Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Po dekadzie, w końcu jestę Youtuberę i ja - Toscaner Vanlife
Autor Wiadomość
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2023-06-05, 16:25   Po dekadzie, w końcu jestę Youtuberę i ja - Toscaner Vanlife

Kamper mój dom - Toscaner Vanlife

Od lat wielu ludzi i znajomych namawiało mnie na stworzenie mojego kanału na YouTube.
Od dekady prowadzę bloga Toscaner.com o budowaniu kamperów, o podróżach, o życiu bardziej poza systemem niż w systemie, czyli takich wakacjach min 11 miesięcy w roku.
Po takim czasie nie tylko trochę mi się znudziło to pisanie, ale też niejednokrotnie łatwiej jest coś pokazać, lub powiedzieć niż to opisywać. Jak to mówią jeden obraz to tysiąc słów. No to ruchomy przeciętnie 30 klatek na sekundę to ile słów? :roll: :mrgreen:




Od kilku miesięcy ruszyłem z Youtubowaniem i ja. I nie tylko ja, bo ruszyliśmy razem z Elą. Choć na razie ja na razie więcej gadam, ale Ela też będzie miała swój udział. :)

Na kanale mam stworzone Playlisty wg, których można wybrać co kogo interesuje.
Jak wspominałem w jednym z odcinków trochę sprzętu kupiłem już w 2019 roku, choć wtedy finalnie nie wystartowałem z YT, ale teraz dokupiłem jeszcze kilka rzeczy i staramy się publikować min 2 odcinki w tygodniu. A może uda się, z racji różnorodności tematycznej publikować i więcej.

Kto jeszcze nie odwiedził naszego kanału, to zapraszam. Oczywiście podaję link do kanału. No jak nie podać namiarów na CamperTeam, gdzie jestem z Wami od dekady i opublikowałem tutaj tysiące postów i komentarzy :)


kanał: Toscaner Vanlife na YouTube


Poniżej najnowsze dwie produkcje...


Życie poza systemem w pigułce. Moja wersja z odcieniami szarości. W tle Kanion Gezi Yolu w Turcji

Pigułka o życiu na wakacjach, o życiu, oczywiście nie na 100% poza systemem, bo to niemożliwe, ale bardziej o życiu bez trosk, zmartwień i w wersji maksymalnie samowystarczalnej. Takie podsumowanie tych wszystkich lat życia z dala od wyścigu....




Budowa kampera w pigułce. 10 lat praktyki. Jak zbudować kampera 2023 Cz0,5 zaczynamy, spis treści.

Taka piguła - streszczenie przed wszystkimi częściami poradnika "Jak zbudować kampera", który ma już opublikowanych kilka części i kolejne są w produkcji.




A na koniec oczywiście zapraszam do odwiedzenia i wiem, że jeszcze sporo niedociągnięć jest, ale miałem też awarię mojej głównej kamery, a w planach mam jeszcze dokupienie kilku kolejnych gadżetów.
Na dziś mam 2 kamery 4k, w tym jedna z super zoom, a druga w telefonie "flagowym", statywy, gimbala, drona DJI i kilka mikrofonów, w tym jeden studyjny. Na początek myślę, że wystarczy :)

Poniżej wrzucam screen kanału z Playlistami, do wyboru :) .

Jest oczywiście:

- ABC budowy kampera dla początkujących
- Biblia Vanlife wg Toscanera
- Akcja motywacja
- Kuchnia kamperowa
i jeszcze kilka innych Play list, jak widać na załączonym screenie :)

*edit - powiększam ten obrazek i nadal... mały :haha:

toscaner vanlife playlisty.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 376,36 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-06-05, 17:55   

