna czy cóś ;) )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2023-02-06, 23:55   

Naklejka obowiązuje każde auto, nawet elektryczne - możesz przejechać przez Berlin bez naklejki ale autostrada, bez wjeżdżania do miasta.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-07, 00:15   

aviator napisał/a:
Naklejka obowiązuje każde auto, nawet elektryczne - możesz przejechać przez Berlin bez naklejki ale autostrada, bez wjeżdżania do miasta.

Ok, wszystko jasne :spoko
Wtedy te naklejki ekologiczne musiały być na trochę innych zasadach ..... dzisiaj to już nieważne.

W takim razie obecność i kolor naklejek na tych starych kamperach w Berlinie mógłby dać odpowiedź. Może po prostu pod starą budą drzemie młody napęd ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-02-07, 06:15   

Takie cudo za 5€ otwiera drzwi miasta plus samochody zabytkowe.

Feinstaubplakette.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 161,91 KB

_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-02-07, 09:03   

mischka napisał/a:
Takie cudo za 5€ otwiera drzwi miasta plus samochody zabytkowe.


I ja takie rozwiązanie dotyczące CAŁYCH Niemiec rozumiem.
A w PL każde miasto będzie miało swoją (różną) nalepkę... Jakie dla ODWIEDZAJĄCYCH rodzi to problemy nie muszę wyjaśniać :roll: Zaklejenie nalepkami połowy szyby to najmniejszy z nich :gwm
Oczywiście nie można było wprowadzić tego przepisu na wzór Niemiecki :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***