Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaszubska marszruta na opak
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-17, 22:06   Kaszubska marszruta na opak

Bory Tucholi
Muszę napisać tych kilka słów, jak to jest w tych Borach a wesoło wcale nie jest.
Jest szczyt sezonu a ja wraz z Efką jesteśmy rozczarowani, wyobraźcie sobie że na polu biwakowym zamiast tłumów stoi 2 przyczepki no dobrze 3 mój jeden kamper i 3 namioty, człowiek normalnie chciałby nawiązać przyjaźń na lata, jest ciężko miało być gęściej jest rzadko, nie będę latał i ludzi szukał.
Następnie też bardzo to nie mile, na trasie naszyjnika kaszubskiego napotkaliśmy zaledwie kilku rowerzystów a człowiek by chciał, tak polawirować slalomem w delikatnym gąszczu rowerów, zawód sami jak palec na 50 kilometrowej trasie.
Te jeziorka też takie dziwnie opuszczone dno widać aż strach w głębie patrzeć, no aż się chce nad morze tam ludzie mącą wodę i jest jak ma być.
Pisać by można i pisać o tych niedogodnościach i marzyć o kurortach pełnych turystów.
Jak na złość Wam powiem jest tu pięknie jest tu cicho a ludzie spokojni dziwnie wyciszeni, nie ma pośpiechu, jagodzianki po 5zł
Obiad 2 daniowy 30zł piwo przy tym 6,50zł w kuflu dziwnie a swojsko kocham takie klimaty, polecam w szczycie sezonu wakacyjnego, są podobno jeszcze większe bezludzia w tym pięknym kraju. :ok
:spoko

IMG-20230716-WA0022.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 190,53 KB

IMG_20230716_211512.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 692,42 KB

IMG_20230716_211841.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1,27 MB

_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-17, 23:07   

Przejechaliśmy już 2 jakże nie pięknie ;) trasy kaszubskiej marszruty opiszę 1 bo 2 ga częściowo pokrywa się z pierwszą, cóż trasy rowerowe jak i piesze biegną leśnymi duktami wzdłuż jezior, pomników przyrody i pomników/artefaktów historycznych, tak też ją właśnie zaplanowaliśmy, z miejsca kwaterunku tj. Pola biwakowego na Cyplu, ciężki dojazd kamperem, drogą leśną piaszczystą nie oznakowaną na czuja ale można dojechać, od lesniczowki ciut lepiej ale jeszcze słabiej trafić.
Trasa to pole biwakowe Cypel, Drzewicz, jezioro Dybrzyk, Czernica, Męcikał, bunkier AK, Józefowo jezioro Ostrowie, jezioro Gacno Wielkie, Gacno Małe, Funka, Bachorze, Krzyż Napoleonski, Dąb Bartuś, Sfornegacie, Biwak Cypel.
Przy jeziorze Dybrzyk napotkaliśmy piękny obóz harcerski zmajstrowany z pobliskiego drzewa
Szlaki praktycznie puste sporadycznie ktoś napotkany aż się chce gadać dzień dobry.
Funka w ośrodku kolonijno/wczasowym ugościła nas pysznym obiadem po pitym piwkiem.
Nie wiem czy fotki wejdą bo tu 0,5 kreski netu jest będę próbował :ok
:spoko

Trasa na mapach CZ.
Trasa z Jezioro Małołąckie (Łąckie Małe) do Jezioro Małołąckie (Łąckie Małe)
Trasa 51,1 km • 3:13 godz.
https://mapy.cz/s/pemujotora
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-07-18, 07:54   

Komplecik,
Nuda.
Kopruchy są?
:bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-07-18, 09:13   

