Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coroczna Grecja hellenofilów
Autor Wiadomość
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2023-08-30, 22:57   

Staszek II napisał/a:
... białe wino moszkofilero (piszę fonetycznie)


Wrzuć zdjęcie butelki to może i my spróbujemy. :spoko
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2023-08-31, 08:39   

MIREK1956 napisał/a:
witajcie ja ruszam na Gr 2.08. docelowo Peloponez

odległe (a nawet bardzo odległe) plany :-P
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MIREK1956 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 94 Autostar 2.5 td/ Weinsberg 700 DG 2019 r
Nazwa załogi: MIRKI
Dołączył: 17 Maj 2017
Piwa: 3/30
Skąd: Piła
Wysłany: 2023-08-31, 09:51   

Oczywiście 2.09.23 literówka
_________________
MIREK.Z
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-31, 15:45   

Z tą etykietą to pewnie do kupienia w Nemei i generalnie tam warto jechać po wino. Pytając o to można użyć słowa "aromatiko". Choć tego konkretnego szczepu w Nemei ponoć niewiele. Z tego co zrozumiałem to uprawiane jest w okolicach Napoli. W lidlu z inną etykietą za 3 tutejsze złote. Mówiąc moim ulubionym klasykiem "zdrowie Wasze w gardła nasze"

20230831_162557_copy_1836x2448.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 862,59 KB

Ostatnio zmieniony przez Staszek II 2023-09-01, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-31, 15:53   

MIREK1956 napisał/a:
witajcie ja ruszam na Gr 2.08. docelowo Peloponez


To pewnie się miniemy, bo my niestety w połowie przyszłego tygodnia musimy opuścić Peloponez. Pozdrowienia 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-08-31, 20:52   

Methana. To był nasz cel już początkiem lata, bo to nasza 2 podróż do Grecji w tym roku. Wtedy się nie udało, bo po przyjeździe na Metamorfosi komary tak gryzły, że salwowaliśmy się ucieczką. Teraz jest lepiej. W ciągu dnia penetrowaliśmy półwysep skuterem w poszukiwaniu wód termalnych (polecam wątek Półwysep Methana gdzie rakro1 daje namiary na te miejsca) Jutro spróbujemy popływać pontonem.

20230831_162445_copy_1632x1224.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 456,06 KB

Ostatnio zmieniony przez Staszek II 2023-09-01, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-01, 20:06   

Dziś dzień bez słońca, temperatura ok 30 próbuje padać, wzburzonne morze. Słowem nici z pływania. Wsiadamy na skuter w celu penetracji lądu. Zaliczamy Diabelski Most i ciąg dalszy Methany. Szeguły macie w temacie Półwysep Methana, Ameryki nie odkrywam. Natomiast odkrywamy nowy sposób zwiedzania, bo skuter na pokładzie pierwszy raz. Do tej pory mieliśmy ponton z silnikiem i wydawało mi się, że skuter sìę nie zmieści a jednak się udało. Był w lipcu szybki zakup i są nowe możliwości. Odpoczywamy :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2023-09-01, 20:14   

Staszek II, Grecji nigdy dosyć, a szczególnie o tej porze roku. Dla podtrzymania weny :pifko .
Do kiedy jesteście w Grecji? Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-01, 20:31   

ZbigStan napisał/a:
Staszek II, Grecji nigdy dosyć, a szczególnie o tej porze roku. Dla podtrzymania weny :pifko .
Do kiedy jesteście w Grecji? Pozdrawiam.


Też uważamy, że to najlepsza pora. Obfitość owoców i warzyw. Najcieplejsze morze. Niestety mamy jeszcze tylko przyszły tydzień, więc z Peloponezu zjedzemy w środę wieczorem. Dzięki z piwko 😀😎 :diabelski_usmiech :ok
Ostatnio zmieniony przez Staszek II 2023-09-20, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-03, 20:15   

Druga noc na Metamorfosi okazała się ostatnią. W nocy gryzły małe muszki i to bardzo boleśnie. Bez żalu więc wróciliśmy do Nafplio zrobić już zakupy do domu i na spotkania (pożegnanie) z przyjaciółmi.Nastrojowa kolacja przy porcie, nie było czasu pisać. Dziś Msza Św. z chrztem dziecka z małżeństwa polsko-greckiego, dla zainteresowanych w niedzielę zawsze o 11.00 a druga informacja to to, że ksiądz Ryszard zostaje, wcześniej była decyzja greckiego biskupa o zakończeniu polskiej misji z końcem października. Wczoraj nastąpiła zmiana decyzji co wywołało radość polskiej diaspory. Po pożegnaniach ruszyliśmy na naszą ostatnią miejscówkę na Peloponezie. Urokliwą trasą nr 7 do Tripoli, żegnaliśmy się, spoglądając z coraz wyższych partii gór, z Argolidą. Wspaniałe widoki, polecam tą trasę. Z zachodem słońca dotarliśmy do Elei. Mamy 3 dni nad morzem jońskim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-09-03, 22:22   

Staszek II napisał/a:
Dziś po zakupach na targu w Nafplio mieliśmy przemieścić się na nową miejscówkę. Ale skuter wyciągnięty i powstał pomysł wycieczki na zamek w Argos. Zdjęcie słabe ale w dole po lewej współczesne Argos w tle Nafplio i ledwo widoczna turecka twierdza Palamidi i cała panorama Argolidy. Tu działa sìę historia. Wyprawa na Troję, Helena, Agamemnon, Kasandra, Mykeny. Po powrocie na kolację krewetki w sosie czosnkowym z oliwą i cytryną, przyrządzone przez moją żonę. Do tego białe wino moszkofilero (piszę fonetycznie) według mnie najlepsze greckie białe. Żeby poczuć jego prawdziwiy aromat musi być dobrze schłodzone. Jutro po śniadaniu wyjazd na nową miejscówkę taką, by popływać pontonem. Pozdrawiam.


