Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Black Lion na bazie Peugeota Boxera L4H3
Autor Wiadomość
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-09-06, 20:01   

A nie lepiej zainwestować w Maxxfan , na obelinku 1525 zł , raz dobrze wydane pieniądze . Mi polecił kol. Yamah . Będziesz pan zadowolony . On działa naprawdę rewelacyjnie . Pół środki wyjdą w rezultacie drożej .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-09-06, 20:18   

adaml61 napisał/a:
A nie lepiej zainwestować w Maxxfan , na obelinku 1525 zł , raz dobrze wydane pieniądze . Mi polecił kol. Yamah . Będziesz pan zadowolony . On działa naprawdę rewelacyjnie . Pół środki wyjdą w rezultacie drożej .


Wentylator już mam, jeden z przodu jest zamontowany, a drugi chcę zamontować z tyłu.
Obok wentylatora z tyłu chcę zamontować okno na dachu, żeby w sypialni było więcej światła. Czy będzie i jak efektywna w porównaniu do formatu 50x70?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-09-06, 21:16   

Właśnie w sypialni potrzeba dużo wentylacji . Sypialnia jest do spania , poco Ci światło .Wentylator w sypialni też mam i to bardzo mocny 400 m/3 na godzinę, ale miałem jedno okno i było kiepsko . po dołożeniu dwóch okien w tylnych drzwiach zrobiło się ok. Z tego co mi mówił Bogdan ( Yamah ) Maxxfon po 2 godziny pracy na wyciąg , obniżył temperaturę w kampeże o 4 stopnie przy zewnętrznej ok 30 . A u niego trochę powierzchni do wietrzenia jest .Ja osobiście rozpakowałem i podłączyłem na próbę , robi wiatr , i jak cicho chodzi . z przodu to otworzysz drzwi z robisz przeciąg i jest ok , w sypialni się nie da,trzeba przewietrzyć , mechanicznie .
Sergij napisał/a:
Wentylator już mam
to go sprzedaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-09-07, 22:42   

sergij
mozesz myc karcherem to w sumie dobry pomysl, w dolnej krawedzi progu (?) so otwory takie plaskie na zgrzewie do odprowadzania wody (kondensatu) z profili i dlatego tam jest tyle brudu nawiecej bedzie we fragmencie zaraz za kierowca

zasadniczo dopoki nie tniesz wzmocnien poprzecznych to mozesz montowac tych okien ile chcesz :-) tyle ze ma to sredni sens. ja mam maxxfana faktycznie cichy jest jak pracuje ale kazdy wentylstor bedzie dobry
tak jak pisali po co ci okna w sypialni? zeby je na noc zaslaniac ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2023-09-10, 10:02   

adaml61 napisał/a:
...obniżył temperaturę w kampeże o 4 stopnie przy zewnętrznej ok 30 ...


Obniżył, ale chyba nie poniżej 30 stopni.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2023-09-11, 12:00   

Sergij napisał/a:
Obok wentylatora z tyłu chcę zamontować okno na dachu, żeby w sypialni było więcej światła. Czy będzie i jak efektywna w porównaniu do formatu 50x70?


Światło w sypialni niepotrzebne, w nocy słońce nie świeci a w dzień w sypialni nie siedzisz (chyba) :)
Okno w sypialni co prawda założyłem ale nie otworzyłem ani razu. W kolejnym nie będzie w ogóle.
Za to wentylacja mechaniczna z nawiewami osobno regulowanymi dla każdego użytkownika to obowiązek.
Jak jeżdżę 5 lat kamperem to może kilka razy użyłem klimatyzacji, i tą uważam za zbędną przy sprawnej przemyślanej wentylacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-09-12, 17:20   

przekonaliście mnie, zostawię tylko wentylator na dachu w sypialni (a w ogóle nigdy nie jest za późno na montaż okien w drzwiach :mrgreen: ).

w najbliższym czasie chcę zamontować drugi rząd siedzeń, proszę o informację gdzie montowaliście ławkę i w jakiej cenie?