Zaciekawiło mnie co uważasz za życie poza systemem? Czy nie korzystasz z usług publicznych, czy jak zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi to nie skorzystasz z pomocy policji, straży pożarnej, karetki czy szpitala? Czy jak Cię okradną to nie skorzystasz z pomocy policji i ewentualnie firmy ubezpieczeniowej? Jak daleko sięga to życie poza systemem? Czy ogranicza się do nie korzystania z infrastruktury, którą wybudowali niewolnicy systemu czyli parkingów, dróg, ujęć wody, kanalizacji ToiToi itp ?
Wyjaśnij proszę tutaj bo dla mnie youtube zbyt systemowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2023-06-05, 18:33   

gryz3k napisał/a:
Zaciekawiło mnie co uważasz za życie poza systemem? Czy nie korzystasz z usług publicznych, czy jak zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi to nie skorzystasz z pomocy policji, straży pożarnej, karetki czy szpitala? Czy jak Cię okradną to nie skorzystasz z pomocy policji i ewentualnie firmy ubezpieczeniowej? Jak daleko sięga to życie poza systemem? Czy ogranicza się do nie korzystania z infrastruktury, którą wybudowali niewolnicy systemu czyli parkingów, dróg, ujęć wody, kanalizacji ToiToi itp ?
Wyjaśnij proszę tutaj bo dla mnie youtube zbyt systemowy.


Znaczy mam napisać o czym mówię w filmie?
Tym jednym? Czy we wszystkich? :roll:
Bo właśnie po to, po dekadzie pisania, nagrywam filmy, żeby... wyjaśniać tak, żeby czytać nie trzeba było :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-06, 08:03   

toscaner napisał/a:
gryz3k napisał/a:
Zaciekawiło mnie co uważasz za życie poza systemem? Czy nie korzystasz z usług publicznych, czy jak zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi to nie skorzystasz z pomocy policji, straży pożarnej, karetki czy szpitala? Czy jak Cię okradną to nie skorzystasz z pomocy policji i ewentualnie firmy ubezpieczeniowej? Jak daleko sięga to życie poza systemem? Czy ogranicza się do nie korzystania z infrastruktury, którą wybudowali niewolnicy systemu czyli parkingów, dróg, ujęć wody, kanalizacji ToiToi itp ?
Wyjaśnij proszę tutaj bo dla mnie youtube zbyt systemowy.


Znaczy mam napisać o czym mówię w filmie?
Tym jednym? Czy we wszystkich? :roll:
Bo właśnie po to, po dekadzie pisania, nagrywam filmy, żeby... wyjaśniać tak, żeby czytać nie trzeba było :haha:

Też na ten fragment zwróciłem największą uwagę, youtube wydaje się najbardziej systemowe ;)
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2023-06-06, 08:57   

Komplecik napisał/a:

Też na ten fragment zwróciłem największą uwagę, youtube wydaje się najbardziej systemowe ;)


No fakt. Nie ma już nic bardziej systemowego na tym świecie niż Youtube :haha:

Jedyna forma przekazania wiedzy na temat swojej wersji życia "poza systemem" musiałaby być w formie ustnej, albo ostatecznie napisana gęsim piórem na kawałku kory drzewnej. :roll:
No chyba, że Toscaner napisałby, że poza systemem na 87,65%, to jeszcze jakoś by przeszło.
Tylko w tytule mi się te % nie zmieściły. :haha:

I gęsiego pióra też nie miałem. Ale miałem kamerę i to nagrałem :haha:
Reszta przekazywanej wiedzy w pizdu, bo Toscaner dopuścił się czynu haniebnego. Wrzucił na "systemowym" Youtube film o swojej wersji życia poza systemem. :haha:

A Camperteam nie jest systemowy? :roll:

Więcej luzu chłopaki, wyruszcie może gdzieś, odpocznijcie, bo mi tam bez różnicy co kto myśli, albo czego się uczepi.
Ja po prostu dzielę się od dekady wiedzą, która do dziś tysiącom ludzi się przydała i pomogła w wielu tematach. I nadal to będę robił. Nawet jeśli moje "poza" jest tylko na 90%. Lepsze to niż na 5-10% :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-06, 12:38   

