Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zbliżamy się do końca.......?
Autor Wiadomość
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2023-03-15, 09:52   Czy zbliżamy się do końca.......?

Przed nami nowy sezon. Jedni już w drodze, inni już spakowani. Przy wyborze trasy szukamy miejsc do zatrzymania i noclegu. Chcemy żeby było spokojne, bezpieczne i najlepiej bez opłat lub tylko z płatnym serwisem. Prąd coraz droższy i nie wiadomo ile za niego maja kasować. Do tego zakazy i nakazy - tu wolno stać, tam tylko się zatrzymać, tu jest zakaz kamperowania, a tu można, ale nie wolno spać, itd i itp. Czy mamy jeszcze szansę na cieszenie się naszymi wyjazdami?
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-03-15, 11:40   

Z tym końcem bym nie przesadzał. Oczywiście nie będzie już tak jak 20 lat temu. Nie będzie nawet jak trzy lata temu gdy nagle kampery okazały się alternatywą dla izolacji covidowej. W miejscach bardzo popularnych już od dawna stoją bariery 2.20 i nie wjedziesz. Zostaje opcja poza sezonem albo miejsca jeszcze mało znane. latem nie staję nigdy nad zalewami czy jeziorami bo zamiast przyjemności wypoczynku musiałbym słuchać do rano pijanych ryków i muzy. Jadę tam po sezonie gdy nie ma nikogo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/54
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2023-03-15, 15:37   

Też część z użytkowników kamperów pracuje na ograniczenia. Ubiegłe lat droga dojazdowa nad morze, samochody poupychane jak sardynki i jeden kamper z rozłożoną markizą. Właściciela przez cały dzień nie widziałem przy kamperze. Słyszałem komentarze niektórych przechodniów. Niezbyt pochlebne. Wystarczyło zwinąć markizę na dzień. Po 18 i tak robiło się luźno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Hamal99 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Mar 2023
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-29, 12:29   

Elektryfikacja samochodów w UE została właśnie przegłosowana w Radzie UE , więc za kilkanaście lat skończą się wszystkie problemy kamperowania. Swobodne podróżowanie po Europie dobiega końca. Niedługo zamiast relacji z dalekich zagranicznych podróży na forum bedą relacje z objazdówki do Bydgoszczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-03-29, 14:28   

Hamal99 napisał/a:
Elektryfikacja samochodów w UE została właśnie przegłosowana w Radzie UE , więc za kilkanaście lat skończą się wszystkie problemy kamperowania. Swobodne podróżowanie po Europie dobiega końca. Niedługo zamiast relacji z dalekich zagranicznych podróży na forum bedą relacje z objazdówki do Bydgoszczy.


Ciekawe. Jechałem zimą do Francji i widziałem jak ładowały się elektryki na parkingu. szybką ładowarką szło momentalnie. Może więc za te 12 lat już nie będzie z tym problemu bo 12 lat temu w ogóle elektryki nie istniały /w powszechnym użyciu/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rumburak 
zaawansowany

Twój sprzęt: FFB Tabbert 560 Europa - Ducato I- 2,5D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2017
Piwa: 32/13
Skąd: Krajna
Wysłany: 2023-03-29, 14:36   

Hamal99 napisał/a:
Elektryfikacja samochodów w UE została właśnie przegłosowana w Radzie UE , więc za kilkanaście lat skończą się wszystkie problemy kamperowania.....

Pewnie UE może też przegłosować powstanie nowych złóż ropy?
Ludzkość zużyła w ciągu ostatnich 100 lat 50% węglowodorów i to tych łatwiejszych w wydobyciu, które powstawały średnio przez 150 000 000lat. Człowiek z natury jest samolubem, więc nasz Świat pędzi ślepo w ścianę z zaśpiewem ja, ja , tylko ja.
Chcę też przypomnieć niektórym, że transport pochłania niewielką część wydobycia gazu i ropy . Przemysł, stal, nawozy, tworzywa sztuczne... , ale to temat na inny wątek.
Wcześniej, czy później transformacja w transporcie się dokona. Pytanie tylko czy zaczynać już teraz czy czekać na ogólnoświatową rewolucję?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-03-29, 14:39   Re: Czy zbliżamy się do końca.......?

drwoy napisał/a:
Przed nami nowy sezon. Jedni już w drodze, inni już spakowani. Przy wyborze trasy szukamy miejsc do zatrzymania i noclegu. Chcemy żeby było spokojne, bezpieczne i najlepiej bez opłat lub tylko z płatnym serwisem. Prąd coraz droższy i nie wiadomo ile za niego maja kasować. Do tego zakazy i nakazy - tu wolno stać, tam tylko się zatrzymać, tu jest zakaz kamperowania, a tu można, ale nie wolno spać, itd i itp. Czy mamy jeszcze szansę na cieszenie się naszymi wyjazdami?