Ja Tobie Kompleciku też bardzo współczuje , że w ten piękny wakacyjny czas tak się w tej dziczy zakitrałeś :spoko
Co się takiego stało, co poszło nie tak ? Toż to przecież już tylko rzut beretem do pięknych bałtyckich plaż , pełnych sinic , do tego tęczowego lasu parawanów . Paliwa brakło, czy nawigacja sfiksowała ? :szeroki_usmiech
Piszesz "jagodzianki po 5zł" ..... a tfuu, to chyba na borówce amerykańskiej robione ..... i to tej mrożonej , z zeszłego sezonu :-P
To chyba musi być strasznie przykre i przygnębiające, jak rano wstajesz, wychodzisz z kamperka i nie ma komu morgen powiedzieć :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-18, 17:53   

joko napisał/a:
Ja Tobie Kompleciku też bardzo współczuje , że w ten piękny wakacyjny czas tak się w tej dziczy zakitrałeś :spoko
Co się takiego stało, co poszło nie tak ? Toż to przecież już tylko rzut beretem do pięknych bałtyckich plaż , pełnych sinic , do tego tęczowego lasu parawanów . Paliwa brakło, czy nawigacja sfiksowała ? :szeroki_usmiech
Piszesz "jagodzianki po 5zł" ..... a tfuu, to chyba na borówce amerykańskiej robione ..... i to tej mrożonej , z zeszłego sezonu :-P
To chyba musi być strasznie przykre i przygnębiające, jak rano wstajesz, wychodzisz z kamperka i nie ma komu morgen powiedzieć :mrgreen:

No właśnie wszystko co piszesz to najszczersza prawie prawda oj jak ja tęsknię za borówką amerykańską, tu Człowiecze wszędzie to czarne i wiecznie upaprany pysk też :szeroki_usmiech , faktycznie nawigacja fixowała zawiozła w taką dziurę brak słów, trzeba z tąd jak najszybciej uciekać do Mielna Władysławowa Kołobrzegu, tam można wdychać zapach morskich wysmażalni dobrego towaru, ;)
Dzisiaj znów :( to samo rower nikogo jeziora Borówki nawet kamper stał opuszczony poszli skakać do jeziora w głuszy, czy tak wolno :shock:
Rybę zjedlismy, nie było morskich, jakaś Sielawa i Lin podrabiają pewnie bo zjadliwe były ale czuję w tym podstęp, nad morzem to co innego świeże prosto z lodóweczki.
Biwak pustoszeje coraz bardziej, ile tu wytrzymam to nie wiem,
Fotkę bym może dodał ale nie pojadę za internetem do Juraty :mrgreen: dla potwierdzenia dziadostwa, ale 0,5 kreski dali i ta jedna przyczepa i 2 namioty drą :kwiatki: że kontakt ze światem tracą, nie wiem nie wiem zagubiony jestem :-/
:mikolaj
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-07-18, 18:45   

Komplecik,

Już Ci pisałem: nudy :bajer Odludzie i tyle, internetu brak, zwariujesz tam. Wracaj do Kra bo takie wakacje jak Twoje to szkoda czasu. Kup jakiegoś all inclusive ***** w Egipcie czy innej Turcji i wypoczywaj jak człowiek :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-07-18, 19:33   Re: Kaszubska marszruta na opak

Komplecik napisał/a:
Bory Tucholi
Muszę napisać tych kilka słów, jak to jest w tych Borach a wesoło wcale nie jest.
Jest szczyt sezonu a ja wraz z Efką jesteśmy rozczarowani, wyobraźcie sobie że na polu biwakowym zamiast tłumów stoi 2 przyczepki no dobrze 3 mój jeden kamper i 3 namioty, człowiek normalnie chciałby nawiązać przyjaźń na lata, jest ciężko miało być gęściej jest rzadko, nie będę latał i ludzi szukał.


