Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper z kontenera niskopodłogowego
Autor Wiadomość
kiwitom23 
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Kwi 2021
Piwa: 2/3
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2023-04-07, 12:05   Kamper z kontenera niskopodłogowego

Dzień Dobry szanownym forumowiczom, od ładnych kilku lat przymierzam się do spełnienia swojego wieloletniego marzenia, a jako że 60-tka już na karku, to czasu zostaje mi coraz mniej.

Jakiś czas temu zakupiłem już komplet 4 okien Dometica, kibelek Tetforda, zbiorniki na wodę, pompkę, 2 okna dachowe z wentylatorami, brodzik, umywalkę i inne duperele kamperowe. Do dokupienia miałbym jedynie elementy elektryki. Cały czas szukałem odpowiedniej bazy, a w związku z tym że mam ponad 1,90 wzrostu skupiałem się bardziej na kontenerach. Co do siedzeń, to 3 wystarczają mi całkowicie, dzieci już dorosłe, więc kamper byłby tylko dla mnie i żony. Zamierzam zostawić pojazd zameldowany jako ciężarowy, nie przeszkadza mi to w niczym. Ostatnio znalazłem idealną bazę i chciałbym szanowne grono zapytać o kilka kwestii.

1. Otóż waga pustego pojazdu wynosi dokładnie 2600 kg, ale wewnętrzne płyty wiórowe, którymi jest wyłożona paka są dość grube i ciężkie, więc po ich demontażu powinienem zyskać minimum 100 kg. Zdaję sobie sprawę, że będę zdany na ceibę, ale czy rezerwa tony będzie wystarczająca, czy powinienem bardziej odchudzić pojazd?

Kontener jest z lekkiego laminatu, jedynie tylne drzwi są metalowe, więc mogę je zlikwidować i zaślepić laminatem z małymi drzwiczkami do garażu. To pewnie da następne 100kg, albo więcej.

2. Jako, że pojazd nie ma drzwi bocznych chciałbym zamontować z boku drzwi kamperowe. Czy ktoś może montował takie drzwi? Czy robi się to tak samo jak z oknami, z doklejoną ramką drewnianą?

Planuję standardowy układ, łóżko pod nim garaż, elektryka, gaz i hydraulika, po prawej stronie większa łazienka z toaletą i prysznicem oraz kącik wypoczynkowy z siedzeniami, a po prawej szafa i kuchnia. Długość kontenera to 4,60, szerokość 2,10, a wysokość 2,20. Chcę zrobić też drzwi pomiędzy paką i kabiną, tak żeby można było przechodzić, a żeby ciepło/zimno z kabiny nie dostawało się do części mieszkalnej.

Ocieplenie i wszelkie instalacje chcę zrobić samodzielnie, jedynie wykonanie mebli chciałbym zlecić stolarzowi, żeby to jakoś wyglądało.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Czy ktoś z tu obecnych może realizował podobny projekt i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami, byłbym ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

IMG_0587.jpg
Plik ściągnięto 1404 raz(y) 51,61 KB

IMG_0588.jpg
Plik ściągnięto 1404 raz(y) 88,05 KB

010-258.jpg
Plik ściągnięto 1404 raz(y) 24,07 KB

010-259.jpg
Plik ściągnięto 1404 raz(y) 17,48 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ViFot 
początkujący forumowicz

Dołączył: 18 Lut 2020
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2023-04-14, 00:19   

Śliczna baza. Nie zastanawiaj się tylko działaj. Ja szukam pocztowca.Niestety budżet mam ograniczony. Budowałem na busie Masterze 2. Dużo już zrobiłem i niestety rozbiłem go. Na kontenerze znacznie łatwiejsza robota. Są pocztowce co zbudowane są już z płyty typu sandwitch więc nie potrzeba ocieplać. Też mam ponad 60 :) Powodzenia życzę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kiwitom23 
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Kwi 2021
Piwa: 2/3
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2023-04-16, 23:10   

Z pocztowcem będziesz też miał problem wagi. Tam są dość ciężkie drzwi wewnętrzne i boczne, te przesuwne. Master 2 jest bardzo dobrą bazą, bo jest dużo lżejszy od trójki, a dwójki były też z taką zabudową jak na moich zdjęciach. Chyba nawet bym wolał dwójkę z tego względu. Co do ocieplenia, to i tak będziesz musiał położyć paroizolację. Przy prostych ścianach można zamiast dość drogiego armaflexu użyć płyt piro, a później ewentualnie cieniutki armaflex z aluminium, jako paroizolacja. Szukałem też chłodni, żeby oszczędzić sobie ocieplania, ale w sumie doszedłem do wniosku, że lepiej to chyba zrobić samemu i przy okazji położyć i ukryć instalację wodną i elektryczną. Powodzenia Ci życzę i pochwal się, jak coś znajdziesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-04-19, 21:00   

kiwitom23 napisał/a:
Kontener jest z lekkiego laminatu, jedynie tylne drzwi są metalowe, więc mogę je zlikwidować i zaślepić laminatem z małymi drzwiczkami do garażu. To pewnie da następne 100kg, albo więcej.