Wiesz, budowa super, filmy super, :wyszczerzony: tylko ta antysystemowość pasuje do tego wszystkiego jak :kwiatek2
:haha:
:spoko

Screenshot_20230606_123532.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 104,63 KB

_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-06-06, 12:51   

Budowa super. Szkoda tylko że wplatasz wątki ideologiczne i to błędnie. Chcesz być antysystemowy to rzuć to wszystko wyjedź do Amazonii wybuduj szałas i co upolujesz łukiem to Twoje. Będziesz poza systemem albo w systemie naturalnym. Jak przeżyjesz rok, to napiszesz że żyjesz poza systemem. A tak, korzystasz z pieniędzy, internetu, dróg, sklepów, usług - to przecież system czy Ci się to podoba czy nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-06-06, 13:20   

orkaaa napisał/a:
Budowa super. Szkoda tylko że wplatasz wątki ideologiczne i to błędnie. Chcesz być antysystemowy to rzuć to wszystko wyjedź do Amazonii wybuduj szałas i co upolujesz łukiem to Twoje. Będziesz poza systemem albo w systemie naturalnym. Jak przeżyjesz rok, to napiszesz że żyjesz poza systemem. A tak, korzystasz z pieniędzy, internetu, dróg, sklepów, usług - to przecież system czy Ci się to podoba czy nie.


Dokładnie o to chodzi. Śmieszni są ludzie, którzy czerpiąc garściami z systemu czyli na nim pasożytując określają się jako poza systemowi. Do tego jeszcze wyśmiewając tych, którzy na to wszystko pracują. Trochę jak oszust matrymonialny, który chełpi się, że głupie baby mu dają.

Toscaner. Ja od ponad 30 lat spędzam w podróży ok 90 dni rocznie. Kamperem, motocyklem, samochodem i jachtem motorowym. Mnie nie musisz namawiać do podróżowania tylko błagam nie nazywaj mnie ofiarą systemu bo wtedy kiedy Ty w 2020 roku pisałeś o zniewoleniu przez covid ja byłem w 17 krajach w Europie i Afryce.
Podobnie jest z innymi na tym forum. To nie grupa FB gdzie większość nie ma o turystyce i kamperach pojęcia.

Skup się na tym co potrafisz dobrze a chore ideologie zachowaj dla siebie jeśli chcesz, żeby oglądali Cię poważni ludzie. Ktoś kto ma odrobinę rozumu momentalnie się zniechęci i zostaniesz w swojej bańce jak rządząca partia z żelaznym elektoratem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2023-06-06, 14:47   

gryz3k napisał/a:
orkaaa napisał/a:
Budowa super. Szkoda tylko że wplatasz wątki ideologiczne i to błędnie. Chcesz być antysystemowy to rzuć to wszystko wyjedź do Amazonii wybuduj szałas i co upolujesz łukiem to Twoje. Będziesz poza systemem albo w systemie naturalnym. Jak przeżyjesz rok, to napiszesz że żyjesz poza systemem. A tak, korzystasz z pieniędzy, internetu, dróg, sklepów, usług - to przecież system czy Ci się to podoba czy nie.


Dokładnie o to chodzi. Śmieszni są ludzie, którzy czerpiąc garściami z systemu czyli na nim pasożytując określają się jako poza systemowi. Do tego jeszcze wyśmiewając tych, którzy na to wszystko pracują. Trochę jak oszust matrymonialny, który chełpi się, że głupie baby mu dają.

Toscaner. Ja od ponad 30 lat spędzam w podróży ok 90 dni rocznie. Kamperem, motocyklem, samochodem i jachtem motorowym. Mnie nie musisz namawiać do podróżowania tylko błagam nie nazywaj mnie ofiarą systemu bo wtedy kiedy Ty w 2020 roku pisałeś o zniewoleniu przez covid ja byłem w 17 krajach w Europie i Afryce.
Podobnie jest z innymi na tym forum. To nie grupa FB gdzie większość nie ma o turystyce i kamperach pojęcia.

