Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka pompa do niskiego zbiornika
Autor Wiadomość
swiera 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Renault Master w budowie
Dołączył: 02 Kwi 2023
Skąd: Daszewice
Wysłany: 2023-04-10, 00:28   jaka pompa do niskiego zbiornika

Czy ktoś może mnie oświecić w sprawie pompki do niskiego zbiornika o wysokości 16 cm, które zabudowuje się w podłodze: w jaki sposób wyciągnąć wodę do końca, jeżeli np. drobny przechył spowoduje przemieszczanie się wody z jednego końca zbiornika na drugi, gdy będzie napełniony w połowie? Przechylać całe auto stosując najazdy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-04-10, 09:26   

Jak umiescisz rurkę ssąca, dokładnie na środku zbiornika, to statystycznie będziesz miał najmniejsze problemy, całej wody nie wyciągniesz, chyba że będziesz miał zagłębienie w dnie zbiornika. Najlepiej użyć pompę zasysajaca surflow albo seaflo, wszystkie te fiammy i dometicy to moim zdaniem rebrandy. I tylko cena wyższa.

Może czas na twoja relacje z budowy? Byś tak przemianował tytuł, wrzucił kilka zdjęć masterka... jeden obraz - tysiąc słów😉
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swiera 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Renault Master w budowie
Dołączył: 02 Kwi 2023
Skąd: Daszewice
Wysłany: 2023-04-10, 11:58   

Aha, tak sądziłem, że będą jakieś kłopoty z pobieraniem wody. Zastanawiałem się jeszcze nad zastosowaniem dwóch pompek, ale to chyba nie jest dobry pomysł Dodając do tego problem z czyszczeniem zabudowanego zbiornika sądzę, że to chyba nie dla mnie.

@decumanus, relacji z budowy jeszcze nie ma, bo jeszcze się nie zaczęła :wyszczerzony:
auto niedawno kupiłem przez internet, handlarz przywiózł na lawecie, wyładował je i jak na razie stoi. Przejechałem nim tylko kawałek drogi na stację. Czas poświęcam głównie na poszukiwanie ciekawych rozwiązań zabudowy wnętrza :kawka: Wszystko rodzi się w bólach w mojej głowie - np. nad zbiornikami zastanawiam się intensywnie od trzech dni i jeszcze mi to zajmie jakiś czas.
Chciałbym jak najbardziej zbliżyć się do tego rozwiązania jakie jest w kamperwanie Possl Roadmaster.
Póki co, wygląda to tak: :lol:
blaszak
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-04-10, 18:47   jaka pompa do niskiego zbiornika

Hej,
Jedna pompa, dwie rurki - połączone nad zbiornikiem lub w jego wnętrzu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-04-10, 19:21   

Robertunio napisał/a:
Jedna pompa, dwie rurki
i jak się przechyli zamiast wody powietrze .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-04-10, 19:39   Re: jaka pompa do niskiego zbiornika

swiera napisał/a:
Czy ktoś może mnie oświecić w sprawie pompki do niskiego zbiornika o wysokości 16 cm, które zabudowuje się w podłodze: w jaki sposób wyciągnąć wodę do końca, jeżeli np. drobny przechył spowoduje przemieszczanie się wody z jednego końca zbiornika na drugi, gdy będzie napełniony w połowie? Przechylać całe auto stosując najazdy?

a/nie najazdy tylko system poziomowania samochodu
b/zbiorniki nie prostokatne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-04-10, 21:23   

Może zrobić dwa połączone odpływy, jak w brodzikach tylko mniejsze i z nich ciągnąć wodę jedną pompą. Dobrze zrobione nie powino się zapowietrzać.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swiera 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Renault Master w budowie
Dołączył: 02 Kwi 2023
Skąd: Daszewice
Wysłany: 2023-04-10, 21:40   

Dwie rurki też wykluczyłem. Wydaje mi się, że taki niski zbiornik nadaje się tylko do szarej wody. Jak ma zostawać 20 l nie wykorzystanej wody to lepiej od razu kupić mniejszy zbiornik.

Jeszcze nie zbadałem tematu, czy poduchy powietrzne daje się też na przód?
Zbiornik o wysokości 16 cm, lub 12 cm nie daje wielu możliwości, o wypukłym dnie nie wspominając.

Myślałem o takim zbiorniku, ale odpuściłem (chyba, że do szarej wody, wtedy były ok)


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-04-11, 09:10   

swiera napisał/a:

Myślałem o takim zbiorniku, ale odpuściłem (chyba, że do szarej wody, wtedy były ok)

bo to jest zbiornik do szarej wody, na co wskazują odpływy 40mm i 2x3 dopływy.. przy czym 19 to troche mało, mam złe doświadczenia w takimi cienkimi rurkami.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swiera 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Renault Master w budowie
Dołączył: 02 Kwi 2023
Skąd: Daszewice
Wysłany: 2023-04-11, 15:24   

Ha, przeczucie mnie nie myliło. Widziałem zdjęcie, gdzie gość zamontował w kamperze trzy takie zbiorniki i właśnie na króćce narzekał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2023-04-14, 09:58   

Do szarej to zbiornik po paliwie za grosze z szrotu i masz już pływak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swiera 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Renault Master w budowie
Dołączył: 02 Kwi 2023
Skąd: Daszewice
Wysłany: 2023-05-20, 19:20   

Dobry pomysł z tym zbiornikiem od paliwa. Tylko u mnie jest mało miejsca na podwoziu niestety. Szukałem już używek, które mógłbym wykorzystać, ale nic sensownego nie podejdzie, tylko jakieś małe, ale chyba nie będzie innego wyjścia. Tej komplikacji nie przewidziałem. Z tego samego powodu koło zapasowe będzie na pace.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2023-06-06, 15:36   

Używam od kilku lat zbiornika na czystą wodę o wysokości 20 cm (80l) - nie ma problemu.
Zbiornik mam tuż za kierowcą, na podłodze. Wodę pobieram w lewym dolnym rogu za pomocą zewnętrznej pompki (otwór fabryczny w zbiorniku).
Ogólnie to każdy bus "naturalnie" pochyla się do przodu, i zazwyczaj i tak najeżdżając na najazdy do 10cm przód jest minimalnie niżej - to z autopsji. Jeśli chodzi o przechył boczny, to wierz mi że też będziesz dążył do poziomu, bo nieprzyjemnie się chodzi czy śpi na krzywym. W związku z powyższym nie mam problemu z wodą, nigdy mi się nie zapowietrzył układ i sądzę że zostaje mi max 5l wody które jest kłopotliwe w utylizacji.

Nie polecam za to niskiego zbiornika do szarej wody, bo mam taki 17cm też pod podłogą - niby 70l, ale skuteczne jest max 50 - później zbyt mała różnica wysokości robi swoje. Jak wrzucisz pod aut, pewnie będzie lepiej.
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swiera 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Renault Master w budowie
Dołączył: 02 Kwi 2023
Skąd: Daszewice
Wysłany: 2023-06-06, 20:13   

Dziękuję za podpowiedź. Zbiornik stały, choćby niewielki, ile się da, chciałbym podwiesić - to w razie wypadu na dziko, ale zbiornik pod autem na ziemi biorę pod uwagę na kempingu. To chyba najprostsze rozwiązanie. Nie mam innego wyjścia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***