Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coroczna Grecja hellenofilów
Autor Wiadomość
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-27, 20:45   Coroczna Grecja hellenofilów

Widzę, że w tym roku tematy Grecji "cieniutko". Otwieram więc nowy temat byśmy mogli wymieniać się
informacjami (Ci którzy byli, są i będą w Grecji) Nie będzie to typowa relacja bo takich jest mnóstwo w poprzednich latach ale jak będzie coś ciekawego to obiecuję się tym podzielić. Jesteśmy w Grecji co roku i to po kilka razy. Można powiedzieć, że jesteśmy w niej zakochani. Czasami bywamy gdzie indziej, ale od lat zawsze tu wracamy. No to jedziemy 😀
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-27, 21:21   

Jesteśmy aktualnie na wysokości Katerini. W miejscu gdzie spotykają się załogi, które podążają na południe tak ja my i te które wracają. Początek Riwiery Olimpijskiej, widok na Olimp, którego wierzchołek jest ciągle w chmurach co w mitologii jest potwierdzeniem przebywania tam bogów. Niektórzy zwiedzają Dion ( starożytne miasto, świątynie, między innymi słynna mozaika meduzy). Niedaleko również ciekawy grób Filipa II( ojca Aleksandra Wielkiego) W ciągu dnia 32- 34 stopnie. Teraz pod wieczór wieje dość mocno, morze wzburzenie, więc pewnie jutro po porannej kompieli ruszymy na południe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-27, 21:38   

Z domu wyruszyliśmy w piątek wieczorem. Nocleg przed Budapesztem. W sobotę granica węgiersko serbska w Roszke. Przeważnie zjeżdżamy na boczne lokalne przejście ale tym razem widząc mały ruch jedziemy autostradą. Na granicy przecieram oczy. Przed nami 3 samochody. Granica serbsko macedońska około 20 minut to samo na granicy greckiej. 1000km od godziny 8.00 do 22.00 ale jechaliśmy na dwóch kierowców zmiana co 2 godziny. Paliwo na Węgrzech 1,9 Eu, w Serbii ok. 1,8Eu a w Macedonii niestety też drożej niż zwykle 1,3 Eu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-08-27, 21:56   

Zapowiadasz skromną relację i w jeden dzień trzy wpisy. Super :spoko
Pojedziemy z Wami ciesząc się jakbyśmy podróżowali razem. Pokerowa zagrywka na granicy !!! Zdarzyło mi się tak kiedyś, niedawno i to co zaoszczędziliśmy w trasie, przepadło. Ot, życie takie.
Trzymajcie się zdrowo :kwiatki:
Ostatnio zmieniony przez rakro1 2023-08-29, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2023-08-27, 22:51   

Staszek II napisał/a:
Widzę, że w tym roku tematy Grecji "cieniutko".

Masz rację – powodów ku temu pewnie mnóstwo.
Lubię czytać, nawet o tym, co już klika razy widziałem (odwiedziłem). Więc czekam na Waszą relację.
:spoko
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-08-28, 15:47   

Wątek bardzo pożyteczny… ale ja bym tam ludzi nie ograniczał. Sam byłem w Grecji i wyspach 7 razy ale osobówką i na kempingach. Ale kempingi to inna bajka. Stąd dla mnie najbardziej pożyteczne są informacje dotyczące miejscówek gdzie można podjechać spokojnie stanąć i przenocować oraz możliwości tankowania wody. W krajach gdzie jest wiele przystosowanych kamper placów / Francja, Niemcy czy Hiszpania/ nie ma problemu wody czy noclegu. Poza tym nic nie jest stałe. Wczoraj była super miejscówka a dziś szlaban 2.20 i koniec wjazdu. Czytałem wiele fajnych relacji o Grecji ale tych najświeższych nigdy za wiele.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-28, 21:03   

Pożegnaliśmy północną Grecję i ruszyliśmy na południe. Jak zwykle zjeżdżamy z autostrady bo uważam, że ceny dla kamperów są nie do zaakceptowania. Poza tym lubimy oglądać te krajobrazy, góry i płaskowyże mijane po drodze. Naszym celem jest Peloponez. Pisałeś Rafał o tym, że marzysz o greckich ziemniakach. Ja mam to samo ale z drobnymi białymi winogronami. One tam na nas czekają. Na drugiej pozycji są figi najlepiej prosto z dziko rosnących drzew. Dziś przed zachodem słońca dotarliśmy do Termopili. Zawsze jak tu jestem próbuję wyobrazić sobie to co tu się odbyło w starożytności. Morze było po dzisiejszą autostradę i jak to wiemy to można zobaczyć ten przesmyk. Jak patrzę w górę to wydaje mi się, że widzę ścieżkę, którą Persowie obeszli Spartan. Jutro będziemy pod Salaminą na mały przystanek i kompiel. Tam dopiero Grecy powstrzymują Persów ale Aten nie zdołali uratować. Lubię historię a jest okazja zobaczyć te miejsca na żywo. Jesteśmy przy słynnym termalnym jeziorku. Już po wieczornej kąpieli. Regenerujemy siły do kolejnego skoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-29, 20:17   

