Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kamper ze szwecji
Autor Wiadomość
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2023-05-17, 00:37   kamper ze szwecji

Witam
Czy ktoś kupował może kampera w Szwecji ? szukam kogoś kto pośredniczy w takich zakupach ma tam firmę, szwedzki dealer odmówił sprzedaży do Polski (co jest niezgodne z prawem unijnym ale to inny temat)
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wegrzyn 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2023
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Monschau
Wysłany: 2023-05-17, 11:32   

Carforfriend sie specjalizuje w imporcie aut.

https://carforfriend.pl/?gclid=CjwKCAjw9pGjBhB-EiwAa5jl3PU20ULOEXc7jd3v1R5nzHjZWA3q8OsyZ-XlYbKO0mb9VZ68V4kz3xoCLC4QAvD_BwE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2023-05-17, 12:46   

Nie pamiętam detali, ale Szwecja ma jakieś swoje wewnętrzne regulacje i trzeba się gdzieś rejestrować na jakiejś platformie żeby kupić auto w Szwecji.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2023-05-17, 19:20   

Koledzy ja mam kampera ze Szwecji .procedura jest do przejścia. Ale bardzo upierdliwa i czasochłonna .jeśli nie masz tam kogoś bliskiego kto Ci pomoże radzę odpuścić. Ja miałem to szczęście że kiedyś mieszkała tam moja córka .a znam kilka osób które po sprowadzeniu pięknych osobówek ale bez kompletu dokumentow musiały sprzedać je na części. Dlatego autka w Szwecji są w dobrych cenach . Moja rada-odpuść
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-05-17, 20:36   Re: kamper ze szwecji

aktimel1 napisał/a:
Witam
Czy ktoś kupował może kampera w Szwecji ? szukam kogoś kto pośredniczy w takich zakupach ma tam firmę, szwedzki dealer odmówił sprzedaży do Polski (co jest niezgodne z prawem unijnym ale to inny temat)
Pozdrawiam


Ale dlaczego niezgodne z prawem unijnym ?
Normalna polityka firmy , aby nie robić sobie wewnętrznej konkurencji i nic tu prawo unijne nie ma do gadania.
Bardzo dobrze świadczy to o producencie , że szanuje swoich przedstawicieli handlowych i nie pozwala jednemu dealerowi podbierać klientów z obszaru przydzielonego innemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2023-05-18, 14:29   

Nie zgodna z prawem kolego, ponieważ nie można odmówić sprzedaży podmiotowi ( bo kupuję na firmę) tylko dlatego że ten podmiot jest zarejestrowany w innym kraju unii europejskiej, jest to jawna dyskryminacja ze względu na kraj pochodzenia, najważniejszymi podstawowymi zasadami unii jest swobodna przepływu towarów i usług, wprost mówi o tym dyrektywa nr 2006/123/WE art 20.
Jeśli nie jest to dla Ciebie oburzające to podam Ci inny przykład gdyby przyszedł do Ciebie murzyn i powiedział że chce kupić kilo gwoździ a Ty na to byś mu odpowiedział że mu nie sprzedasz bo jest czarny to była by to dyskryminacja czy nie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-05-18, 16:56   

aktimel1 napisał/a:
...to była by to dyskryminacja czy nie ?

to byłby rasizm :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2023-05-18, 17:54   

a rasizm to nic innego jak przejaw dyskryminacji ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-05-18, 18:08   

aktimel1 napisał/a:
a rasizm to nic innego jak przejaw dyskryminacji ;)


No tak. Ale jak ktoś na poczatku transakcji robi problemy to potem będzie tylko gorzej. Racja jest po Twojej stronie lecz jak chcesz to wyegzekwować?

W 2020r kupiłem dwa kampery w dwóch różnych firmach w DE. Miło, przyjemnie, uprzejmie a sprzedawcy pomocni. Tego życzę :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2023-05-18, 18:19   

jestem na etapie organizowania pośrednika który kupi auto i mi je odsprzeda, a od egzekwowania łamania prawa są odpowiednie organy w tym przypadku szwedzki odpowiednik uokiku czyli Konkurrensverket podpowiedział mi to chat GPT polecam wszystkim to narzędzie,
Po transakcji nie zależnie czy do niej finalnie dojdzie czy nie pozwolę sobie na maila to nich zobaczymy czy szwedzi faktycznie są krajem z silną państwowością czy oleją "polaczka" chyba nie muszę nikomu wspominać że pośrednik nie zrobi nic za darmo co naraża mnie na koszta których nie powinienem ponosić jako uczestnik współnego rynku unii europejskiej.

Myślę jednak że sednem problemu jest vat którego im się nie chce odzyskiwać bo wymaga to złożenia wniosku o zwrot po tym jak auto opuści szwecję
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2023-05-18, 19:54   

aktimel1 napisał/a:
sednem problemu jest vat


Jaki VAT?. Kupujesz na firmę. Masz VAT UE? To wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru. VAT 0%.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-18, 20:59   

aktimel1 napisał/a:
gdyby przyszedł do Ciebie murzyn i powiedział że chce kupić kilo gwoździ

"Murzyn" to raczej chyba wielką literą. A w ogóle, to dzisiejsza tzw. "poprawność polityczna" nakazuje mówić "Afroamerykanin". Nawet jeśli mieszka na największym zadupiu w Afryce a Ameryki w życiu na oczy nie widział :haha: I taki jeszcze off - topic: koło mnie mieszka sporo Cyganów i strasznie ich to wk...wia kiedy ktoś mówi o nich Romowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2023-05-18, 21:28   

krzlac napisał/a:
aktimel1 napisał/a:
sednem problemu jest vat


Jaki VAT?. Kupujesz na firmę. Masz VAT UE? To wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru. VAT 0%.


No widzisz dla Ciebie to normalne dla mnie tez ale wytlumacz to szwedowi ktory powiedzial ze nie sprzeda auta na fakture vat 0 % i koniec, dodam ze to nie jest zaden pozal sie boze handlarz tylko autoryzowany dealer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-18, 22:21   

aktimel1 napisał/a:
No widzisz dla Ciebie to normalne dla mnie tez ale wytlumacz to szwedowi ktory powiedzial ze nie sprzeda auta na fakture vat 0 % i koniec, dodam ze to nie jest zaden pozal sie boze handlarz tylko autoryzowany dealer


On może po prostu nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT UE i nie chce się do tego przyznać. Bo gdyby był, to by mu to było wszystko jedno, jaką fakturę wystawia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aktimel1 
trochę już popisał

Dołączył: 14 Mar 2018
Piwa: 1/1
Skąd: kraków
Wysłany: 2023-05-18, 22:53   

trafna uwaga, ale nie wierze że nie mają nip ue w przypadku kiedy są autoryzowanym dealerem postaram się to sprawdzić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***