Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana wagi kampera
Autor Wiadomość
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2023-02-27, 13:42   Zmiana wagi kampera

Szukałem koledzy lecz nie znalazłem w postach jak mogę zmienić z 3500 kg na 4250 po zdobyciu od producenta kampera nowej homologacji do 4250 kg . wiem że ktoś opisywał że DETLEFFS coś takiego komuś bez problemowo wysłał do jego kampera. Ma ktoś doświadczenie i mógłby pokierować ja to załatwić i doprowadzić do końca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-02-27, 14:48   

Nie prościej udać się do Wydziału Komunikacji i tam przedstawić problem?
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2023-02-27, 15:59   

To pewnie mógł być mój post. Mając nowa homologację od producenta idziesz do wydziału komunikacji i robią to od ręki. Ja miałem dodatkowo przetłumaczoną homologację z francuskiego przez tłumacza przysięgłego i z mercedesa potwierdzenie dmc podwozia. Pozostaje kwestia tabliczki znamionowej.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2023-02-27, 17:42   

tabliczkę zamawiamy u producenta zabudowy naklejamy przed wizytą u diagnosty
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2023-02-27, 18:14   Re: Zmiana wagi kampera

Antoś napisał/a:
Szukałem koledzy lecz nie znalazłem w postach jak mogę zmienić z 3500 kg na 4250 po zdobyciu od producenta kampera nowej homologacji do 4250 kg . wiem że ktoś opisywał że DETLEFFS coś takiego komuś bez problemowo wysłał do jego kampera. Ma ktoś doświadczenie i mógłby pokierować ja to załatwić i doprowadzić do końca.


A jak to kolego zdobyłeś? - tą nową homologację :)
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-02-27, 18:27   

Robert-4 napisał/a:
A jak to kolego zdobyłeś?

Jakby zdobył- to już prosto, Antoś prawdopodobnie będzie dopiero ją zdobywał :-P
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2023-02-27, 18:30   

A proszę napisać czy od producenta uzyskać nową homologację to jakiś problem czy standard i załatwiać to przez dilera czy pisać bezpośrednio .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2023-02-27, 18:47   

Robert teraz zobaczyłem twojego posta . czytałem być może tutaj że jest to do dostania ponieważ na nasze potrzeby zrobiono homologację do 3500 ale auto identyczne ma też homologację do 4250 i o ile pamiętam ktoś pisał że producent przysłał dokument , nie wiem czy odpłatnie czy nie więc poszukuję informacji .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2023-02-27, 21:38   

Antoś napisał/a:
A proszę napisać czy od producenta uzyskać nową homologację to jakiś problem czy standard i załatwiać to przez dilera czy pisać bezpośrednio .

Raczej droga przez mękę i można rozpatrywać w kategorii cudu - załatwiałem sam, bezpośrednio od producenta, koszt 0 pln ale to francuski Pilote - u innych może jest łatwiej.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2023-03-06, 07:28   Zmiana wagi kampera

Nie ma żadnych szans na zmianę wagi czyli ciężaru całkowitego kampera na wyższą. Omawiałem temat z pracownikami Fiata oraz z teraz już kumplem z Burstnera w Niemczech. Pojazd o przypisanym ciężarze ma wszystkie elementy wykonane fabrycznie właśnie dla takiego obciążenia co jest zrozumiałe. Dokonywanie zmian na tabliczkach znamionowych prowadzi do cofnięcia pozwolenia czy jak kto woli na utratę dowodu rejestracyjnego. Duplikatu na zmieniony ciężar żaden urząd nie wystawi.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2023-03-06, 13:40   

Ja dostałem jakieś papierki od pierwszego właściciele, załączam dwie z czterech stron, to chyba homologacja? Czy to wystarczy do podniesienia DMC?
Na drugiej stronie jest mowa o
Masse maximale techniquement admissible de l'ensemble 4250
Technicznie dopuszczalna maksymalna masa zespołu 4250

A może tu chodzi jak w powyższym tłumaczeniu o zespół? Czyli kamper i przyczepę??

Cert Ford.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 37 raz(y) 514,75 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2023-03-06, 15:25   

Kiedy podczas kontroli na drodze policjant kieruje Ciebie na wagę to zagląda tylko do dowodu rejestracyjnego. Jak z rodziną i kamperem mieścisz się w limicie to jedziesz dalej. Policjant nigdy nie pyta o żadne kwitki i dodatkowe dokumenty chyba że masz coś w nich namieszane.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2023-03-06, 16:06   

rigg - to jest masa zestawu kamper + przyczepa.
Antoś - zależy jakie masz podwozie. Zakładam że to Fiat. Jeżeli masz podwozie Heavy prosisz o nową homologację na 4259 i z nią do WK.
Jeżeli masz podwozie Light to co najwyżej możesz powalczyć o 3650 lub czasem 3850.
To o ile możesz powalczyć masz na tabliczce znamionowej pod maską ma oryginalnej tabliczce Fiata. Jeżeli kamper jest na alko to po maską jest druga tabliczka znamionowa z alko i możesz powalczyć o masę jaka jest na tej tabliczce. Wyżej tych tabliczek nie podskoczysz.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-03-06, 20:05   

lepciak napisał/a:
Nie ma żadnych szans na zmianę wagi czyli ciężaru całkowitego kampera na wyższą.

Ostatnio pomagałem koledze podnieść dmc i w sumie nie było to trudne. Pan w Dekrze zerknął w komputer i stwierdził że można. Kazał założyć poduchy na tylną oś, sprawdzili felgi, opony i podbili papier. Później wydział komunikacji i po sprawie. Temat tani nie jest ale kolega się uparł to ma. Nie wiem jak sytuacja wygląda w Polsce, pewnie komplikują sprawę na maxa. Kilka osób tu na forum wspominało że podnosili dmc więc jest to wykonalne.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2023-03-09, 08:35   

mischka napisał/a:
Ostatnio pomagałem koledze podnieść dmc i w sumie nie było to trudne. Pan w Dekrze zerknął w komputer i stwierdził że można. Kazał założyć poduchy na tylną oś, sprawdzili felgi, opony i podbili papier. Później wydział komunikacji i po sprawie. Temat tani nie jest ale kolega się uparł to ma. Nie wiem jak sytuacja wygląda w Polsce, pewnie komplikują sprawę na maxa. Kilka osób tu na forum wspominało że podnosili dmc więc jest to wykonalne.


W kraju naszym ludki jakoś ostatnio lubią jeden drugiemu życie komplikować.
Od kwietnia trzeba będzie kury rejestrować. Serio .

Cztery lata temu w DE zmiana przeznaczenia w busie z osobowego na kampera był to koszt szafki z umywalką plus 180 EUR i 15 minut przeglądu w TUV.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***