Dla takiej masy warto zlikwidować.
Powodzenia w adaptacji.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-04-29, 23:36   

kolego ceiba jest lekka ale mieka i wkrety w niej sie bardzo slabo trzymaja
wiec musi byc co najmniej 15 mm , ja sam mam ceibe ale dlatego ze udalo mi sie kupic laminowane arkusze w dobrej cenie jesli wszytko bedziesz robic ze sklejki to potrzebujesz 10-11 arkuszy nie licze cienkiej 5.5 i 3.6mm) to przelicz sobie ile mozesz na tym wagi zaoszczedzic
arkusz 15mm
ceiby (bez laminatu HPL) wazy 18 kg
topolowa 23 kg
hardwood 27 kg
czyli jak zaoszczedzisz 100 kg to wsio
wage sie robi gdzie indziej
i jeszcze jedno zwykly stolarz nie zrobi ci prawidlowo "mebli" do campera to jest inna wiedza
bo w camperze nie ma mebli :-) jest zabudowa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2023-04-30, 11:31   

Będzie piękny kamper!
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kiwitom23 
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Kwi 2021
Piwa: 2/3
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2023-05-01, 21:53   

BikerB napisał/a:
kolego ceiba jest lekka ale mieka


Dziękuję za wskazówki. Czytałem, że ceiba jest miękka, ale planowałem robić z kantówek jej wzmocnienia w miejscach gdzie właśnie będą wkręty. Jednak faktycznie różnica w wadze nie jest powalająca. Napisz mi proszę, jeżeli możesz na czym można oszczędzić w pierwszej kolejności na wadze.

Co do stolarza, to robił już zabudowy do 2 kamperów i ludzie byli zadowoleni, więc chyba ma wiedzę.

Dziękuję!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-05-06, 00:09   

powinienem napisac jakis sensowny wstep ale albo wyjdzie ksiazka albo bedzie bez sensu bo bardzo fragmentarycznie .....
genrealizujac niekt nie walczy specjalnie przy konwersji z waga bo sa to w (u producentow) projekty powtarzalne raz sprawdzone na dostepnej szeroko wersji vana i tyle, przy projektach jednostkowych (takich jak zabudowa nietypowego nadwozia itp) projekt kosztuje na tyle duzo ze taniej jest zrobic C1 (jak ktos nie ma ) i upgrade podwozia do np 4 ton
jedynym wyjatkiem sa konversje WV T5? i to jest zasadniczo jedyny samochod ktory warsztaty przerabija jak jest starszy niz 2-3 lata z tym ze tutaj waga ma byc ponizej 3050 kg
Przy budowie camperow do 3,5 T z plyty sandwich producenci oszczedzaja wage glownie na podwoziu , tam sa takie rozwiazanie ze sie wlos jezy .
teraz o twoim projekcie , wage sie zmniejsza redukcja ilosci elementow i wyposazenia
1000 kg to malo ale.... pierwszy temat masz zalatwiony brak wzmocnien( w PL chyba ram) pod dodatkowe siedzenia ,
temat wyposazenia bo tu sa najwieksze rezerwy (BTW Boss zalatwia upgrade z 18 do 19 ton bo klient nie chcial zrezygnowac z granitu na podlodze :!: w salonie)
z czego mozesz zrezygnowac np piekarnik, czy kuchenka musi miec 3 palniki czy dwa, ogrzewnie z diesla, kompozytowa butla na gaz do gotowania , przemysl moc invertera (dobry inverter sporo wazy), mala lodowka
temat materialow
zadnych grubych drewnianych blatow lub co gorzej z plyty wiorowej (BTW blaty sa robione albo z lekkiej sklejki albo z sandwicha sklejka pianka sklejka), lekki brodzik ,
temat konstrukcji
jak najmniej wzmocnien tzn.wszystkie musza byc przemyslane i potrzebne ze scian zrob cos ala sandwich na laminat kleisz duze arkusze izolacji (oczywiscie wzmocnienia kleisz wczesniej) a to pokrywasz carpetem -w polsce chyba na to filc mowia -tylko konkretnym np. veltrim minimum 500g/m2 zaden strech co cos takiego, jest na tyle gruby ze juz ladnie wyrownuje powierzchnie pionowe panele poprzeczne zabudowy dochodza do sciany i nie robisz zadnych tylnych scianek w zabudowie, gdzie sie da dajesz "drzwiczki" typu tambour (nie wiem jak po polsku, takie roletowe zamkniecie z plastikowych polaczony profili chyba w PL jest producent)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-06, 08:23   