Skup się na tym co potrafisz dobrze a chore ideologie zachowaj dla siebie jeśli chcesz, żeby oglądali Cię poważni ludzie. Ktoś kto ma odrobinę rozumu momentalnie się zniechęci i zostaniesz w swojej bańce jak rządząca partia z żelaznym elektoratem.


To się poklepali po... plecach (chyba plecach).
A wiecie co mnie śmieszy? Ocenianie przez ludzi książki po tytule. Albo filmu. Bo po po pierwsze, gdybyś obejrzał, to właśnie o tym mówię w filmie, że nie da się żyć na 100% poza systemem. Można dążyć do tego i każdy kto to robi, może być tylko na jakimś tam swoim etapie, bardziej lub mniej przywiązany do "kołka" systemowego.
A jak cię śmieszą ludzie, którzy pasożytują na "systemie", to pisz do nich, a nie do mnie i ich nazywaj oszustami, bo ja jak czegoś systemowego używam, to za to płacę pieniędzmi (ojojojoj!!!!) systemowymi, które zarabiam i nawet płacę podatki, albo barterem.
Widać, że komentujesz jedynie tytuł i gówno wiesz o czym mówię.

Po drugie, myślisz, że co ja robiłem podczas tego całego (s)rovida? W domu siedziałem? Albo podobną albo może nawet większą liczbę krajów odwiedziłem w tym czasie. Kamperem. Tylko po co mi się tym chwalić? No ale skoro to jest ważne, to wspominam i ja. I do tego zero testów i szpryc i też można było o czym wielu nie wiedziało i paszporty polsatu pozbierało :haha:

No i teraz ten staż. Widzisz, ja kampera mam od dekady, ale jeżdżę na wszelakie wypady ponad 30 lat, odkąd mam prawo jazdy.
Wcześniejsze wyjazdy najczęściej samochodem, również 4x4, ale też rowerem, czy pod namioty, czy spływy, czy podróże po świecie. No mniej po po max 30 dni, ale za to od parunastu po 300-365 dni wakacji rocznie, więc nadrobiłem.
Jedynie motorem nie. No to chyba się nie liczy :haha:

Na czym się znam najlepiej? Hmmm :roll:
Wielu na tym forum nadal myśli, że Toscaner to tylko wie jak kampervana budować i niech o niczym innym nie śmie pisać. :stop:

A widzisz błąd, bo mnie systemowe życie (praca-dom-jeść-spać-srać) męczyło na wiele, wiele lat wcześniej nim w ogóle o kamperze pomyślałem. Kamper okazał się fajną alternatywą dla domu stacjonarnego. A mieszkałem 40 lat w murowanych, to jakieś tam "nikłe" porównanie mam.

Aaaa od jakiś 20 lat ogarniałem też tajniki np. dietetyki i medycyny, aby nie musieć nigdy więcej lekarzy i innych konowałów i szpitali odwiedzać i od 20 lat stosuję tą wiedzę i cały czas ją poszerzam. Przeszło 20 lat temu miałem nieuleczalne choroby. Co zrobiłem? Je*ałem lekarzy bardziej skutecznie niż wielu dziś robi z pisem i sam zająłem się medycyną. Od 20 lat nie odwiedziłem ani jednego lekarza i nawet się nie przeziębiam, więc mam tam jeszcze jakąś wiedzę i w innych tematach niż tylko budowanie szafek w vanie.

Obstawiam, że wielu "schorowanych" chciało by mieć część takiej wiedzy. Można powiedzieć, że mam większy w tej materii staż niż z budowaniem kamperów. No ale to nie forum medyczne, więc nie wspominałem o tym.