Zrobiliśmy kolejny skok. Jesteśmy na Peloponezie. Góry przed Atenami doszczętnie spalone. To był przerażający widok. Plan był taki by na jedną noc znaleźć plażę pod Koryntem i jutro w Koryncie pójść na targ. Ale przejeżdżając przez kanał nagle zmiana planów. Jedziemy do naszego ukochanego Nafplio. Jesteśmy więc na naszej poczciwej Karathonie. Był romantyczny spacer przy pełni księżyca ścieżką w kierunku Nafplio. Jutro targ bo w Nafplio też w środę i decyzja, bo czasowo stać nas na 2 trzydniowe miejscówki. Do niedzieli i od niedzieli. Decyzja jutro. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-08-29, 21:16   

Koledzy opisywali, że z Karathony policja wykwaterowuje wszystkich. Napisz coś o tym.
Czy jest dużo kamperów?
Zdarzało nam się nocować w Neapoli przy głównej drodze u podnóża zamku, przed kościołem tak aby rano obudzić się na targu i nie nosić daleko zakupów.
Pozdrówka

:drzemka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-29, 22:25   

rakro1 napisał/a:
Koledzy opisywali, że z Karathony policja wykwaterowuje wszystkich. Napisz coś o tym.
Czy jest dużo kamperów?
Zdarzało nam się nocować w Neapoli przy głównej drodze u podnóża zamku, przed kościołem tak aby rano obudzić się na targu i nie nosić daleko zakupów.
Pozdrówka

:drzemka:



Nasze doświadczenie jest takie, że policja czasami przyjeżdża i poucza, że nie wolno kamperować. Czyli należy schować stolik i krzesełka, co nie przeszkadza by jak inni mieć krzesełka na plaży. Dziś policji nie było. Jest ok. 10 kamperów. Międzynarodowa obsada 2 Niemców, 2 Włochów i 2 Greków koło nas. Na plaży pustki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-30, 13:11   

Dlaczego Karathona. Bo to nasz pierwsza plaża na Peloponezie. To tu i w pobliskim Nafplio poznaliśmy naszych polskich i greckich przyjaciół. A znalazłem ją bez CT i P4Night tylko penetrując googlemaps w wersji satelitarnej. Do tej pory w ten sposób znajduję najlepsze plaże i najlepsze z najlepszych czyli te gdzie Grecy mają na stałe przyczepy. Podpowiadam ten sposób tym, którzy szukają tylko kolejnych koordynat.

20230830_115913_copy_1632x1224.jpg
.
Plik ściągnięto 5 raz(y) 381,85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-30, 13:13   

Karathona

20230830_115918_copy_1632x1224.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 434,8 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2023-08-30, 14:44   

Wolno stać wszedzie ale na kołach.Na ukochanej Arvanicie stoimy i raz kazano zabrać suszący sie kostium kapielowy.Dawniej była





Karathona,ale tam nawet na kołach przeganiaja.Wtedy jedziemy 12 km.do Kiveri lub dalej Astros i Tyrou polecony nam kedyś przez Spaxa.Są tam 3 piekne plaże białe kamienie a na drugiej plaży cudowne granatowe kamienie.
Teraz myślimu o Evi,ale tam pożary no i duże góry.Zobaczymy jak bedzie? :?: :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-30, 19:39   

Dziś po zakupach na targu w Nafplio mieliśmy przemieścić się na nową miejscówkę. Ale skuter wyciągnięty i powstał pomysł wycieczki na zamek w Argos. Zdjęcie słabe ale w dole po lewej współczesne Argos w tle Nafplio i ledwo widoczna turecka twierdza Palamidi i cała panorama Argolidy. Tu działa sìę historia. Wyprawa na Troję, Helena, Agamemnon, Kasandra, Mykeny. Po powrocie na kolację krewetki w sosie czosnkowym z oliwą i cytryną, przyrządzone przez moją żonę. Do tego białe wino moszkofilero (piszę fonetycznie) według mnie najlepsze greckie białe. Żeby poczuć jego prawdziwiy aromat musi być dobrze schłodzone. Jutro po śniadaniu wyjazd na nową miejscówkę taką, by popływać pontonem. Pozdrawiam.

20230830_165558_copy_2000x1500.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 754,21 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MIREK1956 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 94 Autostar 2.5 td/ Weinsberg 700 DG 2019 r
Nazwa załogi: MIRKI
Dołączył: 17 Maj 2017
Piwa: 3/30
Skąd: Piła
Wysłany: 2023-08-30, 21:42   

witajcie ja ruszam na Gr 2.08. docelowo Peloponez
_________________
MIREK.Z
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***