Wszystko zależy od ceny. Jak ktoś chce przeznaczyć dużą kasę to może szafki zamykać roletami.
Link do producenta. https://www.rehau.com/pl-pl/linie-wzornicze
Jednak nic tak dobrze nie zastąpi zwykłego frontu meblowego , a jak jest w lakierze to bajka.
Oczywiście front nie może być z MDF-u :haha:
Osobiście polecam wykonanie mebli oraz ścian ze sklejki lekkiej laminowanej waga 350 kg/m3
lub jeszcze lepiej sklejka sandwich z pianką w środku XPS waga 250 kg/m3.
Tej drugiej nie polecam na ściany grodziowe lub elementy konstrukcji szafek. jedynie fronty czy górnych szafek lub drzwiczki.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-05-06, 10:11   

Andrzej 73 napisał/a:
Wszystko zależy od ceny. Jak ktoś chce przeznaczyć dużą kasę to może szafki zamykać roletami.
Link do producenta. https://www.rehau.com/pl-pl/linie-wzornicze
Jednak nic tak dobrze nie zastąpi zwykłego frontu meblowego


Roletki są fajne, ale do mebli do domu. Uważam, że do kampera się nie nadają, bo są źródłem hałasu.
Tradycyjny front meblowy z dobrą uszczelką i domykaczem nie wydaje dźwięków podczas jazdy.
W kamperze jest wystarczająco dużo innych "grzechotek" :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-06, 12:28   

Czyli co? Uważasz że mam rację. :ok
Może nie tyle co grzechota , bo to inny typ rolety , ale lubią sie z biegiem czasu zacinać i stwarzać problemy podczas przesuwania.
Dobra znikam z tego tematu , bo zaraz mnie zjedzą , a przecież ja sie nie znam. ;)
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-05-06, 20:25   

Andrzej 73 napisał/a:
Czyli co? Uważasz że mam rację. :ok
Może nie tyle co grzechota , bo to inny typ rolety , ale lubią sie z biegiem czasu zacinać i stwarzać problemy podczas przesuwania.
Dobra znikam z tego tematu , bo zaraz mnie zjedzą , a przecież ja sie nie znam. ;)


To kto się Andrzejku zna jak nie Ty ? :ok

W poprzednim kamperku miałem dwie roletki. Mniejsza pionowa w jednej z szafek i większa przesuwana poziomo stanowiąca zamknięcie toalety (przesuwana po łuku w szynach umieszczonych w podłodze i suficie). Obie źle wspominam , bo tłukły się w czasie jazdy niemiłosiernie i faktycznie lubiły się przycinać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2023-05-07, 17:34   

Gdybym budował dla 2 osób i nie chciał kampervana, a kampera, też robiłbym na takim kontenerze.
Ale przeraża ta waga. co tam waży 2600, jak zwykły blaszak w największym rozmiarze waży 2T
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-05-08, 12:39   

Ktoś próbował stosować płyty polipropylenowe o strukturze plastra miodu lub bąbelkowej? Więcej zabawy niż z drewnem, ale stosunek masy do wytrzymałości do ceny powinien być niezły...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-05-08, 17:06   

Andrzej 73 napisał/a:
Wszystko zależy od ceny. Jak ktoś chce przeznaczyć dużą kasę to może szafki zamykać roletami.
Link do producenta. https://www.rehau.com/pl-pl/linie-wzornicze
Jednak nic tak dobrze nie zastąpi zwykłego frontu meblowego , a jak jest w lakierze to bajka.
Oczywiście front nie może być z MDF-u :haha:
Osobiście polecam wykonanie mebli oraz ścian ze sklejki lekkiej laminowanej waga 350 kg/m3
lub jeszcze lepiej sklejka sandwich z pianką w środku XPS waga 250 kg/m3.
Tej drugiej nie polecam na ściany grodziowe lub elementy konstrukcji szafek. jedynie fronty czy górnych szafek lub drzwiczki.

1.rehau jest b.drogie mozna to kupic znacznie taniej
2.BTW mdf wcale nie jest taki ciezki jst lzejszy od sklejki liscistej (nieduzo)
3.jaka laminowana sklejka ma 350kg/m3 ??? czysta ceiba ma ok 420kg/m3 a laminat HPL tez swoje wazy jakos tak 1.1 kg na m2 (grubosc 0,8 mm) czyli dwustronny laminat doklada minimum 5 kg do arkusza , arkusz ceiby wazy ok 18.5kg)
4.sandwich z xpsem ma 250kg/m3 ale przy grubosci 18mm (4,5+9+4.5) cienszy jest ciezszy bo grubosci okladzin sie juz nie zmniejsza (jesli maja byc ze sklejki sa sandwiche skladajace sie wylacznie z HPL i XPS ale wykonanie obrzeza w warunkach domowych jest nierealne (moja opinia) zreszta nie sa duzo lzejsze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***