Kiedy kamperów było mało pozwalano nam na znacznie więcej. Niestety w wielu osobach pozostało przeświadczenie, że całkiem ok jest zastawić parking przy plaży, zasłaniając jednocześnie widok na morze tym, którzy zapłacili ciężkie pieniądze za apartament. Musimy zacząć się przyzwyczajać, że jak chcemy być w centrum wydarzeń to tylko kemping lub kamperpark w sezonie. Poza sezonem łatwiej. Można również wybierać mniej modne miejsca a wcale nie mniej atrakcyjne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2023-03-29, 16:22   

Hamal99 napisał/a:
Elektryfikacja samochodów w UE została właśnie przegłosowana w Radzie UE , więc za kilkanaście lat skończą się wszystkie problemy kamperowania. Swobodne podróżowanie po Europie dobiega końca. Niedługo zamiast relacji z dalekich zagranicznych podróży na forum bedą relacje z objazdówki do Bydgoszczy.

Są tacy, co głosili i nadal głoszą koniec świata, a tu na złość świat ma się dobrze i jeszcze istnieje :diabelski_usmiech
Podobnie jest z Twoimi przepowiedniami :-P
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-03-29, 16:33   

Czy zbliżamy się do końca? Mam nadzieję, że nie bo jeszcze tylu miejsc nie odwiedziłem :roll:

Natomiast zgadzam się z przedmówcami, że może być coraz trudniej i dlatego drożej: płatne stellplace i kempingi zamiast darmowych miejsc.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-29, 17:05   

no nie uprawiajmy czarnowidztwa. Faktem jest że "janusze" zapracowali dla nas na negatywny odbiór nas i liczne tabliczki z zakazami. To Polska. Poza granicami nie jest źle bo tam karawaning większe korzenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 227/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2023-03-29, 18:53   

Cytat:
...Czy mamy jeszcze szansę na cieszenie się naszymi wyjazdami?

Mogę tylko odpowiedzieć jak ja to widzę dla siebie...
Cieszę się życiem, podróżowanie jest moim "konikiem " - cieszę się że zdrowie i kasiura mi to nadal umożliwiają- więc cieszę się każdą podróżą i patrzę optymistycznie przed siebie...

Padło pytanie, czy zbliżamy się do końca? Niestety tak! ale jeden wcześniej a inny później - dlatego nie marnować swój czas na czarne myśli, tylko co najlepsze brać ze sobą!

By nie być gołosłowną, pakowanie prawie zakończone...uciecha się nasila- będzie piękna wiosna na Węgrzech :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-03-29, 19:05   

Niedawno wymieniłem kampera, dla mnie to dopiero początek :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2023-03-29, 19:37   

Hamal99 napisał/a:
Elektryfikacja samochodów w UE została właśnie przegłosowana w Radzie UE , więc za kilkanaście lat skończą się wszystkie problemy kamperowania. Swobodne podróżowanie po Europie dobiega końca. Niedługo zamiast relacji z dalekich zagranicznych podróży na forum bedą relacje z objazdówki do Bydgoszczy.


Kolego, przegłosowano koniec produkcji samochodów spalinowych w takiej formie jak istnieją dzisiaj. Będą elektryki, wodorowe, na paliwa syntetyczne i co tam jeszcze wymyślą.
I NAJWAŻNIEJSZE - nie oznacza to kasacji istniejących samochodów, zakazano tylko produkcji nowych. Nasze kampery wytrzymują długo - mój wystarczy mi pewnie do końca życia :)
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-03-29, 20:03   

mischka napisał/a:
Niedawno wymieniłem kampera, dla mnie to dopiero początek :spoko

A to :pifko się należy :ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-03-29, 20:16   

izola napisał/a:
ale jeden wcześniej a inny później - dlatego nie marnować swój czas na czarne myśli, tylko co najlepsze brać ze sobą!
By nie być gołosłowną, pakowanie prawie zakończone...uciecha się nasila- będzie piękna wiosna na Węgrzech :spoko

Masz racje :bajer tyle jeszcze pięknych miejsc gdzie barierek nie ma, policja nie ściga,"Janusze" nie rozkładają anten i markiz na parkingach :hide: ..też już jestem spakowany i 2/3 04. heja w stronę południowego słoneczka Peloponezu aby zdążyć przed nadciągającą..."falą" :spoko
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***