Nie wiem dlaczego niektóre "betony" zawsze muszą uważać, że można się znać tylko na jednej rzeczy, ale nie mogą ogarnąć, że jeśli ktoś ma 10x więcej czasu wolnego od wielu, wielu lat, to może, ale tylko może wykorzystuje ten czas na równoległe rozwijanie innych pasji.
I jeszcze przy okazji może, ale tylko może mając dużo wolnego czasu nadal ma chęć dzielić się trochę swoją wiedzą, bo może, ale tylko może będą inni ludzie, którzy będą zainteresowani tym jak i co zrobić, żeby np. wyrwać się właśnie z wyścigu szczurów i sobie wyruszyć w świat. Jak i co zrobić, żeby zamiast miesiąca wakacji, mieć 11 miesięcy wakacji, jak zarobić w drodze na dużo niższe koszty.
Bo jeśli jemu się udało, on to zrobił i nadal od lat robi, on tak żyje i jeszcze od lat mówi o tym jak to zrobił i do tego ta wiedza jest od zawsze od niego za darmo.

To może ale tylko może będą i tu, a nie tylko na FB (bo tam tylko same głupki), ludzie, którzy będą chcieli coś posłuchać, coś jeszcze zobaczyć i czegoś się dowiedzieć.

I to właśnie do tych ludzi piszę. I wiem, że tu też są, bo mam jak to zweryfikować. Na tematach komputerowych też coś tam się znam. Też zaledwie jakieś 33 lata praktyki aktualnie.

Tak więc bardzo mnie cieszy, że jest zainteresowanie. I pozdrowienia dla wszystkich otwartych ludzi szukających czegoś więcej niż tylko tego jak skręcić szafkę. :ok

edit: tak jeszcze raz zerknąłem na główną i nie zauważyłem, żeby tylko o budowaniu kamperów i tylko kamperach tematy były.
Sporo tu też polityki i innego badziewia i też innej ideologii nie związanej z tematyką kamperową, a jednak jest.
Tak więc uważam, że jeśli opowiadam o życiu w kamperze, to i tak jest to bliższe tematyce tego forum niż biadolenie o polityce.

Tak więc jeszcze raz pozdrawiam i zalecam więcej luzu :spoko
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2023-06-06, 15:18   

orkaaa napisał/a:
Budowa super. Szkoda tylko że wplatasz wątki ideologiczne i to błędnie. Chcesz być antysystemowy to rzuć to wszystko wyjedź do Amazonii wybuduj szałas i co upolujesz łukiem to Twoje. Będziesz poza systemem albo w systemie naturalnym. Jak przeżyjesz rok, to napiszesz że żyjesz poza systemem. A tak, korzystasz z pieniędzy, internetu, dróg, sklepów, usług - to przecież system czy Ci się to podoba czy nie.


Dlaczego uważasz, że ja kiedykolwiek i gdziekolwiek wspomniałem, że nie korzystam z dróg, albo innych rzeczy? Ba, ja za drogi płacę, gdy jest to lepsza alternatywa. Bo wielu już świerzbiło, żeby nazywać mnie pasożytem albo oszustem. A niektórzy to robią :haha:
A ja żeby zapłacić, to jeszcze co jakiś czas zarabiam trochę pieniędzy. I nawet mam zatrudnionego księgowego. Ojojjjjj, kłamca!!! Nie żyje po za systemem, nie ma szałasu i MA księgowego !!!

A może mam też odłożone, albo pasywne dochody? Przecież mogłem chyba odłożyć pracując poprzednie dekady? A może nie odłożyłem i zbieramy dzikie owoce i łowię ryby?

Gdzie i kiedy ja wspomniałem, że żyję 100% poza systemem? I czemu określenie "poza systemem" działa na wielu jak czerwona płachta na byka. Bo albo szałas, albo oszust. :roll:
A ja kur va tylko kamperem jeżdżę sobie poświecie? To o co ten ból dupy?

Czy nie można po prostu oderwać się od życia właśnie "systemowego" czyli standardowego i zacząć spełniać swoje marzenia na swój!!! koszt, a przy okazji o tym opowiadać?