Komplecik poczekaj do weekendu - w sobotę wróciłem z Borów (Małe Swornegacie). Było "smutno i dziwnie" od środy do piątku do południa - w piątek po południu rodacy dojechali i rozkręcili atmosferę.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-18, 19:51   

LukF napisał/a:
Komplecik,

Już Ci pisałem: nudy :bajer Odludzie i tyle, internetu brak, zwariujesz tam. Wracaj do Kra bo takie wakacje jak Twoje to szkoda czasu. Kup jakiegoś all inclusive ***** w Egipcie czy innej Turcji i wypoczywaj jak człowiek :haha:

Wracamy czem prędzej, nudy Panie nudy podobnie jak w Potopie na Podlasiu
Zaciekawiły mnie te kopruchy co to? googiel nic o tym nie pisze, może bym się poświęcił i został chwilunie zbadał zjawisko ha.
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-18, 19:53   Re: Kaszubska marszruta na opak

marcincin napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Bory Tucholi
Muszę napisać tych kilka słów, jak to jest w tych Borach a wesoło wcale nie jest.
Jest szczyt sezonu a ja wraz z Efką jesteśmy rozczarowani, wyobraźcie sobie że na polu biwakowym zamiast tłumów stoi 2 przyczepki no dobrze 3 mój jeden kamper i 3 namioty, człowiek normalnie chciałby nawiązać przyjaźń na lata, jest ciężko miało być gęściej jest rzadko, nie będę latał i ludzi szukał.



Komplecik poczekaj do weekendu - w sobotę wróciłem z Borów (Małe Swornegacie). Było "smutno i dziwnie" od środy do piątku do południa - w piątek po południu rodacy dojechali i rozkręcili atmosferę.

Nieee spieprzam z tąd jadę ciut wyżej z 15ilometrow może natchne się na cywilizacje :szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-07-18, 20:42   

Komplecik napisał/a:

Zaciekawiły mnie te kopruchy co to? googiel nic o tym nie pisze, może bym się poświęcił i został chwilunie zbadał zjawisko ha.


Kopruchy = komary :bigok

Językami Robert nie władasz? :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-18, 22:06   

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Zaciekawiły mnie te kopruchy co to? googiel nic o tym nie pisze, może bym się poświęcił i został chwilunie zbadał zjawisko ha.


Kopruchy = komary :bigok

Językami Robert nie władasz? :haha:


Zero komarka :haha: zostaje :haha:
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
  Wysłany: 2023-07-18, 22:39   

50 km w 3 godziny ? W Tour de France bierzecie udział ? Dokąd się tak spieszyć w tak pięknych okolicznościach ? :-)
Chyba mnie Robercik natchnąłeś i w sierpniu tam zawitam. Dawnymi czasy jeździłem do Trójmiasta trasą Chojnice - Kościerzyna i jakoś zawsze mnie ten Męcikał pociągał - może ze względu na nazwę :)
_________________
przewodnik górski- sudecki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-18, 22:54   

krzysioz napisał/a:
50 km w 3 godziny ? W Tour de France bierzecie udział ? Dokąd się tak spieszyć w tak pięknych okolicznościach ? :-)
Chyba mnie Robercik natchnąłeś i w sierpniu tam zawitam. Dawnymi czasy jeździłem do Trójmiasta trasą Chojnice - Kościerzyna i jakoś zawsze mnie ten Męcikał pociągał - może ze względu na nazwę :)

:spoko Krzysiu nie 3h :( małżonka wydłużyła marszrutę do 8h :szeroki_usmiech
Jo bym nie polecał tej okolicy serio, wiem co lubisz to nie będzie Twój klimat :szeroki_usmiech
Leśniczy opowiedział skąd wzięła się nazywa Swornegacie ale Męcikał a nie umiał rozszyfrować,
Swornegacie to innaczej zabezpieczanie brzegów rzeki oraz jezior :szeroki_usmiech tak jak, gacie, majtki zabezpieczają nasze jajeczka :haha: gacenie brzegów w newralgicznych miejscach ma podobne zadanie :haha: no i swornie trzeba to zrobić :haha:
:szeroki_usmiech :spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-19, 07:38   

Co Ty tam widzisz :gwm koń, krowa, koń, kura, kaczka droga na Ostrołękę :bylo

IMG_20230719_073547.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1,56 MB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków

Wysłany: 2023-07-22, 22:01   

Koleżanki i koledzy jest tak źle ale tak źle :wyszczerzony: że nadrobię to pisanie po powrocie :spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***