Dziękuję!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-09-12, 20:31   

Sergij napisał/a:
a w ogóle nigdy nie jest za późno na montaż okien w drzwiach
Zamontuj od razu ale nie do doświetlenia tylko aby w razie czego zrobić przeciąg . W moim było tylko takie małe odsuwane ,za nic nie szło wywietrzyć , po wstawieniu okien w drzwi i wentylatora w dach zrobiło się od razu przyjemnie , mój znajomy też nie miał i narzekał na duchotę , po zamontowaniu okien przestał .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-09-13, 07:41   

adaml61 napisał/a:
Sergij napisał/a:
a w ogóle nigdy nie jest za późno na montaż okien w drzwiach
Zamontuj od razu ale nie do doświetlenia tylko aby w razie czego zrobić przeciąg . W moim było tylko takie małe odsuwane ,za nic nie szło wywietrzyć , po wstawieniu okien w drzwi i wentylatora w dach zrobiło się od razu przyjemnie , mój znajomy też nie miał i narzekał na duchotę , po zamontowaniu okien przestał .


Witam!
Zamontuję dwa wentylatory dachowe, jeden w salonie, drugi w sypialni. Z wentylacją nie powinno być problemów.

Martwiłem się tylko światłem dziennym w sypialni, jeśli spędzałem tam czas w ciągu dnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-09-14, 22:18   

Sergij napisał/a:
Z wentylacją nie powinno być problemów
Zdziwisz się na południ europy , montuj okna od razu . Nie zdajesz sobie sprawy ile ciepła dają dwie osoby na tak ograniczonej powierzchni jaka jest w sypialni blaszaka .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-10-05, 12:26   

Chińczycy wysłali mi okno na gwarancji.
Został dobrze zapakowany, ale znowu przyszedł trochę krzywe.


Nie zamówię tego trzeci raz. :mrgreen:

Zdemontowałem poprzednie okno, zamontowałem nowe i teraz nic nie cieknie (mam szczęście, że nierówności są od dołu).

Wczoraj otrzymałem akumulator, który zamówiłem w TezePower (12v 300 Ah), dostarczony przez kuriera UPS, nie wymagał żadnych dodatkowych opłat.
Termin realizacji wynosił nieco ponad 2 miesiące.
Masa akumulatora ~29 kg.

Na razie udało mi się połączyć tylko przez Bluetooth, nie mam jeszcze czym go ładować. :D





Pytanie dotyczące ładowarek 230/12V, którą wybrać?
Producent zaleca ładowarkę 60A, ja jednak takiej nie znalazłem na rynku, a czy są potrzebne? Może 20-25A wystarczy?

Wybrałem na razie dwie ładowarki, ale cena za drugą jest wygórowana, czy jest sens przepłacać?
1. https://allegro.pl/oferta/prostownik-ladowarka-do-akumulatora-lifepo4-20a-13466102179

2. https://allegro.pl/oferta/ladowarka-blue-smart-ip65-12-25-victron-energy-12455545290

Dziękuję!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-10-17, 19:06   

Stopniowo idziemy dalej, zainstalowałem drugi wentylator w sypialni. Teraz nie powinno być problemów z wentylacją, powietrze będzie napływać z pierwszego i wychodzić z drugiego (i na odwrót).



Mam pytanie dotyczące dachu, na zdjęciu widać, że tam jest podłożona filcowa mata. To z powodu oderwania dachu od fabrycznego uszczelniacza i teraz dach hałasuje podczas jazdy.
Jak rozwiązałeś taki problem?

Dziękuję za odpowiedzi!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-10-18, 23:27   

Te szczeliny i wogóle wszystkie miejsca gdzie fabryka paroma smutnymi kropelkami kleju połączyła blachy poszycia ze szkieletem wewnętrznym wypełniłem klejem poliuretanwym (Würth K+D), ciągłą spoiną. Po tym zabiegu pusty niezabudowany blaszak zrobił się sporo cichszy, z tyłu przestały dochodzić odgłosy blach uderzających o siebie, wibrujących i/lub skrzypiących.

edit: minus taki, że na umytym aucie w korzystnym oświetleniu niektóre wzmocnienia wewnętrzne odznaczają się nieznacznie na zewnętrznej powierzchni blachy - widać delikatne zafalowania. Na szczęście rzadko auto jest tak czyste ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2023-10-18, 23:42   

Micha ma rację - połącz wręgi poprzeczne z dachem masą elastyczną, np masą poliuretanową stosowaną w lakiernictwie. W kartuszach.
Dodatkowo możesz dach/ściany częściowo wykleić matami bitumicznymi/butylowymi (butylowe z warstwą alu są lepsze)

duca87.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 456,62 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-11-02, 07:26   

Dziękuję wam za rady!

Micha, Proszę powiedz mi, ile kleju zużyłeś na te prace?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***