Serio? Mam przez kolejną dekadę pokazywać na camperteam tylko to jak zbudowałem kolejne szafki? Tylko tyle oczekujecie od kogoś, kto od niemal dekady żyje w kamperze i ma niemal dekadę praktyki takiego życia w każdych warunkach?
I do tego odwrócił proporcje praca - wakacje do poziomu 11 miesięcy wakacji - miesiąc pracy.
Chcecie film o szafkach? :haha:
Kolejny będzie o szafkach hmmm :roll:

Jeśli o mnie chodzi, to raczej do tematów politycznych nie dołączę :haha:
Ale o życiu w kamperze mogę opowiadać tygodniami. I będę to robił nadal. :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2023-06-06, 15:27   

Aha przepis na keto pizzę też można u mnie znaleźć. I inne. :ok
To mając kampera można, czy nie można?
Bo gotowanie to też moja pasja od przeszło 20 lat.

I kiedyś to nawet wrzucałem trochę przepisów i tu na forum. Kiedyś nie było z tym problemu.
Jakiś dedykowany dział do tego był hmm. :roll:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-06-06, 16:48   

toscaner napisał/a:
Widać, że komentujesz jedynie tytuł i gówno wiesz o czym mówię.


Bo szczerze to właśnie goowno mnie to obchodzi. Nie oglądam filmików wszelkiej maści youtuberów bo szkoda mi na to czasu. Żyję swoim życiem, podróżuję, pływam i realizuję się w różnych dziedzinach. Jak zamarzyłbym o vanlifie to bym go prowadził. Może kiedyś jak już rozwiążą mi się pewne zobowiązania rodzinne. Pisząc zobowiązania piszę o tych, które sam sobie narzucam z poczucia, że nie jestem pępkiem świata i ludzie wokół mnie też się liczą.

Porad co do szafek też nie oglądam bo zwyczajnie idę i kupuję kampera i nie zastanawiam się nad tym z czego zrobiona jest szafka, którą używam. Jak mi nie pasuje to kupuję nową.

To co piszę o różnicy między CT a FB to przede wszystkim to, że raczej przed użytkownikami FB możesz zabłysnąć bo tutaj raczej większość z dużym doświadczeniem co do sprzętu i podróży.

toscaner napisał/a:
A widzisz błąd, bo mnie systemowe życie (praca-dom-jeść-spać-srać) męczyło na wiele, wiele lat wcześniej nim w ogóle o kamperze pomyślałem.


Widzisz ja o karawaningu pomyślałem dużo wcześniej i dlatego może mnie to "systemowe życie" tak nie zmęczyło.

Widzisz, z Twoich wpisów wynika /nie tylko tych tutaj/, że masz przekonanie o tym, że posiadłeś jakąś prawdę objawioną którą łaskawie postanowiłeś podzielić się ze światem. Z opinii wielu osób wiem, że uważają to za megalomanię. Napisałem, że napisałeś wiele cennych rzeczy ale od dłuższego czasu wiele osób zwyczajnie nie chce przebijać się przez Twoje mądrości życiowe. A Twoje słowa o medycynie to już bawią do łez. No Zięba kolejny się znalazł. :haha:

Nam nie potrzeba luzu ale Tobie więcej pokory. Bo na chwilę obecną to brakuje tylko żebyś się brokatem posypał...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2023-06-06, 17:53   

gryz3k napisał/a:

Bo szczerze to właśnie goowno mnie to obchodzi. Nie oglądam filmików wszelkiej maści youtuberów bo szkoda mi na to czasu.


No widzisz, goowno cie to obchodzi i nie tracisz czasu, ale zobaczyłeś obrazek w temacie o kanale Youtube, na którym był napis "poza systemem" i bool dupy się taki włączył, że teraz czas tracisz żeby swój ból opisać.
Sam sobie przeczysz i kłamiesz.

To już nawet nie po tytule.... coś tam bredzisz, tylko po obrazku. Bo gdybyś chociaż tytuł przeczytał, ale "mam to w doopie, ale swoje napiszę, bo gościa nie lubię". Cały sekret.