:spoko
pokazałbyś fotke jak ty to wszystko upchaleś w garażu? skuter? ponton? silnik? :szeroki_usmiech
jaki to model Rollera?
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-04, 13:32   

Jurek Jurecki napisał/a:
Staszek II napisał/a:
Dziś po zakupach na targu w Nafplio mieliśmy przemieścić się na nową miejscówkę. Ale skuter wyciągnięty i powstał pomysł wycieczki na zamek w Argos. Zdjęcie słabe ale w dole po lewej współczesne Argos w tle Nafplio i ledwo widoczna turecka twierdza Palamidi i cała panorama Argolidy. Tu działa sìę historia. Wyprawa na Troję, Helena, Agamemnon, Kasandra, Mykeny. Po powrocie na kolację krewetki w sosie czosnkowym z oliwą i cytryną, przyrządzone przez moją żonę. Do tego białe wino moszkofilero (piszę fonetycznie) według mnie najlepsze greckie białe. Żeby poczuć jego prawdziwiy aromat musi być dobrze schłodzone. Jutro po śniadaniu wyjazd na nową miejscówkę taką, by popływać pontonem. Pozdrawiam.


:spoko
pokazałbyś fotke jak ty to wszystko upchaleś w garażu? skuter? ponton? silnik? :szeroki_usmiech
jaki to model Rollera?
pozdrawiam




Myślę, że to zdjęcie jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Ponton jedzie na miejscu rowerów i wtedy reszta mieści się spokojne. Jaki ponton znajdziesz w mojej relacji sprzed 2 lat a Roller 740 T-LINE ważne, że z podnoszonym łóżkiem królewskim to wtedy bagażnik potężny.

20230904_110037_copy_816x612.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 204,35 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jurek Jurecki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller 2022 Ford 170KM automat
Dołączył: 26 Cze 2009
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-09-04, 17:09   

Używam taki sam zestaw: T38 + BF20 a do tego skuter Kymco Like125.
Sprzedałem kampera i rozmyślam na nowym.
Po przeczytaniu twojego posta, że używasz/przewozisz taki sam zestaw byłem ciekawy w jaki sposób transportujesz.
Na bagażniku rowerowym, to niezły pomysł, pod warunkiem, że wytrzyma/50kg/ bagażnik tę masę? :lol:

Ja, do przewozu tego zestawu, używałem przyczepki 750kg Wiola Mazovia, bezproblemowo, no może poza cenami autostrad w takim zestawie :lol:

Silnik przewożę na stojaku w pozycji pionowej po lewej stronie przyczepki, po tej samej stronie leży ponton w torbie a po prawej stronie stoi skuter w stojaku koła przedniego.
Prowadzi się wtedy bardzo dobrze bo masa jest równo rozłożona.
Domyślam się, ze silnik przewozisz w pozycji leżącej na odpowiednim boku? śrubą do przodu? a garaż jest na tyle szeroki, że i skuter wchodzi?
zawsze to wymaga nie lada wysiłku, żeby go włożyć do garażu a potem wyjąć- jeżeli nie ma pomocnika to trudna to sprawa. Natomiast jak przewożę na stojaku to zjeżdżam po rampie i od razu na ponton, a do pontonu mam kółka.
Trudno sobie dogodzić, chciałoby się bez przyczepki :roll:

Szukam kampera z wielkim garażem, myśląc, ze może wszystko się tam upchnie :roll:
Roller Team Kronos 298TL lub 295TL mają fantastyczny garaż z nośnością 300kg- pewnie i skuter i ponton i silnik by wszedł/w pozycji poziomej/.
Miłego pobytu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-09-04, 21:24   

Jurek Jurecki napisał/a:

zawsze to wymaga nie lada wysiłku, żeby go włożyć do garażu a potem wyjąć- jeżeli nie ma pomocnika to trudna to sprawa. Natomiast jak przewożę na stojaku to zjeżdżam po rampie i od razu na ponton, a do pontonu mam kółka.
Trudno sobie dogodzić, chciałoby się bez przyczepki :roll:
Szukam kampera z wielkim garażem,.

Dlatego ja po przeanalizowaniu wziąłem silnik 2T/15KM aby położyć go w obojętnie jakiej pozycji i był odpowiednio lekki a w miarę mocny :bigok a mina żony że nic nie wyrzuciłem z garażu bezcenna :haha:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-09-05, 12:17   

Wino, które Staszek zaprezentował jest do zdobycia w Polsce. Natomiast faktycznie ten szczep winorośli, moschofilero jest uprawiany masowo w ok. Neapoli. Podawałem w tegorocznej relacji namiary na hurtownię z napojami, gdzie można takie wino kupić.
Ja kupuję w dużych butelkach .. :-P :hura
Staszku - szczęśliwego powrotu.
Pozdrowienia dla jesiennych bywalców Grecji - piszcie jak najwięcej, będziemy z Wami :bukiet:

20230905_111020_copy_1512x2016.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 615,59 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***