A jak goowno cie YT obchodzi, to nie wiem po uj komentujesz w temacie o kanale YT :gwm :haha:

gryz3k napisał/a:

Widzisz ja o karawaningu pomyślałem dużo wcześniej i dlatego może mnie to "systemowe życie" tak nie zmęczyło.


Aaaa i tu wszystko jasne, bo "nie będzie mi młodszy stażem mówił nic o życiu w kamperze, bo ja pomyślałem wcześniej". :haha:

gryz3k napisał/a:

To co piszę o różnicy między CT a FB to przede wszystkim to, że raczej przed użytkownikami FB możesz zabłysnąć bo tutaj raczej większość z dużym doświadczeniem co do sprzętu i podróży.


No tak, bo dekada, ponad 100 miesięcy na wyjazdach kamperem to nic przy tym :haha:
"Jak on śmie tu filmy wstawiać o swoim życiu w kamperze, jak nawet nie pracuje 10-11 miesięcy w roku jak każdy. "

Wszystko jasne :haha:

Lepiej mieć "staż" 20 lat i kampera w szopie, albo pod plandeką niż nim jeździć. :ok

To nie mi pokory brakuje, tylko tobie luzu, bo jakbyś był szczęśliwy i wyluzowany jak twierdzisz, to nie miał byś bólu dupy o to, że Toscaner w ogóle ma kanał na YT, tym bardziej, jak sam napisałeś, że masz to w doopie. Ale jak widać po ilości treści baaaardzo nie masz.

Tylko ślepy tego nie zauważy :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-06-06, 18:26   

Nam nie potrzeba luzu ale Tobie więcej pokory. Bo na chwilę obecną to brakuje tylko żebyś się brokatem posypał..

Przeczytaj jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem.

To co wklejasz tu to zwykła reklama. Olałeś forum dawno temu ale przypomniałeś sobie jak potrzebujesz zasięgów. Zapominasz o tym, że nie jesteś tu anonimowy i rzeczy, które napisałeś wcześniej rzutują na opinię jaką mają o tobie inni. Pozytywną i negatywną.

toscaner napisał/a:
ale swoje napiszę, bo gościa nie lubię". Cały sekret.


Zbytnio znowu sobie schlebiasz. Ja nie czuję do Ciebie żadnych uczuć. Ani Cię nie lubię ani lubię. Cenię niektóre Twoje wpisy a poglądy życiowe uważam za oszołomstwo.

toscaner napisał/a:
Lepiej mieć "staż" 20 lat i kampera w szopie, albo pod plandeką niż nim jeździć.

Po co wklejasz swoje linki skoro masz o nas taką opinię? Czy Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę z tego ile jest tu osób, które w sumie spędziły w kamperze znacznie więcej czasu niż Ty i nie rozpisują się o tym bo nie potrzebują poklasku? Bo ten fejm nie jest im potrzebny do błyszczenia i zarabiania w internecie. Nie piszę tu o sobie ale ilu jest tutaj emerytów, którzy od więcej niż dekady jeżdżą tylko w doopie mają internet?

OK. Już przecodzę na mode FB i YB. Wow, Toscaner ale jesteś koksem. Odrzuciłeś ten system, nie zaszczepiłeś się, mieszkasz w kamperze. Wow jakim Ty wolnym człowiekiem jesteś. My też byśmy tak chcieli ale jesteśmy za głupi i zbyt ograniczeni by podjąć tak szaloną decyzję jak Ty. Pisz, nagrywaj a my będziemy subskrybować i starać się podążać Twoją drogą. Bo nasze życie jest tak nudne... Lepiej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-06-06, 18:40   

gryz3k napisał/a:
Nam nie potrzeba luzu ale Tobie więcej pokory

Co to znaczy "nam"? Od kiedy uzurpujesz sobie prawo do wypowiadania się za ogół społeczności CT ?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***